Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 ahoj super ze lekarske rady zaberaju, aspon vies ze je to tak ako to ma byt 🙂 bola ta bolest aj taka silna ako predvcerom?

lu2112
8. aug 2012

@a 😀 ndie25 Dobre ranko vidim ze ste zacali rozoberat plienocky ja som vcera akosi zaspala velmi rychlo.
AIO plienky su tak ako radka hovorila vsetko v jednej plienke cize ako klasicke jednorazovky nevyhoda dlho schnu a velmi by som ich nedoporucala do vlhkeho anglickeho pocasie budu ti dlho schnut.
Ja by som urcite odporucala kapsove plienky lebo schnu kratsie a mozes do nich dat akukolvek vypchavku aby ti lepsie sali. Ja mam Toot bots, Easy Fit, Little lamb, Smartpans a vsetky su jednovelkostne. Najviac sa mi lubia little lamb tie bolai aj za dobru cenu a rozmyslam ze este priobjednam ale az ked zistime ci nam sedia vysli na 6.50 jedna ostatne su okolo 10-12libier
Potom ako uz Radka spominala ja mam tiez Bambino MIo na zaciatok ale vrche nohavicky pulky mam Flip alebo little lamb. Flipp urcite doporucujem su kvalitne a velmi zlatunke a pokial vychytis akciu sa aj za dobru cen. Ja som sa rozhodla ze nemienom skladat novosklad takze klasicke stvorce neriesim. Davat budeme len na rovno.
Inak ta cena za bambusove stvorce je doba kde si to nasla lebo par by som objednala aj ja nech mama mi donese 😀?
NO a na noc sa doporucuju tie nohavickove plienky to mas napr little lamb alebo Toot boots streech to su plienky v celku a na vrch ti idu pul nohavicky najlepsie su bambusove lebo su dobre save takze vydrzia dlhsie aby si nemusela tolko vela prebalovat a tych potrebujes asi 6 a len ich budes tocit.

Ono je tazko povedat co je dobre kupit kazdemu vyhovuje nieco ine a traba si rozmysliet ci chces si to zjednodusit tak ako mi z Radkou ze budes davat plienky na rovno a kapsovky co je najpohodlnejsie aj naj rychlejsie alebo pojdes a budes skladat novosklad a trapit sas prebalovanim.
Kazdopadne skus si objedat par kusov a uvidis ze co sa ti bude lubit naozaj kazdemu sa lubi nieco ina ale POZOR je to mania Raz zacnes a potom tazko skoncit @radusiq tak ako mi dve
😀 Ak nieco nieje jasne daj vediet je toho naozaj vela a niekedy sa je treab len pitat co ti nieje jasne 😅
Inak ty si v londyne ak si dobre pamatam tak ak by si chcela kludne po olympiade mozeme dat stretko a niake ti mozem ukazat a mozeme prizvat aj radku niekde kde to vsetkym bude vyhovovat aby sme sa neustavli 😀 co vy na to??

lu2112
8. aug 2012

😀 @radusiq No bolo to menej intenzivne co sa tyka bolesti ale strasne talky to boli hlave na panvu. Mala som pocit ze mali my zachvylu vyleti von a budeme sa kupat spolu 😀

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 hihi no to by si si lahko predstavovala 😀 tie tlaky som uz mala aj ja parkrat, akoby ma niekto kopol tam dole 😅 ale mna to rychlo preslo aj bez vane nez som sa stihla spamatat ze nieco je zle...

@andie25 @lu2112 viete ze uz som na materskej takze stretko kedykolvek kdekolvek, Londyn mi nerobi problem...

slivka233
8. aug 2012

@radusiq dobre rano prajem, ja sa citim ako by som mala uz pol dna za Sebou, poupratovane, skoro Navarene... Svokra zatial ziadne rady Len mi nechce nedovoli mi nic robit ale mne to trosku vadi, ja chcem pohyb a mam svoj styl na vsetko ale sak vydrzim a potom si urobim posvojom. Inak sa citime dobre Len je teploooooooooo...poomoooc @lu2112 teda nezavidim ze si v praci...ale uz toho Nemas vela a pride vyzera materskaaa... Ale za see pozeram ze @sarifa tu nie je tak bud dospava alebo uz to na nu prislo. 😝 😀

lu2112
8. aug 2012

@slivka233 No ja budeme mat tiez problem zo svokrou ale moja je este horsia takze ja uz som teraz v strese ze ma prist. Ale uzi si ze ta ma kto obskakovat 😀
@radusiq NO ja by som si to predstavovala velmi lahko s tim porodom ale skoda ze to tak jednoducjo nejde 😀.

Inak moj manzel zabudol na vyrocie som sa nasmiala hovorimi ze tolko svadieb sme mali ze kto si to ma vsetko pamatat. Ale povedal ze ma zobere von v sobotu. Tak som zvedava 😀

slivka233
8. aug 2012

@lu2112 ale nasiel si dobru vyhovorku na to ze zabudol....ale to su muzi 😎 ...ta moja svokra je strasne ukecana mne sa ani nechce ale este ze je doma moj Ervin ... Ja chatujem a hotovo...inak ona je dobra nemozem povedat ale slovo moj je velmi stastny je tu 8 rokov a jeeho mama prislo prvykrat tak preto.
Ale vydrzime nieeeeee???

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 nooo teda tak to zabudnutie teraz bude musiet zehlit 😀 aj to ma svoje vyhody...
Inak vas nemam rada s @andie25! Mate na hrozny vplyv! Jedna ze neskodne povysvetlovanie co a ako o plienkach, druha sem tam nejaka poznamka tu plienocka tam plienocka a ako to dopadlo? Spravila som Andy zoznam plienok co mam s popismi, pritom som zistila ze kapsoviek a AIO mam dost malo takze som popri tom nenapadne kupila dalsie tri a jeden wrap! Plesk mi po rukach 😠

@slivka233 ako dlho sa svokricka chysta byt? uzivaj si ze nic nemusis a ze sa vsetko deje okolo teba samo - zachvilu ti to bude chybat ked na to budes sama a s babatinkom navyse 🙂

sarifa
8. aug 2012

@slivka233 Ahoj moja no pozeram ze ty si ranne vtaca🙂 Ja som mala prisernu noc.Ja som asi nieco nedobre ziedla a mne ti bolo celu noc tak zle som myslela ze odpadnem alebo sa doblbam ☹ Tak som musela dospavat.Teda som sa snazila ale kazdu pol hodinu mi sms prisla ze ci uz som rodila.No vsetci su aky netrpezlivy 🙂 Vravia ze uz dlho cakaju no chudatka to musi byt pre nich strasne to cakanie!!!! 🙄
No tak ty uz mas svokricku doma a ako si spolu nazivate?
Ja som aj mojmu hovorila dneska rano ze asi nechce prist na svet lebo nevieme ako ho budeme volat 🙂 Ale tak zajtra idem k MW tak sa jej popytam ci ma neposle skorej do nemocky...

andie25
8. aug 2012

@radusiq 🙂 heheeee , nebooj, ja som bola rano pri mojej slecne, a ked som prisla domov, som si este lahla asi ten tlak. Dakujem, mail som dostala, hned mi je to jasnejsie, len ked ho otvorim, tak obrazky tam nie su, resp su zablokovane, dala som odblokovat a aj tak nic. No nevadi, uz mam lepsiu predstavu. Inac tie kokosove stvorce za tych 8 Eur maju na mall.sk ale uz iba farebne, biele sa vypredali...atiez som objavila little lamb pul nohavicky za 8.90 eur to je zase na stranke ekoplienky.sk to je celkom dobra cena si myslim, ja uz som sa do nich zamilovala asi 😀 myslim do latkovych vseobecne 🙂 takze budem sliedit, vyberat a kupovat. Urcite dohodneme stretko, len so mnou je to komplikovane, lebo ked nemam skolu a prax, tak chodim do prace, no rada by som videla co ste pokupili nazivo a aj vas uz konecne stretla 🙂 ale slubujem, ze si najdem cas! a co inac porabas?

lu2112
8. aug 2012

@radusiq 😀 no tak plienky sa vzdy zidu ja by som aj dvojcata prijala kvoli tomu nech mozem nakupit viac 😀. Alebo zajac vyfasuje tiez 😉.
No som zvedava ako bude zehlit ale nehnevam sa my neoslavuje mi nic okrem 1 januara takze som ani necakala ze nieco bude 😀. Len to bolo smiesne lebo chvylu nevedel co povedat a potom si hned nasiel vysvetlenie 😝 chlapi vzdy vedia ako na nas.
a ake kapsovky si objednala 😅

andie25
8. aug 2012

@lu2112 dakujem pekne za vysvetlenie, uz sa mi to lepsie chape , som napisala aj @radusiq 🙂 dokonca mam aj mailik od nej, kde vsetko pekne rozpisala, no ako hovorim, uz som sa do toho zamilovala, takze niet cesty spat 😀 Tie kokosove plienky dostat na mall.sk ale uz v bielom nie su, videla som zlte, zelene a tusim modre. Nech ti to zbehne v robotke, naozaj uz nemas vela, posledne dni su najhorsie... a bude aj baby shower? A stretko urcite urobime, len si musim najst cas, lebo som taka rozlietana stale, ale velmi sa tesim! X

andie25
8. aug 2012

@sarifa ahooj 🙂 tak to nevadi, ze este stale nic, od terminu ma babo este 2 tyzdne na to aby sa ukazalo🙂 ked mas zajtra MW naozaj sa jej opytaj na stretch and sweep, radsej ako indukcia liekmi, ved naozaj mate este 2 tyzdne casu, ale ona ti aj urcite urobi appointment do nemocky. To je ako vysetrenie zospodu, pri porode ta aj tak budu zospodu pozerat, tak aspon budes mat taku skusku, hm? Drzim prsty silno!X

lu2112
8. aug 2012

@slivka233 no tak svokra je svokra a je to zazitok pre draheho mat tu mamu tak to tam niako vidrz 😀 A do kedy ostava?
@sarifa Ahoj dufam ze uz ti je lepsie mozno je to aj stoho pocasia bol strasny tlak v noci dufam ze uz je lepsie 😉

lu2112
8. aug 2012

@andie25 no som rada ze pomohlo radi pomoze dobrej veci a latkovanie urcite ze ano 😀 . Inak zisti si ci nemas narok na niaky prispevok od councilu svojho lebo niektory to podporuju a dostanes peniazky niake nie vela ale potesi 😀.
A potom nam daj vediet ze kedy budes volna a nieco zorganizujeme ja om od buduceho piatku na materskej takze budem mat cas na kavicky a kecanie 😀

andie25
8. aug 2012

@slivka233 5:30? maly ti asi uz robi kojenecky rezim hahaaaa, ze nech si mamka zvyka 🙂 no tak dufam, ze dospis cez den. Nechaj svokru, nech sa vyblazni, vyloz nohy a oddychuj, treba si to uzit, potom aj tak na vsetko budeme samy 😀

sarifa
8. aug 2012

@andie25 no vies ake to babo bude ked budem tak dlho cakat ze dalsie 2 tyzdne? Ved bude obrovske ja ho naozaj nevytlacim.A brucho mam take tvrde ze si myslim ze mi zachvilku praskne 😖
@lu2112 no uz je lepsie dakujem. to len vecer som myslela ze neprezijem do rana a to este ani nerodim 🙂

andie25
8. aug 2012

@lu2112 no hej, pomohlo velmi , uz braaazdim web. Este raz dakujem 🙂 Daco som niekde citala ohladom toho prispevku, no uvidime, zase az tak mi na tom nezalezi, hlavne ze babo bude spokojne. Ja aj tak pockam este aj na vas, ked uz malinki budu na svete a potom mi mozte aj referovat ze co a ako. Ved mam este kopu casu. Velmi rada sa stretnem 🙂 dohodneme

andie25
8. aug 2012

@sarifa jasne ja chapem, ono MW ti aj tak musi urobit appointment do nemocky, takze to bude v pohode X uz nech to mas za sebou X

lu2112
8. aug 2012

@sarifa no hlavne davaj pozor teraz na seba a pokial je brucho tvrde to nieje nahodou dobry signal ci to len ja si myslim 😉. Mozno sa to uz rozbehne skoro len hlavne skus chodit a zevraj schody zaberaju tak mozno by pomohlo rozhybat aj ked viem ze to asi nieje jednoduche 😝. Ale ked uz ty to budes mat za sebou poto je narade
@slivka233 a za nou ja mna uz chyta panika 😨
Ale dufam ze tebe to uz skoro pride a budes to mat za sebou

sarifa
8. aug 2012

@andie25 dakujem 🙂 ved na nic ine ani necakam .

radusiq
8. aug 2012

@andie25 po takmer roku v novom byte som sa dokopala k triedeniu papierov, su vsade a pomiesane neskutocne 😀 tak to robim zatial cely den...tie Little Lamb PULky su taka normalna cena, priamo na Little Lamb stranke su normalne za £8.50 vratane postovneho
http://www.littlelambnappies.com/accessories/li...
Inak si ma zmiatla riadne, ze kokosove stvorce, ja uz nazhavena ze co za novinka o kokosovych som este nepocula...ale uz som ich nasla ze bambus 😀 si mi pripomenula mm - pred par dnami mi tak vasnivo vykladal o dokumente co pozeral o vyrobe cokolady ze ako domorodci z kokosovych orechov vydlabuju kakao 😀

sarifa
8. aug 2012

@lu2112 no vies co tiez si myslim ze tam neico je o tvrdom bruchu ale tiez neviem ze co. :( po schodoch chodim hore dole pretoze tam mame vecko takze to ma prinuti ale nejako nepomaha :( No veru Silvika pojde po mne a potom ty pojdes.Ale to leti co? Clovek si to ani tak neuvedomi ako tie dni letia a dni k porodu pribudaju 🙂 Ale neboj panika odpadne ked uz budes na konci tehotenstva uz si budes zelat aby si mala tie bolestive kontrakcie a aby si uz isla 🙂

andie25
8. aug 2012

@radusiq ty ale ja som krepa, ved to su bambusove 🙂 hahaaaaa, ja neviem preco ma kokosove napadli 🙂 ja mam teraz tehotensky mozog, a normalne sa obavam ako urobim skusky.... 😀 no v podstate som ta iba zmiatla, take v pohode 🙂 tak urcite potom pozriem na origo stranke, aby to sem mamka nemusela tahat, alebo budem skusat kade tade 🙂

andie25
8. aug 2012

@radusiq no a este k tym papierom, ja to robim 2x do roka, a to mi trva niekedy aj dva dni, vytriedit, povyhadzovat , zalozit..... ja som robila nedavno, ked som skoncila druhy rocnik, lebo len zo skoly sa toho tolko nazbiera a nechcem vyhodit nic, lebo to vsetko sa zide 😀 to je taka nevdacna robota triedit papiere, lebo zavries do skrinky alebo do suflika a spytas sa, ze co si robila cely den, kedze nic nevidno... nech ti to zbehne 🙂

radusiq
8. aug 2012

@lu2112 objednala som Bumgenius V4 - velmi som chcela ten Albert print, ale Flip nikde nemaju skladom, tak som aspon tu V4 kapsovku, potom taketo jednovelkostne kapsovky za uzasne ceny, zobrala som posledne kusy 😀 http://www.funkymonkeypants.com/wahmies.html (£5) a http://www.funkymonkeypants.com/rockymountain.html (£8.50)

a tento wrap: http://www.funkymonkeypants.com/pikapu.html (dole ked scrollnes) - @andie25 na toto mozno mrkni aj ty ak chces wrap, len £6.50 stoji - jednovelkostny.

andie25
8. aug 2012

No idem ja zatial off, zajtra pride mamka moja, tesiiiim sa, idem upratat, lebo cez vikend sa makalo na praxi a nemal kto u nas umyt podlahy 🙂 zatial paaaaa!

lu2112
8. aug 2012

@sarifa no dufam ze mas pravdu lebo ja mam stoho nocne mori. Ale dufam ze tebe uz to zacne uz som zvedava ako to zvladnete 😀

lu2112
8. aug 2012

😀 @radusiq no sa ti zadarilo dobre 😀 krasne su aj ja este pokukujem po niakych ale vzorovych nech mame pestre taky niaky tatinkov vzor jemu sa lubia take strakate tak mozno nieco este objednam no ale musim zohnat za dobru cenu inak neobjednavam 😀
@andie25 tak pekne uprac ja uz neupratujem az kym sa nebudeme stahovat 😀

lu2112
8. aug 2012

@radusiq inak tie papiere nezavidim ja som to robila ked sme sa stahovali a vela veci letelo do kosa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre