Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
18. jún 2012

@kaciatko215 uaaaaaaaaaaaaaaaaaaau to je kraaaaaaaaaaasne gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

wewe8584
18. jún 2012

@pacica hm..do decembroviek? tak mi tu hod link, ze si precitam ako pokracuju dievcata tam 🙂 to muselo byt neprijemne teda, davaj si pozor co papas. Ja odkedy som tehotna nemozem tvrdy syr ani citit a ani ziadne jedlo, v ktorom je...takze pizza u mna nehrozi 😀 Ja sa mam dobre 🙂 tak vies...nakoniec len 12+3tt a due date 28.12. takze troska za tebou meskam...neviem, ci sa mi podari dobehnut ta 😀 Citim sa dobre, obcas som nafuknuta, brusko mi nevidno ziadne..iba ak to nafuknute 😀. Male ma takmer 6 cm. Dnes som bola na odber krvi na Downov syndrom, na zelezo a stitnu. No a buducu stredu mam mw. Ty by si mala mat teraz niekedy mw ak si dobre pamatam, vsak? Ono teraz mi to ide vsetko nejak pomaly. Beries vitaminy aj v 2.trimestri?

pacica
18. jún 2012

@wewe8584 jeeeeeeeej tak krasne rastie babatko 🙂 super.ako to ze ti uz brali krv na downov syndrom a na stitnu zlazu?si jej povedala,ze mas nejaky problem tak nech ta preto otestuje ci to mas v poriadku?ano s midwife mam stretko na buduci tyzden 28-meho a vitaminy tie stare co som brala mi skoncili ale dokupila som si,lebo neviem na com mam dalej pokracovat co sa dozviem asi az toho 28-meho,tak pre istotu som si kupila dalsie,kde uz je aj omega3.ak sa chces pridat k nam decembrovkam tak napis tejto dievcine st2 to je jej nick a napis jej ze sa chces pridat k decembrovkam,ona ta supne do sukromnej temy kde sme my decembrovky 🙂.

wewe8584
18. jún 2012

no ano, rastie...som ti este zabudla napisat, ze sa mi posledny tyzden tazko spi...budim sa v nocu, pretacam sa na posteli...lahko zaspim, ale potom ako sa zobudim na wc tak potom sa uz len prevalujem a mam velmi slaby spanok :(. Ja bereim pregnacare plus...to je kys.listova a aj 3 omega tam je a dalsie vitaminy....mw povedala, ze to mam brat do konca tehotenstva, tak som si kupila rovno tri krabicky za cenu dvoch. No a krv na downov mi brali kvoli tomu skenu...nuchal scan a k tomu sa berie aj krv a vysledky sa potom nejak vyratavaju a porovnavaju, na zaklade toho urobia pravdepodobnost. Na stitnu mi brali dnes uz aj preto, ze ked som tak bola kvoli jednemu blood test tak brali vsetko...a so stitnou mam problem a so zelezom tiez...tak aspon sa dozviem vysledky hned u mw buduci tyzden. 🙂

cimage
18. jún 2012

@lu2112 Cau, ideme v stredu. Neviem ci nas pustia do ZOO so psom. Vacsinou maju zakaz kde su zvieratka. Ideme vybavovat slovensky rodny list a potrebujeme povolenie na vycestovanie. Pas budeme az na SVK vybavovat.
Maly ma mini obdobie vzdoru, place hoci je nakrmeny, prebaleny a najlepsie je na rukach. Zaspi, polozim ho a za chvilu zas rev. Niekedy sa musi asi poriadne vyplakat, ale je nam ho luto. Neviem ho nechat len tak. Najhorsie je ked sme sami doma, ale ked tato dojde,tak v tom momente zaspi. Si robi prdel zo mna 🙂, ja nestiham co mam v plane urobit, ani jest niekedy.

sarifa
18. jún 2012

@kaciatko215 Gratulujem 🙂 a dakujem za podrobny opis nech ste zdravi a nech sa dari 🙂

katie555
18. jún 2012

Ahojte baby!! Kto sa pytal na ten scan pics - my mame asi 8 pics doma z roznych scanov a platili sme za ne raz. Ale viem ze normalne tu platis 3.50 za jeden.
Konecne sme sa zacali venovat naplno hladani pram pre nasu malu. Mam na vas otazku - okrem toho ze kazdy si berie co mu vyhovuje. Viete mi niekto povedat vyhody drahsich kocikov ako su Quinny alebo Bugaroo, okrem toho ze su to zname znacky. Stale nejako neviem najst vyhody a nevyhody. Mne sa nejako paci Hauck apollo - ma dobre reviews a stoji cca 350 libier. Ja sa stale neviem rozhodnut co s tym. Nejake rady kde najst dobre reviews ...??? 🙂

lu2112
18. jún 2012

@cimage Tak dufam ze budete mat pekne pocasie v stredu hlasia az 22 tak aj teplucko bude 🙂 Je mi luto ze ta mali takto trapi ale asi chce len plakat kedze ma vsetko co chce. Niekedy chlapci placu aj kvoli tomu ze maju vetri alebo ich tlaci brusko oni su taky citlivejsi na tieto veci 😀 Tak mozno skus pozriet niake techniky aj na toto mozno vam to pomoze su rozne polohy aj pre uplne male babetka ktore pomozu brusku 😅. dufam ze sa rychlo polepsi u vas a bude vsetko dobre uzi te si vyletik pekny a prvy rodinny zazitok 😀

lu2112
18. jún 2012

@katie555 Kazdemu vyhovuje nieco ine treba si vyskusat a hlavne porovnat viacero kocikov ako sa skladaju ci sa ti zmestia do auta ci domu atd. Nikto ti nenapise ze tento kocik je super naozaj je to o tom co ti vyhovuje, a review su dobre aby si vedela co ludom na danom kociku vyhovovalo alebo ci nahodou niesu kazove ci comu sa vyvarovat. Treba naozaj hladat a skusat inak sa to neda 😀

katie555
18. jún 2012

@lu2112 no ved prave to je - vcera sme boli u znamych ti maju quinne ale ked sme sa pytali v com je lepsi nez kocik co stoji o polovicu menej nic podstatne sme sa nedozvedeli ... Z toho vsetkeho co pozvedali nam vzislo len to ze oni dostali od jej otca 600 libier tak tolko minuli... 😠 No a navyse som zachytila hlasku ze teraz po 8 mich mesiacoch kupili pushchair. Ja som kukala par, priestor nie je problem jednak autach a jednak v dome (podpisujeme zmluvu buduci tyzden tak sa vytesujem) a busom mi nechodime, takze to zase az tak podstatne nie je.
Kedy planujes zacat antenatal classes? 😵

lu2112
18. jún 2012

@katie555 Tak ti poviem kamoska vystriedala asi 7 kocikov pri dvoch detoch lebo jej ziadny nevyhovoval vyber si tak aby sa tebe pacil a aby si zneho mala dobri pocit znacka to neurobi musi ti jednoducho sadnut 😀
Ja zacnem az ked sa prestahujeme do noveho domu budem mat na to cas takze az v auguste 😀

katie555
18. jún 2012

@lu2112 no ved aj ja tak rozmyslam - teraz este letime domov, potom tu bude mamina na 2 tyzdne aj sa stahovat budeme takze tiez to vidim len na ten august...
no a drahy mi hovori ohladom kocika ze si mam ja vybrat co sa mi paci a ze on zaplati. Ved vraj aj tak 90% casu ho budem pouzivat ja. Fabru mi tiez povedal ze si mozem vybrat aku chcem. Teraz len hladam vsetko sa kupuje az ked sa prestahujeme 😉 uz tak ci tak mame spare room zalozenu oblecenim pre malinku 😀

wewe8584
18. jún 2012

@katie555 ja ja som sa pytala 🙂 super, tak aspon viem, ze je to normal, ked niekto plati a niekto nie 😀

katie555
18. jún 2012

@wewe8584 no viem ze my sme tusim platili raz...ale posledny krat nam dali zadarmo - aj to dve foto len preto ze sme tam stravili pol dna koli problemov a ja som ked sme odchadzali smutne zahlasila ze nemame ich tak jedna ochotna midwife doniesla dve. Potom doma az ked som pozerala papiere (mali sme amnio vtedy) tak som nasla ze ta original mw co nam robila utz ich vlozila do maternity notes 😉

radusiq
19. jún 2012

@lu2112 dobre ranko, ako dnes? ja som mala prisernu noc, vobec som sa nevyspala, ip ☹

@katie555 to by som tiez rada vedela inak, Bugaboo Chameleon som skusala teraz v sobotu v obchode, ale okrem toho ze mi pripadal ako hrackarsky, bol dost "rozhegany" len z toho ako ho ludia skusali a prisiel mi strasne neprakticky...a v nedelu sme pozreli Donkey, a ten som nepochopila uz vobec s tym kosikom na boku co zvacsuje cely kocik o polovicu

lu2112
19. jún 2012

@radusiq Ahoj no ja som nespala tiez v noci rano o 2;00 som sa zobudila a do 6 som behala po byte a snazila sa unavit a potom som isla rovno do prace. ☹ . tak teraz uplne ze umieram a zabudla som si dat citron tak mam taku zahu ze az takze musim si ist vypitat do kuchyne dufam ze zabere 😠 . A to som este dosla po dvoch dnoch volna a hned rano som dostala vynadane ze vela veci nebolo spravenych. Tak som si povedala ze ked ma velmi budu srat tak pojdem sa dat vypisat na tyzden a nech si to skusaju sami kedze mi este nenasli ziadnu vypomoc 😠.
Takze nic moc dnes ale tak dufam ze bude lepsie 😅
A ty si preco nespala ci sa ti neda ako mne??

radusiq
19. jún 2012

@lu2112 jej no vidim ze nie som sama 😅 dufam ze ti citron zaberie. Podari sa ti aspon skor vypadnut, nech oddychnes miesto tej noci, ci prilis busy?

lu2112
19. jún 2012

@radusiq Prve dva boxi zabalena ale som mrtva ako by som celi byt prestahovala 😀

lu2112
20. jún 2012

Dobre ranko tehulky dufam ze budete mat pekny den konecne nam trocha tepla a sniecka dorazilo aj do UK 😀

wewe8584
20. jún 2012

Konečne slniečko 🙂 všetky tehuľky povinne von po dávku vitamínu D 😎 - žiadne kabáty ani vetrovky 🙂

bealondyn
20. jún 2012

@kaciatko215 velmi blahozelam k malinkemu, je krasnucky. 🙂

lu2112
20. jún 2012

@radusiq dufam ze je vsetko v poriadku 😒

radusiq
20. jún 2012

@lu2112 ahoj nuz to by som nebola ja keby bolo vsetko v poriadku asi 😅 rano som sla uplne v pohodicke do prace, a vo vlaku ma zacalo neskutocne boliet oko, do prace som uz dosla s vreckovkou na tvari, vybrala som sosovky to trosku pomohlo ale nie uplne tak som sla zas domov lebo som nevedela ani precitat prvy e-mail. Uz je lepsie teraz ale nie 100%ne este.
A ty ako dnes?

lu2112
20. jún 2012

@radusiq Som sa zlakla kedze si tu nebola cel den 😉.
Ja v pohode len som unavena a chcela som ze zbalim dalsiu krabicu ale nemam sil tak asi az zajtra zase nieco. Takimto sposobom nam to bude trvat aj mesiace 😀 😀

sarifa
20. jún 2012

Ahojte ..Teraz sa opytam asi velmi smiesnu otazku ale ma to zaujima. Myslite si ze budem moct mat pri sebe v nemocnici ALPU? 😀 Ja dost casto odpadavam pri tazkych bolestiach ,injekcii, krvi .... Jedine co ma vzdy preberie je nasa alpa,len neviem ci mi to dovola tam cuchat ked oni tu nevedia asi naco sa to pouziva. 😀

radusiq
20. jún 2012

@lu2112 😀 😀 nezvyk ze nenapisem hned ako dojdem do roboty ze? Uz je to ovela lepsie, ale skor som nemohla pozerat do compu vobec...
No ved manzelik pomoze nie? Ty si sadnes do kresla a budes dirigovat co kam patri, a on podava do krabic 🙂 a este stale mate dost casu do konca mesiaca...mala si dnes volno?
Inak ked vstanem boli ma brusko na pravej strane, dost prudka bolest, ale ked sadnem alebo sa predklonim tak hned prejde - mam pocit ze som spala s paplonom pod sebou, dufam...no chodiaca katastrofa, co budem hovorit 😅

@sarifa to by ma ani nenapadlo ze by si nieco nemohla mat pri sebe ak to chces...ale tak pre istotu, neskusala si tunajsie smelling salts? To aspon poznaju...

@wewe8584 ahoj, prosim ta mozem sa spytat ked ste sli do Thajska brala si si tunajsie volnopredajne lieky, klasika proti bolesti, proti hnacke, atd? Co presne si brala? Hlavne s tou hnackou mam problem - vsetko je na principe Immodia a to tehotne nesmu...

sarifa
20. jún 2012

@radusiq tu nikdy nevies pri nich aby si nemysleli ze to mam nejaku snifiacu latku ako drogu 🙂 aby namna nejak divne nepozerali 🙂

lu2112
20. jún 2012

@radusiq no nezvyk ze si nenapisala sme as bali 😀 No manzel pomoze ale az cez vykend ale chela som pobalit niake veci uz teraz no budeme musiet pockat. No mna dnes celi den boli brusko ale ja som to prehnala v praci neviem odhadnut ze kolko mozem chodit musim to niako zacat brat pomali 😀 😀 ak ta boli tak ak sa to nezhorsuje tak mozno musis len odychnut a vylozit nohy. Ak to neprejde tak radsej zavolaj MW dufam ze prejde 😉

cimage
20. jún 2012

Caute baby, posielam srdecny pozdrav z Londyna 😀 . Ambasada vybavena 😉 , len sa budeme musiet este vratit v july pre cestovny doklad. Som si myslela,ze to na pockanie urobia,alebo poslu,ale to nerobia. Este aj 2fotky maleho chceli (otvorene oci a bez usmevu)🙂 . Tak sme nabehli do snappy-ho a 4fotky,ze 15£ 😖a to sme este museli chuda malinke zobudit. Inak na ambasade sme nechali 34£za zapis narodeneho dietata a ten cestovny doklad.
Zajtra este na jamajsku ambasadu,snad tie papiere dotiahneme po 2,5roku do konca konecne 😀 A ked nie,tak budem slobodna do smrti, ale aj to ma svoje vyhody 😝

radusiq
20. jún 2012

@lu2112 uz dobre, este citim taku akoby svalovku, ale uz neboli. A teba akoze zacalo boliet? Dufam ze si nic nedvihala tazke...

@cimage krasne vam vyslo pocasie dnes 😎 kde ste nakoniec sli?
cestovny doklad nerobia na pockanie??? 😨 a ako dlho dopredu onho treba ziadat? A cez ambasadu ste zapisovali maleho, takze vam vystavia slovensky rodny list a poslu ho do uk? A kedy date robit pas...teda na slovensko pojdete s cestovnym dokladom, a potom na slovensku date robit pas? mam v tom chaos 🙄 akosi stale dufam ze sa nam podari ist domov na vianoce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre