Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
23. sep 2012

@lydusska juj tak s tym teda rataj - neurobi ti scan hned, midwifes nerobia scany. Prva midwife je Booking appointment - ona ta vlastne zaregistruje do nemocnice, vypise s tebou papiere, rodinnu historiu, zalozi ti zelenu knizocku. Potom ta objedna na scan (ono hovori sa ze v 12tt ale kludne to moze byt aj 13-14tt, podla toho ako maju miesto). Dalej uz budes do nemocky chodit len na scany, krv a keby trebalo tak ku consultantovi (ak by boli zle vysledky, atd) a midwife bude potom uz len Community midwife, a tie su zvycajne mimo nemocky (u nas su vzdy raz do tyzdna v okolitych chrildren centrach, niekedy chodia k GP raz do tyzdna,..). Ale nestresuj vsetko to bude ok...zamestnavatelovi by si to mala povedat a tym padom ta musia pustit a mas to platene, len ked prave zacinas to asi nie je prave orechove ze? 😅

lydusska
23. sep 2012

@radusiq No ved prave tym ze zacinam sa mi vsetko totalne komplikuje!!! Oni ma prijali na zaklade toho ze im ta manazerka odchadza a ja som sa mala zaucit na tu poziciu hhhh a robit pocas jej nepritomnosti, hhhh ale bohuzial sa to budem snazit nejako tajit az do Decembra a potom im to poviem, ak sa ma i rozhodnu vyhodit za to lebo budem v skusobnej dobe, tak aspon skusenost nejaku naberiem. Som z toho vsetkeho teraz velmi vystresovana, takraz sa tesim ze som tehotna a potom zase to utlmove obdobie ze preco to muselo prist prave teraz a nie o 2-3 mesiace ;((((. Toto neznasam ked sa mi tak zivot hrozne komplikuje, ale co uz no, si musim zvyknut ....

Inak dikes moc za vysvetlenie, som fakt chcela manela so sebou tahat a dobre ze som sa spytala lebo o by bolo zbytocne hhh. Pocuj a vies na tom prvom stretku aj ma skontroluje zvnutra? Viem ze u nas je to normalne ze sa pozrie na krcok matermice a tak, ale tu si skor myslim ze nie ako ano.... Poradis mi i v tom? Lebo inak vobec neviem co je zodpovednostou midwives potom. Je to iba papierova robota, ci aj hands on????

katie555
23. sep 2012

@lydusska no tu ta nekontroluje nikto zospodu az kym nie si v porodnici na vstupnom vystetreni... ale vsetko tak ako zhruba radka pisala - manzela je zbytocne tahat ...na scany ano ale mw vobec ...a srdiecko ti bude prvykrat pocuvat mozno v 16tt alebo az 24tt...ona ti vsetko vysvetli teda by mala ...
s tou pracou to nemas ktovieco , vyhodit ta nemoze koli tomu ze si tehotna, ale zial napriklad on moze argumentovat ze ta prepustil ze si v skusobnej a nie je spokojny ... 😲 musis dufat ze tak to nedopadne bo potom by si mohla mat problemy s materskou...ale kedze si tu uz dlhsie minimalne maternity allowance by ti mohol stat dat ...

katie555
23. sep 2012

@lu2112 fuha to som neratala take ceny...to kolko vas potom vychadza pozicka na mesiac? ja som bola v tom ze okrem londyna zase az tak drahe to nie je ... my sme dali za 3 izb dom 151 tis a to vo fakt dobrej oblasti ...a to este nam kopec ludi hovorilo ze preco sme nesli kusok dalej by sme fakt usetrili 20-30 tis

monkka21
23. sep 2012

@lydusska ahoj,ako bolo spominane ak nebudes mat problemi napr.s krvacanim tak ta od spodu budu pozerat az ked sa rozbehne porod.mna tiez prvy raz pozreli az ked som bola na 9 otvorena.a srdiecko midwife pocuvala prvy x v 25tt.predtim raz pocuvala konzultantka.cize za 28tt 2x pocuvali.ja ma doma doppler tak si pocuvam sama.

slavik79
23. sep 2012

@lydusska dakujem pekne 🙂 a ked mozem, tak ti napisem moje prve stretnutie s midwife. tak ako dievcata pisu, kopec informacii, letakov, vysetrenie mocu, tlaku, krv mi tusim brali az na dalsom stretnuti. objednala ma na scan do nemocnice, a v podstate tak nejako vyzerali vsetky sedenia u MW. a priatel bol vzdy so mnou, asi len dvakrat nebol ku koncu, mne to pomahalo ked tam sedel a vsetko prezival so mnou, a ked sme na ultrazvuku prvykrat videli nase dietatko, tak to mu aj slzicka vysla 😉 inak, na porod mam len tie najlepsie spomienky, prostredie v nemocnici, personal a vsetko okolo, to bolo to co ma robilo kludnejsou a preco som nemala strach, aj ked som prenasala 10 dni a "narusenie" krcka bolo neuspesne...inak, ja som odmietla vysetrenie na dawnov syndrom, vysledok nemusi byt 100%-ny a naco sa stresovat, ale ked som pocas tehotenstva bola na slovensku, tak som si dala pre istotu este raz urobit ultrazvuk a glukozove testy, lebo tu sa to bezne nerobi, tak ako aj vysetrenie zvnutra. tak prajem vela stastia a uzasne tehotenstvo 🙂

slniecko77
23. sep 2012

@lydusska Radka ti to napisala v skratke 😉 scan tiez nerobi v UK lekar, ale skoleny pracovnik...pride ti pozvanie domov postou, ako vsetko
..zospodu ta nikto nevysetri, ani na prehliadkach u MW necakaj zazraky, vysetria ti moc, zmeraju krvny tlak a neskor budu pocuvat srdiecko a este neskr merat velkos bruska - maternice..popripade sa ta spytaju ci nemas opuchy

lu2112
23. sep 2012

@katie555 my platime 900 mesacne a to sme na tom velmi dobre lebo sme naozaj kusok od londyna a velmi peknej oblasti. Keby sme ostali v Croydone za tu cenu mas dvoj izbove byty v ok stvrti ale nic moc. My sme dlho hladali dom skoro dva roky aj viac mozno. Aby to vyhovovalo nam rodine aj do prace aby nam nebolo daleko🙂.

slavik79
23. sep 2012

@wewe8584 presne tak, predtym sme byvali v Burton on Trent, a tam to bolo o niecom inom, za 850 som si mohla prenajat hotovy palac 😵 este teraz sa smejeme na tom, ked sme v dome byvali piati a za vlastnu izbu som platila 50 libier tyzdenne, fuu, to boli casy :D a pritom to bolo len pred rokom a pol...tu v oxforde este aj obycajny studio flat prazdny a maly stoji mesacne aj vyse 800, videla som uz aj za 1100..no proste prehnane..

monkka21
23. sep 2012

@slavik79 my mame 4 izbak a platime 560+bills.byvam v newporte a v 40 minut vzdialenom meste je taky byt o polovicu az 3/4 drahsi

slavik79
23. sep 2012

@monkka21 my sme sa sem prestahovali kvoli priatelovej praci, takze velmi na vyber nebolo, museli sme brat co bolo a to ako som spominala, nie je to najdrahsie co tu je.

radusiq
23. sep 2012

@katie555
@lu2112
potvrdzujem, my sme dali za 2-bedroom ex council flat presne tolko ako @katie555 vy za vas, sme 15 mil od Londyna, sice pekna stvrt ale aj tak...

lydusska
23. sep 2012

@slniecko77 ahaaaa no uzasna starostlivost tu teda ;)))) hhhh... Dakujem za popis priebehu ;)))

lydusska
23. sep 2012

@monkka21 noooo tak to mate teda veeeelmi lacny bytik!!!!

monkka21
23. sep 2012

@lydusska no ja som to porovnavala z bristolo.ja ked som tam chcela ist pracovat tak sme hladali ubytko ale sa mi hned ocne bulvy prevratili ked som videla tie ceny.tu vyjde dvoj izbak od tych 400 -500 £zalezi od lokality a ci je zariadeny

sarifa
23. sep 2012

baby uz niekto letel s babom? Neviete ci sa da kupit umele mlieko na letisku?

radusiq
23. sep 2012

@sarifa myslim ze svagrina kupovala ready made Aptamil v Bootse

sarifa
23. sep 2012

@radusiq no ja som chcela praskove aby mi to stacila na tyzden doma lebo na slovensku nemaju take ake ja pouzivam :(

lydusska
23. sep 2012

@katie555 no tak to je bohovske teda hhh .... Ale tak aspon nemaju tolko prace okolo nas, ja idem teraz domov na Slovensko tak mozno tam by som mohla ist na prehliadku aby som vedela ze je vsetko OK so mnou ;))).

Ohladne tej mojej prace, ja s tym pocitam ze to sa moze stat ze pocas skusobnej doby ma mozu vyhodit, ale tak snad si vydupem aspon nieco. Vies co mna tie ich zakony pekne seru, lebo platis si do systemu, nie male prachy a nakoniec ked potrebujes tu dobu 1-2 mesiace kym si najdes novu pracu, ti nedaju nic ;(((( ..... napr toto sa i mne stalo som odisla z prace (dobrovolne tak mozno i preto mi nedali jobseeker allowance), ale i tak mali dat aspon pocas toho mesiaca a pol co som bola nezamestnana tu jobseeker lebo som chodila po interviewach a oni mi nedali, tak teraz od marca idem na sud sa s nimi pohadat ze mam na to narok. Vsak tam i tak nie je toho vela, ale ide o princip ze ma stvu s tym ich systemom lebo ja sa nesnazim zneuzivat ich system, keby hej tak som nezamestnana dlhodobo a nie mesiac a pol ... hmmmm. A ja im teraz poviem vsetko co si myslim zo srdca, ze mne ani nejde o tych 100 -200 libier co by mi mali dat ale skor mi ide o ten princip ze si platim do systemu v pripade ze zostanem bez prace a oni mi povedia ze chlap by sa mal o mna postarat ;))).... no nie su vtipni?! Takze sa idem aspon o to pokusit bit.

lu2112
23. sep 2012

@radusiq vy ste mali velke stastie stim bytom pekna stvrt a kusok ste do Londyna🙂. Ako sa dnes mas odychnuta ? To pocasie ma normalne ze depta ked takto bude celi tyzden tak steny budem skrabat doma

radusiq
23. sep 2012

@sarifa aha tak to neviem...ak mate boots na letisku podla mna ano, ale riskovat by som to asi neriskovala...

@lydusska drzim palce nech ti to vyjde, mas uplnu pravdu. Ono chapem ze vela ludi im zneuziva system tym ze sa nevezmu a potom beru benefity ako single person, ale zas odtial potial, nemozu ta uplne odrezat a odkazat na "sucit" inej osoby...

monkka21
23. sep 2012

@sarifa ja ty chces krabicu celu.myslim,ze aj take tam maju

radusiq
23. sep 2012

@lu2112 hej myslim ze sme mali stastie, nad nami teraz predavaju byt a uz je o 20tis. drahsi, a to je pod strechov, ma ovela horsi energy rating a nema balkon. No ja som mala dnes uz take predvianocne feelingy z toho pocasia, mam ho rada obcas pre zmenu (ked netrva prilis dlho) 😉 dnes sme len doma kvasili, ani som nevarila, dojedli sme koprovku 😅 dojdi ma pozriet niektory den ak budes mat chut a sily, mozme skrabat spolu 😀 v stredu mam nemocnicu, inak sa budem cely tyzden gulat doma...

tinna333
23. sep 2012

@lydusska ahoj akurat pozeram ze si tiez z Bristol-u a este mame aj rovnaky termin 🙂) no to je sranda.. inak ja idem az zajtra prvy krat za GP oznamit mu ze som tehotna..

tinna333
23. sep 2012

Baby a ked mi viete poradit.. dnes som oznamila v praci tehotenstvo a hned mi odporucili ze si mam zajtra u GP pytat sick note a ostat doma lebo ze tu pracu ktoru vykonavam tak je tazka a preradit ma na inu sa neda ani ulahcit, no neviem ako to je funguje, to potom budem dostavat nejaky sick pay az do porodu alebo ako? no som z toho uplne vyorana co mam robit... a potom budem mat narok na matersku? inak som v tom istom zamestnani presne 3 roky

lu2112
23. sep 2012

@radusiq no uvidim ako sa budem citit a zvladat soferovat ak bude dobry den by som dosla len dufam ze rodit nezacnem lebo nechcem croydon hospital 🙂. Chcem moju peknu novu nemocnicu🙂. Ale urcite skusim aspon pokecame na co este baby tu nahovorit ked nam to tak dobre ide🙂. Inak vies co mi este chyba?? Dnes som zystila ze my nemame ziadny cumlik keby daco nie ze by som chcela aby mal ale tak nahoda je blbec🙂.

slniecko77
23. sep 2012

@lu2112 nekupuj 😉 ja som kupila a nikdy sme ich nepouzili 😀 teraz sa s nimi obcas zahra...ved ich maju v kazdom supermarkete a ked budes potrebovat kedykolvek kupis 😉

lu2112
23. sep 2012

@tinna333 zamestnavatel ti musi umoznit taku pracu aby si ju mohla robit nemoze ta nutit ist na sick pay a treba na to davat pozor lebo potom ti to ovpluvni vysku materskej. A aku pracu robis ak sa smiem spitat?

lu2112
23. sep 2012

@slniecko77 To naozaj tak nekupime teda som myslela ze to musi byt tak dobre teda drahy sa potesi ze nemusime nic kupovat. No teraz musim naist inu zamienku na obchody 🙂.

radusiq
23. sep 2012

@tinna333 mi to pride ze sa ta snazia trosku odrbkat v praci, spoliehaju na to ze nevies svoje prava -totiz ak ta nemozu preradit, oni ti musia stale platit normalne, to je ich problem ze ti nevedia zabezpecit vyhovujucu pracu. Opytaj sa na to gpho, nech ti napise papier ze tvoja sucasna praca by mohla ohrozit tehotenstvo a odporuca/nakazuje preradit ta na inu. Potom to das zamestnavatelovi, oni s tebou musia urobit risk assessment a ked ta nebudu moct preradit musia ta nechat doma s tym ze budes ale dostavat plny plat, ziaden sick pay.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre