Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
2. okt 2012

@andie25 dakujem potom 🙂 neviem preco sa mi zdalo,asi preto ze ked sedim tak ho moc nizsko citim 😀 tak som teda pokojna 🙂 .inak ked som bola u midwife a isli sme pocuvat srdiecko a mala sa strasne krutila vseliako,tak normlane mi mdw magala brucho a drzala lauriku tak aby sa nehybala.je to normalne?to som este nikdy nevidela,aby ju tak nahmatala a drzala

pacica
2. okt 2012

@andie25 inak je mozne,ak zena postojacky rodi,tak jej moze vypadnut babo na zem?tak ze ho nezachytia,alebo sa vysmykne?

andie25
2. okt 2012

@katie555 neboooj, to je OP pozicia, ono sa to este moze otocit, skus lozit po styroch, fakt. no a ked sa neotoci tak popremyslaj nad pain relief, v tom pripade bazen urcite ako prvy by som odporucila, bude dobre, akurat som revisovala fyziologiu OP position, nic neboj, bude dobre

radusiq
2. okt 2012

krasne popoludnie damy, sme spat z Ikey...velmi rychla prechadzka to bola, kupili sme co trebalo, potom sme zbehli mrknut co nove v Mothercare a kupili sme co netrebalo - tenky sleeping bag s Mickey Mouseom, inak mali 70% zlavy na vsetky sleeping bagy (inak ja som brala gro bag a sleeping bag ze je to iste)

@pacica my sme kupovali kocik okolo 7.mesiaca tusim - viem ze pocas Olympiady dosiel. Mala som ho vybrany uz dlhsie ale bala som sa ci zozeniem farbu tak som radsej objednala (@lu2112 ma taky isty v inej farbe inak). A inak na autosedacku som cihala par mesiacov kedy bude v nejakej normalnej cene...
A inak ja uvazujem nad baby satkou, ale este si nie som 100% ista ci manducu, satku, close caboo alebo Mei Tai..vsetky maju svoje pre aj proti...

andie25
2. okt 2012

@pacica hej je to normalne, aj ty si ju mozes nachytat 🙂 len neprehanaj aby si nestimulovala zbytocne maternicu. No v stoji sa hadam nerodi, musis bud cupiet alebo sediet, alebo byt otocena na styroch, ale v stoji urcite nie. Neboj sa babatko nevypadne, to najprv vykukne hlavicka a tak za minutku-dve nasleduje telicko 🙂

katie555
2. okt 2012

@andie25 no ona ma dost doplasila ale tiez mi vravela ze mam sediet smerom dopredu, spat na lavej strane a chodt po spalni po stvornozky...tusim v papieroch pisal to ROP a vraj si to mam vyguglit optimal position...inak bola v pohode...este birth plan si musim napisat - bo ja viem co chcem len som to este nepisala do knizky my povedala ze tam si mam urobit notes ...ale dost hovorila ze pravdepodobne meeting o 2 tyzdne uz asi nestihnem ...kiezby ....ja sa len bojim ze budem mat dlhu labour ...ani bolesti sa tak nebojim ako to ze to bude dlho trvat 😢

pacica
2. okt 2012

@radusiq manduca ma nejake minusy?

pacica
2. okt 2012

@andie25 keby som si ju nahmatala,tak nemozem jej uskodit nejako?

andie25
2. okt 2012

@katie555 ROP sa pocas porodu pekne vie otocit na ROA, a ked je MW zrucna, vie tomu aj dopomoct, neboj, nie je to nic zle naozaj, len hlavicka bude trosku dlhsie rotovat, nestresuj sa preto, je to dobra pozicia, len trosku bolestivejsia, ale ako hovorim este mas cas a moze sa to aj samo otocit na ROA, takze kliiiidek
A este ma napada pri pisani birth plan nezabudni co chces ale aj co robit v pripade ked nebude vsetko idealne. Napriklad ked ti nezaberie voda, ze chces injekciu alebo epidural atd...

radusiq
2. okt 2012

@pacica ma, nepaci sa mi ako vyzera 😀

pacica
2. okt 2012

@andie25 jedna mala na youtube nakruteny porod a rodila postojacky. preto mi to prislo take nebezpecne ak chces tak si to kukni 😀

https://www.youtube.com/watch?v=zFMHB4RqpjI
andie25
2. okt 2012

@pacica neublizis neboj 🙂 ty uz asi nevies vydrzat, co? len ju tam pekne nechaj 🙂 nech si zije svoj bruskovy zivot

pacica
2. okt 2012

@radusiq 😀DDD mne zas co by vadilo,ze ma odokryte nohy,ale tak co sa tyka zo zdravotneho hladiska,tak skor to by som zobrala,len strasne drahe to je

pacica
2. okt 2012

@andie25 strasne by som ju rada videla,len ma mrzi ze uz ju neuvidim tak skoro,preto som taka netrpezliva 😝

katie555
2. okt 2012

@radusiq mam taky pocit ze oni to oboje volaju gro bags
http://www.amazon.co.uk/Grobag-Alphapet-2-5-Bab...
toto je sleeping bag o com som ja tocila - potom dam foto co som kupila dnes

a potom mas groswadle co su zavinovacky lenze mne sa zda ze ked cosi ono oboje je grobag
http://www.amazon.co.uk/Groswaddle-AGA139-Groba...

andie25
2. okt 2012

@pacica no k tomu videu, pozri ona riskovala , nemala tam ziadnu pomoc okrem muza, a jedno stastie, ze asi vedela co robi, inac nezodpovedne konanie. Doma mozes rodit samozrejme,ja som aj vsetkymi 10timi za, ale je nutne aby tam bol niekto s tebou. Takto v stoji som videla rodit po prvykrat, tak nieco nove aj pre mna.

katie555
2. okt 2012

@andie25 ono co nam bolo vysvetlene (teda podla pravidiel nemocnice) ze ked som v birth pool - a budem chciet tu injekciu musim ist von ale po 2 hodinach mozem naspat ked vsetko bude ok a odznie injekcia ...ked sa v bolestiach rozhodnem pre epidural tak ma musia presunut na delivery suite (co je o poschodie vysie) Ja dufam ze sa otoci pokial pojdem ...Podla mna co najhorsie sa moze stat ze 20-25 hodin v bolestiach a ptoom ma budu musiet emergency c-section....awwwwwwww ...
no budem tu musiet chodit po 4roch alebo panelak pozerat zadkom hore .. 😀

radusiq
2. okt 2012

@katie555 ok uz to chapem, totiz grobag sa pouziva v zmysle znacka Grobag, ja som to zaroven pouzivala ako druh produktu (grobag = sleeping bag, ako ked pouzivas jar = prostriedok na riad, bez ohladu na znacku). Tak teda oba co mam nie su znacky Grobag, ale su to ten horny druh - sleeping bag 🙂 mam aj "swaddle-bag" tiez nie znacky Gro bag ale tuto: http://www.redcastle.fr/shop_product_prod_28-en... 😀

monkka21
2. okt 2012

ahojte.tak soap flakes su kupene ,asi som bola slepa v tom bootse ich mali,manzel mi ich dnes kupil a zajtra este sodu a pustim sa tiez na vyrobu slizu 😀

slniecko77
2. okt 2012

@pacica ved mas krasne brusko 😉 este nie je zostupene
@andie25 mne vyhovovalo lezat ked som sa otvarala 😉 😀 som bola este doma, chlap, ze ci nechcem chodit, som na neho skaredo pozrela, ze NIEEEE 😀 ale nepopieram, ze je lepsie sa hybat 😉 😀
@katie555 nedali ti aj nejake cviky na otocenie babatka? viem, ze nieco take existuje
..alebo aj nejaky hmat na pretocenie baba, to by mohla vediet MW

..ja odpadnem maly mi pomaha ''skladat'' pradlo, povytahoval vsetko pradlo z kosa a teraz sa tvari, ze kos na pradlo je auticko 😉 😀 ja ho milujem 😵

slniecko77
2. okt 2012

@radusiq ste ma takmer zmiatli 😉 😀

andie25
2. okt 2012

@katie555 Kate nepanikar, sekcia sa nebude robit kvoli ROP , co si. S tym poolom mas pravdu aj injekciou, uvidis ako to pojde, aky bude progress, a ked ta MW vysetri, zakazdym sa pytaj ako je mala otocena. Bude dobre, naozaj, ver mi, je normalne ze su babatka otocene ROP a do porodu je vsetko ok.X

andie25
2. okt 2012

@slniecko77 no veru, len nepopieraj 😀

monkka21
2. okt 2012

@slniecko77 mne tiez bolo lepsie lezat ked som bola este doma,potom ked uz boli kontrakcie silne tak som sa prechadzala ale nie dlho lebo uz sme radsej isli do nemocnice.a tam som bola v polosede a tak mi to vyhovovalo.

katie555
2. okt 2012

@slniecko77 @radusiq no aspon sme si to vysvetlili aj ked z toho sa nestriela ...nech sa to vola ako chce...xixi
a ano povedala mi ze mam sediet v predklone a chodit po 4roch - presne co mi andie povedala ...

@andie25 no zda sa mi ze ked tatinko dnes dojde z day out z prace jej musi dohovorit ...som teraz googlila tak podla vsetkeho to nie je az tak zle - druha od idealnej...hadam sa to este upravi ...myslis ze by fit lopta pomohla? bo nemam ale tak poslem draheho kupit 😀

slniecko77
2. okt 2012

@monkka21 presne aj ja tak 😉

andie25
2. okt 2012

@katie555 a hajde na ruky a kolena a chod po styroch, lopta tiez moze, no vyuzijes aj potom? aby si zbytocne nekupovala

slniecko77
2. okt 2012

@katie555 tak super 😉 neboj, vsetko bude OK 😵

andrea2510
2. okt 2012

@andie25 ja mam na teba tiez otazocku dostala som od Amoxicillin na 5 dni je tam napisane na pribalovom letaku ze tehotna by ho nemala pouzivat ale ta teta doktorka povedala ze babymu to neublizi ...ja len tak pre istotu si to chcem overit, lebo povedala ze su to antibiotika

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 este ma cas aby sa otocila ved spavaj na lavom boku ved ona do kedy budes mat termin sa otoci ved kolko krat za den sa vrti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre