Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
12. sep 2012

@katie555 hmm a co vam hovorili, ja o c-section vela neviem, teda skoro nic, nejak som nemala dovod sa o to zaujimat...musim zacat studovat. Predstava ze pridem, rozrezu, vyberu, zasiju a radostne zili az kym neumreli je asi podobna tym nasim predbeznym planom dvakrat zajajkat, dvakrat potlacit a hotovo, ze? 😀 😅

slivka233
12. sep 2012

Ahojte koceny ako sa mate?? ako vidim tu sa oslavujeeeeeee...@katie555 supis ze padla a mozes oddychovat,
@radusiq dufam ze do porodu bude vsetko ok a uz sa nebudes musiet do nemocky vratit teda okrem porodu.....
@andie ideeeeeeeeeeeeeeeeees ty to das uz len par riadkov a hotovoo ako keby som ta videla...

predchvilou nam odisla HV Dominic pribera uz mame 4 kila takze za tyzden sme pribali 500g, a uz je to aj citit, dnes je maly extra nepokojny aj ked je unaveny nevie akosi zaspat, takze mamka ho pestuje, usta mam zodrate od spievania, a cicikania, a vydavania roznych zvukov a... teraz konecne zaspal. tak mam veget aj ja....
pred porodom som sa naucila spat dllllho a teraz to chyba pomoooc...niekedy zaspim skor ako maly.
@sarifa a ty kde si tetkaaaaaa????uz si zmenila mliecko?

katie555
12. sep 2012

@radusiq no presne tak...Co si pamatam 6inch rez, stichov si nepamatam kolko povedala ..no epidural aj keby si nechcela ... priblizne 10 ludi v miestnosti, ty nebudes nic vidiet ani drahy..vraj vybratie maleho je tak 2-3 minuty, maleho ti potom na chvilu zoberu na akusi kontrolu a potom prinesu naspat...dostanes injekciu na urychlenie placenty, potom zasiju...na druhy den by si uz teoreticky mala chodit normal.. A na zaver zo srandy zahlasili next 3 years not to pick anything up heavier than the baby ...a samo neprehanat to z pohybom... 😀

sarifa
12. sep 2012

@slivka233 moja tu soooom ...len sa tak motkam 🙂 ale este nie uvidim este ci zmenim 🙂 aj ty spievas malemu? aj ja ..moja ma oblubenu pesnicku tak tu si pustime a spievame si 🙂 pocuj ja som ju asi kojit nemala lebo tie depresiva v mlieku ju uspaliii 🙂

radusiq
12. sep 2012

@katie555 noo tak to nie je take hrozne, uz aj ja som trosku postudovala...tak nie som nadsena ale co uz, hlavne nech je drobik v poriadku 🙂 drahy bude stastny ze nic nevidno, ja mozno trosku protestovat (ja by som rada videla). Inak by som chcela vediet ci mozu byt klasicky dvaja ludia pri tebe alebo len 1, nehovorili vam?

@slivka233 dakujem dufam aj ja veru 🙂 si si ho naucila na cicikanie tak teraz uz si zvykol asi 😀 ale je krasnucky verim ze da zabrat ale isto to stoji za to 😉

lu2112
12. sep 2012

@radusiq Moja mne sa zda ze len jeden moze bit pri tebe kamoska treaz porodila cisarskym a dovolili len manzela 😒. Tak manzel bude pri tebe ?? To bude superze ta vtom samu nencha a kedze nebude vydno nic tak by to mal zvladnut 😉

radusiq
12. sep 2012

@lu2112 asi mas pravdu, aj co som pozerala anglicke fora vacsinou pisali ze len jedneho dovolia, par babam dovolili dvoch, takze to mozno bude zavisiet od nemocnice ale typujem ze len drahy bude ked si to zas nerozmysli...a segra s kamoskou na chodbe 😀

lu2112
12. sep 2012

@radusiq tak tie budu nahradykeby to drahy nezvladol 😀. Tak ale dufam ze vtomto ta samu nenecha to nieje to klasicke budes ho potrebovat

katie555
12. sep 2012

@radusiq len partnera ti povolia. Viem ze to nie je take hrozne ale ja v zivote nebola rezana ☹

radusiq
12. sep 2012

@katie555 ani ja, mozno preto sa nebojim, ze este neviem ake je to hrozne 🙂

katie555
12. sep 2012

@radusiq ako osobne si myslim ze je lepsia planovana sekcia nez trapit sa 20+ hodin v bolestiach a potom sa niekto rozhodne ze emergency c-section...ved das hadam vediet ako to je ...len predsa len rana a vacsi zasah do tela nez prirodzeny porod 😕

sarifa
12. sep 2012

@radusiq a ty ides cisarskym ?? a preco ( prepac ak si to uz pisala ale necitala som dlho)

radusiq
12. sep 2012

@sarifa no dlho si sa neukazala 😀 Musim, dnes som mala kontrolny scan a mam nizko placemtu stale

sarifa
12. sep 2012

@radusiq jaaaj moja a ako si nato reagovala? nevadi ti to? niektori si dobrovolne vyberaju cisarsky ...

slivka233
12. sep 2012

@sarifa jooj moja neboj sa, to asi iba unava na nu prisla, mne maly zaspal pocas kupania to si zazila?len co som ho vytiahla z vane na uterak uz spal... taky unaveny bol ved nespal cely den ale stale sa mrvii.....
no a co stym ucesom???
baby poradte mi aky uces ..... piatok alebo sobotu chcem ist kadernicke, prijmem hocico chcem zmenuuuuu, lebo sa necitim vo svojej kozi..
@radusiq aspon vidite nase chyby tak sa mozete tomu vyhnut, ale ako si povedala stoji to za tooooooo....hlvne ked sa usmeje na maminkuu

sarifa
12. sep 2012

@slivka233 no to som este nezazila ...to sa mu musi velmi voda pacit.ja mam preteba vybraty uces mojaaaa 🙂

sarifa
12. sep 2012
sarifa
12. sep 2012

@slivka233 toto ?

slivka233
12. sep 2012

@sarifa no teraz som cez mobil velmi to nevidim, dam do poriadku maleho a pojdem ma pc

radusiq
12. sep 2012

@sarifa ja som sa s tym tak nejak zmierovala uz dlhsie, som mala pocit ze sa neposunula, aj to krvacanie tomu nasvedcovalo...ale dobrovolne by som si to nevybrala. Nuz nevadi, hlavne ze maly je v poriadku, snad to zas nebude take strasne...aspon nebude cakanie bolesti kontrakcie tlacenie 🙂

sarifa
12. sep 2012

@radusiq urcite to ma svoje vyhody.Vyhnes sa tej strasnej bolesti..a ked pustaju po 3 dnoch nemoze to byt az take hrozne.Mala som mamicky na izbe ktore mali cisarsky a som sa cudovala ze fungovali normalne.Ty to zvladnes a hlavne ze babatko bude v poriadku

andrea2510
12. sep 2012

@radusiq ja som este citala ze ak mas raz cisarzky tak uz nebudes dalsie rodit normalne aj dalsie baby ak planujes bude musiet byt cisarskym

andrea2510
12. sep 2012

@katie555 no midwife mam teraz v pondelok tak mi snad povie ako je otocena....ale uz na mna ide dobra nie ze depka ale strach z porodu a ze budem mama si viac uvedomujem ze uz sa to blizi.

veriiii
12. sep 2012

@andrea2510 zevraj 3 zo 4 zien ,ktore mali predchadzajuci porod cisarksy mozu rodit normalne.riziko tam je,ale budu ta viac sledovat aj pocas tehotenstva aj samotneho porodu..

radusiq
12. sep 2012

@andrea2510 to uz mam tiez pozrete - plati to ale ked sa robi "klasicky" rez, ten staromodny, lebo to oslabi steny maternice a mohla by prasknut. Ale pokial bol len jeden cisarsky tym bikini rezom, a vsetko ostatne je ok tak dalsi porod moze byt prirodzeny (avsak z home birth sa mozem rozlucit).
Neboj isto je mala dobre otocena, nema dovod sa otacat inak 😉

lu2112
13. sep 2012

Dobre ranko tak ja dnes uz opat strasim velmi skoro zobudila som sa na silne bolesti v nohach tak sa musim prechadzat trochu po dome lebo ked lezim je to horsie. Tak dufam ze to skoro prejde a ja pojdem este dospat. Dufam ze vy mate za sebou lepsiu noc 😒

lu2112
13. sep 2012

@sarifa
@slivka233 pekny uces ti Lenka vybrala ten by sa ti hodil 😉

katie555
13. sep 2012

@lu2112 ahoj tak ja som uz tiez hore..Ale vyspata..vcera som bola tak otravena a unavena z tej bolestivej nohy ze som zaspala tusim pred 8mou...takze 11 hodin spanku... 😀 No dnes sa pokusim trosku viac hybat snad to nejako rozchodim bo potrebujem aj do obchodu ist (maximalne zajtra) a trosku tu upratat...Len sa bojim dnes este soferovat - bo predtym som nikdy krce nemala cez den a teraz mam paniku ze co ked ich dostanem ked budem prave soferovat ...

@andrea2510 tiez ako Radka pise ze ked sa mala otocila tak isto dobrym smerom...babatka to maju v intuicii kam ist neboj priroda sa postara...Este kolko sluzieb ta caka?? ja tiez uz zacinam panikarit len este stale si vravim ze mam cas mam cas... 😀

andrea2510
13. sep 2012

@katie555 este 10x pojdem do prace a koncim aj ja 🙂 a potom uz len doma sa budem bat. asi sa otocila vazne dobre lebo ma kope hore tak je uz aj ona nachystana. 😒 ale ja som este neni este nemam vsetko oprate 🙂 . a chuda ak sa narodi skor tak bude musiet prezit aj to nase stahovanie.

andrea2510
13. sep 2012

@radusiq tak je potom dobre ked budes dalsie moc porodit klasicky. hej uz som zachytila ze ma viac kope hore tak je otocena dobre len nech tak uz ostane

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre