Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slavik79
1. okt 2012

@wewe8584 ahoj, tak nakoniec som si to vase mesto pomylila s inym 🙂 ako sa mas? ked travis tehotenstvo sama doma tak ako ja, tak to ti nezavidim 🙂 inak, priatel teraz pracuje v BMW, a len tak medzi recou spomenul ze si hlada nieco nove, preto som sa pytala, takze ked o niecom vies, tak mi mozes napisat nieco blizsie, kludne aj do spravy 🙂 a potom sa mozno aj prestahujeme 😀 😀 😀 teraz vybavujeme nejake peniazky, a cely den sa motam okolo malej, takze toho casu na konikovanie je teraz pomenej...dufam ze u teba vsetko ok 😉

wewe8584
1. okt 2012

@katie555 katuska 🙂 mas zakaz chodit na temu bez deti neodidem...aspon do porodu! 🙂 mysli na seba a na chloe 🙂

sarifa
1. okt 2012

@wewe8584 a kde je ta tema?

katie555
1. okt 2012

@wewe8584 vies uz sme v nemilosti tri baby takze je to pohoda...ja som v pohode aspon mi rychlo presiel den 😀

domak2
1. okt 2012

@slivka233
@jeanka ahojte baby , prepacte ak sa vam do toho staram , len som sa stala pravidelnym navstevnikom breastfeeding groups, tak ma teraz dost zaujima dojcenie a tak. Ja som malu zo zaciatku musela prikrmovat (mlieko som mala az na 5 den) ale pekne sme asi po 2 tyzdnoch UM vylucili a teraz sme cisto dojceni 🙂 vela som sa tam o tom rozpravala a vraveli ze pokial je babo dojcene tak prikrmovat netreba (ked sme vysadili umele, tak som s malou bola asi tri dni na posteli, co bola v kuse pricucnuta kym sa to ako tak upravilo), ziadne meranie a prevazovanie, proste kym babo nechudne a vyzera spokojne, vela cika tak proste UM netreba. Sama si teraz vravim ze som mohla niektore veci urobit inak a nemuseli sme UM pouzivat vobec. Inak ja dojcim na poziadanie, takze intervaly su hocikedy a netusim kolko mala vypije ale vyzera stastne 😀 😀 😀

wewe8584
1. okt 2012

@katie555 tak potom je to ok...len hlavne, ziadne rozculovanie..pokoj 😉

sarifa
1. okt 2012

@wewe8584
@katie555 mne akurat mamina vravela ze v irsku zase jednej slovenke takto zobrali deco...

katie555
1. okt 2012

@sarifa jj ak chces link ale brania sa ze to male malo tu chorobu co vznika z nedostatku vitaminu D - myslim ze sa to na svk vola sklenene kosti...babo malo 20 zlomenim - samozrejme ze preventivne zavolali SS . hladam este link co bol dany ...

wewe8584
1. okt 2012

@katie555 @sarifa cez vikend mi vravel manzel, ze sa bavil s kolegom anglicanom .... im sa tie zakony tu tiez vobec nepacia, konkretne ten kolega mal skusenosti so svojim dietatkom, nadorilo sa so znamiekom, co vyzeralo ako modrinka....neskor ked isli na beznu kontrolu k GP a ten si vsimol, ze tam ma nieco na telicku, tak im dalo to dalo zabrat, kym mu vysvetlili, ze to je znamienko a ma to od narodenia....

sarifa
1. okt 2012

@wewe8584 no samozrejme ze oni taketo opatrenia musia robit kedze je tu vela ludi co tyraju svoje deti ale na tych oni nepridu ..to len slusnym ludom strpcuju zivot....

katie555
1. okt 2012

@wewe8584 no ved ono nikto netvrdi ze je vsetko ok a nic sa tu nedeje ...ja si ale myslim ze su doktori podozrievavy a pravom...pri tolkych tyranych detoch...a potom samozerejme taketo situacie vznikaju..ale doktor tiez nie je blby ...
ja som bola nanny dlhe roky fagani hraju futbal a vecne maju modrinove nohy a nikto ich nenahana ani socialka ...
vcera som sa tam inak akurat zastavila a vacsi mal ruku v obvaze padol na futbale - a vsetko ok ...narazena ruka...
ono ja len sa snazim na veci kukat realisticky a chapat ze nie vsetky veci su biele alebo cierne ...zial na tom fore to par ludi nechape...

sarifa
1. okt 2012

@katie555 tiez si to myslim ved ja tiez som mala 2 chlapcov a oni sa doma doslova mlatili a hadzali po sebe tvrde predmety ,vzivote ma nenapadlo ze by si niekto nieco myslel, oni na sebe sedeli a po sebe skakali .. su to deti a modriny budu mat aj ako dospeli 🙂

wewe8584
1. okt 2012

@sarifa @katie555 ja sa snazim na nic zle nemysliet .... tazke sa snazim ani to neriesit velmi, vypocujem si spravy, ale tym to vlastne konci... 🙂

katie555
1. okt 2012

@sarifa no moji boli taki isti ked boli mansi teraz uz je klud - bo ten vacsi je rozumnejsi a chce mat pokoj... 😀
a to je ten rozdiel preco ja reagujem na tie baby ako reagujem...ved to by cloveka priviedlo do blazninca keby pri kazdej modrine dietata si myslel ze ss vezmu dieta 😲

sarifa
1. okt 2012

@katie555 ale prosim ta tie baby su uplne na smiech...

katie555
1. okt 2012

@sarifa @wewe8584 ved ja viem, tak ja som si nakoniec zavolala kamosky odtialto napomoc...Mne len pride smiesne ze ked my otvorene nepanikarime tak podla nich sme egoistky... 😉 pozri ja si precitam kazdu info co sa tu deje, to ze to neberiem hystericky neznamena ze mi je to sum a fuk...ale naco malovat certa na stenu ??nema vyznam panikarit a hystercit aby sme si znicili zivoty koli tomu, budem riesit vtedy ked bude treba nie teraz ... 😎

sarifa
1. okt 2012

@katie555 oni su tam vsetki najmudrejsie ..to su taki ludia prosim ta ziedli knihu mudrosti asi 🙂

andrea2510
1. okt 2012

mozem jednu otazku co robite na materskej ja viem ze mam volno len par dni ale ja sa nudim 😖

sarifa
1. okt 2012

@andrea2510 zartujeeees 🙂 ked nemas dieta uzi si to nudenie lebo budes banovat 🙂

andrea2510
1. okt 2012

@sarifa ja viem ze potom sa uz nudit nebudem ale ja musim nieco robit 🙂

@katie555 inak preco chodis na tu temu o tych detoch nemame byt v strese teraz a ak si kliknes na profil kazdej tej baby co tam ohovara anglicko a tak si vsimni vsetko je okres Ba ani jedna tu nezije

katie555
1. okt 2012

@andrea2510 xixi som ti vravela ...no ja sa dnes zabavala na fore..a koli znizenej pohyblivosti dost vela casu travim na nete ...potom varim upratujem...tak 2krat za tyzdnen behnem do obchodov, kavicky s kamoskami a tak ..Ale tiez sa nudim...co mi kazdi vravi ze len si to uzi, ked sa mala narodi nebudes mat cas .. 😉 ale tiez mozem povedat ze sa nudim ..xixi

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 no snad to dlho nebude co sa budem nudit ale ked si to tak vezmem este 17 dni potom sa budeme stahovat tak budem mat zabavu

sarifa
1. okt 2012

@andrea2510 upratuj 🙂 alebo pec kolaciky 🙂

katie555
1. okt 2012

@andrea2510 no a k tej teme - robia zbytocne paniku okolo niecoho co sa neda vyriesit jednym topicom vo fore..Mna najviac zaraza ze pridu na forum do discusie a nie su ochotne prijat fakt ze niekto ma iny nazor alebo skusenost...niekto im to uz tam navrhol ze nech si zalozia sukromnu temu kde sa budu len pritakavat ....
vies co aspon mi rychlejsie presiel den, len uz teraz sme 4 ry co sme v nemilosti - ale je zaujimave ze vela bab co som sa s nimi v zivote nerozpravala mi pisu IP ze so mnou suhlasia ale ze s tam tymi sa neda ked im len nepritakavas 😀

andrea2510
1. okt 2012

@sarifa to pecenie bude zajtra a asi aj upratovanie lebo dnes som sa velmi nudila.

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 ja im tam radsej nepisem lebo mne zdvihaju tlak len tym co si tam medzi sebou pisu.

sarifa
1. okt 2012

@katie555 to vazne??? hahaha a ktore

katie555
1. okt 2012

@sarifa no bola vyzva ignorovat mna teba slniecko a andie ...ale paci sa mi ako ten zdravy celkom racionalne rozmyslajuci stred este reaguje....ja som si udajne vas tri zavolala na pomoc ... 😀 pozri ked aj tu temu zavru mne to bude sum a fuk...

@andrea2510 xexe ja viem ....moj drahy prisiel akurat z prace a ten sa smial ze mu to pripada ako 5-6 rocne deti v skole ked ja uz nebudem kamaratka z xy atd ...sa dobre nasmial...ja som v tej teme inak oznacena za vyryvanie a vraj koli mne chcu zavriet temu ....len preto ze mam ine skusenosti a pohlad na zivot v anglicku ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre