Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
8. júl 2012

@sarifa tiez nemam tlakomer, resp mame ale pokazeny 😀 aj tak mi midwife hovorila ze tie digitalne su na prd a ze ja aj tak potrebujem vacsi rukav lebo inak su vysledky skreslene... a vobec.. naco sa stresovat 🙂 ked som si uvedomila ze mi nejako rychlo bije srdce hned som to pozrela na nete, zistila ze je to "normalne" a uz ma to viac netrapilo 🙂 ... ale je to az neskutocne co vsetko je pocas tehotenstva "normalne" 😀
tasku mam tiez plnu, a asi zoberiem aj ruksak kde mam vsetky doklady stale, zbytocne to budem presuvat... a nejaky ruksak zoberie aj manzel tak snad sa pomestime 🙂 a zase neplanujem sa tam zdrzat nejako dlho (dufam 🙂)

@lu2112 nech ti to teda rychlo ubehne a hlavne potom aby ste zvladli to stahovanie... a mozeme byt len vdacne zatial za anglicke leto lebo neviem si predstavit tie teploty co su teraz na slovensku... uz tak ci tak mam tyzden nohy ako slon 😀

@radusiq som rada ze vsetko dobre dopadlo s malym... neboj tie male potvorky toho vela vydrzia 😉 my sa stresujeme vzdy ked maju svoje tiche chvilky... a on si mozno len pomysli - co ma ta mama budi? 🙂

sarifa
8. júl 2012

@jeanka tiez som hned na nete pozrela...Je dobre ze je vsetko take normalne no mali by sme to vediet predtym nez musime zistovat ci je to ok.Ale moja zlata Midwife take informacie neposkituje... to by ju priliz vela casu stalo 🙂

jeanka
8. júl 2012

@sarifa tak zase keby ti chudatko midwife mala vymenovat vsetky mozne "normalne" symptomy tehotenstva tak tam sedis 4 hodiny a aj tak si nic nezapamtas 😀 😀 😀

slivka233
8. júl 2012

@sarifa a ty co vsetko si si pobalila ze si taka nabalenaa??? no normalne som chytila paniku ci ja mam vsetko??ale teda taska plna nieje ani z daleka??a kolko olecka pre babo beriete??

lu2112
8. júl 2012

@radusiq juuj no mali ta vystrasil aj mne to robi potom som cela v strese a po chvyli zacne kopat a viem ze je dobre 😀 no zo stikutkami nic nespravime len to musime vydrzat ale je to zlate sa vzdy smejem lebo mi cele brucho natriasa 😀. Z manzelom som spravila dohodu ze zajtra mozem do prace ale len na pol dna nech prerobime rozpis a zadelim co mam v utorok sa este uvidi ale zajtra mi maju doist vysledky z mocu a ak sa potvrdi zapal do prace tyzden nejdem tak dufam ale ze sa nic take nepotvrdI lebo nechcem brat lieky 😒. V stredu mam ten glukoza test takze na to sa velmi netesim 😒

sarifa
8. júl 2012

@jeanka ver mi ona chudatko neni ...ona mi ani tie dolezite veci nepovedala 🙂

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 moja to ja mam asi malu tasku haha 😀 ja toho ani vela nemam. a pre babatko mam 4 vesticky ponozky a ciapku a rukavicky na oblecenie a dekcku, keby nieco treba tak poslem priatela po vsetko ostatne ...

slivka233
8. júl 2012

@sarifa no ved asi tak...neplanujem sa dlho zdrzat v nemocke a ked tak tatino skoci domov a hotovo...ja som si tiez nabalila iba 3xbody s dlhym rukavom, aj kratkym ak by bolo teplo, sleepsuit a outfit domkov, ciapocku,rukavicky a ponozky a hotovo....uz len supnem slapky ako aj vy , a kozmeticku tasku a idem,.... coskoro si mozes zaspievat ze : este 22 dniiiiiiiiiiiiiii

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 haha no si veru aj zaspievam 😀 No snad sa nebudeme musiet dlho zdrzat..clovek nikdy nevie ako to prebehne ..ale mne to pojde velmi rychlo ...ja pridem do nemocnice zaaukam si trochu ..potom kychnem a babatko bude na svete 😀 tak nejak to bude somnou

radusiq
8. júl 2012

@lu2112 tak len davaj pozor na seba a nestresuj sa, a sup sup domov oddychovat hned ako sa bude dat 😀 ja nasich zajtra prekvapim - kym som bola na dovolenke dosiel mi papier na obstetrician na piatok, co midwfe ziadala na 16tt, ale tak nevadi...je to hlavne kvoli tej oblicke ci je to ok na normalny porod, takze je jedno kedy to spravia. Piatok teda dojdem az poobede a budem do vecera do 8mej, a potom v pondelok zas budem len rano a potom idem k gp...

slivka233
8. júl 2012

@sarifa tak by som to chcela aj jaaa len neviem ci to tak bude, inak snazam vsetko velmi dobre a dufam to tak aj skonciiii...... prisla som, tu som, au au au...potlacim, babo vonku, slzicka v ocku, supnem babo do car seat a dovideniaaa.... o 2 roku hehe....dufam ze niesom velmi daleko od tejto mojej predstavy...ale tak neviem co ma caka tak mozem takto snivat snad

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 samozrejme ze to tak bude 🙂 netreba sa zbytocne stresovat 🙂

slivka233
8. júl 2012

fantasticke toto som chcela pocuttt 🙂 😀

jeanka
8. júl 2012

@slivka233 ja mam pol tasky len vlozky, plienky a zupan (aj ked verim ze ten aj tak neobleciem 😀), potom vecicky pre krpca, uterak, kozmeticka taska, nahradne spodne pradlo, nahradne tricko a hned je to plne 🙂 trochu mam problem najst nejake dobre koselove pyzamo na kojenie,kde ste vy zohnali? zase nechce sa mi do toho nejako vela investovat a potom to nebudem nosit - neznasam kosele lebo bud su mi obrovske alebo mi neobopnu moje velke oneee 😀
@sarifa ja som "moju" midwife videla zatial len 2x - 2x za nu zastupovala ina a 2x mi merali tlak/vazili ma/kontrolovali moc v nemocnici... takze v podstate moj hlavny zdroj je internet a este mam taku knihu obrovsku o tehotenstve - a tiez som bola na takom kurze o "active birth" to bolo celkom dobre... midwife beriem len ako kontrolu ci su vsetky testy ok...
drzim palce aby si ten porod mala presne taky 😀 mne mama rozpravala o jej porode a ze aj ja aj brat sme boli veeeelmi rychli a ze nas musela zatlacat naspat... 😀 a ze bolesti boli oproti tym co mavala pocas menstruacie uplne smiesne.... tak dufam ze aj mne sa zadari... 😅

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 no a dalsiu verziu ,tu realnejsiu ti poviem po porode dobre?haha 🙂

sarifa
8. júl 2012

@jeanka to mas dobre ...pocula som ze sa to aj dedi tak ked ja budem po mame tak zbohom rodina... snazim sa nato nemysliet lebo ked nato myslim ake to bude tak chcem svojho priatela vyplieskat hahaha

sarifa
8. júl 2012

@jeanka a ktym koselam... ja som si kupila nocnu koselu na gonbiki z primarku za £4.50 ... aj nohavicky som si tam kupila ...ale male suuuuuuu ..lebo to ich cislovanie je naozaj uzastne...

slivka233
8. júl 2012

@jeanka aj ja mam ten problem ze kosela mi neoobopne moje oneee...lebo aj bez toho ze som tehotna mam prsa vacsie, a poviem ti pravdu ja som do nemocnice kupila nocne kosele z primarku, aj nohavicky, aj tak to nosit potom nebudem, takze to len koly porodu a myslim ze to potom zahodim, a jednu taku peknu co budem mat doma som nasla v asde, neinvestujem do toho ani ja aj tak to neobleciem viac krat...a zupan ani neberem naco sak bude august a vraj v nemocnici je teplo, len mi to zabere vela miesta,
ked budem v nemocnici jeden den ratam, zobrala som si len jeden balik vloziek, sak za tych par hodin hadam nevystriedam cely balik ci???

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 ja som dostala rady ze bude treba viacej nez jeden balik vloziek ...:D len si zober dalsi balik 😀

slivka233
8. júl 2012

@sarifa jeziiis no toho som sa bala, ze to povies, ale budem tu cakat na to co napises dufam ze si najdes cas, a popises to ake to boloo...

slivka233
8. júl 2012

@sarifa no tak este ze si povedala zoberiem ja som kupila v mothercate ale kupila som si aj klasicke always tie najvacsie a budem skusat co bude dobre....prinajhorsom dam obidve naraz xixixi....

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 no jasne ale ved ty mozes byt aj prva kto vie 🙂 mozno mi ty povies 🙂 ale tie vlozky si zober ..nechcem ta plasit a ani seba ale ver mi ze to nebude ako normalne menstruacia 🙂 a take nieco je vzdy dobre mat po ruke

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 no ja som kupila v tesku a ked som to odbalila tak som oci vyplestila...to ako za kedysi take hrube len vyplnene z vatou ..toto bola moja najvacia nightmare tieto vlozky a teraz ich zase drzim v ruke ..nieeeeeeeeeeeee 😀 tiez si zoberiem aj normalne asi

slivka233
8. júl 2012

@sarifa no ono tie always su super lebo su dlhe, aj dobre saju a su tak na silnu menstruaciu, tak by to malo byt ok oproti tym mothercare su lepsie...no a tie volakedajsie violeta co ako sa volali sietkou potiahnute jooj pomoooc .... ale ja si pockam na teba dufam ..

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 no ja som mala list co si balit do hospital bag a tieto vlozky tam boli tak ja som ich kupila a potom som doma vsetko otvarala ze co to ako vyzera hihi a mas aj maternity mats? ja som si aj tie kupila

slivka233
8. júl 2012

@sarifa nie tie som nekupila a to je napisane na zozname??? lebo ja nemam zoznam midwife mi ma dat teraz v stredu ale neviem ci sa k nej dostanem kedze ma prist ten health visitor

slivka233
8. júl 2012

@slivka233 a to do nemocnice treba??

jeanka
8. júl 2012

@sarifa
@slivka233
ja osobne by som teda alwaysky ani za svet - ja by som sa v tej umeline hned zaparila 😀 a vraj preto doporucuju tie klasicke vatove mega-vlozky lebo len tak sa da odsledovat kolko naozaj krvacas aby ta vedeli ratovat ked stracas prilis vela krvi... (ale nechcem vas strasit 😅 ) ja som pozrela znova do tasky a mam tam dva baliky x10 tak to snad bude stacit... a vacsinou v nemocnici maju tieto vlozky takze keby nieco snad sa zlutuju 😀
vyzera to tak ze referovat budem ja tak vam dam vediet co som vyuzila a co nie... tiez rozmyslam ze na ten zupan sa vyprdnem 😀 primarku sa oblukom vyhybam ale asi tam skocim pozriet ci nejaku dobru jednorazovu handru tam najdem 😀

slivka233
8. júl 2012

@sarifa a to do nemocnice treba?

sarifa
8. júl 2012

@slivka233 ja som si to vsetko na nete pozrela ze co je uzitocne.Ale tieto mats netreba do nemocnice to je skor na doma.Su dobre pred poroom aj po porode.Aby si si postel nezaspinila .Ved budeme krvacat tyzdne a tyzdne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre