Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
26. sep 2012

@jeanka a nosieva ho aj partner? bo ja som chcela kupit a moj drahy ani pocut nechce ze on by to mal nosit ☹ mne sa to inak paci a v istych podmienkach ovela lepsei nez kocik 😝

katie555
26. sep 2012

@wewe8584 no ja doteraz mala skor zle sny - akoze napriklad som nevedela kojit, alebo sa nam narodili dvojicky - chlapci atd ...
s tymi bolestami to je tazko povedat - osobne si myslim ze je to vahou - predsalen 3kg ked ti tlaci na vsetky organy je dost...Mne to tak obcasne zacalo okolo 35tt...teraz uz aj ked von idem tak do obchodu tak vyzdzim cca 30 minut potom si musim sadnut vsetko tlaci a boli ...A hlavne malinka uz nema miesto tak na mocovy mechur - to ja v noci tak 5-8 krat som hore co musim na zachod 😒

tinna333
26. sep 2012

Inak baby dnes som v praci zostala sokovana, povedala som im ze mi to povedala midwife aby to vyznelo dvoveryhodnejsie ze ked idem na appoitment s MW tak mam za ten cas dostat zaplatene + mam mat normalne 2 dni off v tyzdni a nie ze jeden den off venujem na to ze pojdem k nej alebo na sono tak mi sefova krasne odvetila ze: ''It's your PROBLEM that you are pregnant not mine!'' a tak riadne ze s nervami akoby som ju tym nasrala ze co este od nej chcem. No uzas tak som taka ostala ze ok, ototcila som sa a isla prec ze si najprv premyslim co jej poviem. No uzas clovek niekde pracuje 3 roky a tohto sa docka.

gabriela_michaela
26. sep 2012

buduce maminky, neviete nahodou, ci sa da poberat rodicovsky prispevok alebo materska aj v UK aj na Slovensku? Co vsetko musi byt splnene?

lu2112
26. sep 2012

@tinna333 fuu tak to by umna nepochodila. To nieje tvoj problem ale jej ale nevadi hlavne to daj pisomne na HR ze si tehu a ked ti bude robit problemi tak komunikuj z HR inak uz stebou spravili risk assesment ze i tehu ? Hlavne pri tvojej praci

slniecko77
26. sep 2012

@gabriela_michaela v UK rodicovsky prispevok neexistuje..a ak sa chces dostat do medii a mat problem s britskymi uradmi popripade so slovenskymi tak sa pokus 😉 😀
..samozrejme, ze sa neda, nie je to legalne..presne ako byt poistena v dvoch krajinach EU

slniecko77
26. sep 2012

@tinna333 presne ako napisala Lu, vsetko pisomnou formou vtejto krajine 😉 tak si na teba nedovolia

tinna333
26. sep 2012

@lu2112
@slniecko77 ako to myslite na HR to ich mam informovat ze som tehu ci iba ak by mi robila nadalej problemy? inak ja to tak nenecham len som si chcela premysliet co jej na to ako poviem. Inak este so mnou nespravili risk asesment lebo sa takisto vyhovaraju ze nemaju v praci tu formu ze mam pockat do dalsieho tyzdna kedy mi to daju podpisat ale inak pracu mi uz perfektne ulahcili vsetko islo bez problemov tak preto som dnes bola zarazena este ku koncu takou odpovedou.

slniecko77
26. sep 2012

@tinna333 pisomno formou im daj vediet, ze si tehotna na HR..oni sa k tomu budu musiet postavit podla zakona..vies co ti niekto povie medzi ocami ani neber do uvahy keby k niecomu doslo tak to tvoja sefka zaprie
..Lucka ti bude vediet poradit lepsie, robila na HR..ja mam tiez nejake info, ale nie az take podrobne 😉

lu2112
26. sep 2012

@tinna333 no ja by som na tvojom mieste napisala ze chces ich iba osobne informovat ze i tehotna v ktorom tyzdni si a ze by si chcela vediet co vsetko sa bude diat. A akym sposobom mas oznamit svoje MW stretnutia. Taky nie agresivny list zahraj o na tu stranu ze nevies presne ko postupovat. Co sa tyka papierovaciek oni by ti mali spravit RA hned ako si to nahlasila uz len kvoli tomu ze aku mas pracu. Hlavne vzdy ked budes robit papierovacky vzdy im povedz na o sa citis a o nechces robit lebo ti o pride taske.
Ale urcite po reakcii tvojej managerky by som im to dal pisomne lebo potom to tvoj problem nebude. Inak im to nemusis oznamit vzdy ked ides stci ked im to den ci dva pred oznamis ze mas MW.
A hlavne sa nedaj niektory si myslia ze mozu vsetko

wewe8584
26. sep 2012

@katie555 no vidis...a mne sa zas snivalo, ze mam dievcatko a pritom cakame chlapceka 😀 ... takze si teoreticky mozem vydychnut, tlaky a bolesti by do takeho 34 -35tt nemali byt.... 🙂 juch... uz aby ste to niektora z vas mali za sebou 🙂 Inak katie...nechcem sa vraciat k tej teme, len mam otazocku..si zachytila to odobratie babatka nejakej ceskej rodine, co uz maju dve deti...tusim, ze neikedy pred tyzdnom to davali v spravach....vies o tom nieco viac, nejaky dovod, alebo tak...lebo v telke vyzerali byt normalni....tak neviem....ale samozrejme neotvaram opat staru temu, len mi to troska vrtalo hlavou

katie555
26. sep 2012

@tinna333 to je pekne svinstvo ...akoze to nie je jej problem...mas na to narok a naschval by som si dala meetingy na vtedy ked mam byt v praci ...Aj ked nie vzdy sa da vybrat - bo napriklad ja chodim do children centre a mw tam byvali len vo stvrtky poobede tak som chodila vtedy ale asi mesiac dozadu to zmenili na utorky..Ziadaj risk assesment - to ze ona tvrdi ze nema form na to nie je tvoj problem pre zmenu ...ja som sice ziaden nemala, ale hned ma hodili na light duties takze v podstate si vyberam na co sa 'citim' ...
Inak len ma napadlo kamoska ktora bola tehotna (podotykam anglicanka) tej povedali z HR ze 'you got pregnant in not convenient time for company ' nech sa daju vypchat 😎

gabriela_michaela
26. sep 2012

@slniecko77 jasne diky, len pre info... nie pre mna, pre kamosku... tiez som jej odpovedala podobne...

slniecko77
26. sep 2012

@gabriela_michaela uprimne, takyto spekulanti nam nerobia velmi dobre meno..a hlavne v UK by mala z toho dost velky problem ked by jej na to prisli..a ver tomu, ze skor ci neskor ano..britsky system je byrokraticky obcas dost pomaly, ale zato 100% spolalivy 😉

jeanka
26. sep 2012

@slniecko77 no o tej spolahlivosti UK systemu velmi pochybujem... je to tu stavane na zneuzivanie, "slobodne" matky beru benefity a pritom ziju s partnerom (ci uz anglicania alebo slovaci, poliaci, cesi)... dokonca som sa raz stretla s jednou ceskou ktora ma dve deti ale je tu na meno za slobodna a otec deti dostava benefits kedze sa o nich akoze stara sam.... , samozrejme ona pracuje, maju obrovsku plazmu televizor, dve auta........ takto tu "funguje" system 😒 a potom ti co poctivo platime dane a pracujeme dostaneme velky prd...
anglicky system podporuje vsetko ine len nie rodinu..... povalaci, podvodnici, obezni "disabled", 16-rocne slobodne mamicky... tym sa tu zije....

slniecko77
26. sep 2012

@jeanka ver tomu, ze aj ja poznam takych...ale pomaly na nich prichadzaju a musia vracat vsetky £ co dostali, netvrdim, ze zistia vsetkych..ale toto co chce spravit dotycna by jej nepreslo
..a anglani su zvyknuti vsetko reportovat, takze je otazka casu kedy ju niekto natrie
..o UK systeme sa nejdem vyjadrovat 😠 v tejto krajine su podporovani asociali a slusni ludia co pracuju su v nevyhode, samozrejme nemam nic proti podporovaniu ludi, ktori to NAOZAJ potrebuju

lu2112
26. sep 2012

@jeanka
@slniecko77 baby ono doma to nieje ruzove doma podporujeme ciganov a povalacov tiez. To je asi vsade velmi si nevybereme. Vsade je nieco dobre a nieco zle 😒.

radusiq
26. sep 2012

@tinna333 juuuj no ja by som inak reagovala keby mi nieco take povedali 😠 normalne si ma vytocila s tym 😀 nedaj sa, stastie ze tu su baby z oboru co vedia presne co ako. Inak mna sa mw vyslovene pytala ci vsetko ok so zamestnavatelom, takze jej to tiez mozes nahlasit ak by bol problem...

@lu2112 robili mi zase normalne ultrazvuk (necakala som) ci nahodou sa neposunula este, ale nie, je medzi hlavickou babatka a krckom. Vyzera byt dlhy - lekar bol dost prekvapeny podla toho kde ma hlavku, ze kam az dosiahne nohami. Ale vsetky vysledky vraj ok, ze ak by som zacala krvacat alebo rodit mam prist hned, inak len objednal na sekciu. Bude to pondelok, stvrtok predtym budem mat predoperacne, tot vsio 🙂 a vy ste aky mali dnik?

@andie25 ahoj, ked budes mat chvilku, nasla som ze Centile je percento zien ktore ma taky isty vysledok ako ja. Ked som mala pred 2 tyzdnami 47, a teraz mam len 11, nevies co to v praxi znamena? Ze je velmi velky, alebo maly, alebo to s tym nic nema?

slivka233
26. sep 2012

@lu2112
@slniecko77
@jeanka dievcence veru nenavybrame si, pracujeme platime a niekto nepracuje neplati a dostane lepsieu matersku a aj benefity. netuzim po nich ani som ich nikdy nemala co som tu ale nieje to fer. A potom ze tu mame problem so socialkami kwd ludia robia podvody a hlavne hanbu nam ostatnym slovakom.... ale netuzim po benefitoch po nicom len nech je maly zdravy a vsetko bude v poriadku, a nech dostaneme to co nam zo zakona a z prace patri.

Ako sa inak mate??? dnes si pozrem modre z neba a poviem si bud stastna...su ludia ktori su na tom horsie a potrebuju pomoc...ja som stastna ze mam zdrave babo a myslim ze kazda z nas ze?

slivka233
26. sep 2012

@radusiq takze uz vies presny dnik ked budes mat drobca v naruci..super gratulujem...nech vsetko dobre dopadne...uz to nieje dalekooooo 🙂

sarifa
26. sep 2012

@slivka233 silvika presne ako vravis....

slivka233
26. sep 2012

@sarifa a ty co zienka co robi tvoja nezbednica? 😉

sarifa
26. sep 2012

@slivka233 3krat hadaj 🙂 zase sa napchava hihi

lu2112
26. sep 2012

@radusiq ja som celkom vpohode dnik mala taky kucharsky maraton som spravila ale inak sa citime v pohode zajtra mam naprograme vyupratovat dom v sobotu maju nasi doist tak nech je vsetko ako ma bit🙂.

radusiq
26. sep 2012

@slivka233 dakujem, stale sa moze vypytat skor, ale neskor to uz nebude...

@lu2112 ved ty vkuse upratujes uz to u vas musi vyzerat ako v muzeu 😀 by si sa mi tu zisla, ja10 minut pratam a 20 oddychujem 😅

lu2112
26. sep 2012

@radusiq no manzel sa smeje ze vzivote taky poriadok u nas nebol tak ale ja musim stale nieco robit to cakanie ma ubija ja uz som povedala ze aj do prace by som sa vratila ma to nebavy doma sediet🙂

slivka233
26. sep 2012

@sarifa my uz dve hodky plackame, boli domca brusko, masirujeme, cvicime joooooooj teraz sa trosku ukludnil na cicke.

sarifa
26. sep 2012

@slivka233 a davas mu ten infacol?

katie555
26. sep 2012

no @andrea2510 tu dnes cely den nebola ...ktovie co je s nou ??? mozno rodi

tak ja akurat dosla zo strazenia deticiek....takze uz akurat do postele ...xixi dobru nocku mamicky a bruska 😲

slivka233
27. sep 2012

@sarifa leni nie infacol nepouzicame, sme ho mali raz 2dni po naroddni inak nie.neboli na brusko casto len tak 1-2x do tyzdna. terwz sa napapal a ja vykakal jupiiiii

Dobre ranko bruskaaaaaa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre