Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

bejby191
2. júl 2012

@monkka21 ahoj ano v royal gwent, tiez tu byvam, 🙂 a ako si bola spokojna?

monkka21
2. júl 2012

@bejby191 ja som bola velmi spokojna.rodila som bez epi ,mala som iba gas a uplne mi to stacilo.vacsinu porodu som bola doma a tak mi to vyhovovalo.midwife co ma rodila bola taka mlada ale velmi mi pomoohla hlavne psychicky ma podporovala,celu dobu bol somnou manzel.ja mam krasny zazitok.

sarifa
2. júl 2012

@slivka233 no ved vsetko ma svoje pre a proti a ked budes v bolestiach asi ti bude vsetko jedno ...co ma ake vedlajsie ucinky 🙂

katie555
3. júl 2012

Ahojte tehulky.Takze sa ozyvam s horucej Blavy. No hruza toto pocasie. Clenky mam ako slon, ledva sa hybem. Sa tesim na uprsany manchester dnes vecer.
Vcera vecer sme boli na 3D utz, uzasne nieco..aj ked nasa mala tvrdohlava princeznicka sa rozhodla s nami hrat schovavacku, stalo to za to. Mame par videi, zopar dobrych foto, videli sme ju zivat a ako si cmula prst. No a pristup lekara uzasny, robil aj normalny scan tak potvrdil ze vseko vyzera v najlepsom poriadku a mala vazi 740 g. No a vzhladom k tomu ze mala bola tvrdohlava tak sme nakoniec dostali polovicnu cenu takze nas to vyslo 32 eur za cca 45 minut scanu. 😉
Este som chcela reagovat na ten scaner na letiskach .. uplna blbost ani jeden z nich nema ziaden vplyv na babo ... pracujem na letisku a su dni ze cez to musim prejst parkrat ...pytala som sa midwife a mam v papieroch ze kde robim...takze hadam by mi povedali 😎 a ten body scanner tiez nema ziaden vplyv..ak odmietnete cez ten ist moju vam denied boarding co sa toho tyka...

katie555
3. júl 2012

@wewe8584 ja mam tiez teraz predvolanie ale tiez ani netusim preco . 😒 si matne spominam ze cosi tocili okolo nejakej kontroly v 28 tt ale ked ho mam budem 26+1 tak neviem. ked som sa pytala ze koli comu to je tak mi povedali len ze je to s konzultankou a je to navyse okrem tych co mam uz scheduled na 25 a 28 tt. Daj mi vediet co chceli s tebou prosim

radusiq
3. júl 2012

@lu2112 bre ranko, ako sa citis? Uz trosku oddychnuta po stahovani? My sme vcera padli o desiatej, ze aspon dnes skor vstaneme, ale tak mm sa tvari akoby bola polnoc..dnes si dame pauzu od slniecka, pojdeme do mesta, aj cez 45ku faktor citim ze ma trosku stipe pokozka
Inak vkuse pozerame po rodinkach a facilities kde su ake a snivame ake by to bolo keby sme prisli o rok aj s drobcom, fakt idealne prostredie myslim 🙂

radusiq
3. júl 2012

@katie555 ahoj vdaka som cakala ze napises k tym scannerom pohlad "znutra" 😀 Das tu potom nejake fotky? Urcite bola uzasna mala..Prijemny let dnes vecer teda 😉

lu2112
3. júl 2012

@radusiq Dobre ranko tak ja uz trochu lepsie ale mame take zvlastne tlaky v podbrusku a nechcem panikarit ale nezda sa mi to len uz som chora stoho ked mi niekto povie ze je to normalne 😠 . ali sa hybe je aktivny ako vzdy tak uvidime ak to bude aj dnes pokracovat zavola MW poobede si uz bude mysliet ze mi sibe ked jej zakzadym volam.
Juj no na slniecko si davaj pozor teraz mas citlivu pokozku tak vsetko ti moze vadit. My tiez uz snivame o dovolenke s malim buduci rok ideme v auguste na Teneerife kazdo rocna dovolenka z rodicmi maju tam totizto apartman takze budeme mat kopu miesta a aj strazenie vybavene pre maleho 😀. Ale to je este daleko takze teraz ma drzi pri zivote vykend v uprsanom anglicku. Tak zavidim to teplo aspon na dva dni by som prijala trochu slniecka a tepla 😅. Uz sa nam to krati nemas obcas strach? Ja uz stresujem ako to vsetko zvladnem 😀

katie555
3. júl 2012

@radusiq no ved prave, keby to skodilo tak dve tretiny tehotnych zien pracujucich na letisku by nemohlo chodit do prace... nemala som net az do dnes, teraz sme u segry, chceme sa ist kupat bo v tejto horucave sa mi inak nechce ani hybat a lietadlo az vecer...
Mame dokopy asi 50 roznych foto 2D a 3D a par videi...skoda ze mala bola tvrdohlava a nepomohlo ani jemne stuchanie ani nic...Isto odporucam ak mate cestu na svk, kedze v uk to iste stoji okolo 160 libier co viem.
😀

wewe8584
3. júl 2012

@katie555 Ahoj, jasne, hned po tom stretnuti napisem...ale mamt o az 16.8. ... ale buducu stredu idem k mw, tak sa jej spytam kto to odporucil a kvoli comu...bud ona alebo GP. Osobne si myslim, ze to bude kvoli stitnej..uvidime...

wewe8584
3. júl 2012

@katie555 no tak to je teda poriadna schovavacka 😀 Si sa nepytala lekara, kedy ti on odhaduje due date? Ci na nelisi velmi od toho, aky ti urcili tu v uk.

katie555
3. júl 2012

@wewe8584 no sme sa bavilli o tom lenze ono to uz teraz sa da vypocitat len z datumu poslednej menstruacie. Ale povedal ze babo ma rozmery a vsetko tak ako ma mat na 24+6 co je vlastne dnes takze to suhlasi. Vaha tiez a ostatne povedal ze nic zle nevidi. Pytal sa preco sme mali amnio a vysvetlil nam par veci. Ako my sme boli nadseni a velmi sa mi pacilo ze na konci povedal ze koli tomu ze bola mala tvrdohlava tak len 32 eur /polovicu co sme mali platit) Keby bol taky tak nam to da zaplatit v plnej vyske ved to nebola jeho chyba ze mala si zakryvala tvar..
Ja mam tento stvrtok local mw a buduci stvrtok to predvolanie... 😀

radusiq
3. júl 2012

@lu2112 noo tak pekne to mas zariadene s dovolenkou 🙂 Tie tlaky nebudu nahodou braxton-hicks? Pokial sa drobec hybe isto to nic nebude...
Strach..co ja viem..ani nie, trosku som nervozna z toho co bude-ci budem moct doma alebo skoncim na cisaraku..Inak sa len tesim, ale mozno to este pride 🙂

@katie555 U nas v nemocke robia 3D za 120, je to dost ale asi stoji za to ako pozeram 🙂 krasnucku ju mate...uz sa na sk nechystame, boli sme v 12tt (aj na ultrazvuku). Teraz dovca pri mori, trosku slniecka a potom uz len kysnut doma az do porodu 😀

wewe8584
3. júl 2012

@katie555 aha...tak to budes skor vediet, kvoli comu mas ten termin navyse..tak potom napis. A ten 3D ...to sa plati vsade rovnako, alebo to zalesi od lekara? Kedze nie som na svk poistena..tak to bude cela suma. Ideme koncom augusta domov..asi 🙂 dufam 🙂, tak sme rozmyslali, ze si dame tiez ten ultrazvuk

lu2112
3. júl 2012

@katie555 mala je zlatunka nas tiez neni velmi fotogenicky nas sa vdy otoci ritkou takze tiez mame fotky vzdy od zadu alebo z rokami pred tvarou 😀 ale chystame sa na 3d nasla som za 100 tak sme si z manzelom povedali ze pojdeme aspon budeme mat pamiatku 😉.

@radusiq Dnes mi akurat pisali ohlade domu tak stahovat sa mozeme az koncom augusta tak dufam ze budeme mat dost casu vsetko nachystat pre male 😀

radusiq
3. júl 2012

@lu2112 oj tak to nepotesi, ale ked vam to uz nebudu viac posuvat tak urcite vsetko v pohodicke stihnete..kedy idete na ten vikend prec? Uz ste sa rozhodli ze kam?

lu2112
3. júl 2012

@radusiq No dufam ze uz neposunu ale tak manzel hovoril ze ak tak ved niaky box od telky a spravime docasnu postielku 😀
No ale dufam ze to nebudeme musiet takto riesit 😀.
No este som sa nerozhodla ze kam poslala som email do viacerich hotelov tak som zvedava kde sa mi ozvu ze maju miesto na vykend ale chceli sme ist koncom jula zaciatkom augusta 😀
Moj manzel dostal niaku nadchu tak som mu povedala ze ho vihodim z postele lebo ja teraz chora nechcem bit ved aj bez toho mam pocit ze sa stale stazujem 😀. Inak tie tlaky mi presli takze asi to necham na piatok k GP tam to spomeniem 😅

slivka233
3. júl 2012

katie555 krasna foteckaa, ako pekne vidno ustockaa...juuuuuj
@radusiq
3D uzv je super ja som bola v Nitre v maji a platila som 40Eur, vysetrenie bolo 45 minut z toho mam vela foto a 25 minutove video maleho ako vystraja , hra sa s pupocnou snurou a dokonca vidno ako pije plodovu vodu ... ale iba jedna fotka je pekna a jasna lebo stale mal rucku jednu pred tvarou a druhu ako ked lezis na gauci a podopieras si hlavu..smiesne je to

beronsche
3. júl 2012

Ahojte kocky! Ja uz sice babo mam, tak sa ma tato tema netyka.. 🙂 , len vam chcem poradit, aby ste si urcite dali spravit vyter na streptokoka skupiny B. Tu v UK sa to nerobi rutinne!! Kazdopadne, dajte si to spravit, aj za cenu, ze budete musiet za to platit, ci ist na Slovensko. Az 25% zien je nim totiz nakazenych (bezpriznakovo) a ak sa nakazi pri porode babatko, moze to byt pre neho velmi, velmi nebezpecne!!!
Prajem vam prijemne tehulkovanie a krasne, zdrave babatka!!!

monkka21
3. júl 2012

@wewe8584 ahoj.tak som bola u konzultanta.prisla som tam hned ze potrebuju moc tak som rychle utekala na WC a isla k midwofe.tam len spravila ten test s mocom a odmerala tlak.potom som az isla k DR.ta o high risk pregnancy nic nehovorila ani o mojej vahe,len ze budu pocuvat srdiecko ci nemam neake problemy a ze sa este raz uvidime v 36tt.to bolo vsetko.bolo to ako klasicke stretnutie s midwife.

sarifa
3. júl 2012

@beronsche Dik ...ja uz som sa nato pozerala aj to mam uz doma len sa neviem rozhodnut ci urobit alebo nie... Je to aj dost zvlastne ze otom ani Midwifes nehovoria 😒

wewe8584
3. júl 2012

@monkka21 hm...tak vidis..predsa moc....a vies aspon na zaklade coho ta pozvali? kvoli vahe si to mala, ic kvoli potratu? tak som teda zvedava, musim pockat mesiac .... lamentujem, premyslam, ale neviem....najhorsie je cakanie 😀 len stale nechapem, preco si to mala v nemocnici, ked to bola taka klasika vies 🙂

monkka21
3. júl 2012

@wewe8584 no povedala mi len ze na odporucanie midwife ale s vahou ani potratom to nemalo nic spolocne.ale hlavne ze som pocula nase male srdiecko ako krasne bilo.juj,mam doma angelsound doppler ale este sa mi ho ani raz nepodarilo najst ale teraz uz aspon viem kde mam hladat 😀 aj ja som tak premyslala a zbytocne kedze to bola len rutina poradna

kaciatko215
3. júl 2012

@slivka233 ja som mala epidural a vdaka tomu som si porod ozaj uzila a mam krasny zazitok.Sice sa mi trosku znizil tlak ale to bola chyba ze som lezala a ma prudko posadili ale inac ak mozes tak vyuzi tu prilezitost si dat epidural

slivka233
3. júl 2012

@kaciatko215 mozno blba otazka ale videla som video ako sa zavadza epidural a toho sa asi bojim viac ako tej porodnej bolestiii....je to bolestivee???

kaciatko215
3. júl 2012

@slivka233 zavadzanie epiduralu oproti porodnym bolestiam je malina 🙂 fakt to bolo rychle ze som si to ani neuvedomila a epi bola pichnuta a potom ta ulava

lu2112
4. júl 2012

@sarifa mozem sa spitat skade si si objednala ten test na strptokoka ??

lu2112
4. júl 2012

@radusiq Dobre ranko tak ako dovolenkuejte aky mate program. Juuj tak zavidim to teplo tu uz druhy den prsi stale a je zima normalne mam depku stoho pocasia. Zajtra idem na niaky trainning 150mil autom od domu takze bude sranda zase ale aspon vipadnem s prace lebo tu mi to leze vsetko na mozog 😠 .

sarifa
4. júl 2012

@lu2112 http://www.medisave.co.uk/catalogsearch/result/... tu je ta stranka .Ono to nic nestoji takze to poslu zadarmo 🙂 Inak to stoji £35

lu2112
4. júl 2012

@sarifa dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre