Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
6. sep 2012

@radusiq no neviem mozno este aj prodime v ten isty den obe s me v tom istom termine nikdy nevies

andrea2510
6. sep 2012

no kedze dnes mam den volna isla by som nieco piect ale nic ma nenapada

monkka21
6. sep 2012

@wewe8584 ahojky.vitaj spat v anglickej realite.aj mna boli kostrc a to tak ze ked si lahnem tak uz sa nemozem ani postavit strasne to boli a a najnovsie aj v pravo hore ma boli.mala som to aj pri malej.
co ja viem tak tu sa na siroko nebali.,ja som si tiez nakupila ortopedicke nohavicky,ale nakoniec som ani nebalila.ked sme boli prvy x u GP s malou tak jedine tam pozerala klbiky,ale ja som bola aj naslovensku na sone klbikov,vsetko bolo v poriadku.

lu2112
6. sep 2012

@radusiq dakujem no uvidime chcem to pozriet nech to objednam aby to stihlo prist do porodu 😀.
Stihla som pozehlit dalsiu pracku a dala zase prat ale mam este na jednu pracku a som ready niako malo veci mam len teraz neviem ci len mne sa to zda alebo mam tak malo mam to do jedneho suflika na komode. 😅

wewe8584
6. sep 2012

@monkka21 takze kontroluju tu tie klbiky teda ano? ja som zatial rozhodnuta, ze budem balit..pre istotu, aspon troska....aj klasicke perinky som si kupila, co nas mamky balili..dokonca dve mam aj tie, co mna do nich balili 😀 sentiment 😀 takze od GP mam odpoved na otazku ohladom kostrce ocakavat, ze je to normalne ano 😀 uz sa tesim ...

monkka21
6. sep 2012

@wewe8584 no mojej kontrolovala gp hmatom klbiky,tak asi kontroluju tak vsade.ja ma tiez dovezenu klasicku perinku zo slovenska a este jednu mi svokra posle v baliku.no myslim si ze ti poviem ze je to normlane v tehotenstve ze sa zacina vsetko roztahovat 😀 ja mam midwife az v pondelok po 9 tyzdnoch 😖

sarifa
6. sep 2012

@jeanka tak aspon ty si to mala dobre.Ja to iste. mala sa budila kadze 2 hodiny a to potom este hodinu zaspavala a stale sa vrtela a mrncala.Ju asi brucho boli lebo striela do plienky riadne.Ona ani nikdy kludne nespi stale sa vrti to bude nervozne decko 🙂

sarifa
6. sep 2012

@wewe8584 dakujeme 🙂 a to vies doma je doma.tu je to naozaj ako na pase zo vsetkym.Ja sa chystam domov na 2 tyzdne v january a sa uz neviem dockat sice bude zima ale nevadi 🙂

slivka233
6. sep 2012

koceny maminy ahoj, pridala som nejake foto do albumu Dominic mozete sa kuk.... 😀 😀 😀

jeanka
6. sep 2012

@slivka233 zlatucky je drobcek 🙂

@sarifa no nasho tiez velmi krutilo okolo 3 tyzdnov - vtedy sme zacali s infacolom, to trochu pomohlo.... kedstriela tak je dobre - aspon to ide von... nas je tiez riadny bombarder 😀 a vecer na uspavanie zaberu zvuky vodopadu... skusala si to?

sarifa
6. sep 2012

@jeanka nie neskusala to by som asi ja skoro zaspala alebo sa pocikala hihi a na tvojho to zabera?

sarifa
6. sep 2012

@slivka233 malicky je zlaty ,dobre si po porode vyzerala...mna by asi nikto nespoznal hahaha ja som vyzerala uplne na nespoznanie 🙂

jeanka
6. sep 2012

@sarifa urcite vyskusaj.... my tak zaspavame kazdy vecer/noc a aj cez den ked je nepokojny tak ho to ukludni.... vraj to babatkam pripomina zvuky z maternice ....

jeanka
6. sep 2012

Normalne si tu sedim v obyvacke, drobatko na mne spinka ... total pohodicka......... a zrazu macka! 😲 😲 😲 (nie my nemame macku! 😀) hnusoba jedna drza.... keby som nemala maleho na sebe tak si to zlizne (vodna pistol 😎)...... tak som na nu len zavrcala a ona si lezernym tempom odchadzala, este sa obzrela parkrat ze ci teda naozaj ma odist.... vrrrrrrr

katie555
6. sep 2012

Ahojte, tak ja som vas dnes poctivo citala len som bola v praci rano - poriadna zaberacka pre mna vstat rano o 6tej a trcat 7.5 hodiny v praci - aj ked musim sa priznat praci som tak zase moc neublizila - napr. sed tam v rohu a make sure nobody gets in or out ...takze unudena k smrti ale unavena tiez..
@slivka233 malinky je zlatunky. Kedy sa dockame story z porodu?
@andrea2510 nejake novinky ohladom domu?
@lu2112 uz mas teda postielku ci nie?? city link inak neviem ci nie su premenovany home delivery network system a ti boli vzdy otrasni
😀

andrea2510
6. sep 2012

@katie555 no tak sme dnes zaplatili pravnikom a za dom ten deposit a mame sa stahovat koncom septembera vtedy ja uz budem na materskej tak si to tam budem postupne vybalovat. snad to nejak zvladnem ale asi ano teraz balim tak ze kazdy den jednu krabicu alebo nieco co uz nepotrebujeme.

Som si chcela ist kupit do tkmaxu taku tu swaddle deku a uz ju nemali som ju mala kupit minuly tyzden. Som aj rozmyslala ze tu na modrom konikovi vidim ze vela ludi porodi aj skor v 32 alebo 33 tyzdni a skor som si tak myslela ked som bola v meste ze to by bola sranda keby mi tak teraz odtiekla plodova voda to by bol trapas.

katie555
6. sep 2012

@andrea2510 xexe mna takto provokuju v praci - ze uz len cakaju kedy mi odtecie plodova voda...Vraj som strasne obrovska (ale mw nehovori na to nic - a tu podla vsetkeho radi ta spanikaria ze babo je velke ) V praci mi hovoria baby ze ked ma nevideli tyzden tak vraj ovela vacsia vyzeram ...
Ja som tiez rozmyslala ist do tk maxu - nam uz chyba v podstate vanicka (btw co vsetko si kupovala okrem vanicky na kupanie????) stojan na moses basket a este muslins - aj to idem kupit len nejakych par na prvy mesiac, ke pride maminka v novembri tak ona mi donesie ...
to je super ze uz to mate vyriesene - museli ste aj vy platit tu hlupu duty stamp? my sme totiz to presne zmeskali deadline - bo ked sme si robili rozpocet sme to tam neratali a potom sme prisli na to ze to musime platit bo first time buyers holidays sa skoncili 🙄

lu2112
6. sep 2012

@katie555 Ahoj no postielku nemam este stale dnes som robila poriadky tak zajtra sa mozno dockam ale uvidime lebo ma uz rozculuju celi tyzden sa to taha uz. A ty ako uz mas nachystane vecicky ci este chystas🙂.

katie555
6. sep 2012

@lu2112 no myslis do nemocnice? este nie - teda nakupene vsetko okrem nipple cream ( bo som myslela ze som kupila ale to bol nappy cream ) vsetko poprane inak, len to spratat potrebujem ..Dnes som bola v praci do 2.30 a potom som si musela pospat ...takze nestihla som nic..A to zajtra sa este musim trepat k mw bo som si tam zabudla vsetky papiere 😲
A ty ako? pobalena ? co este planujes kupovat pre maleho Maxika ?
Moja Chloe sa dnes vecer rozhodla ze asi vyjde pupkom - tie pohyby hruza...vsetko ma boli ako sa ona pohybuje...alebo jej nechutila vecera 😔

katie555
6. sep 2012

@andie25 help!!! kolko by mal byt iron count v 28tt??? bo mne mw napisala ze 110 a povedala ze to je velmi dobre ...ale som citala ze ma byt 11-16.5 ?? to je ine vyjadrenie alebo blbost co mi povedala mw? 😎

andrea2510
6. sep 2012

@katie555 no to som sa chcela pytat pravnika ci musime platit duty stamp lebo som citala ze domy do 125 000 neplatia duty stamp a potom od 125 000 platia jedno percento zo sumy.

ja som vanicku kupila v mamas and papas a na kupanie som kupila teraz maju v asde akciu tusim vsetko po libre take ze sampon, penu do kupela a olej a body lotion a este som kupila sudocream,a este taku keficku na vlasky aj uterak sme kupili ine na kupanie asi nic netreba snad.

katie555
6. sep 2012

@andrea2510 jj platis 1% ked dom stoji nad 125k... ale mal vam to uctovat pravnik v cene jeho sluzieb bo oni to vybavuju..ked to tam nebolo bud ste pod limitom alebo exception ...
ja som kukala vanicky - chcem len taku zakladnu a v boots maju len zelenu a v asde tak divne tvarovanu..Akurat som objednala lehatko na kupanie z argosu - je tam baby event a stoji 9.99 a mam poukazku na 5 libier dole ... 😀 ja som nejake sampony a pudre a podobne veci dostala (hreben kefu, noznicky atd) len este uvazujem nad teplomerom do vanicky alebo teda tu kacicku 🙂
uz mas teraz meetingy s mw castejsie? bo ja od teraz kazde dva tyzdne do 40 tt a potom ak nahodou stale by som bola 2v1 tak kazdy tyzden 😵

andie25
6. sep 2012

@katie555 ahoj, don't panick🙂 malo by byt ideálne medzi 11-16.5 ale 10 je ešte ok, no mohla ti predpisat tabketky.... Jedz pekne ďalej brokolicu, spenat, hovädzie masko, zelenú listovu zeleninu. Cítis sa unavena?A ešte nech ti najbližšie zoberu krv na fbc, či sa zmenilo zelezo alebo nie.

katie555
6. sep 2012

@andie25 praveze ona povedala ze ja som pekne v limite. mne len tie cisla nepasuju - ze 110? ked to ma byt medzi 11 a 16.5. no draheho som sa pytala ze co chce zajtra na veceru - ci brokolicovu polievku alebo cestovinu z cremovou spenatovou omackou tak sa na mna otocil a zahlasil ze ci 'can't we have something with dead animal in it?' takze tak

andie25
6. sep 2012

@wewe8584 Ahooooj🙂 vitaj spat🙂 maly je smejo🙂 zlaty. No tu vôbec nebalia na široko, ináč my Európania zo stredu Európy mame väčšinou problém s tymi klbikmi, ale pri vystupnej prehliadke z nemocky skontrolujú klbiky, ale uzv nerobia, iba ak je príčina. No s tou kostrcou som mala aj ja, nespravis s tým nic, dôsledok tehotenstva. Skús sa ponatahovat, trosku pocvicit. V tehu vplyvom hormonu rekaxinu sa všetko roztahuje, svaly, slachy, kosti maknu, a tu máš dôsledok. Ale potom sa to zmení... Po pôrode. No naša Natalka kope ako o život, uz som kúpila aj prvú sadu latkovych plienok pre ňu🙂 a aj ja budem mat perinku ešte po sebe pre ňu 🙂

andie25
6. sep 2012

@katie555 no 110 je to 11🙂 asi usudzujem🙂 tak mu upeč poriadny steak a brokolicu k tomu so spenatom na cesnaciku 🙂

andie25
6. sep 2012

@katie555 ináč my mame od 11.5 po 15.5 , každý ináč🙂

katie555
6. sep 2012

@andie25 no ja stejk lmam rada medium a nie well done takze asi eee . musi to byt len hovadzina ??
no unavena som v ramci normalu , hlava sa mi nejako nezvykne tocit len sem tasm a to skor myslim ze je tlak. bo mne sa pohybuje okolo 105-65 a sem tam este klesne ....
Ako to s tebou dopadlo v skole?

andie25
6. sep 2012

@katie555 Nemusi, mäso všeobecne, potom ešte všetka zelená zelenina, takisto susene marhule a slivky a niektoré oriesky. Samozrejme anglické cerealie. Obmedz caj a kávu, ked pijes. V škole ok, prax mám ukončený semester 81 z 85 možných🙂 tak sa teším. No a mám sa rozhodnúť či pôjdem robit skúšky v 35 alebo to nechám na potom. Disertacka definitívne az o 9 mesiacov, ale uz som si vybrala tému, tak pokial mám prístup k systému tak si chcem nazhromazdit papiere. Neviem či mám ísť robit tie skúšky alebo nie. Väčšinou mi radia ľudia že mám skúsiť. Ale ja dost vaham, nebude to veľa na mna ?neviem sa rozhodnúť.

katie555
6. sep 2012

@andie25 ja som mala skusky v 20tt tusim ak sa nemylim..Ono sa to dalo, len kafein mi chybal...Ono ak si to dobre rozvrhnes si myslim ze by si to mohla zvladnut..Bo na druhej strane robit to o rok ked bude mat mala 9 ci 10 mesiacov plus dizertacku navrch bude asi viac namahave...Ja som teraz napriklad 34tt a teoreticky mi nic nie je, len pohybovo sa jedujem (a to skor som flustrovana ze neviem uz urobit tolko toho ako predtym) ale pri knizkach by som sediet zvladla 😎
Ja jedavam maso skoro kazdy den, hlavne kuracinu atd. .A ranajky bud muesli z bananom alebo susenym ovocim alebo fruit and fibre ...to tak klasicky..Neznasam tie sladke cerealie...Plus ja som dost zeleninova a ovocna. Ked som zistila ze som tehotna aj carbs som zacala jest..Ja normalne velmi malo chleba jedavam, este tak cestoviny tak mozno raz za dva tyzdne, ryzu nezjem (okrem rizota) Teraz sa snazim viac vyvazenu stravu aj s carbs jest ... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre