Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
5. aug 2012

@sarifa jooj prepac trosku som odbehla umyla som kupelku este..
ja som matrac odbalila a dala som na to ten sheet ze hore je taky ten savy a dole je folia alebo co to je nepremokavee...a co to mas za postielku, klasicky cot? alebo crib alebo coo???

lu2112
5. aug 2012

@radusiq tak teda recept : 😀
5 vajec
1 hrncek polohrubej muky ( V UK robim pol hrnceka hladkej a pol hrnceka strong bread)
1/2 hrnceka krystaloveho cukru
3 lyzicky cokolady alebo granka
1/2 hrnceka oleja
1 prasok do peciva ( uk 2 cajove lyzicky baking puder)
Pecie sa na 180 stupnov az po kial nieje tak 20-40 min podla rury 😀
Po dopeceni si spravis hrncek kavy s cukrom ja som robila vzdy bezkofeinovu ale uplne jedno a na lejes to postune ono sa to sviakne a nechas vychladnut.
Das dzem aky kolvek co je doma alebo podla chuti a na vrch ide 200g cokolady na varenie alebo zbytky akejkolvek cokolady co najdes otvorene doma a nechas roztopit v 250 ml smotane na slahanie a to zalejes ten kolac a da sa to do chladnicky a za par hodin to je vychladene a redy to eat 😀

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 no ja mam space saver cot taka malicka ..90cm dlha.

radusiq
5. aug 2012

@lu2112 znie to veeelmi dobre, skusim cez tyzden, vdaka 🙂

slivka233
5. aug 2012

@sarifa no tak to pretooooo... a to nemaju na to konkretne bumer?? kup si taky co nieje rozdeleny na 3 casti a ten ti vojdeeeeeeee.... urcite...

sarifa
5. aug 2012

@slivka233 a uz kaslem nato nejako to pozavazujem hihi

kaciatko215
5. aug 2012

@jeanka ked sme boli prijati tak sa ma hned pytali ze ci plne kojim alebo aj dokrmujem tak preto ta hadicka a Tomino mal tie hodnoty bilirubinu az 650 a musel byt non stop na 24hodin pod svetlom takze ani mojkanie nebolo mozne a ako tam plackal a ja s nim.A este dali na neho aj alobal aby mal co najviac svetla tak vyzeral ako kurca na grile.Raz mu dali moje mliecko z flasky a maly nevedel co s tym cumlom mu to tieklo vsade a nakoniec mu dala aj tak cez sondu zalezi aj aj tvar cumla ma.Napr Avent flasku nevedel vobec zobrat ale Tommee Tippee zobral uplne v pohode.Ja kojim z praveho prsa cez klobucik stale lebo mi maly doslova rozzulal bradavku a v pohodicke sa kojime z laveho nema problem sa prisat.A poslednu noc som pouzila odsavacku bo som mala dost plny prsnik tak by sa mi neprisal a ked uz som zacala odsavat tak som vysala co to dalo 140ml tak to Tomino vypil sa len tak zaprasilo po tom ale este som ho dala na prsko a este tahal a potom spal 5 hodin 🙂 co sa tak nabumbal.Takze my nemame problem s papanim z flasky z prska a cez klobucik pekne sa vie prisat.Hlavne ze dostavaju nase mliecko ci uz cez klobucik alebo bez a presne zalezi na tom aby boli zdravucki

andie25
5. aug 2012

@slivka233 ahoj 🙂 tak vikendova robota stala za to, mate to krasne 🙂 a vesele 🙂 ako sa citis? ja som poobede lahla, lebo uz mam od dneska poobedia prazdniny a teraz cumim na atletiku, no aj tak zachvilu konci, tak neviem, co budem robit 😀

andie25
5. aug 2012

@lu2112 kolacik vyzera laaakavo, aj by som si dala teraz jeden kusok 🙂 a to zvlast potom ked mi moj drahy kupil slahackove samrle, ci jak sa to vola, a namiesto chladnicky ich dal do skrine..... teraz som ich vyhodila lol, no co uz.. dam si jablko 😀

andie25
5. aug 2012

@jeanka ahoj jeanka, joj tak mi je luto, ze ste museli byt v nemocke aj to s tym krmenim, no ale uz bude len lepsie. Ak ti mozem poradit, maleho nenechaj viac ako 3 hodiny bez kojenia, pretoze tym, ze si ho prikladas na prsnik, tak on vytvara sanim mliecko na dalsie krmenie, a tym padom mliecka bude dost. Vola sa to aj baby-led feeding. Presne kvoli tomu. Ak uz je na prsniku spravne prisaty, tak odporuca sa aby ostal prisaty 20-30 minut na kazdom z prsniku, ak ti nahodou zaspava na prsniku, tak mu mozes posteklit nozku, pohladkat licko, alebo ho vyzlec a urobte si skin-to-skin, on iba s plienockou na tvojej pokozke, nemusis sa obavat, ze mu bude zima, tvoja pokozka ho zohreje. No zaklad je kojit kazde 2-3 hodiny a to aj v noci, jedine tak sa ti mliecko pekne rozbehne. Drzim prsty a neboj, vsetko bude ok! 🙂

andie25
5. aug 2012

@jeanka a este som chcela, ze ma mrzi ako k vam pristupovali v nemocnici 😒 na vsetko sa treba pytat, ale k tomu musia byt aj ochotne sestricky a komunikativny doktori...

andie25
5. aug 2012

@radusiq a ty sa ako mas? joj ja uz som taka rada, ziadna prax, lazo plazo, no ale len docasne 🙂 tie posledne tri dni ma vystavili, vcera som 3x zmokla, lae tak stalo to za to 🙂

andie25
5. aug 2012

No baby, zajtra ultrazvuk, hlavne nech je babanko zdrave, nic viac nechcem! Drzte prsty!

slivka233
5. aug 2012

@andie25 ahoooj, dakujem a gratulujem k praazdninam...hlavne si ich uzi teda sa posnaz uzit si ich, a tiez relaxovat...zajtra ultrazvuk supiiis, ja som sa tiez nevedela ho dockat, potom sa dufam pochvalis foteckou a som velmi zvedavaa co cakate ci babu ci chalana.
ja sa inak citim fajn celkom, trosku unavena dnes som poobede zaspala ani neviem kedy ako bolo to cca 20 minut vaj ale som sa zobudila ako 12 hod. spanku 😝 dnes sa mi drobec velmi malo hybal, som sa aj strachovala ale teraz zacina vystrajat asi uz ma malo miesta a bol zrejme inaveny aj on....
som velmi zvedava ako zajtra dopadnes, uvidis vsetko bude dobre hlavne sa drzteeeeeeeeeeee.

andie25
5. aug 2012

@slivka233 Diiik, ved ja asi hadam ani spat nepojdem, taka som z toho rozhadzana.... len aby bolo vsetko v poriadku, mne je jedno ci baba, ci chlap, len nech ma vsetko pekne ako ma mat a je zdravucke 🙂 hej pohyby mozu trosku ustat,lebo uz ma malo miesta, ale tak stale si kontroluj a keby nieco sa ti nezdalo, kludne volaj do nemocky, som zvedava kedy to na vas so sarifkou dojde 🙂 uz naozaj nemate vela 🙂

slivka233
5. aug 2012

@andie25 no teda nasa draha sarifa ma uz len 2 dnii..... ja mam stale 13 ...a to ze kedy to na nas pride som teda zvedava aj jaaaaaaa....a potom uz budem len spokojne cakat kedy to pride na vaaaaaaaaas babule....
len sa pekne vyspi vsetko bude v poriadku uvidis, chlap ci baba jedno je to hlavne nech je zdravucke presne tak ale bude vsetko ok neboj sa, myslim si ze tu medzi nami babami prevladaju chlapci.....
budem na teba myslim a rano sa pochval

andie25
5. aug 2012

@slivka233 no sarifa sa uz nevie dockat, chudatko, ale ja chapem, najhorsie su posledne dni a tyzdne, snad sa to rozbehne, ked bude baba, tak pojde nacas 🙂 chlapi zvyknu robit problemy lol. Ozvem sa niekedy az na obed, lebo este mam MW zajtra, tak ani neviem kedy dojdeme, dakujem!X

sarifa
5. aug 2012

@andie25 Uzi si ten scan 🙂 a nech mas vela peknych obrazkov 🙂

jeanka
6. aug 2012

@andie25 to sme skusali ze kazde 3 hodiny, ale nakoniec mi velakrat trvalo vyse hodiny ho zobudit - on ked naozaj spi tak ho nic nezobudi - skusala som ho budit snad vsetkymi metodami, v nemocnici tak prespal dokonca odber krvi 🙂 ale momentalne sa aj tak zacal budit kazde 3 hod + po kojeni este odsavam ked mi maly dovoli 🙂 teraz napriklad sa mu nechce spinkat tak sa mu musim venovat inak by bolo kriku 🙂

jeanka
6. aug 2012

@kaciatko215 tak to ste mali ozaj tazke ☹ ale zvladli ste to a dari sa vam vyborne nie? nas drobec okrem tych odberov krvi vobec neplakal, stale len spinkal, teraz si to vynahradzuje a v zasade v noci a skoro rano vyzaduje pozornost 😀 wow 140ml, o tom mozem len snivat 😲 a u nas to prisavanie bol od zaciatku velky boj, s klobucikom nie je problem ale tam to nie je to prave prisatie, je to ako keby pil s flasky akurat musi trosku viac tahat....

lu2112
6. aug 2012

@jeanka ajoj vidim ze uz sa vam zacina darit lepsie a si zvykate na seba. Kojis s klobucikom?? ak ano stoho si nic nerob stale sa moze po case naucit pit priamo len niekedy sa im tazko prisava a radi si to zlepsie 😀. Ale neboj vsetko bude tak ako ma bit treba si verit a hlavne si stoho nerob tazku hlavu. Ide ti to skvele ako sa maju krasavice uz ste si zvykli na rezim aj snimi ci stale nemate na ne vela casu.
Dufam ze mali uz bude len pribereat a ty budes mat vela mliecka
😀 Zase sa ozvy nech vieme ako sa ti dari

radusiq
6. aug 2012

dobre ranko bruska 🙂

@andie25 ja sa mam fajn, vdaka - vlastne cele dni len oddychujem, obcas nejaka kratka prechadzka...a planujem 😀 vsetko dobre prajem dnes na ultrazvuku, nech mate krasne drobatko a pekne fotky, dufam ze sa hned pochvalis ci bude chalan ci baba 😀

@lu2112 ahoj, ako dnes? ako sa citite po vikende? my sme zas hore od 7.40 ako kazdy den, a rozmyslam co varit. Inak hladam firmu co dodava bednicky organickej zeleniny a ovocia domov - vzdy seasonal, nevies co ti pride, len velkost bednicky si objednas...jeden znamy tak fungoval ale nemam nanho kontakt, po nete je toho dost ale neviem co vybrat. nemas skusenost? Pred casom som spominala Sutton Community Farm - ti sa mi pacia najviac, aj cenovo, ale musis objednat viac ako tyzden dopredu 😒

radusiq
6. aug 2012

inak @slivka233 tu uz o takom case zvykne byt, nezvyk, ani muza doma nema 🙂 ...zeby predbehla sarifu???

lu2112
6. aug 2012

Dobre ranko tehulky ako sa vam dnes dari. My sme od nes sami lebo tatino je na sluzobke a vrati sa nam az v piatok 😒. Tak ale aspon mame postel sami pre seba 😀

@sarifa ako sa dari este stale 2v 1 ?

@slivka233 dufam ze dnes odychujes po narocnom vykende 😅

@andie25 drzim palce na scane a daj vediet ako si dopadla ja mam zajtr GP tak som zvedava co mi povie najradsej by som sa dala vypisat na tie posledne dni ale uvidime 😝

@radusiq Dobre ranko ako sa mas dnes? Dufam ze nam to zajtra vide na tu kavu rada by som ta vidiet sme sa nevideli celu vecnost 😀

lu2112
6. aug 2012

@radusiq ahoj no z donaskou nemam skusenosti to som nikdy neskusala ale asi tiez nieco pozrem v okoli noveho domu lebo tam je tich fariem vela. Ale ked vyskusas daj mi vediet rada sa priucim niecomu novemu 😀. Ja som v noci spala ako zabita sme sa zobudili na budik dnes rano a teda malemu sa velmi stavat nechcelo 😀 Som taka spokojnejsia ked viem ze uz mame nieco kupene keby nahodou🙂
Buduci tyzden ideme kuknut domcek malo by bit uz vsetko hoteve okrem kobercov tak aspon budeme mat predstavu o velkostiach izieb a mozem objednat detsku 😀

slivka233
6. aug 2012

Dobre ranko bud.maminy, vidim ze kazda sa ma fajn a oddychuje
@radusiq este som tu zatial som Lenku nepredbehla ani to tak nevyzera,priznaky ziadne, dnes som dostala taky kopanec ze som sa az zlakla.....sarifa by tu mala byt tiez okolo 10tej nejak,neviem ako sa vyspala, ale mozno nas prekvapi ved uz ma len 2dni...
inak muza mam uz doma vcera posledna nocna vtomto tyzdni o 7 rano som si bola po neho teraz dovolenka do nedele...a zajtra tu mam svokru.
@luu2112 veru oddychujem,mam uplne leharo teraz, lezim pozeram markizu, muz vedla na gauci spi, dnes mam na praci len navstevu masiarne a asi si veru pospim aj ja.

vy dievcata sa mate ako?poviem vam ze by som sa nechcela teraz vratit spat na nejaky ten 30tt..neviem sa dockat velkeho finale...
@sarifa ako moja si ok stale 2v1?dufam ze a mas dobre.

radusiq
6. aug 2012

@lu2112 objednala som z kentvegbox.co.uk - sa mi zapacili, sympaticka mala firmicka - robia 3-tyzdnovy trial s 50% zlavou, sakramentsky lacnejsie ako zo supermarketu 😕, aj vajicka som od nich objednala...vsetko lokalne z Kentu - nie je vsetko organic, ale z malych fariem, ktore vacsinou nepouzivaju chemikalie ale zaroven sa im neoplati investovat cas a peniaze do Organic statusu, takze s tym som v pohode. Inak som to zacala pozerat jednak preto ze nech nevarim stale to iste - budem nutena varit z toho co pride, a hlavne som si uvedomila ze tie farmy vacsinou tiez nakupuju zeleninu co predavaju - nepestuju vsetko sami, takze vlastne nevies povod (chutovo aj kvalitou je jasne ze je to podstatne lepsie ako supermarket, ale predsa)
Dufam aj ja ze to zajtra vyjde 🙂 Mas uz predstavu o detskej?

sarifa
6. aug 2012

@lu2112 ahoj.Tak teraz mozes vyskusat ako budes dobre spat ked budes len ty v posteli 😀 Ja stale tu a sama 🙂 nejako mi to nevyslo ako som si to naplanovala 🙂

sarifa
6. aug 2012

@slivka233 ahoj.Ja som sa este len zobudila ale som unavena akoby som behala maraton celu noc.Ja som v pohode nic sa nedeje ,nieje co hlasit 🙂 len treba cakat.A ty ako sa mas?

slivka233
6. aug 2012

@sarifa ahoj ty moja cakatelka, no teda viem ze uz mas toho urcite dost, ale teda fakt neurobis nic, drobcek na seba necha cakat a o to viac budete prekvapeni obaja....to je jasny chlap mamca....nacase sa dohodnut na mene hehe..ja som tiez unavena, vstavala som skoro ale este pospim si neskor....hlavne oddychuj aby si vladala ked to pride.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre