Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
25. júl 2012

@jeanka jeeej, tak to je vzruuuso, myslim tie kontrakcie, tak len nech pekne silneju a znasobuju sa, drzim prsty!!!

andie25
25. júl 2012

@slivka233 a este ze u nas v Londyne je slnecno a furt horuco, teraz som prisla zo skoly a uz som vypila asi liter vody s citronom a ladom, dufam, ze creva vydrzia 😀 ja uz nechcem chodit do skoly, joooooj....

andie25
25. júl 2012

@sarifa hahaaaa, niekto darcek pod stromcek a iny zase na narodeniny 😀

andie25
25. júl 2012

@slivka233 kolko stal ten nabytok? my mame v spalni vsetko oak, tak by sa nam to hodilo, da sa kupit aj osobitne, alebo len spolu?

katie555
25. júl 2012

@slivka233 no ja tie buchty - pridu kamosi pomoct prestahovat tazke boxy a oni radi slovensku kuchynu aj ked vsetko su cuzdinci ...xixi ...ale aj ja som si pochutnala...

katie555
25. júl 2012

@andie25 ani sa ti necudujem ze sa ti nechce do skoly. Ja som uz tak rada ze nemusim nic. Teraz aj radsej vo vnutri sedim vonku moc horuco.... Daj studenu vodu - budes citit male ...xixi

andie25
25. júl 2012

@katie555 posli aj mne, mnaaam by som si dala pecene 🙂 alebo posli mamku 🙂 ja vobec necitim este babatko... pijem studenu s ladom a citronom, teraz mi chuti 🙂 na zahradje fajne v tieni 🙂

andie25
25. júl 2012

@katie555 a este dneska sa mi snivalo, take to bolo zive, ze som si videla moje babtko a malo pipiiika 😀 no tak ja som velmi zvedava, ale taky zivy sen to bol, paaanecku

katie555
25. júl 2012

@andie25 fuha...to je zaujimave - mne sa snivalo dokonca uz potom co sme vedeli ze budeme mat dievcatko ze som porodila chlapcov dvojicky.
Ja som pri zmrzline citila prve pohyby 😀 takze v klude a so studenym cimsi by si mala citit pomaly uz ...ale zase na druhej strane moja mala ked sme boli doma na konci juna v tych horucavach sa ani poriadne nepohla - jediny krat ked sme boli na svadbe v kostole kedze tam bolo chladnejsie. Ja som uz panikarila, ale nastastie mala som zo sebou doppler (bo som chcela ukazat nasim) takze som kontrolovala heart beat 😉

andie25
25. júl 2012

@katie555 no ved to, ze uz sa kazdy den sama seba pytam, ze kedy to uz pocitim... ale tak vies, ja nie som chuda, a na bruchu mam aj tuk, takze mozno preto.... naposledy som si pocuvala srdiecko pred tyzdnom, bolo v poriadku, no a doma mam este aj ten MW Pinard stetoskop, to je taky lievik a mm pocuva, ci bije. Tak hadam je vsetko ok, no. Ale co sa pytam po okoli, tak vacsinou okolo 20 tyzdna citili pohyby, to je individualne. Uvidime

slivka233
25. júl 2012

@andie25 dakujem ti za vysvetlenie som si nebola ista ci je 4/5zaciatok alebo uz je viac dolh,som sa od samej radosti zabudla opytat. inak ja som pohyby take slabucke zacala az nejak v 21tt pocitila dovtedy len take bublinkovanie,mne maly reaguje na sladke,maskrtnik ako ja....ten nabytok je v mamas and papas teraz je 50%off do nedele ale neoplati sa kupit osobitne ale ako celok stoji len 499libier, samotna postielka je 250 tusim alebo skrina neviem uz.maju tam zlavy pozri stranku do nedele je sale a da sa aj na deposit 25% a dorucia ti az ked vyplatis,ked si kratko tehotna je to fajn.mas cas platit po troske a ziadne navysenie....my sme tak kupili kocik, dali sme tusim 300 a potom som zvysnych 550 sme vzdy nosili do mothercare . po 150ake kedy,este nam aj 135 vratili teraz lebo car seat je zadara teda bol a 3.som si udala dorucenie.

katie555
25. júl 2012

@andie25 ale raz to pride....ja som tiez na to cakala a ptoom ked som to ani necakala som ju zrazu citila... 😉
zvycajne ked si ty v klude, bo pohyby male podla mna uspia...xixi 😵

slivka233
25. júl 2012

@sarifa uz si vyspata? ci este snivas?ja som uz hotova a doslova hotova ale skrina vytriedena....som leniva aj pc zapnut tak sa trapim na mobile.

andie25
25. júl 2012

@slivka233 no dik, ja uz zacinam panikarit, ze kazdy okolo citi pohyby, len ja nie, ale ja ani to bublinkovanie necitim ☹ alebo mozno hej, co ja viem, ja si pockam na ten zazrak, no. Moj muz mi hovori, ze bud zatial rada, potom ked to bude kopat ako o dusu este si spomenies na casy, ked si nic necitila 🙂 Uvidim ako s nabytkom, tu skrinu nepotrebujem kedze mame velicizne skrine na celu stenu az po vrch, ale tu komodu a postielku by som brala, tak uvidim este ze co.

sarifa
25. júl 2012

@andie25 Ja som pohyby citila az okolo 25tt-26tt dost neskoro a to aj to take slabe.🙂

andie25
25. júl 2012

@katie555 ved to, ze kedy som ja v klude, vkuse dakde lietam beham... no urcite to pride, v necakanu chvilku 😉

andie25
25. júl 2012

@sarifa fakt? no tak potom sa uz vobec nestrachujem, dik 🙂

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no ano to ti bol hic cecilka.Strasne teplo tak sa mi zle spalo ale som si teda zdriemla..No vidis budes to mat za sebou.Je najlepsie si vsetko spravit teraz lebo budes este viacej lenivejsia a vsetko ta uplne unavy 🙂

sarifa
25. júl 2012

@andie25 jasne ,ja som sa nato mojej MW stazovala ze ved vsade sa pise od 18-22tt ze by sa uz malo babo citit ale zevraj prvorovicky niektore citia az neskor a ze je to uplne normalne.Tak neboj ked ono zacne kopat potom neskor toho si uzijeeees 🙂

andie25
25. júl 2012

@sarifa no vidis, a to studujem za midwife 😀 ale tiez som len tehulka 🙂

slivka233
25. júl 2012

@andie25 no teda uzijes si neboj, mne sa teraz tak natiehol ze mam jedno prso hore a druhe nizsie tak ho vytlaca brucho mam ako keby som zjedla paragraf....ale je to krasneee jaaaaaaaj....
uuuuu ved je cas dat si veceruuu

sarifa
25. júl 2012

@andie25 ved je dobre ze ta tu mame 🙂 a ked je kazda zena ina tak je asi vela coho studovat 🙂 A uz si sa rozhodla ci chces vediet co to bude?

slivka233
25. júl 2012

@sarifa a zahrada za pokosila?
ci cakas zahradnika? ako z filmu hmmmm????:*)
Teplo je velmi u nas nieje slnko ale dusno jak hovado.

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no cakam cakam ze kedy pride.No an ti je aj ako s filmu jej hihi 😅 poriadny fesak na zahradnika 😀 mna porazi ked zase budem musiet do zajtra cakat.Neznasam cakanie :( a co budes dnes vecerat?

andie25
25. júl 2012

@sarifa hej no dik 🙂 hej, chceme vediet co to je uz obidvaja, hoci ja stale tvrdim, ze to bude baba, ale mm stale o svojom chlapcekovi rozprava, mi je z neho smiesno 🙂 No este tyzden a pol, a snad ked bude dobre nastavene, tak sa ukaze co to je 🙂 ale mne je to jedno, ako MW by som mala vydrzat na prekvapko, ale ako clovek nevydrzim 🙂 kolko sme o tom debatili v skole, ze ci to zmeni nieco v tebe ked budes vediet pohlavie alebo nie (okrem toho ci nakupit vybavu pre dievcatko alebo chlapca), tak viem ze urcite by to nic nezmenilo, ale tak ja som clovek zvedavyyyyyy 😀

slivka233
25. júl 2012

@sarifa no ved neviem co budem vecerat, prave nadtym dumam...sama neviem co by som zjedla jaaaj ....vies co by som si dala...vajcovy chleba jezis to su chute ale fakt mam na to chut idem urobit veruu mam aj slovensku chlebik wohoooooo hned som tu.

slivka233
25. júl 2012

@andie25 @sarifa ale myslim na tu nasu @jeanku ona sa teraz trapy ma kontrakcie a mozno uz ma aj babo v naruciiii joooj..

andie25
25. júl 2012

@slivka233 aaaa, to este skoroooo na prvorodicku, ci jeanka je uz druhorodicka?

sarifa
25. júl 2012

@andie25 no clovek sa tesi aj tak ci onak 🙂 Ale mi ked sme boli na skane minuly tyzden tak sa asi MW preriekla a povedala co to je.Teda ja som nepocula lebo som mala dost prace zo sebou ale moj povedal ze povedala HE ..tak ja dufam ze to sa mu len marilo.. 🙂

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 tyyyyy to by som si aj ja dala hned mi zacalo skrkat v bruchu.A keby mam aj tak rajciny a papriku z maminej zahrady bozeeee .alebo taky mastny chleba s cibikmi tie by som do nekonecna jedla ... ach ako mi to vsetko chyba ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre