Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
17. júl 2012

@katie555 aj ja by som to podctupila lebo ten stres je naozaj velky,vsak ja uz len teraz ked som cakal na vysledky na down syndrome tak som bola mimo ze ci budu volat alebo nie.chvala bohu je vsetko v poriadku,,este uvidime na anomaly scan.pre babatko spravim naozaj vsetko nech to stoji co to stoji

katie555
17. júl 2012

@monkka21 no ja som to tu pisala uz parkrat. nas down syndrom screening v 12tt bol v pohode ako low risk. ked sme mali abnormality scan tak nutchal fold bol o 0.2 mm viac nez je limit. Tak nas doplasili ze moze mat mala down syndrom, akusi infekciu sposobenu surovym masom alebo cystic fibrosis....5 dni cakania na vysledky boli hrozne, ale minimalne vieme ze mala na 100 % vieme ze mala nema down syndrom, edwards syndrom a dalsie 3 syndromy co si uz nepamatam mena. Takze sme na tom lepsie co sa toho tyka nez hocikto komu v 12 tt povedali ze su low risk ...
ohladom tohoto strep b som si nie ista ci tym prejst alebo nie ...mne to skor pripada ze je to celkom bezne tu, len tych par pripadov ked su smrtelne sa o tom dozvies..fakt neviem .... 😔

andie25
17. júl 2012

@monkka21
@sarifa
@katie555 každý človek má v sebe tuto baktériu, nie u každého sa prejaví, myslím že uz som pisala predtým o tomto, šanca je 2 ku 1000 prípadom, a aj ked Vám vyjde pozitívny test, tak či s atb alebo bez atb budete monitorivani. Ak budete pozitivni, budu Vám nasadené atb pri pôrode intravenozne a takisto aj bábätku po pôrode bude zavedená kanyla a bude dostavať antibiotika intravenozne. Podotýkam riziko je 2 ku 1000, takze naozaj sa nie je čoho báť. Ked Vám brali naposledy krv, na výsledkoch by sa imukázalo že či máte nejakú infekciu. Ono antibiotika aj tak aby boli účinne, tak sa musia podať 4 hodiny pred pôrodom, co niekedy sa asi neda. A zase by som si rozmyslela, že či chcem rodiť prirodzene, alebo priputana na posteľ a s hadickami, ale niekomu vyhovuje medikalizovany pôrod.

monkka21
17. júl 2012

@katie555 no tak to je fajn ze teraz vies ze je vsetko v poriadku.aj ja chcem mat uz tieto veci za sebou,ach.no vies.keby som z nahodou bola pozitivna a malinke by ochorelo tak by som si to dozivotne vycitala 😢

kaciatko215
17. júl 2012

@slivka233 ja som si robila ten test a pomohla som si so zrkadielkom no inac sa nedalo bo som si tam nevidela a zvladla som to.A dobre ze som si ho urobila bo mi vysiel pozitivne a dostala som antibiotika pred porodom tak sup sup to zvladnes 🙂

katie555
17. júl 2012

@andie25 no com cakala na tvoj nazor....osbobne si myslim ze je dovod preco to tu nerobia. ... po tom co si napisala mi to pripada ako s testovanim na cysticku fibrozu...ked je podozrenie tak ho urobia...Ktory krvny test mas na mysli ? v 28tt? bo ja som mala jeden ked som mala first meeting s mw a teraz viem ze mam krvne testy v 28tt... 😉

andie25
17. júl 2012

@slivka233
@katie555
@sarifa a ešte jedna vec má napadla, že bábätko môže kľudne dostať gbs aj neskôr, a výskum ukázal, že polovica z matiek týchto babatiek vôbec nemali gbs, takze co na to poviete teraz?

andie25
17. júl 2012

@katie555 nie, to sa neda predpovedať, že či si v ohrození alebo nie. No MW by ti mala zobrat krv ešte v 36 týždni alebo 38, a ono z krvi sa da vyčítať veľa. Keby si mala v tele infekciu, takisto môžeš mat zvýšené bielkoviny v moci. No ked chces mat 100% istotu, tak potom si urob test.

katie555
17. júl 2012

@andie25 su nejake predpoklady zvyseneho vyskytu? myslim napriklad ked matka prekonala nejaku konkretnu chorobu alebo fajcenie napr... alebo cosi podobne?

sarifa
17. júl 2012

@andie25 ja nato mozem len povedat ze mi uz stoho sibe 😀 Ale tak ked si ten test neurobim ,odrodim, poslu ma domov po par hodinach tak potom mam ja pozorovat ci je vsetko v poriadku?Lebo ak sa neotestujem nik nebude v nemocnici vediet. No a tak pozoruju v nemocnici babatko? Lebo mne moja MW povedala ze hej ...

andie25
17. júl 2012

@katie555 nie su, ono ako hovorím, v každej z nás tato baktéria drieme🙂 len u niekoho sa prejaví a u niekoho nie. No keby že ti odíde plodova voda a do 12 hodín sa nedostavi pôrod alebo kontrakcie, alebo pocas pôrodu dostanes teplotu, tak ti aj tak podaju atb.

katie555
17. júl 2012

@andie25 sme sa nejako prekrizili v spravach ...si mi odpovedala predtym nez som sa spytala ... nejako som sa nezamyslala nad tym testovat. Moj nazor je ze tu v uk sa rodi denne dost deti na to aby vedeli co je potrebne a co nie .Ja som spokojna s tymto systemom a pristupom. Vyhovuje mi fakt, ze tu ta neberu ako postihnutu a nerypu stale. Urobia co je nutne, ked nieco nie je v poriadku tak to riesia. Bola som doma, stretla som sa s byvalou spoluziackou, ktora je tehotna teraz tak 38 tt a co mi ona rozpravala o tom pristupe, mne sa zaludok zdvihal. Plus za co vsetko musia platit, co my tu mame ako samozrejmost zadarmo. 😉

lenushat
17. júl 2012

ja mam tych zelenych dinosaurov, takze neutral ak by nebol predsa Jakubko ako cakame, ale slecna, je tam uz aj plachta, ja uz mam vsetko pekne vyprane, ozehlene a ulozene v komode, uz len cakat a zatial sa drzat este v robote

andie25
17. júl 2012

@sarifa samozrejme že sledujú bábätko, hned prve vyšetrenia po pôrode, potom záleží od situácie či boli komplikácie alebo nie, tak ak boli, tak sledujú babo každé 4 hodky. No a potom bude mat aj prehliadku pediatrom, bez toho vás nepustia domov. A potom uz aj ked budete doma príde MW k Vám domov cca den po prepustení, potom na 5ty den a na 10ty. Takze kľud🙂

andie25
17. júl 2012

@katie555 presne tak, super že to takto vnimas, ono len naše ženy nie su na takýto prístup zvyknute, niekedy si myslím že ba Slovensku berú tehotenstvo a pôrod ako chorobu :( každú nastrihnut- pre prípad, každej klistir atd atd. Pôrod tu si treba užiť🙂

sarifa
17. júl 2012

@andie25 no konecne ..ja som to aj hovorila 🙂 tak neumrem ked si ten test nespravim ze ?🙂

katie555
17. júl 2012

@andie25 no ja tu mam maminku teraz a sa pytala par veci napriklad na klystir a viem ze tu to nerobia alebo nastrihnutie ved ked len musia...Ja zatial este nepanikarim tolko okolo porodu - sice mala som nocne mory ze som nemohla dojcit ale to je asi tak vsetko. A to skor myslim ze je tym ze sa nemozem dostat na antenatal classes skor nez v oktobri. Ale volala som do nemocnice robia breastfeeding workshops takze pojdem tam, a mam booknutu tour of the hospital

andie25
17. júl 2012

@sarifa :D určite nie🙂 Keby bol problém, rieši sa ihneď🙂 prepustenie domov nie je len tak, su potrebné vyšetrenia obidvoch, potom robia aj sluchovy test a pediater robí výstupnu prehliadku, takze určite nebude riskovať kariéru🙂 Sarifa drz sa, ved na teba to uz môže prísť každú chvíľu🙂 potom daj určite vediet ked to bude🙂 A držím ti prsty, hlavne aby si mala ten najkrajši zážitok!

andie25
17. júl 2012

@katie555 super🙂 ináč ohľadom nástrihu, ja som síce študent, mám odrodene vyše 50 žien, a ti poviem, že možno 4 s nastrihom, takze tak. Ja nechápem prečo doma od toho neupustia a klistir, to vôbec🙂 Kľudne si aj čítaj veľa o breastfeeding, ináč to je moja obľúbená téma🙂 a ver mi že každá žena môže kojit, len treba ísť na to správne, ale ked pojdes na tie classes, tam ti všetko ukazu, vysvetlila.X

sarifa
17. júl 2012

@andie25 dakujem za prednasku o GBS 🙂 no drzim sa veru vsetkeho hihi...dakujem snad to bude dobry zazitok .som sa nakoniec rozdodla do bazenu ..tak to bude ako dovolenka :D

andie25
17. júl 2012

@sarifa super, bude to zážitok! Ja som uz dávno rozhodnuta pre bazén, potom napis ako sa ti páčilo, alebo nie🙂 ale určite sa ti bude🙂

katie555
17. júl 2012

@andie25 no s tym bazenom...to som aj ja rozmylala...mna jedine co odraza je ze potom vsetko ide do vody. Cakas na placentu vo vode ci to ta 'vytianu' von? A na akomsi fore som citala ze ked mas pool tak nedovolia tam byt partnerovi, je to pravda? Plus ma napadlo kamaratka spominala akusi injekciu na urychlenie 'porodenia' placenty - co to je ? 😒

worthing
17. júl 2012

ahojtte baby neviete co mam brat ak som nachladena ☹

katie555
17. júl 2012

@worthing no co viem tak mozes len 2 paracetamoly denne. Ja som pila litre horucej vody z citronom a medom. Alebo tiez z cerstvym ginger....Na zablokovany nos existuju mentol crystals - dostanes ich v lekarni asi za 70p na naparovanie ale su strasne silne.... 😖

worthing
17. júl 2012

@katie555 dakujeeemmm za radu uz som zufafalaa a nechcem ohrozit baboo ☹

sarifa
17. júl 2012

@andie25 no problem je ze v nemocnici je len jeden takze ak nebude volny tak mam smolu :( ale ked som tu izbu videla tak sa mi hned zapacila lebo tam bola aj postel.tak keby ze bazen mi nevyhovuje by som hadam mohla aj na postel

sarifa
17. júl 2012

@worthing ja som tak mavala kazdy mesiac a tiez som stoho zufala bola lebo mi nic nepomahalo.Ja mam velmi slabu imunitu a vzdy som prelezala 4 cele dni v posteli ..no strasneeeee :( dufam ze sa coskoro uzdravis

katie555
17. júl 2012

@worthing dufam ze pomoze. Ja osobne neznasam med ale co neurobis pre male.... Ja najnovsie ked drahy je prechladeny tak ho vyhodim spat do hostovskej aby som to nechytila 😉 Ono sa to da takto vyliecit ale trva to trosku dlhsie nez ked si das normale lieky 😒

andie25
17. júl 2012

@katie555 placentu mozes porodit uz aj von z bazena, to trosku trva, a ta injekcia to je umely oxytocin a podava sa preto, aby si sa velmi nerozkrvacala, ale kludne mozes aj odmietnut a to v tom pripade, ked porod a vsetko pojde hladko a bez inych zasahov alebo medikamentov - skratka ked budes mat uplne fyziologicky porod. No a ohladom bazena, tak dnu v bazene partner nemoze byt, ale v miestnosti ano - aspon v nasej nemocke. Niekde dovolia ist partnerovi aj do bazena, ale u nas nie. Ono bazen sa da aj prenajat a napr. mozes mat porod v bazene doma v obyvacke 🙂 a tam uz partner moze ist aj dnu 🙂

worthing
17. júl 2012

@sarifa no ved aj ja v poslednom case som nejaka chora ked toto Anglicke pocasie je take dive 😠 raz dva sa nachladiimm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre