Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
25. júl 2012

@jeanka drzim palcoky nech je vsetko ok a tesim sa na dalsie (dobre) spravy

@lu2112 no ono to nastve ked si vezmem ake konkurzy ste robili, dlhe vyberove konania, dlho dopredu, snazili ste sa a nakoniec sa to musi riesit takto narychlo...fakt nie idealne 😒 ale uz ti to moze byt jedno - 3 tyzdne a nasou hlavnou starostou bude odgulat sa na kavu 😀
na tom vysavaci sa kazia senzory, uprostred miestnosti zrazu zastane a hlasi chybu ze je zablokovany senzor, ale pritom nie je - je cisty, uprostred miestnosti a ma kopu miesta pred sebou. Vzdy som ho poslala nazad, oni to tak za 4-6 tyzdnov opravili a vratili. Akurat ze vysavac ma tusim 6 senzorov a toto je treti co sa pokazil 😒 dobre by bolo keby sa podarilo, jedine na co je dobry je zbieranie vlasov, lebo ma kefy co to naberaju jedna radost...ale mam pocit ze ked sa vobec ozvu tak maximalne ponuknu zas opravu...

slivka233
25. júl 2012

@katie555
no do vedlajsej izby hheh...z nasej izby chcem dat skrinu do vedlajsej ale je strasne velka a dvere male takze ju treba rozobrat. vybrat veci potom zlozit v druhej izbe...chcem aby mal maly postielku u nas v izbe a aj prebalovaci pult a skrinu nech ho mam na ociach a vsetko po ruke...a z druhej izby budeme mat nieco ako satnik a izbu pre navstevu takze tak ulozim svokru ked pride 7.8... a musime to urobit piatok sobotu lebo este vymalovat predtym kym je tu svagor lebo ide po ich mamu domov, ona nejak stresuje, este neletela tak aby sa nestratila niekde pri tych prestupoch. drahy mi pride piatok rano a nedelu na obed opat odchadza takze na doraz a nabytok a kocik pride 3.8. vsetko naraz...len nech dovtedy vydrzim a nech uz potom s kludom cakam
...inak kazde stahovanie je otravne, a aj ked namea=s nabytok tych veci je stale vela a to sa ani nezda.
drzim place u midwife....ako podla merania cm je hodnota uz pri 37cm -3500g, ake povedala ze si nemam vsimat, podla dotyku povedala ze nieje velky tak sa strasne tesiiim. ale dala mi dalsi app. pre istotu keby nic na 23.8. 4 dno po termine ...snad to tak dlho nebude to je uz 41tt. uff

sarifa
25. júl 2012

@katie555 no ti poviem zas tak to som si nikdy nepredstavovala ze by som si taky darcek domov doniesla 🙂 no ja budem mat postel sama pre seba teraz takze som aj rada lebo sa vzdy zvalim na celu postel
🙂

katie555
25. júl 2012

@slivka233 jaj tak ....som sa cudovala ze co stahujete ... My dnes vecer mame trosku pomoci tak sa viac veci berie na dom, plus tam musime presunut postel (predavajuci nam tam ponukli za 150 libier jednu completne zariadenu izbu - vratane postele) a tu postel potrebujeme presunut do vedlajsej izby. Totiz to co sme si objednali pre nas tak je super king size (sa neviem dockat ) a do tej izby kde mali oni master bedroom by nam nevosla - takze menime. Tam my mame nursery a cot pojde tam pre malu, planujem mat moses basket v ktorom mala bude u nas aspon docasne a potom sa uvidi. Teoreticky ked nechame otvorene dvere tak budeme na cot vidiet. Ten je este len v stadiu vyberu aj tak - bo ho kupuje draheho otec, len co sa jemu paci sa mi zda moc tmave...takze nejako to pomaly riesime 😎
Ja sa len spolieham ze dievcatka sa rodia trosku mensie tak to hadam nejako rozchodim - bo nerada by som mala cisarsky alebo podobne .. 😕

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no to jauz nebudem bodom pozornosti keby mame narodky rovnako 🙂 No ja som sa na ten test vykaslala..stale ho mam doma a uz to neham tak...Je dobre ze mas dobru MW ale ona nebude pri porode bude?Ja mam app az 2heho augusta :(
Ja dnes len cakam na chlapka co nam ma pokosit zahradu aby som ju mohla aj vyuzit ...
Jaaj co budem jest v takomto teple 😖

katie555
25. júl 2012

@sarifa no od soboty bude super king size bed takze sa tam hadam zmestime vsetci traja 😎
ako zvladas toto teplo?

sarifa
25. júl 2012

@katie555 no veru taka postel je najlepsia 🙂 tam vam bude hej 🙂 Teplo mi veru dobre nerobi to je jedna vec co mi najviac vadi a bude asi aj vadid pri porode :( Pri takych to horucavach mi zostane vzdy zle ,ale niekto tu spominal ze by sa malo ochladit tak len cakam a cakam 🙂 nezavidim tym co musia este pracovat to musi byt na nevidrzanie

katie555
25. júl 2012

@sarifa no ja som rada ze teraz mam volno, ale uz robim od nedele spat, takze sa budem trapit...A to este ma caka tak 6-7 tyzdnov v praci .... 😀

slivka233
25. júl 2012

@sarifa no moja cesta viedla opat do morrisonu na fresh corner a chesee ciabatta..mnaaam...ale to berem ako ranajaky a je cas obeda tak neviem...momentane jem fruit shoot calipo
mw je super a prave toto neviem ci ona bude pri porode zas jedna vec co som sa neopytala to je to moje zatmenie ale straasne by som to chcelaaaaaaa..by si si moja tu travu stihla uzit, ale aspon ti tam bude super vonat..ja by som si dala knedlu a paradajkovu omacku s masom..boze kedy ta svokra pridee

sarifa
25. júl 2012

@katie555 no posledny tyzden bude najhorsi 🙂 ja som sa nevedela dockat toho dna a vsetko sa tak vlieklo.Ale zvladnes a bude ti potom dobre ked si tak oddychnes doma predtym nez drobatko pride 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa
@katie555
neviem si predstavit ze by som este robila boze...ja som skoncila cca 2.5mes. pred terminom ... a dobre som urobilaaaaaaaaaaa...telo potrebuje odpocinok a dopriat si spanok hocikedy cez den a vylozene nohy fakt...

slivka233
25. júl 2012

@katie555 ty si spominala nabytok do detskej aj ja som velmi chcela tmavu izbicku rialto collection expreso z mamas and papas, ale ked som ju videla na zivo zobrala som radsej oak....to expreso bolo strasne tmave a tak smutno to posobilo, ako keby k tomu prisposobis celu izbu fakt ze vesele farby vsade naokolo tak by to bolo ok, ale my nemame svoje takze kreacie po stenach farby a podlahu nemozem riesit.
my sme kupili tuto...ale spokojnost je..

katie555
25. júl 2012

@slivka233 ja som objednala z argosu co je haven - to je uz skor do detskej izby nez do nursery, ale ved skrina ako skrina . Plna cena za 3 dverovu skrinu a 5 drawer chest bola 300 a bolo v akcii tak to mam aj z dorucenim za 150. Tiez OAK farba. Ja som to tak urobila bo viem ze paulov otec kupi len postielku - takze teraz on musi prisposobit farbu co som ja kupila ... 😀

no ja budem robit tak do 5 tyzdnov pred datumom. A zase je pravda ze ja robim len 4 hodiny denne, cca 4 dni v tyzdni (zalezi ako vyda) takze sa to da prezit a oni mna momentalne nijako neriesia co robim alebo kde som..Ked mi je dlho na checkine tak sa vyberiem na vychadzky na zachod tak na 20 minut, vzdy ponuknu ci nechcem ist na drink a tak .. 😨

lu2112
25. júl 2012

@radusiq No vie to nastvat ale je to chyba aj HR lebo ani to dlho nechali len tak takze nech sa teraz stresuju ja to uz neriesim ja mam posledny den 17.08 a potom si uzivam konecne volno a ako si napisala jedina starost bude aby som sa niekam dogulala. Inak to plavanie si uz pozerala tak by som isla plavavt niekam 😀.
No dufam ze sa ti ozvu na ten vysavac a ved ked ho opravia aj tak dobre len keby sa nekazil stale 😝. Inak dnes mi je ze ale teplo normalne sa varim vo vlastnom tele ale tak vydrzim aspon je konecne teplo a pekne pojdem kupit niaku zmrzku a dam po robote vlaznu sprchu to pomoze a vecer sa pojdeme zase preist trochu na vzduch 😀

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 vies nacom ja teraz letim? si nasekam ovocie ,posipem vanilkou a pridam single cream a niekedy trochu jogurtu..mnaaaam a to ja moc ovocie nelubim ale ked je to takto tak to hej 🙂 ked si bola v morisone videla si ten vypredaj s kiddicare?

slivka233
25. júl 2012

@sarifa ovocie to je mnamkaaaaaa... ved to je supeeeeer...len pekne papkaj a nerozsypaj...ja mam iba meloom aj dam si potom aj ja. jaaaaaaaaj uz viem co chcem??? smotanovu tortu.. 😖 😖 😖 😖
nevidela som ani som tam nesla ja rovno ku salatom a k pokladni....co maju tam??? videla som este davnejsie pekny bumper tam za 19.90...ale ja chcem little circus ten zlty len si pockam na zlavu este heh
co tam maju na stranke to nenajdem??

sarifa
25. júl 2012

@slivka233no ved gazdina urob si taku tortu :D mala by si to najst aj na stranke ale ked to kupis z morrisonu neplatis postovne...ja som tam ten bumper set kupila za £15 maju tam changing mat co som tiez kupila za £5 ..maju aj to playgym a baby bouncer ..naozaj dobre ceny na kiddicare.. http://www.kiddicare.com/ ale ja som dostala taky letak ze to je v morisone tak som si tam sla nakupit ..aj breast pump tam bola vihodna 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa no super a aky bumper si kupila.... a pumpu a vsetko ??? hm???
urobim ale nemam suroviny a som leniva ist do obchodu takze vikend to istii

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 tam bol len jeden taky biely so zvieratkami ..no kukni sa tam 🙂
no veru ono sa to cez vikend sparvi 🙂

katie555
25. júl 2012

@slivka233 @sarifa ja mam dnes pecene buchty a dukatove buchticky 🙂 to len tak aby ste mali co zavidiiet ...xixi

slivka233
25. júl 2012

@katie555
😝 😝 😝 😝 😝
pomoooooooooooc
ja mam doma len tu spongiovu cokoladovu tortu so slahackou...niekto sa ma ked tu ma maminu... len nedaj foto prosim lebo asi oblizem obrazovku 🤐 🤐

sarifa
25. júl 2012

@katie555 no pekne takto nas tehotne trapis 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa podlozku som uz nasla....este ten bumper chcem najst...super nieco mozno poriesim stym wohoooo

slivka233
25. júl 2012

@sarifa no a nasla som tam aj to co chcem Stick Wall Decorations - Alphabet

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 kde si to nasla ?

slivka233
25. júl 2012

@sarifa na stranke kiddi care..mozno to najdem aj c morisone....uvidim asi sa tam zajtra vyberiem dnes som velmi leniva a mala by som sa do tejskrine asi uz pustit...NO PRINUTTE MA NIEKTO

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no vidis vsetko tam najdes.No ale oni vsetko v tom morisone nemaju..ved behni sa tam pozret ci tam vobec u vas nieco bude.No ono ta to pocka ked to nespravis dneska budes to musiet sparvit zajtra 🙂 ja si idem zdriemnut nachvilku tak ty sup sup do tej skrine 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa A KED SA TO NEUROBI ZAJTRA UROBI TO PIATOK MOJ DRAHY AJ TO JE RIESENIE..
ok idem ja do tej skrine...pekny den

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no a je to vyriesene 🙂 tak papa

andie25
25. júl 2012

@slivka233 ahooj, no tak som rada, ze vsetko ok, 4/5 engaged znamena, ze hlavicka je uz pekne ukotvena v panve a babatko sa uz pripravuje na dlhu cestu von 🙂 cize uz nevystupi vonku z panvy, lebo uz je hlavicka pekne dolu nasmerovana a ukotvena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre