Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 jasne, ze aj druhe...nechceme jedinacika 😉
..ja mam na porod len pozitivnu spomienku, aj ked teda nie vsetko bolo podla predstav, ale to sa skor tyka veci pred porodom
..vy chcete zostat pri jednom?

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 my velmi vela cestujeme, ci lietadlom alebo autom a nebol s nim problem - s kocarom, vsade sa mi zmestil a dobre sa nosil
..este vyhoda..vanicka sa da pouzit ako moses basket 😉 nosila som simju dni aj s malym a spaval v nej pocas dna, vanicka je velmi stabilna, ale tym padom trosku tazsia

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 no ja este uvidim ale ja po tomto tehotenstve asi tak skoro nebudem chciet dalsie. Ja som si uIzila svoje a to sme este neni na konci 😀. Tak mozno o pat rokov sa mozno zacnem o tom znovu rozpravat alebo ked sa nam posmykne a zadari sa 😀. Ale clovek nikdy nevie 😅 a kedy planujete druhe vy?.

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 no mne bolo cca do 5 mesiaca zle, ranne nevolnosti co boli cely den 😀
..ale inak v podstate ziadny problem
..ja som sa desila, ze vela priberiem, ale nestalo sa tak 😉
..niekedy v druhej polovici buduceho rokaby sme sa zacali snazit..uvidime 😉 manzel by aj hned..ked vidim to nase perfektne chlapciatko 😵 nie je nic krajsie na svete, ked k nam pride a objime nas, da pusu 😵 je to CHLAP mojho zivota 😵

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 no mne moj vykopal dve rebra az tak ze som mala opuchy a modriny 😀. A hlavne sa tazko to zvladam Co sa tyka pohybu a aktivit. Ja ani nechcem vediet kolko som pribraa lebo to by bol dalsi sok pre mna. Este ze tu povynne nemeraju ako doma 😀 A potom ma trapi zaha az tak ze zaludok mam opuchnuty a berem na to lieky ale nastastie cukrovku nemame lebo to uz by bolo dost. Ale vsetky tie tehotenske simptomi sa na mna proste lepia 😀 .

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 dobre ja uz idem spat zajtra dalsi den v praci musim sa vyspat 😀 dobru nocku

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 po porode si ani nespomenies, zabudnes 😉
..dobru noc aj ja idem zalomit, dnes ma nase selma zubata znicila 😀

jeanka
14. aug 2012

@radusiq periem vo fairy prasku a flaky zostavaju iba na tych bambino prefolds, nejake naznaky na totbots a little lambs tiez... asi je ten moj riadny extremista co sa tyka sfarbenia 😀 to miofresh je vlastne na co?

@lu2112 tazko povedat ako to maly zvlada, zalezi ci je zrovna napapany... niekedy si prebalovanie vyslovene uziva, niekedy vrieska 😀 vseobecne sa nestazuje aj ked ma nalozene v plienke, takze ho prebalujem vtedy ked "zacitim" alebo ked ho potrebujem prebrat, po krmeni a pod... a jeho specialita je kakat/cikat ked ho vyumyvam pri prebalovani 😉 tak niekedy si to musim zopakovat aj 3x 😀 ked mu odpadol pupocnik tak som pouzivala este viac/menej na striedacku jednorazovky a latkove - viac ale jednorazovky - potom som chcela spravit "radost" mame a puzivala som pampersky co mi priniesla a vyhodili sa mu vyrazky na zadocku - este stale sa to snazim preliecovat ale zlepsilo sa mu to, teraz uz 2. den len latkujeme takze az tak vela skusenosti zatial nemam 🙂 ty sa chystas pouzit tie little lamb wraps s bambino prefolds? ja som ich zatial neskusala s inymi wraps, neviem ci to velkostou bude sediet, bambino prefolds nemaju nic na bokoch a v podstate ani okolo noziciek tak ako tie little lambs alebo totsbots, asi aj preto prave okolo noziciek pretekaju...

inak dneska som zase neodolala a kupila 3x bumgenius za 16 libier 😀 su sice biele ale mne zase na farbe az tak nezalezi... pacia sa mi a urcite mu vydrzia dlho 🙂

andrea2510
15. aug 2012

som citala ze v 30 tyzdni by sa malo babatko otocit hlavou dole ale ja vobec netusim ako je moja mala otocena, ona kope vsade aj hore aj dole asi boxuje a aj kope 🙂 .....

lu2112
15. aug 2012

@jeanka No Mio fresh je na dezinfekciu plienok pridava sa lyzicka do prania a je to aby plienky stratili ten zapach niekedy totiz to maju taky typicky zapach 🙂
no ja nemam Bambino mio wraps vobec ja mam len Flip alebo little lemb ja som len kupila bambino mio prefold do toho ono to sedi len to treba trochu zohnut v predu. A dovod bol ze ja ty bambino mio neverim koli tomu ze tam nemaju okolo noziciek nic co by zachytilo naklad ked pojde no uvidime ako to pojde ked uz budem latkovat aj ja. A uz mas aj svoje oblubene plienocky 🙂 ?
No vidim ze skusenost s pamperskami nedopadla najlepsie. Inak pouzivas aj niaky krem ci ani nie na zadocek myslim?
No dufam ze nas budes priebezne informovat takto pekne podrobne ake mas skusenosti lebo ide ti to super ako pozeram. 😀 zachvylku budes hotovy expert 😉

lu2112
15. aug 2012

😀 Dobre ranko prajem vsetkym tehulkam 🙂 ako sa dnes mame som zvedava ci sa tu vsetky stretneme alebo uz to na niektoru dojde nie ze by som narazala na niekoho konkretneho 😀

katie555
15. aug 2012

@andrea2510 ahoj moja...no ja som akurat 31tyzden a tiez nemam pocit ze by sa otocila...Co mam doma knizku hovori ze sa zacne otacat po 30tom tyzdni ...Babo zatial nohy ma ma pravej strane a hlavicku vacsiou citim nad pupkom alebo na lavo od pupka..Zajtra idem k mw sa spytam ....ale myslim si ze je to dost individualne...Ved este 10 tyzdnov casu ... 😀
Podarilo sa ti nieco vyriesit s tou bankou?

katie555
15. aug 2012

@lu2112 ahoj ..xixi pisala par post dozadu ze ide kuknut mamicky do vedlajsej dediny.. 😎 takze minimalne do poobedia tu nebude 🙂 xixi ... Uz odratavas hodiny co? ja mam tento tyzden len 3 sluzby po 4 hodiny takze sa to da...Vikedny volno uz az do materskej tak sa na to tesim xixi

andrea2510
15. aug 2012

@katie555 no s bankou sme nic nevyriesili potrebujeme cislo aplikacky ktoru nam nedal ten mortgage adviser. tak mu idem dnes volat nech to nejak posunie lebo uz teraz moc nevladzem upratovat co bude potom ak sa prestahujeme az o mesiac. no ja neviem moja ma tiez stale tusim hlavicku pri pupku lenze niekedy kope na boku niekedy dole tak neviem ako je otocena a som citala ze ak sa nezacne otacat tak potom uz nebude mat miesto ako sa otocit tak neviem. snad sa otoci.

katie555
15. aug 2012

@andrea2510 no ja sa spytam zajtra ked pojdem k mw...
S tym stahovanim to ti nezavdim, my sme sa stahovali ked som bola tusim 27tt a bol to challenge...My sme si to nakoniec rozdelili na parkrat, mala som tu maminku a cez den ona a ja sme pobalili par krabic a potom vecer prisli kamosi (som si ich pekne zoorganizovala kto sa ponukol, bo vela ludi naraz nie je pomoc velka bo nikto potom nevie co sa deje) a presnieslo sa v autach...par dni sme museli byt uz na novom (koli doruceniam) a vtedy sme vybalovali.. A zase kamosky z maminkou upratali na starom byte...Mate aj nabytok? 😀

andrea2510
15. aug 2012

@katie555 nabytok este nemame lebo ho nie je kde dat az kym nebudeme mat dom.
tak ja si silno verim ze to vsetko stihneme za nejaky tyzden vsetko porobit,

katie555
15. aug 2012

@andrea2510 my sme mali tyzden ked sme mali oba domy a stacilo nam to ... ..dufam ze sa vam to uz pohne nejako...kolko je odvtedy co vam bola schvalena offer na dom? bo oni poctivo trvdia ze to trva 8 tyzdnov v priemere...my sme padli do toho 8tt casu aj ked sme sa stahovali neskor ale to sme si sami vybrali. A vcera uz konecne prisli vlastnicke papiere 😉

andrea2510
15. aug 2012

@katie555 no ono to bolo koncom juna ked nam dali certifikat na dom ale to sme este nemali vybraty potom asi o tyzden sme si nasli dom, tak zaciatok jula. ako mne to neprekaza sa prestahovat neskor len ten predajca domu vola kazdy tyzden ze este ako dlho to bude trvat.

radusiq
15. aug 2012

Dobre ranko prajem, ja som si dnes prispala trosku a hned mam co citat 😀 @sarifa dala upozornenie, ale ani @slivka233 tu nie je, a ona zvykne otvarat rano...tak zeby?

@andrea2510 @katie555 v mojej knizke (ktoru som si mimochodom kupila vcera 😀) je ze do 36tt je vacsina babatiek dole hlavou, ale za posledny tyzden a pol ma pozeral obstetrician, midwife aj lekarka a vsetci do jedneho povedali ze na polohe teraz nezalezi, ze stale sa veeela hybe (moj uz bol dole hlavou a teraz je breech, nalavo ma hlavicku napravo nozky)

@lu2112 ahoj 🙂 uz si skoro done 😀 som sa zabudla pochvalit - vcera som kupila knihu You and Your Bump - nie ze by mi ju trebalo ale tak nech mam mesiac co citat, a som zistila ze tu istu knihu musi mat nasa cvicitelka jogy, lebo vsetky cviky preeesne akoby odtial citala ked nas cvicila - tie iste slova, frazy 😀

katie555
15. aug 2012

@andrea2510 no tak to zase este nie je tak dlho....som myslela ze dlhsie...Ked uz mate vsetky searches urobene takze v podstate ked dostanete mortgage offer, nam to potom trvalo tusim tyzden do exchange...u nas bolo ticho asi 6 tyzdnov a posledny tyzden sa vsetci isli zblaznit ze potrebuju depozit, insurance a podobne veci...
@radusiq no to hadam ze sa este otoci nechcela by som mat nejake problemy pri porode...Ale pocula som ze tu cosi robia ked mw nejako asistuje s tym otocenim...... 😀

jeanka
15. aug 2012

@lu2112 skusim este teda tie bambino mio s inym wrap... inak tie flaky slnko vytiahlo tak aspon nieco 🙂 oblubene ani nie, ale bumgenius a fuzzibunz sa jednoducho davaju a rychlo schnu... aj som bola prekvapena ze bumgenius uz mu ako-tak sadne lebo all in one vacsinou sedia az neskor... tak sa tesim ze mi dojdu dalsie 3ks 🙂 pouzivam teraz nejaky krem kym sa mu to zahoji - jednu zo vzoriek z bounty packu 😀

a ozaj, pridala som nejake fotecky, priebezne budem pridavat - pri najblizsom prebalovani budem davat bumgenius 🙂

radusiq
15. aug 2012

@katie555 no niekedy vedia urobit taky hmat ze ho vlastne zvonku otocia tak ako ma byt - ale nie vzdy sa to da. Ja mam z breech position panicku hrozu, lebo babke sa tak rodila mamka, a obe skoro zomreli. Takze ak by bol breech tak to vidim na cisarsky, aj ked by som velmi nerada...

@jeanka uzasne vyzera maly v plienockach...aj mimo nich teda, ma nenormalny kukuc, taky plny charakteru 😀 podaril sa vam veru. Inak ta kolaz fotka je tiez perfektna

radusiq
15. aug 2012

baby inak robite niektora kegel excercises? ja sa snazim od zaciatku tehotenstva, niekedy poctivo, niekedy sa na par dni pozabudnem...som velmi zvedava ci a do akej miery to pomoze 🙂

lu2112
15. aug 2012

@katie555 no uz odratavam po vcerajsom dni sa konecne zacinam aj tesit 🙂 NO tak to rychlo ubehne akurat som si hovorila ze to niako skoro uz je ale uz sa tesim aspon si odychnem a potom koncom mesiaca sa budeme stahovat tak budem mat co robit 😀 ako sa dnes citis??

lu2112
15. aug 2012

@radusiq Jeej no aspon mas co citat a mozem si precvicit niake cviky ja obcas cvicim co nas naucila hlavne ked chrbat boli tak tie cvicenia pomahaju 😀 co planujes dnes robit ?? ja uz odratvam hodiny a zajtra este busy den a v piatok uz dojdem len pobalit veci a rozlucit sa a trochu sa pomotat 😀

radusiq
15. aug 2012

@lu2112 no ja si tiez obcas pocvicim, dobre to padne 🙂 dnes mam midwife o 13.45, inak nic nemam na plane...akurat po okoli sa mi motaju dve kamosky co behaju po agenturach a hladaju byt na rent, tak sa mozno potom ozvu a zastavia...
Inak kocik - skoro som zabudla preco neznasam DHL - posledny scan ma ze departed Dusseldorf o pol stvrtej rano. Som veeeelmi zvedava co bude dalej, lebo mam pocit ze niekde missol scan, a teda je velmi lahko stratitelny teraz...takze dnes asi este nepride.

katie555
15. aug 2012

@radusiq ja sa strasne tiez bojim cisarskeho..Ja sa pripajam k slivke a sarife, ze dvakrat potlacim a mala bude vonku ...no len vzdy realita ina...Ja este stale nejako v hlave mam water birth, ale moj drahy tym nie je nadseny....zatial to nechavam otvorene 😀
moja mala sa este netoci ale tiez si myslim ze ma este cas....ty mas presne kedy datum? nejako tyzden po mne nie?

slivka233
15. aug 2012

Dobre ranko dievcataa @radusiq ....ja som tuuuuu....uz to zacina posledne dni pred terminom, nejak sa mi nedalo spal, maly sa velmi vytlaca, ked som si lahla na lavo citila som ho akoby som na nom lezala, to iste na pravo, tak som sa aj bala zaspat aby som ho netlacila, brusko mi spadlo dole mam pocit ze si ho nesiem uz na stehnach...nie ze by som nechcela ale nad nedopadnem ako sarifa a pojdem coskoro. ...uz iba 4dni terminu. @lu2112 uz si skorooo tam este niekolko hodin a materska je tuuu....potom uz len odratavat dni do due day.

katie555
15. aug 2012

@lu2112 ja som pozerala akurat do systemu ze mi uz tam natlacili dovolenku od 14teho septembra do 1veho oktobra...takze aspon to uz mam potrvedene...Ale odratavat mozem zacat az ked sa im podari dat nam roster na september...bo podla vsetkho vyzera ze menia sluzby ktore sme robili ...
citim sa fajn, ja som normalne az prekvapena. Teraz v podstate okrem opuchnutych noh nic nemam...
ak sa mozem spytat kolko si pribrala ? bo mne sa zda ze 14 kil je dost ale mw tvdila ze to je normalne... 😀

radusiq
15. aug 2012

@katie555 hehe no hlavne sarife plany zatial vychadzaju na jednotku ze? 😀 ja by som rada bola v tom bazene vacsinu casu, a potom tlacit sla vonku, ale tiez to nechavam otvorene kedze by som si musela uz diagram zrobit ze v akom pripade aky porod, na tolko odpovedi cakam 🙂 termin mam oficialne 21.10, lenze sonografka ho inteligentka merala schuleneho do klbka a napriec. par dni predtym som mala scan na slovensku, tiez v 12tt, a tam mi povedali termin 12.10 a bol 3D a pekne natiahnuty. Podla prvych pohybov to tiez tak vychadza

@slivka233 tak nic no som myslela ze nam aspon ty spravis vzruso 🙂 ale to klesnutie bruska je dobry znak, ci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre