Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
12. júl 2012

@lu2112
@wewe8584
matrac mi pojdu nasi kupit do Maderny, maju aj stranku (www.maderna.sk) - je to obchod s detskymi vecami v Kosiciach, velmi dobry, mam odtial dost veci aj tehu oblecenie. Mrknite na stranku, maju tam dost matracov, ja som chcela co najprirodnejsi, doteraz som teda nasla len kokos/pohanka + molitan, ale teraz som nasla ze uz maju aj latex + kokos takze chcem ten asi. Postielku budeme mat z Ikey, matrace do toho idu standard 120x60, to uz mam mrknute, takze ziaden problem. Chcem to dat poslat cez dolphi alebo nejaku z tych firiem co prevazaju baliky na Slovensko, myslim ze niekde som citala na stranke ze normalne prepravuju matrace.

radusiq
12. júl 2012

@slivka233 perinka je krasna 🙂
tu maternity allowance nejako vyratavaju? Nie je fixna tych £135.cosi? hlavu hore, vacsina nas co poctivo robime a nevyciciavame system sme na tom rovnako, aspon mozme mat kludne svedomie. A ked to zvladlo tolko ludi pred nami preco by sme nie my? 😉

slivka233
12. júl 2012

@radusiq poslala som im vyplatne pasky, P60 poslali to dnes spat, ano oni vyratavaju ale aj na stranke pisu to ze daju to co je najnizsie. Tak ale co uz, nejako bude a bolo, kolegyna dostala o 15 libier viac ako ja ale len preto lebo ma dve deticky uz...ale hlavne ze poslu pozadu od 3.juna dostanem odkedy som oficialne doma.

slivka233
12. júl 2012

@radusiq ked pises o balikoch mas nejake skusenosti s nejakou prepravnou sluzbou? ja sa chystam teraz naplnit kufre a poslat nech mam viac priestoru doma ale nviem cez koho je ich tolko vela....ty asi do KE posielas ze?? ja to potrebujem na zapad do Nitry.inak moj partner je z KE a casto tam chodime.

jeanka
12. júl 2012

babyyyy... zachrante ma... zase chcem dalsie plienky kupit 😖 ale ked za tie ceny sa neda inak..... a mne sa tak strasne pacia vsetky tie bielucke fluffy 😀 a ani netusim ci uz mam dost a ci mu vobec budu sediet... aaaaaa 😅

monkka21
12. júl 2012

ahojte.neviete kedy sa podava paternity leave zamestnavatelovi?diky 🙂

radusiq
12. júl 2012

@slivka233 vies co zo slovenska do uk sme este neposielali nic tak dufam ze to bude ok, raz sme posielali z uk do kosic cez Dolphi kamosom autosedacku, a pohoda uplna, aj cena fajn. Kedysi z Irska sme toho naposielali dost oboma smermi a nebol nikdy problem... Dolphi posiela do celeho Slovenska

@jeanka tiez sa chystas latkovat? ake uz mas a odkial objednavas? my s @lu2112 mame maniu, ja uz teda radsej nekupujem, mam dost a tiez chcem pockat ci budu sediet...no ale ty to uz budes mat zachvilku 🙂

radusiq
12. júl 2012

@monkka21 myslim ze tak isto ako maternity - najneskor do 25tt

monkka21
12. júl 2012

@radusiq ok dakujem.aj som si myslela.

slivka233
12. júl 2012

@monkka21 moj partner zobral do prace moje predvolane na scan nakolko tam chcel byt somnou v 20tt, tak ziadal dovolenku a teraz vzal do prace Mat b1 form na zaklade coho ma narok na paternity leave,tam mu povedali ze uz to nosit nemusi ze oni si to uz ked chcel dovolenku vtedy zaznamenali a vedia a tom ze som tehotna...mozno zalezi na zamestnavatelovi a vztahoch a mozno nie. Ale MAT B1 form dostanes najskor po 24-alebo 26tt uz som si neni ista a to musi zobrat on do prace.

slivka233
12. júl 2012

@radusiq super dakujem nasla som tu stranku....aj ceny su ok

monkka21
12. júl 2012

@slivka233 no vies pri prvom tehu moj moz stale chodil kvoli tomu a oni mu povedali,ze oni o takom nevedia ze musia zisti,ale kym oni zistili tak uz bolo neskoro vies co zabila by som ich vtedy

jeanka
12. júl 2012

@radusiq tiez sa chystam latkovat, len uz si nie som ista ci je to lacnejsie 😀 ale nie... urcite ano... vsak potom sa daju este v pohode predat... zatial mam kupene bambino mio pre newborn (kupene z ebay), 2x little lamb bambus (z fill your pants ked mali akciu za 6/kus), 2x little lamb cotton, 2x totbots fluffle, 10x wraps (vratane tych 3 co boli v bambino mio sete) a potom este 4ks takych co viem ze mu budu velke zatial - vsetko nove z ebay 🙂 a teraz mam dilemu ci mu to bude stacit kedze susicku nemam a velmi pomaly tu vsetko schne... a tu maju celkom zaujimavy vypredaj: http://www.totnesnappycompany.co.uk/index.php/ ... a este na ebay teraz budu koncit velmi zaujimave aukcie na nove totsbots... aaaaaaa 😀 asi pockam najprv na tie z ebay a uvidim... a este aj toto ma uz dlhsie laka - su to sice stare verzie... ale ta cena... http://shopping.netsuite.com/s.nl/c.427532/sc.7... (dufam ze tie linky budu fungovat 😀)

radusiq
12. júl 2012

@jeanka jeeej dobreeee ceny...Teenyfitku mam jednu, super kvalita, a velmi dobre vyzera, ale rataj s tym ze je straaaasne malinka - vazne len na novorodena malinke partyzdnove. Inak mm sa s nou stale hraje, tuli sa k nej, predstavuje si aka malinka ritula do toho vojde 😀 😀 😀
z toho druheho linku mam Nature Babies Diddydiaper - ta je ako trosku tensia, menej kvalitna Little Lamb cotton - ale tak si myslim ze pouzitelna 🙂 ta Fizzy Bunz sa mi ale veru lubi 🙂 inak bambino mio newborn set mam tiez z ebay 🙂

jeanka
12. júl 2012

@radusiq ved toho sa bojim s tymi teenyfit... vseobecne doporucuju bud prefolds alebo 2 part pre novorodencov... az potom sa oplatia all in one... inak 2x fuzzi bunz mam na ceste z ebay 😉 za £11 obidve... z toho vypredaju ma najviac laka itti bitti vraj dobre sedi aj na novorodencov a ta oranzova farba je uzasna 😀 a pouzivane sa predavaju stale za dost vysoke ceny ... ale asi zostanem pri nastupenom trende a skusim uchmatnut este nejake tie totsbots ked uz mam tolko wraps 😅 a neskor nakupim nejake tie aio kde sa bude dat nastavit velkost...

radusiq
12. júl 2012

@jeanka na Itti Bitti mrkni na Amazon, mam tri a vsetky (jednotlivo) pod £8 aj s postovnym...kym bude drobec malinky chystam sa pouzivat hlavne tie Bambino Mio, len na vonku "na paradu" bude mat Itti Bitti a Teenyfit, ostatne potom ked trosku vyrastie 🙂

jeanka
12. júl 2012

@radusiq no momentalne len cokoladovu maju pod £8 ale oni to tam menia ako sa im paci 🙂 cokoladova je nebezpecna este by som ho kusla 😀 no idem ja von lebo zacinam byt zavisla na pocitaci (a ebay 😀) a potom len sa stracaju zahadne peniaze z uctu 😀

lu2112
12. júl 2012

@jeanka
@radusiq jeej dalsia latkarka super ja som vcera neodolalaa objednala jednu LL kapsovku len na skusku a na pozretie 😀 potom som objednala bambusove vlozky do kapsoviek na vypchatie taktiez niake blbosti tak zajtra to ma doist tak sa budem zase vytesovat 😀

lu2112
12. júl 2012

@monkka21 treba to nahlasit pisomne zamestnavatelovi najneskor 15tt pred due day

cimage
12. júl 2012

caute baby, pomenili to tu, ledva som vas nasla 😀 . My sme teraz busy, stahujeme vsetky veci a v sobotu ideme domov. Najradsej by som si lahla a spala, ale kym zaspim, tak sa maly zobudi 😒 a este mam kopec balenia. Neviem kde sa vsetky tie veci a hlavne zbytocnosti beru v nasom byte 😎

monkka21
12. júl 2012

@lu2112 dakujem pekne 🙂

slivka233
12. júl 2012

@jeanka @sarifa
baby co mate teraz termin robili ste si test na streptococus B?? mozno sa to uz rozoberalo ale ja som to nepostrehla..objednala som si kit ...
ak ano ko vyslo vam to a kolko ste cakali na labak kym to vysetria??

lu2112
12. júl 2012

@cimage ajoj ako sa dari malemu? My sme sa stahovali dva tyzdne do zadu a tiez som len kukakala kolko blbosti mame vyhodila som strasne vela znytocnosti a este urcite vyhodim ked sa budeme vybalovat v novom ana kolko idete domov?? Aspon si uzijete pekne pocasie 😀

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 ahoj no ja som si to tiez objednala a mam to aj doma ale MW mi povedala ze to netreba ze oni babatka sleduju po porode tak som si to ani nerobila ..

slivka233
12. júl 2012

@sarifa fakt??? no tak teraz neviem, ale ak je to pozitivne antiiotika sa podavaju pocas porodu ako to oni zistia joooj teraz neviem co mam robit.

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 Ved je to na tebe ak ta to znepokojuje a chces si byt ista tak si ten test mozes urobit. Ja som sa tiez nevedela rozhodnut co a ako ale moja MW hovorila ze u babetka sa infekcia objavy do 14 hodin ,len treba zostat v nemocnici na pozorovanie .Skus sa opytat tvojej MW co ti povie.🙂

sarifa
12. júl 2012

@sarifa do 24 hodin som myslela 🙂 a napisala som zle

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no asi tak urobiiim tusim jej zavolam....som taka nerozhodna, nechcem aby to bolo tak ze celych 9 mesiacov je vsetko ok a na konci sa nieco pokaka...
ako sa inak mavas???ako sa citis??este lenosis?

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 no zavolaj jej a opyatj sa som zvedava co nato povie ....
Jaaaj ja som stale unavena ...nieco trochu spravim a uz ma to taha na spanie,ved nic ine nerobim len spim a jem 🙂 Uz ma vsetko tam dole boli a nemozem sa s postele ci s pohovky postavit.musim sa na bok zgulat haha.
Uz si si caj robila?Ja som dneska ani nemala ,nejako to fusujem 😖

slivka233
12. júl 2012

@sarifa caj som este nerobila pockam do soboty ked zacnem 35tt..
no a stymi bolestami tam dole boze ja viem o com hovoris, mam pocit akoby domna narazil vlak, strasne ma tie kosti bolia a presne ako ty sa gulam po postely, nejhorsie je to v noci ked sa chcem pretocit zo strany na stranu tak to je ako keby som bola zlomena, este ze mam za hlavou celo postele chytim sa toho nejak sa pritiahnem a otocim ...ja mam tieto bolesti uz asi 3 tyzdne, tusim sa to vsetko tam dole roztahuje, bolia krize vsetko..a navyse moj maly nema rad moju podprsenku, lebo ked sedim asi ho to tlaci tam kde ma nozicky a kope ma dovtedy kym ju nedam dole...som si kupila taku bez kostice pohodlna je pre mne ale jeho to asi tlaci, mam pocit ze z noci do rana sa mi prsia zvacsili o 1 cislo...sa citim ako...ani nepoviem lebo aj bez tehotenstva ich mam dost veeelke....rano pride moj drahy z tyzdnovky dufam ze ma spozna hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre