Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slniecko77
2. okt 2012

@monkka21 nuz maly hlasi kaku vacsinou ked uz je PO 😉
..na nocniku rad sedaval, teraz uz nie..sme kupili taky ten nastavec na WCko, tak od zajtra zase trenujeme 😉
..hlavne mu je strasne smiesne ked vidi chlapcekov cikat do zachoda, ukaze prstom a vysmieva sa 😀 😀 😀

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 ahahah ze ciiii to je ake podarene 🙂 a ved sa nauci ked bude nato pripravena ..ale clovek asi musi mat pevne nervy :0)

monkka21
2. okt 2012

@slniecko77 moja vobec este ani raz ani necikala ani nekakal ani do zachoda.asi este neprisiel jej cas ale skusat budem stale,hadam raz sa zadari

sarifa
2. okt 2012

@andie25 jaj ja mam tolko kremov a kozmetiky a len sem tam sa takeho kremu dotknem haha som asi nejaka divna 😀

monkka21
2. okt 2012

@sarifa no ona pekne povie ze ciiii ked cikala ale len do plienky a uz aj bee posledne dni ked je pokakana.to si ju nepocula ratat 😀 poviem jej,ze ,,jeden,a ona skoci hned na tri.ale vie ratat pekne ,jeden, dva, tri ,styri.

slniecko77
2. okt 2012

@monkka21 ''mudre'' knihy hovoria, ze dieta si to zacne uvedomovat az okolo druheho roka zivota, vtedy uz vie ovladat aj zvierace a viac rozumie
..aj ked si myslim, ze nas maly je uz pripraveny, len to chce trpezlivost a cas..viem, ze teba trosku tlaci cas, kedze je druhe babo na ceste..dokonca sa odporucuje nezacinat s odplienkovanim ked dietatko cakaju zmeny napr. narodenie surodenca, cestovanie...alebo ked je dietatko chore 🙂

andie25
2. okt 2012

Ja balim, oci sa mi zatvaraju, dobru nocku! vsetkym

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 hahah musi byt podarena ja si pamatam na sestru ked bola mala ..tie jej vyroky ..ze zazni a vyzni svetlo . vyzipni mi zips..a som snou raz kracvala a ona videla lienku na ceste a ona ze " joooj lienka na ceste je vypucena" ja dodnes sa natom sulam 🙂

sarifa
2. okt 2012

@andie25 dobru nocku nech sa dobre vispis 😉

monkka21
2. okt 2012

@slniecko77 no ja som ju chcela odplienkovat kym sa babo narodi ale zase netlacim na nu.ja ju tam posadim a ked chce tak sedi ked nie tak hned zdrha,nechcem aby mala traumu z nocnika.to som aj ja citala ze by sa nemalo vtedy odplienkovavat.tusim to bolo pisane v tej metode ,bez plienok za 7 dni.

slniecko77
2. okt 2012

@monkka21 urcite robis dobre, ze na nu netlacim..my postupujeme rovnako 😉 😀
..stale si hovorim, ze je este chvilu cas

monkka21
2. okt 2012

@sarifa no teraz ide prave do veku ked za vsetko reve ked sa jej nepaci,to bude este len zabava.normalne aj byt ma zacala ale len co sa na nu pozriem tak hned uteka.ale zatial to beriem tak detsky a ze to ide z vekom.

monkka21
2. okt 2012

@slniecko77 no ved predsa ma len rok a pol tak to este nieje tak vela.a nechcem aby sa bala potom chodit cikat na nocnik alebo zachod.aj mne mama hovorila ze jej mam vyskusat ,kupit tu redukciu na zachod ze mozno tam by skor isla .

katie555
2. okt 2012

@slniecko77 @monkka21 a nie je to tak ze chlapci su trosku viac pohodlnejsi? 😀 no ja si myslim ze u nas to bude take kadejake hlavne ked ja budem musiet ist naspat do prace aby sme mohli v klude platit mortgage ...ako mala bude cele dni s chilminderom a ta pochybujem ze pri 7mich dalsich detoch bude mat cas na nejaky potty training ...a vecer ked budeme my s nou tak to moc casu nebude 😢

lu2112
2. okt 2012

@radusiq ahoj moja tak je lepsie ako bolo rano vsetkO sa ukludnilo takze mali sa nechysta von zajtra mame oficialne due day tak sa uvidi kolko to mlademu bude trvat🙂. Ale dam mu este par dni ale do konca tyzdna by sa mohol uz rozhybat

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 to ano no ten vek ..moja sestra si normalne aj hlavu o nabitok buchala ked sme jej nieco nedali ..to vsetky deti tym prechadzaju ..ale urcite bude aj pomahat svojmu bartcekovi 🙂

monkka21
2. okt 2012

@katie555 no to bolo takze ked som sa ja vratila do roboty aj to lutujem ale zase u vas je ina situacia ,mne sa to ani neoplatilo sa vratit.

sarifa
2. okt 2012

@lu2112 drzim palce luci 🙂 uz to tu je za rohom ...🙂

lu2112
2. okt 2012

@andie25 moja dobehni ku mne ja mam tresku 🙂. Nieze by som provokovala 🙂

katie555
2. okt 2012

@monkka21 no ja to mam tak ze bud sa vratim sem kde robim teraz - daju mi ale flexi time - tzn ze by som mohla robit velmi skoro rano a byt spat kym drahy bude odchazdat a potom byt cely den s malou ..mzda za 20 hodin..alebo si najst poriadnu pracu koli ktorej som studovala a co ma bude bavit dufam ze ovela viac - mat vyssiu mzdu ale po zaplateni chilmindera mat to iste ..ono to bude tazke rozdhodnutie vtedy ... 😢

monkka21
2. okt 2012

@sarifa no ona sa zatial iba par x pokusala capnut o zem ale zatial sa jej to nepodarilo,vzdy som ju drzala.no tak ona ,,babo,, ako ho ona vola velmi lubi .celi den za mnou chodi a hovori ,,pst babo dada,a vytahuje mi tricko hore aby si mohla hlavu polozit na brusko.v piatok mi pri banke zdvihla tak tricko a isla ho hladkat.zajtra dam foto ako pocuva babo v brusku

lu2112
2. okt 2012

@sarifa dakujem uz je to o cakani dufam ze nebude dlhe 🙂 ako sa ma mala uz ste zdravy ci este sa trapite

monkka21
2. okt 2012

@katie555 no to hej taketo rozhodnutia su tazke,este mas chvilku cas sa rozhodovat,ale ten cas materskej strasne rychlo ubehne.teda aspon mne ubehol.

katie555
2. okt 2012

@monkka21 inak vies ze okolo 36tt uz sa da aj normalne pocut heartbeat babatka?

@lu2112 neprovokuj ...bo ta udam adminovi ....

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 a co to niekde videla? ze tak mamicku cape? no tesime sa na opbrazok.Ved urcite ju to aj zmeni ved bude velka sestricka ona 🙂

monkka21
2. okt 2012

@katie555 akoze normalne ked prilozis hlavu?

sarifa
2. okt 2012

@lu2112 no asi bude dlhy ked ste aj vy taky dlhi 🙂 a nervozna si ?

monkka21
2. okt 2012

@sarifa myslis ked ma capne?ja neviem,ked jej nechcem nieco dovolit alebo tak normalne pride ku mne capne ma po nohe a uteka,ale neviem ci to ona neberie ako hru lebo potom jej je to strasne smiesne.to pred par dnami tak zacala.

lu2112
2. okt 2012

@katie555 😀 no vidim ze ste tu mali veselo zase na vecer 😉. Ako sa citis🙂.

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 je zvlastne co sa tie deti naucia 🙂 ale urcite to nemysli ze by ti chcela ublizit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre