Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
13. sep 2012

@wewe8584 jaeste stale nemam kocik takze casu dost 😉 Postielku sme dostali len mynuli tyzden

wewe8584
13. sep 2012

@lu2112 🙂 tak som to mala v plane aj ja...len nejak ma teraz chytila mania tak ako teba kedysi davno s plienockami 🙂

lu2112
13. sep 2012

@radusiq no dufam ze dame ale je to celkom zabava aspon mame novu zabavku z manzelom 😉. No tak tu singl izbu si zasluzis hlavne po cisarskom budes chciet mat klud a kolko tam budes ?? To si ta tam nechaju niakych par dni 😒. Dnes som si musela dat do potpresnenky breast pad lebo som sa uz dvakrat prezliekala co mi tece s prsnikov. Dufam ze to je vpoho 😉

lu2112
13. sep 2012

@wewe8584 tak mania z plienkami u mna stale pokracuje 😉. My sme sa nikam neponahlali ja este ani hospital bag nemam niako sa tomu neviem dokopat asi my to potom pripomina ze sa to blizi ako by som to mohla spomalit 😀

sarifa
13. sep 2012

@lu2112 no ja aj klasicke zavinovacky mam ale ani som ju nevitiahla zo skryne.uz to pomaly vsetko zanika tie stare dobre veci 🙂 urcite dam vediet

slivka233
13. sep 2012

@lu2112 no ja ich mam tiez ale neviazem na siroko a ako hovoris ani doma to uz nesuria. ja co pouzivam tak zavinovacku ale moja svokricka nebola spokojna tak mi velkoriso poslala klasicku tu vycackanu perinku. ja ked som odchadzala z labour ward pediatricka maleho kontrolovala, nozky, klbiky, cca 25minut snim robila, kontrolovla teplotu, merala hlavicku a pozerala nozky.

katie555
13. sep 2012

@radusiq xixi no ja by nedbala tak po 1.10 keby aj prisla ...aspon potom by som mala plnych 9 mesiacov...Ved akurat ohladom toho vsetkeho ma to napadlo vcera - ty teraz ani caj nemusis a nic ? no ta singlovka inak ze 125 s ensuite je dost palka ...to ako hotel v londyne xixi ...u nas bolo 70 tusim ensuite...
@wewe8584 my kocik uz mame velmi davno, postielku a zvysok sa riesil len 2 vikendy dozadu takze ked som bola 33tt..ale to skor bolo lebo sme sa stahovali a objednavalo sa vsetko sem do noveho domu ..
Ale na druhej strane ja planujem malu mat v moses basket - dufajme tak 2-3 mesiace, takze aj tak postielka nebude este vyuzita.. 😝
@lu2112 ty si tak davnejsie (asi 3-4 tyzdne dozadu) piekla rano pletenky...vedela by si mi pm recept? teda robila si ich rucne alebo dough setting na pekarnicke???
ja som doma este len pol dna a uz peciem muffiny a bread rolls - teda mam strasnu chut na dough balls s garlic butter tak to popritom...Moj drahy bude na mna nadavat ...bo uz to tak vidim ze sa budem nudit a budem kazdy den piect 😀

katie555
13. sep 2012

@sarifa no presne to mna napadlo sa ta spytat - bo mne mama hovori ze tiez aspon jednu zavinovacku aby som mala... Mne to pride zbytocne...Tu bezne ti daju do ruky 5 dnove babatko - a nikto to nic neriesi ...Ale tiez nemam pocit ze anglickym detom by z toho nieco bolo... 😀

sarifa
13. sep 2012

@katie555 no nase mami sa drzia toho stareho... ako mne babka ked som bola mladsia hovorila ...zakry si tie kriize 🙂 a tu sa v zime baby opile valaju po zemi a nic im nieje 🙂 ja som bola presvacena ze budem vsetko pouzivat ale zbytocne to je ,aj do deky sa da zabalit ...

slavka1212
13. sep 2012

ahojte ...neviem ci pisem na spravne miesto ale chcela by som poradit respektive sa spytat ci niektora z vas co porodila v uk si ziadala porodne na slovensku ....tu nemam narok a povedali mi ze si mam ziadat na slovensku ...neviete co potrebujem k tomu a akou formou sa to ziada ....za kazdu odpoved som vdacna a dakujem .....pekny den vsetkym

katie555
13. sep 2012

@slavka1212 v podstate kazda si to bud ziada alebo ziadala..Ja som teraz poziadala tu, len preto aby mi to zamietli bo viem ze nemam narok a na svk potrebujes potvrdenie ze tu si to nedostala..Podmienky su ze si to nedostala tu, trvaly pobyt na svk, dieta sa dozije 28dni, ale musis ziadat predtym nez dovrsi 6 mesiacov...vypisat nejake papiere, dolozis rodny list (myslim ze ten moze byt aj britsky)

slavka1212
13. sep 2012

@katie555 dakujem moja si zlata 🙂

katie555
13. sep 2012

@sarifa no moja mamka je v pohode co sa toho tyka...nikdy nehovori ze co je doma je lepsie ...jej sa naprilad strasne pacili tie sleeping bags a par dalsich veci ...Ona len tie zavinovacky spomenula ze sa viac ochrani babo ...a doteraz nemam pocit ze by mi tlacila nieco co by bolo akoze s tej starej skoly...ked som povedala ze neriesim (napriklad to dvojite balenie do plienok) tak povedala ze v pohode ... 😀

sarifa
13. sep 2012

@slavka1212 neviem ci vsetky urady su rovnake.ale je tam ziadost ktoru treba vypisat a potvrdit od lekara.no moj lekar nepodpise nieco co si nemoze prelozit.a u nas na urade nechcu inaksie tlacivo.vsetko chcu mat prelozene tak som sa nato vykaslala pretoze neviem ako by som im vyhovela bez toho aby som stratila pri nich nervy.

sarifa
13. sep 2012

@katie555 kazdy si musi po svojom.mne by sa mala ani nezmestila do tej zavinovacky haha 🙂 sama uvidis ked budes mat babo doma ze co vyuzijes a v com bude tvoje dieta pohodlne ,lebo niekedy aj oni daju najavo ked sa im nieco nepaci 🙂

lu2112
13. sep 2012

@katie555 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42420 tu je recept naozaj su skvele a jednoduche robila som rucne ale kludne si pomoz pekarnickou na vypracovanie cesta 😉. Ja mam podobne stavy stale nieco peciem varim a upratujem kazdy den aj to co je uz upratane 😉. Len k tomu hospital begu sa neviem dokopat vzdy zacnem a potom sa na to vykaslem ze este mame cas 😒

slivka233
13. sep 2012

@sarifa
@katie555 jak ju svokra poslal tak je zabalena v skrini, ja ju pouzivat nebudem, zavinovacka je fajn aj ked uz nam bude coskoro mala, ale cuduj sa svete po tyzdni som do nej maleho zabalila a on spiiii uz viac ako dve hodiny, uz som si upratala, pozehlila , nalozila pracku a surfujem po nete a hladam haircuts....juhuuu aspon sa drobcek vyspi a nebude mrzutyyyy. ale zavinovacka je fajn, je to ako deka a teraz ked je chladnejsie pohoda....

inak idem este otravovat s tymi vlasmi mne sa pacia 2 rihanine ucesy a este jedne //// co na to poviete??? ci chcela by som vela???? vymyslam?????? ale ked ja sa citim jak zmoknute kuraaaa boze

andrea2510
13. sep 2012

@sarifa no ja sa budem snazit byt kludna aj ked viem ze nebudem ale budem sa snazit

andrea2510
13. sep 2012

@slivka233 ta blondina ma dobry strih vlasov asi ti ho ukradnem a ja sa pojdem tak ostrihat

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 pekne pekne ale daj si moja pozor ten rihanin uces ti moze rozsirovat tvar

lu2112
13. sep 2012

@slivka233 osobne simyslim ze ti to bude rozsirovat tvar skus este popozerat. 😉

katie555
13. sep 2012

@sarifa @slivka233 no ved len nechcem na to vyhadzovat prachy ked to nemam vyuzit...ale viem ze tu to nejako popularne nie je ...no asi sa na to vykaslem...ja za tym nejako nebazim a kupovat len preto aby som mala je zbytocne ...

sarifa
13. sep 2012

@katie555 ja ti poradim ..ak chces malu balit mozes to aj s dekou tak ako to v nemocnici robia ,ked to napevno zabalis tak to bude to iste ..ja som to tak robila ,dokonca som si to aj z nemocky doniesla 😉

katie555
13. sep 2012

@lu2112 dakujem ..ono ten recept je skoro to iste co normalne hadzem do pekarnicky...navyse ja davam este susene mlieko ..
minule som z tej stranky robila trdelniky ...tie boli super ...len teraz nemam polohrubu muku, ale musim sa nejako dokopat ist do mesta do polskeho obchodu tam ju maju 😀 ...
V sobotu mame housewarming tak idem varit gulas pre celu bandu ...a rozmyslala som co upiect - (hlavne co je jednoduche a je toho vela ) tak zatial som uvazovala nad lineckymi kolieckami a v postate nejaku piskotu s kremom a zelatinou (ja zboznujem ovocno zelatinove ) alebo ak nieco vies poradit co je rychle a je toho vela 😀

katie555
13. sep 2012

@katie555 a este s tou hospital bag - ja to pobalila len dnes - v sobotu som to nachystala a nehcala na posteli v spare room...inak horko tazko mi to voslo - chcela som sa spratat do kufrika co pouzivam ako prirucnu batozinu ked letim domov, som musela otvorit ten expander ... a to sa este bojim ze ci mam vsetkeho dost - napr. vloziek som pobalila 2 baliky -20 ks, plienok len 1 x27 balik..

sarifa
13. sep 2012

@katie555 to ti staci ak pojdes domov na dalsi den 🙂 tych vloziek by som viac kupila pre istotu kedze ja som krvacala strasne a veru vela som museladokupit ale to uz si mozes na doma dokupit.krvacat mozes aj tyzdne (ja 4 tyzdne) a nieje to ako normalna menstruacia ...

katie555
13. sep 2012

@sarifa poslem draheho do obchodu ..to bude aspon prca xixix ...no ved ja tam planujem byt len den ale tak nikdy nevies preistotu viac veci treba ...ja viac menej pobalila co nam povedali ze potrebuejme. napriklad som nic nebalila co sa tyka bottle feeding ...ale formulu vraj daju v nemocnici keby daco..Ty ktoru inak davas? 😉

radusiq
13. sep 2012

@sarifa
@katie555 svagrina mala zavinovacku s kokosovou vlozkou - to mi prislo velmi handy, hlavne ked pride navsteva a tak a si vela podavaju babo, velmi pohodlne sa v tom drzi a nemusis davat pozor na hlavicku. Inak klasicke perinky ani nechcem, take tie hrube vycancane, ale tuto som si kupila na slovensku http://www.maderna.sk/katalog/product/4508/?utm... je uplne tenucka upletova, ale vraj sa v nej babatku dobre spinka.
@slivka233 ten co si davala predtym by ti podla mna pasoval viac...na toto mas (aspon podla fotiek) prilis huste vlasy...preco chces vlastne ostrihat take krasne dlhe? nestihas?

sarifa
13. sep 2012

@katie555 ano to ti daju ,vsetko tam maju ,dokonca aj vlozky ja ked som minula tak mi dali.. Ja davam SMA vyhodu to ma ze maju male na jedno pouzitie flasky tak ked nikde cestujem tak hned jej to mozem dat,nemusim nic prelievat alebo zohrievat ...vela ludi ale pouziva aptamil ,tiez ho asi vyskusam ak vsetky zasoby miniem ,

katie555
13. sep 2012

@sarifa no a nie je to nebezpecne pre babo z nicoho nic zmenit?
som sa ta chcela spytat - birth plan - si si ho robila sama alebo s mw ked si mala appoitment? ja v hlave ako tak mam co chcem - Paul sa pytal (po tom co sme boli na antenatal) ci som za epidural - bo mne to inak kazdy odporuca ..Ja mam zatial dva plany - ak mi vyjde bazen tak samo gas and air a keby sa to nedalo vydrzat tak diamorphine...ale ked mi nepovolia bazen tak by som chcela epidural.. Ono nepredpokladam ze by som to zvladla len na gas and air - ved si ma mala len vidiet vcera ako som jacala 10 minut ked som mala krce v nohe...
Ci vlastne ked clovek je v bolesti tak vsetky plany asi idu von oknom nie? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre