Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
29. jún 2012

@wewe8584 neboj.to preventivne ides ku konzultantovi.ani ja som o nicom nevedela.tiez som sa prv bala ze o co ide.ja tam idem v utorok tak som zvedava.ale urcite je to kvoli tomu vysokemu bmi.

wewe8584
29. jún 2012

@monkka21 a mas tam napisena aj to, ze mas mat plny bladder? To asi pisu do vsetkych takychto kontrolnych, ked nevedia, kvoli comu to objednavaju. Tak to som zvedava ako dopadnes, napis potom, co tam s tebou konzultoval 😀. Ked sa moje stretnutie tyka naozaj stitnej zlazy, tak to je teda naozaj trapne, ze to riesia az teraz, ked babatku uz stitna pracuje a na zaciatku tehu sa na to poriadne z vysoka vykaslali. Keby som sa sama nepytala na krvne testy a nevolala mojej endokrinologicke, ktora mi kazala zvysit davku, tak by som mala teraz take vysledky, ze gulam ocami.

lu2112
29. jún 2012

@kale13 nie to bolo ohlade paternity leave

monkka21
29. jún 2012

@wewe8584 nie ja tam mam napisane iba ze kedy o kolkej a skym viac nic tam nieje napisane.tak neviem ale asi preistotu zoberiem.teda ak nezabudnem ako vzdy 😀 ja nemam ziadne problemi.jedine co som hovorila midwife ked som bola na scane tak bolo ze som uz raz potratila,a potom ked ma vazili tak som mala vysoke bmi.tak som teda velmi zvedava.

wewe8584
29. jún 2012

@monkka21 hm..neber, iba chod s plnym mocovym mechurom, ked budu potrebovat, tak cerstvy...aspon mne tak napisali, ze budu potrebovat cerstvy....no tak to som teda velmi zvedava ako dopadnes 😀 a co sa dozvies....O 2t ma stretnutie s mw, tak sa jej spytam, nech mi povie o co ide, ako je mozne, ze ma neinformuje o takom....aj ked je to so stitnou, tak absolutne neviem, naco by im bol moc 😀

andie25
29. jún 2012

@wewe8584 presne tak, ked je to ohľadom stitnej tak moc im je na prd 🙂 a nebrali ti na začiatku krv na t3 a t4? Vôbec sa nezaoberali stitnou zlazou?

andie25
29. jún 2012

@wewe8584 ináč este má napadlo, že ked ti MW plánovala starostlivosť tak ti nevravela že okolo 20 tt tá objedna ku doktorovi? Väčšinou rozpisuju plán na cele tehu a zvlast ked potrebuješ aj ísť ku consultant...

monkka21
29. jún 2012

@wewe8584 joj to zase bude mucenie tam ist s plnym mechurom.ale podla mna nebudu potrebovat ked tam nieje napisane.ja mam stretko s mw az 9.7.bude mi brat krv na dawnov syndrom.konecne.

wewe8584
30. jún 2012

dievcata, co ste boli v Oxforde v pram centre, vybrali ste si tam? My tu byvame a tak sme tam dnes zasli a myslela som, ze sa hned otocim....tak strasne slaby vyber som nevidela ani na SVK 😀 to aj v Londyne mate taky? 😀 Sme pozerali na Mutsy a tiez iba jeden biedny kocik i to stary typ 😀....ale boli sme v mothercare a tam sme si obzreli Stokke...vysledok..uneseni obaja 😀

radusiq
1. júl 2012

@lu2112 dobre ranko ako vam to ide? Prestahovani? Ja som unesena z Maroka zatial, parada 🙂 akurat mi od siestej maly neda spat tak som v lobby nech mm este pospi..

@wewe8584 rozpravme o tom istom obchode??? 😀 ked sme boli Mutsy mali vystavene tri - evo, 4rider a transporter. Nebolo tam toho enormne mnozstvo, skor par kusov z kazdej znacky a znacky aj take co inde nemaju. My sme tam isli ale s cielom pozriet Mutsy Evo, a ten sme aj vybrali...nuz sto ludi, sto chuti, hlavne ze ste spokojne vybrali 🙂 daj link na ten stokke ;)

wewe8584
1. júl 2012

@radusiq urcite to bol ten obchodik..to je tak uplne na okraji Oxfordu v takej budove, kde sa predavaju aj dlazdce..tusim som tam aj taky obchodik videla 😀. Ja som cakala nieco ovela vacsie, ako napriklad mothercare, ten ma velmi milo prekvapil 🙂
Link na Stokke: http://www.stokke.com/en-us/stroller/buy-your-s...
je dost drahy, to nas troska odradza, ale co citam tu na fore je tema na ten kocik a vsetky dievcata ho pochvaluju....da sa tam dokupovat aj iny potah v pripade, ze budeme chciet pre druhe babatko a tak...no a ked sme ho vcera videli, boli sme uneseni doslova. Skevly je. Kolko vlastne stoji Mutsy sportovy aj s vanickou? Nemam velmi prehlad a v tom obchode som na cenu velmi nepozerala 😀

wewe8584
1. júl 2012

@radusiq 😀 jaj som ti poslala link na US stranku, pozeram, ze nejak vela stoji az neskor som si vsimla, ze je to v dolaroch 😀..takze na UK http://www.stokke.com/en-gb/stroller/customize-...
- a uzivaj dovolenku 🙂, isto je tam krasne...zatial sa citis dobre? ako s dychanim?

slivka233
1. júl 2012

Ahojte baby ako vikendujete?Dufam ze dnes nam pocasie vydrzi a bude slniecko, vcera som sa hrala na frajerku ze ideme do obchodu peso, chcela som melon, ved nech mam trosku pohyb a cestou domov nas chytil taky dazd tak som nadavala na priatela ale ze strasne, ze co ma stale pocuva co ja chcem, no ale nie?inokedy si presadi svoje a teraz ma co neprehovaral...no hruza, ale konecne som sa tuto noc vyspala....uz som nedufala.Dnes ideme kupit detsku izbicku tak saa neviem dockat...snad nieco vyberieme...prajem peknu nedelu a nech nam svieti slniecko.
dnes mi zacal 33 tt.

slivka233
1. júl 2012

aaa uz viem co som chcela...baby uvazujete alebo mate nejake skusenosti s epiduralkou? aj ju vyuzijete pri porode?

cimage
1. júl 2012

@slivka233 ahoj,ja som bola vcera na ceste do parku s malym a psom ked zacalo liat. Boli sme na stastie len 5min od domu,ale zmokli sme poriadne. Zo mna tieklo a maly sa v kociku smial ked sme bezali🙂. Dosli sme domov a vyslo slniecko 😒 ,ale pre istotu sme ostali doma.
Ja som rodila bez epiduralky a bez roznych pomocok, da sa to vydrzat. Ja som vacsinu casu stravila doma vo vani 😉.
Krasny zbytok vikendu.

lu2112
1. júl 2012

@slivka233 ja chcem epiduralku urcite. 🙂

lu2112
1. júl 2012

@radusiq ahoj tak teba by som tu teraz necakala. Uz sme konecne prestahovany vsetko je odovzdane a ja som uplne mrtva vsetko ma boli a to som nic nenosila len to bolo narocne si neviem predstavit sa stahovat este raz 🙂 ale to uz bude na posledy 🙂 ako dovolenka este si sa neuvarila?

lu2112
1. júl 2012

@slivka233 a kde sa chystate kupit detsku izbu?? 😀

radusiq
1. júl 2012

@lu2112 len z mobilu cez wifi sa pripajam, kupodivu dost vela sme v hoteli - nikdy toto nebola moja predstava idealnej dovolenky ale ten hotel je proste uzasny, nic mi nechyba len oddychujem 🙂 nie je ani velmi horuco, typujem okolo 30 ale s prijemnym chladnym vankom,tak akurat..
No tak ste to zvladli, ber tak ze to bol trening, druhykrat to zvladnes lahsie a budes sa aj viac tesit lebo to bude do vlastneho a potom uz budes mat klud 🙂)

slivka233
1. júl 2012

uz sme kupili a som strasne rada, v mamas and papas maju 50% na nabytok a cela detska uzba stala 549libier, co je postielka je to cot bed , skrina a komoda s prebalovacim pultom. 3kusy .super cena a krasne masivne drevo, ked budem na pc supnem sem link....uz len matrac a bumper...ale na predajni nemali tak nam objednali tesiiim sa ...a tym padom uz potrebujem len vanicku a mam vsetkooo.... 😀 😀

sarifa
1. júl 2012

@slivka233 ja som citala o epiduralke ze ma aj svoje nevihody o ktorych ti ani nepovedia ked ti ju ponuknu...a to ma aj dost odradilo... ale uvidim ake budem mat bolesti.. zatial pristupujem len na G&E 🙂

radusiq
1. júl 2012

@wewe8584 juj na iphone nie je flashko takze mi to neotvoro, ale som zvedava takze ked dojdeme domov tak isto pozriem 🙂 Mutsy stoji aj s vanickou 399, u mna veelke plus 🙂
Dakujem, citim sa dobre, aj dost vladzem - chodime na dlhe prestavky a skaceme do vln a pohoda, maly zacne kopat az ked si lahnem 😀 Akurat sme dosli z restiky, davam velky pozor co jem a naproek tomu som myslela ze nedobehnem tak som sa zlakla ze som si pokazila zaludok, ale to bolo take jednorazove, uz mi nic nie je..klop klop

sarifa
1. júl 2012

@slivka233 tu je ta link az ta to bude zaujimat 🙂 http://najmama.aktuality.sk/clanok/226763/video...

slivka233
1. júl 2012

http://www.mamasandpapas.com/range/rialto-speci...

toto je ono,izba je bleda aj koberec tak by to malo dobre ladit neviem sa dockat.

bejby191
1. júl 2012

caute baby, tak k tej epiduralke, ja som rodila s epiduralkou v newport gwent a musim povedat ze to bolo super, kontrakcie som mala 3 dni pred porodom takze konecne pri epiduralke som si nachvilu oddychla a nabrala sily. je to super lebo zrazu necitis ziadnu bolest, mas napojenu hadicku s ktorou si kazdych 20 minut dopustas urcitu davku, teda ja som to tak mala, a odpoja ta az po porode. ziadna bolest a rodi sa skvelo, a kedy mas tlacit citis podla brucha a monitora. po porode sa chvilu nepostavis a trocha pobolieva chrbat par tyzdnov ale myslim ze mi to za to stalo. druhy krat idem tiez s epiduralom.
nejaky newport?

lu2112
2. júl 2012

@slivka233 pekna izbicka aj dobra cena mi budeme kupovat az buduci mesiac tak uvidime ze pre co sa rozhodneme 😀

lu2112
2. júl 2012

@radusiq Dobre ranko
Tak ja som dolamana ako by sme orali celi vykend. Jedine pozitivne je na tom ze vsetko je v krabicich v garazi a caka na dom takze vybalovania vela neni mam este asi 3 tasky ale to pomali zvladnem aspon dufam aj ked nie mesiaca vydrzime 😀.
Mali bol celu dobu zlatucky az na to ze ked vecer som si lahla tak kopal ako besny pokial som v pohybe spinka a hned ako ja chcem spat je hore niako sa nevieme zladit stim spankom 😀. Vcera sme mali prvu stikutku tak mi cele brucho nadskakovalo manzel sa smial chuda trapilo ho to asi pol hodinu a mna tiez 😅.
Ja mam uz len 35 pracovnych dni do konca tak uz sa vytesujem.
Uzivaj si teplucka a more to urcite malemu robi dobre a taky relax ti urcite pomoze 😅

slivka233
2. júl 2012

@sarifa no vsetko som si pozrela a najskor som sa trosku zlakla ale potom som citala aj komentare a myslim si ze vsetko ma svoje pre aj proti..ja niesom plne rozhodnuta ale ked budu velke bolesti epi si dam urcite.

cimage
2. júl 2012

@bejby191 Cau,ako som uz spominala,tak som rodila bez epiduralky a tiez ma boleli krize po porode. Asi 2tyzdne pri chodzi,ale strasne. Tak to ani nemusi byt tou epiduralkou. Som bola prekvapena,ze kontrakcie som citila hlavne v krizoch a v bruchu, skor som ocakavala bolest tam dole.

monkka21
2. júl 2012

@bejby191 ahoj rodila si v royal gwent hospital?.ja som tam rodila.aj tu zijem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre