Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
25. júl 2012

@sarifa no ja som si minule vypiekla mast z kacky a na druhy den pasala s cibulenkou , mnaaaaam. Este mam, poslem?

slivka233
25. júl 2012

@sarifa ja milujem taketo obycajne jedla fakt...askvarkovu pomazanku jaaaaaaaaaaaaj... vidis mst musim kupit cez vikend v slovenskom obchode... mnaaam ja uz pecem chleba

radusiq
25. júl 2012

@lu2112 tak som doma od mw, vsetko ok, babatko ma dobru velkost a zdravy heartbeat, takze super. Zhodou nahod som mala akurat tu babu co ma na starosti domace porody pre tuto areu, uz sme sa zoznamili na tom workshope, tak mi rovno dala na seba mobil ze ked budem mat po tom 34tt scane a ked bude placenta posunuta mam jej hned volat a ona pride ku mne hned urobit assesment.
A v TK Maxxe som zas neodolala sade bodyciek, uzasne rozkosne boli, tak som si spravila radost 🙂

Aquanatal classes su vo Wimbledone kazdy stvrtok 20.00-20.45. Zajtra pridu nasi takze nebudem moct ale o tyzden som free 🙂 pripadne ked by ti potom niekedy vyslo volno cez tyzden mozme ist niekam do bazena len tak sa poclapkat, trosku zaplavat, na chrbat nech nam zrobi dobre 🙂

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no ta dneska sem pisala ze ju tusim len pozoruju tak ta si este pocka par hodiiin... Boze vies si seba teraz predstavit ze ti voda praskne a to uz vies ze uz ideeees. A vies co? Ja dneska vecer ale o 8mej budem mat moje fotkyyyy veris tomu? Konecne mi ich donesie mala som ich 10 tusim a trvalo mu to 2 tyzdne hahah to tam ozaj budem jak modelka haha

sarifa
25. júl 2012

@andie25 sama si si vypiekla? no boze len same chutky mi tu robite vsetky 🙂 Ja som sa raz pokusala sadit aj v tej nasej zahrade hahaha ale to dopadlo dost zle 🙂 takze ziadne cibiky som nemala .. no nechce sa ti prist a mi taku mast urobit? 🙂

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no uz nehovor o jedle lebo ma porazi 🙂 co ja budem jest ale idem do tesca tak si nieco kupim ..Slo0vensky obchoch mam od ruky tak tam sa mi moc nechce ale vikend to isti 🙂

andie25
25. júl 2012

@sarifa hej, kacku sme mali na obed, este aj na druhy den, ku tomu fajnu cervenu kapusticku, ale lokse som nepiekla, iba zemiaciky. No a masti bolo hooodne.Mnam. Prisla by som, ale tak zajtra mam skolu 😀

sarifa
25. júl 2012

@andie25 nevadi ja si kludne pockaaaam 🙂 LOKSE? jaaaj moje oblubeneee. J a si toto vzdy dam babke urobit ked som na Slovensku :( a toto leto nebudem mat ani nic z jej zahrady .Ale ty by si sa mi super hodila prave teraz 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa pocuvaj ma ty nesranduj ja este nemozem ist..ani nechcem este nech trosku pocka drobcek i ked som sa dnes trosku precenila a citim ze ma vsetko boli, uz nebudem robit nic aby som si porod neprivolala....
tak po 10.8. pohoda to budem spokojna skor nieeeeeeee alebo presne na termin, ale fakt si to neviem predstavot...ale ty by si si uz malaaa... ved to mas za par dniiiiiiii...........

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 jej moj zahradnik je tu 🙂 uz bude pokoseneeee.No ja cakam kazdy den ze ci uz nepojdem 🙂Len tak ze ci spanikarim alebo nie ked to uz pride 🙂

slivka233
25. júl 2012

@andie25 ja som este kacku nepriekla ale chcela by som skusit a ked to neskusim do porodu potom uz nebude cas...ale uz som si to vymyslela ze ked pride svokra upeciem kacku a ona nech urobi knedlu, bole len kedy uz prideee?????
ale niet nad taketo skvele slovenske specialitkyyy

slivka233
25. júl 2012

@sarifa nestresuj ja viem je to tazke hovorit sak aj ja sa asi zosypem a este ked budem sama doma, ale das mi vediet ked to prideeeeeeeeeeeeeee??? tolko este budes vladattt???? ja ti dam vsetko kontakty len sa ozvyyyyyy...alebo posli zahradnika dam ti adresu aj tak mi treba poliat kvety 😅 😅 😅

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 hej ja ti mojho zahradnika veru nedaaaam 🙂 ten je moj hihi No moja ked to namna pride tak asi nebudem mysliet na pocitac haha ale dam vediet hned ako sa bude dat.Nepanikuj ked tu nahodov nebudem jeden den to mozno budem busy 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa ok nechaj si zahradnika,,,,, 😎 😎 😎
ale sak ja viem dufam ze to bude ok u nas vsetkych dievcat...hlavne nestresuj abude to dobreeeeeeeeeeeeee.

andie25
25. júl 2012

@sarifa
@slivka233 Jasneee že bude dobre, tašky máte nachystane, zavolate do nemocky, medzi tým dychat a nestresovat!🙂 moje zlate, uz nech je to za vami, a potom uz nebudete mat ani čas prísť sem :( no ake zato budete mat Vaše poklady🙂

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no ved nebj ja ti primomeniem ze nestresuj ked to bude predodvermi 🙂 moja idem ja vyzdvihnut mojho a idem do tesca a kupim si aj zmrzku.Dneska ak dostanem to cd s fotkami tak sem zopar dam 🙂 maj sa pekne zatial papa

sarifa
25. júl 2012

@andie25 A ja ze mam mojej MW volat ze do nemocky ma hned nezoberu ?

andie25
25. júl 2012

@sarifa ked ti odtecie plodova voda, hned volaj do porodnice, zavolaju ťa tam a pozrú sa na teba. Ked ti neodtecie voda, ale začnú kontrakcie, tak zavolaj do porodnice a budu sa ťa pýtať ako často sú kontrakcie za 10 minút a či sú rovnako dlhé a rovnako silne. A podľa toho ťa bud zavolaju alebo daju ďalšie rady, co robit.

slivka233
25. júl 2012

@sarifa ok tesim sa na foto a jazdy opatrneee, niesi v aute samaa ...mas nalepkuuu poklad na palubee?

slivka233
25. júl 2012

@andie25 ale prideme neboj sem sa, pokecame co a ako bolo, ako bude a dame vam siluuu.... a aj my urcite budeme kecat aj nadalej, ved budeme mat dalsie starosti ako je kojenie, a rozne veci s cim si nevieme dat rady haaaahha

iwi9
25. júl 2012

ahojte 🙂 zijeme v Sev. Irsku, neviete kolko stoji v UK 3D/4D ultrazvuk?

andie25
25. júl 2012

@iwi9 ahoj, tusim okolo £120 kde ako, a potom mas aj rozne balicky, ceny su od 120 do 220 pri tych balickoch, to je aspon tu v Londyne, neviem ako inde

andrea2510
25. júl 2012

dnes je to presne 3 mesiace do porodu 😀 . aky kocik ste si kupili ja chcem taky aj aby mohla mala lezat na rovnom ale aj sediet a plus s autosedackou aby sa tam dala pripnut neviem ci chcem vela ale taky som este lacny nenasla pod 200 libier

andie25
25. júl 2012

@andrea2510 ja este nemam vybraty, este mam cas 🙂 ale co sa mi tak paci je Jane Muum, udajne je vhodny uz od narodenia, cize nepotrebujes vanicku, lebo sa da sklopit na lah, no a maju aj autosedacku k tomu, cena je okolo 350 libier.

katie555
25. júl 2012

@andrea2510 ahoj ako sa mas?
co sa tyka kocika tak to je co sa ti paci a co preferujes a co si mozes dovolit.. My sme mali ako tak vybrany travel system od hauck za cca 350 libier - vanicka, autosedacka a potom normalny kocik ked je babo uz vacsie ...
Nakoniec sme kupili pouzity z gumtree Quinny buzz, taka ista zostava. Nova stoji okolo 650-700 libier, boli sme to vyzdhihnut kdesi v salforde za 165 libier ... Je to vyslovene na tebe 😎
ako sa inak citis?
ja mam cosi menej nez 3 mesiace (tusim o 7 dni menej) akurat dnes mam 28 tt

katie555
25. júl 2012

@iwi9 lepsie sa ti oplati ak ides nahodou na svk...my sme mali v blave..cena 64 eur za 45 minut, nakoniec nam doktor nauctoval len 32 bo nase mala tvrdohlava si davala ruku pred tvar 😉

lu2112
25. júl 2012

@radusiq tesim sa ze ste v poriadku a malemu sa dari ja mam zajtra lekara tak som zvedava co nam povie 😀. No viemze vasi dojdu tak buduci tyzden by bolo super kvoli chrbtu a hlavne predsa v tej vode sa da pohybovat lepsie 😀 tak dufam ze ked budes mat free tak niekam vybehneme a trochu odychneme 😀 ja zajtra nejdem do roboty lebo dnes bolo tazko v tom teple bolo mi na odpadnutie a kedze nemam klimu v office povedala som manzelovy ze to nebudem ryskovat pri mojom stasti by sa zase nebodaj nieco stalo takze budem doma pojdem len k lekarovi

katie555
25. júl 2012

@sarifa ty to uz nemas vela...Normalne zavidim... Mne akurat kamoska pisala ze sa jej doma narodilo male 4tt pred terminom....ja uz panikarim co bude....a hadam neporodim pri stahovani...Mama ta mi nedovoli nic ani nadvhinut - este aj collins slovnik je podla nej tazky 😝

slivka233
25. júl 2012

@katie555 4 tt pred terminom?juuuj nestras, aj ja uz stresujem a to mam este 3tt.

andrea2510
25. júl 2012

katie555 aj ja som nasla kocik za 220 tak to je dobra cena podla toho co pises co stoja tie travel systems. ja sa mam zatial ok v pondelok mam stretnutie s midwife, mala ma tlaci hlavou do brucha ked sedim v praci tak tam viac menej lezim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre