Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
14. aug 2012

@radusiq ahoj no vidis ja uz ani nedufam ze to bude coskoro.Bolesti co mavam nikdy nikam nevedu 🙂 uz som si nane aj zvykla heh.No ona rada pecie uz som nato aj myslela ale ked je strasne lava a ja uz nepostojim tak dlho v kuchyni a hlavne dneska je teplo..ale uvidime mozno nieco rychle 🙂

lu2112
14. aug 2012

@sarifa No ja v pohode az na to ze ma caka zachvylu meeting idem vyhodit este moju asistentku ktoru zme zobrali aby ma nahradila cez maternity ale je uplne neschopna takze ide a vymenujem niekoho imeho nic prijemne zase budem ta svina ale zvykam si uz 😅.
Inak mali stale kope ako blazon ale v noci spi ako zarezany bodaj by mu to ostalo ked sa narodi 😀. BY som bola ta najstastnejsia mama.
A dufam ze ten tvoj tvrdohlavec sa uz umudri lebo takto ta aj silvinka predbehne alebo ze by ste isli spolu v jeden den 😀

katie555
14. aug 2012

@sarifa no to o tych bananoch mi je jasne ....to riesim kavou (decafeneited) takze zatial pohoda....xixi bolo aj horsie uz ...A na zapchy mi hadam najviac pomohlo hrozno a hroznove dzusy a stavy ...

slivka233
14. aug 2012

Dobre ranko zeny..

@sarifa a ty si este tuu????? este som vas neprecitala....nestihla som, dnes som si trosku pospala, a hned som sla volat na ten vydzubany t-mobile.... som si urobila prepis cisla zo svagra na mna a zrusili mi hovory na slovensko co som mala 60 minut a teraz sa mi neda volat vobec...no neporazilo by vas?? ani mamke nemozem zavolat keby nahodou uz idem na tooo.....a teraz pytaju 100 libier aby som zaplatila deposit no mozem ich okakat.
ako sa mate??

lu2112
14. aug 2012

@katie555
@radusiq
Baby presne tu v UK mi mame na vsetko cas ked som kukala octobrovky vcera tam uz boli fotky ze niektore prali vecicky a zehlia mi ich este len v garazi mame 😅. A ani postel ani nic normalne sa citim zle ze to tak easy berem anikam neponahlam. Ale ked si to clovek tak zobere ved este mam 6tt tak naco panikarit. Mne uz autosedacka dosla Moses basket je takze to staci na zaciatok keby nahodou 😝

lu2112
14. aug 2012

Babulky idem ja drz te palce ozvem sa po meetingu ako sme dopadli dufam ze mali nebude moc kopat lebo musim sa tvarit dolezito a pri kopancoch mi to velmi nejde 😀

sarifa
14. aug 2012

@lu2112 no co ked je neschopna aj ja som mala nahradu.Jedneho co nevedel ani kde sa pocitac zapina hahaha Tak to ma podrz.Jaj ty mas dobrucke babo takto ta neha spat ale to sa urcite zmeni a zacne si ta cvicit..Ale nikdy nevies mozno bude dobrucke ked bude na svete ved to nam hadam vsetko porozpravas 🙂 nech v tichuckosti zavidim ja stym mojim tvrdohlavcom haha

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 ahoj moja ano stale tu bez znamky nejakych kontrakcii 🙂
Jaj a to ako mas ze nemozes volat? Ja mam kontract co platim kazdy mesiac £10 a mam zlacnene hovori do inych krajin a smsky tiez nejake zvyhodnene.Ja som s t-mobilom nikdy nemala problemi.

slniecko77
14. aug 2012

ahojte 🙂
@sarifa ja tu v tichosti na teba myslim a ty este tu ☹ asi to bude speci babo ked nechava na seba tak dlho cakat 😉 😵
..no za dva dni MW..ale verim, ze dovtedy bude drbocek medzi nami
@lu2112 good luck na meetingu
..na SVK sa trosku viac stresuje, to bude asi tym volnym casom 😀 mnoho bab je na PN pomaly uz od 6tt, to by sa im v UK veru nemohlo stat
..ako ste sa s @radusiq rozhodli ohladne vitaminu K..oralnou ci injekcnou formou? alebo vobec?

..mne je tiez smiesne ked idu na ultrazvuk pomaly v 5tt, nie je sanca takmer nic vidiet a potom stresuju a vypisuju, ze este namaju srdiecko (co je pochopitelne) a nemozu kvoli tomu spavat 😝 aaach jo
..priznam sa, ze aj ja som bola trosku nesvoja ked bol ultrazvuk az v 12tt, ale v konecnom dosledku som rada, ze som ho nemala skor..aspon sa maly mohol v klude vyvijat a nic ho pri tom nerusilo
@monkka21 aj ja som mavala tvrdnutie brucha, relativne dost skoro..a brucho nielen tvrdlo, ale aj bolelo, vzdy mi pomohlo ked som sa hodila do kludoveho rezimu, aj ked chapem, ze pri malej to 100% nejde
@slivka233 ako sa citis?

..dnes zase pekne pocasie 😎 asi sa zostaneme hrat na zahrade s malym, este mu idem uvarit maskovu polievocku kym spinka a trosku si zacvicit..som uz dva dni flakala 😝

slivka233
14. aug 2012

@sarifa ja som mala contract pisany na svagrove meno vies, a mam 1200 minut uk, unlimited text, unlimited net, a 60 minut do zahranicia za 36 pound a teraz jak som si prepisala na svoje meno, tak mi hovori zrusili, ze si musia overit credit a musim zaplatit 100 ako deposit....lenze teraz sa mi neda volat vobec...ani mi nevytoci, a ked to namna pride mame ani zavolat nebudem moct jaaaaaaaaaj ...jak to bolo super ked som mohla hodku volat zadara

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 jajj moja no veru .tak tam behni osobne sa snimi porozpravaj..To teraz ty ten telefon potrebujes najviac 😒

sarifa
14. aug 2012

@slniecko77 ja tu budem asi este cely tyzden .Ja som len zvedava co mi MW povie vo stvrtok.Nemoze ma poslat do nemocnice na tu dalsiu stredu lebo to mam ine plany nez rodenie haha

slivka233
14. aug 2012

@slniecko77 dakujem aj ja sa citim dobre, ziadne znamky bliziaceho sa porodu, len to teplo ma zabiiiija....som mokra ako mys.....este nam do okien pecie slnko cely den....ja budem nasledovat sarifu...pockajte ona porodi a ja budem tu s bruskom este dalsie 2 tyzdne...heheh urcite...ale tak pri chlapcoch je to asi tak vzdy ze meskaju ci uz ako babatko alebo ako velki chlapi ci?

@sarifa ked nic moja midwife urobi chmat a na druhy den ideeeeeeees jedna radost.. 😀

slivka233
14. aug 2012

@sarifa a co si si ty naplanovala namiesto rodenia???? tu stredu uz aj ja budem po termine 3 dniiii...heheh

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 no mja mama prileti a ked budeme obaja v nemocnici tak ju chuderku nebude mat kto vyzdvihnut . a ona je vystresovana uz len stej cesty ..

slniecko77
14. aug 2012

@sarifa
pride ti mamina, coo? 🙂 verim,z e dovtedy si uz vnucika vystiska 😉
..poziadaj ju o sweep, snad sa necha presvedcit, aj ked ak ma nejaku guidelines tak asi nie 😝 popytaj sa jej ako budu tvoje babo kontrolovat, ked prenasas, ci CTG (prietoky) alebo sono..lebo placenta moze pomaly dozrievat resp. prezrievat, ja som toto vyskusala na konzultanta v porodnici a na den terminu ma objednal do nemocnice na sweep 😉 😀 ktory v konecnom dosledku nebolo treba robit, lebo maly sa narodil o 10 dni skor 😉

slivka233
14. aug 2012

@sarifa a co mas dnes na plane so slecnou????
@slniecko77 juuj vam je fajne, uz jen sa dat do bazenika a lepsie ako dovolenkaaaa

slniecko77
14. aug 2012

@slivka233 no, aby si nebola prekvapena 😉
..maly este spinka, dufam, ze potiahne aspon do tretej, nech stihnem co to porobit
..na dovolenku sa chystame koncom augusta, uz sa nenormalne tesim...juchuuu

slivka233
14. aug 2012

@slniecko77 ako vam je super a kolko ma maly???? ked bude vsetko ok, aj my chceme na rok na dovolenku je to sice skoro o tom hovorit, ale myslim ze ako 1rocny uz asi pohode k moru nie>??? budete sa mat supeeeer..

katie555
14. aug 2012

@lu2112 my sme sa asi prisposobili anglicankam, ktore maju na vsetko cas ....xixi ...no ja este nemam ani postielku celu ani moses basket ...takze mala musi vydrzat ...som pozerala ten angel care monitor - vyzera to na ten isty co som si vybrala ja 🙂
vela stastia na meetingu.. 😀

katie555
14. aug 2012

@sarifa tak ty to mas nahusto...ved dovtedy budes doma..hadam ti sweep pomoze...xixi. na ktore letisko prileti? 😎

slniecko77
14. aug 2012

@slivka233 maly ma rok a sedem mesiacov, myslim, ze to bude OK ak pojdete za rok na dovolenku, len treba vybrat bezpecnu destinaciu (zo zdr. hladiska ale aj bezpecnosti ako takej, Egypt a podobne by som momentalne neriskovala), hlavne treba ist ked tam nie su velke horucavy - dufam, ze my mat uz nebudeme 😝 dieta by sa nemalo do dvoch rokov opalovat..tak na to treba dat pozor..sme nakupili uz x kremov pre maleho a aj celotelove plavky s 50faktorom, ciapky, tak snad dopadne vsetko na 1*
..co sa tyka cestovania, tak je to uplne v pohode, maly toho uz nacestoval co niekto nie za cely zivot, prvy krat letel lietadlom ako 4 mesacny 😉 a to som s nim sla sama (kocar, kufor, prirucna), ale on je perfektny 😵

jeanka
14. aug 2012

ahojte babulky, ako sa tu vsetky mavate? priebezne vas citam ale nemam moc casu reagovat 😀 napriek tomu ze tu mam rodicov a pomaha aj Marek, stale som v pohybe... neviem si predstavit ze by som bola na neho sama 🙂 ale mame sa fajn, zltacku uz mame len slabucke priznaky a konecne priberame, uz mame takmer 3.6kg, stale musime dokrmovat umelym mliekom kedze ja mam stale malo mliecka, ale poctivo odsavam a postupne sa to zvysuje.. tak aspon nejake moje mliecko dostava...
uz som uplne presla na latkove plienky, s bambino mio nie som spokojna, vzdy sa prekaka az na wrap takze treba komplet prat, neviem ci je to o tom ze su proste na prd alebo ja mu to neviem spravne dat 🙂 okrem toho je ten wrap dost tvrdy tak to ma potom otlacene na brusku.... little lamb & totsbots davam s rikki wrapom - vyzera to na nom obrovske ale plni ucel, zatial nam nic nepresiaklo na oblecenie a aj wrap je cisty, skusila som aj fuzzibunz a bumgenius - tie sadli vyborne, itti bitti s obidvoma insertmi sa mi zdaju prilis "tvrde", vsetky ostatne plienky su viac fluffy a makucke... ale zase v tej itti bitti vyzera uzasne nase zlatinko 😀 ked porobim viac fotiek dam do albumu...
@radusiq
@lu2112 videla som ze ste mali debatu o prani plienociek - ja som vsetky inserty, bambino mio a totsbots/little lamb predprala 3x, wraps a all in one/pocket som prala len 1x. Little lambs su stale take fluffy a jemnucke ako ked boli nove, tie bavlnene totsbots su trosku tvrdsie ale neviem posudit ci je to zmena oproti tomu ked boli nove kedze uz mi prisli 1x oprate 🙂
@sarifa uz musis byt otravena z toho ako sa kazdy pyta ze kedy uz ... vsak? 😀 ono to pride, len sa uvolni a nemysli na to, mne velmi pomohlo ze som odisla z nemocnice a spravila som si pekny romanticky vecer s marekom.... rano sme potom utekali spat do nemocnice 😀 drzkaj sa....

jeanka
14. aug 2012

@sarifa @slivka233 len som vam este chcela povedat ze mate sa na co tesit - nie len ze budete uz o chvilu drzat v rukach ten maly zazrak, ktory pre vas bude znamenat uplne vsetko ale nebojte sa - vsetky tie bolesti a opuchy velmi rychlo zmiznu - ja som sa po par dnoch ani nespoznavala, z nemocnice som prisla o 10kg lahsia, teraz uz som na vahe z novembra, energie budete mat na rozdavanie napriek 3-4 hodinam spanku 😉 (aj ked musim priznat mavam obcas aj krizu 🙂) hlavne ked vecer/v noci nechce spat a chce sa pozerat na svet z vysky (teda musim ho nosit 😀) ale vsetko to stoji za to - babatko ma len jednu maminku a to budete vy, len s vami bude mat to najvacsie puto, len vy mu date ten najvacsi pocit bezpecia, len vy ho ukludnite ked vsetci ostatni sa budu marne snazit ho utisit.... a drzim palce aby vam to lepsie vyslo s kojenim ako mne, je to ovela zlozitejsie a narocnejsie ako som si myslela ale budeme bojovat dalej 🙂 ked nebudete mat pocit ze sa babo prisava/koji v pohode tak sa nenechajte prepustit z nemocnice a zostante tam kym si nebudete iste ze papa tak ako ma.....

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 moja sa citim zase ako au-pair lol pozeram na hodiny kedy jej rodic pride haha.Nie ze by som nemala rada deti ale ja mam rada svoj pokoj ked ho este mam mat.Je tazke zabavat este niekoho ked sama neviem co zo sebou haha.Boli smev Tescu na nakup a ona mi hovori.."Preco nateba tak kazdy pozera" No asi preto lebo si myslia ze asi tam mam 2 deti v tom bruchu 🙂 Teraz zase ideme hrat nejaku lego hru na nintendo wii ..

sarifa
14. aug 2012

@katie555 asi taky kopanec do zadku by som potrebovala mozno to pomoze 🙂 Oni letia na Luton.Ja mojej MW jednoducho poviem ze ma musi poslat skorej ved preco tak dlho by nechavala

radusiq
14. aug 2012

@slniecko77 ahoj, ja som zatial za vit. K oralnou formou, plus si dam poslat zo slovenska tie kvapky co pisala @kaciatko215. Pozeram ze cvicis - zacala si po porode, ci si sa vratila k tomu co si robila predtym? Kedze uz zacinam mat vybavicku skompletizovanu toto je dalsia tema ktorej sa chystam venovat 😀

@jeanka ahoj som rada ze sa vam dari a veelmi sa tesim na fotecky. Bambino Mio dalsie prekvapive review pozeram 😒 no nic uz je to doma tak vyskusame, uvidime 🙂 tots bots mne prisli 2ks zo 6 raz oprate (tie co sme proti sebe bidovali) a rozdiel takmer ziadny, uz nove su take tvrdsie - ale si myslim ze o to lepsie budu sat.

@lu2112 daj vediet potom ako meeting. Prave som dosla z Mothercare - maju half price na kopu veci, Miofresh za £2.30 😉 kupila som rovno tri 😀

sarifa
14. aug 2012

@jeanka no ti poviem ze tolko pozornosti som este nezazila.Ale som nevedela ze mam takych nechapavych znamych ze ked ma vidia na internete tak urcite asi nerodiiiiim ! 🙂 No moj priatel by chcel ze taky romanticky vecer ale ja vzdy poviem ze sa ledva hybem a ze zajtra hihi .. No a take veci mna uz aj bolia a palia a cokolvek ..on povedal ze sa bude pytat kazdy den teda ze ci nepotrebujem pomoct hihi

Toho kojenia sa aj ja obavam.Mne to akoze nebolo zo zaciatku bohvieako priatelske ze mam kojit a neviem ci mi to bude nejako prijemne..Ale tak vyskusame 🙂

slniecko77
14. aug 2012

@radusiq zacala som cvicit len prednedavnom 😉 ruky a brucho..ja som po porode mala este menej nez pred otehotnenim..ale postupne som sa dostala na povodnu vahu..teraz sa snazim dostat do formy kvoli dovolenke 😀 😀
..aha takze budete uzivat Kanavit? ja som nedavala ani vit D - Vigantol, viem, ze istu dobu bol nejaky problem s tymi kvapkami...dost sa o preberalo aj na Konikovi...ale teraz je to OK, myslim
..v UK sa vit D nedava, nemali sme ziadny problem aj bez neho..myslim, ze staci baby primerane vystavovat slniecku 😉

slniecko77
14. aug 2012

@sarifa dojcit je super 😉 nie je krajsie spojenie medzi mimcou a maminkou 😉 ne bolo luti ked som ho odstavovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre