Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 😀 😀 😀 tiez to tak robim. Myslim ze je prirodzene ze pre babatka chceme len to najlepsie, a hladame co teda je to najlepsie. Mm ma pozna - vie ze to nie je len babatkom, ale ze vzdy ked daco riesime alebo hladame sadnem za net a o pol hodku vyplujem odpoved 🙂 a je jedno ci hladam najlepsiu zeleninu alebo najkrajsi byt, postup je rovnaky, takze babatko mi dava pocit sebarealizacie 😀

apropo, pocula si o Sutton Community Farm?

lu2112
19. apr 2012

@radusiq suhlasim stebou 😀 . a nie nepocula som ale idem hne na internet popozerat teda 😉.
A pripajam fotecku na potesenie 😅

radusiq
19. apr 2012

@lu2112 jaaaaaaaj prave si mi vratila rok zivota ktory som stratila telefonatom s Fedexom 😀 uzasne su, uz si predstavujem malu bambulku v nich 🙂

lu2112
19. apr 2012

@radusiq suuzasne makulinke no uz len babo do nich chyba nova vasen pre mna a tie kapsace su uplne skvele tak som zvedava ako bude v praxi 😉 😀

lu2112
20. apr 2012

@radusiq dobre ranko tak dnes konecne piatok zajtra volno sa neviem dockat uz 😉 Vcera som hrdinka spravila kura v rure pecene na zeleninke za starych dobrych cias som to velmi mala rada no ale zle sme dopadli takze kura z nasho jedalnicka odpadava na dobro. az pokial asi neporodim 😒.
Aspon mm sa najedol a ma aj na dnes do prace kedze ja som nemohla jest nic 😉
Ako sa dne citis?? ja uz odratavam dni ked pojdeme domkov sa to blizi 16 dni uz len 😅 😅

radusiq
20. apr 2012

@lu2112 dobre ranko 🙂 takze u teba uz chute zacinaju 😀 no nezavidim, a kura este take vsestranne jedlo...a to teraz vraj este len zacina v tomto obdobi...
Ja dnes celkom ok, rano vo vlaku mi bolo trosku bluvno ale uz to preslo, uz sa tesim na vikend 😀
Uz mas potvrdene kedy presne idete? Verim ze sa nemozes dockat 🙂 sla by som kludne este raz...ja teraz odratavam 2 mesiace do dovolenky, uz sa to tiez blizi 🙂

lu2112
20. apr 2012

@radusiq Tiez ma to prekvapilo tie chute kura som vzdy mala rada a este som si ho spravila tak zdravo na zeleninke a takto som dopadla takze z mesa mozem len bravcove nic ine nedam ani do ust jedalny listok dost obmedzeny 😀 Ale zmrzlinku musim mat kazdy den a to som predtym vobec nemusela len ked bolo horko sem tam.
No rozhodli sme sa ze pojdeme 6.5 vecer a kedze o tom nikto nevie tak to bude riadne prekvapenie vsetci nas ocakavaju az vstredu 😉 tak nam pekne vidu doma dva tyzdne uz sa neveim dockat 😀.
A ked budem spat budem odratavat uz len do materskej 3 mesiace a potom sa uz len budem placat doma do porodu 😉

radusiq
20. apr 2012

@lu2112 tak bravcove mne zacalo strasne smrdiet. Ja mozem hovadzie, sice ho musim prepiect poriadne ale tak co narobim, a rybky. Kuracie si dam obcas ale nemusim, lamba som mala za cele tehu raz ked na mna doslo, a staci, tiez mi smrdi. Takze som vacsinou bylinozrava 🙂 v teme Co vsetko si vyrabate doma dala jedna baba recept na domace tofu, asi to idem vyskusat, treba obmenit protein 🙂
Tento tyzden mi prisiel e-mail / spam ze 100 dni do Olympiady, tak si hovorim ze super, 100 dni do materskej 😀

lu2112
20. apr 2012

@radusiq no uz sa nam to blizi zachvylku budeme doma a cakat na den D 😎
No Tofu chcem aj ja robit teraz mam chut na niaky dobry salatik z tofu alebo len take opekane tofu zo zeleninkou mnam dnes idem skusit naist tofu lebo tu unas to nieje lahke a do croydonu sa mi zase velmi nechce 😒

radusiq
20. apr 2012

@lu2112 ja mam doma, ale je to Silk, velmi jemnucke, takze pri opekani sa rozsypava...skor do cestovin je vhodne a tak...

radusiq
20. apr 2012

@lu2112 prave som zozrala kalorii za dva dni - full english breakfast, s bagetou, klobasa velkosti nasej slovenskej...hambim sa za seba 😀 hlavne ze tu tofu riesime
dlho dnes robis?

lu2112
20. apr 2012

@radusiq No super tak apon hladna nebudes ved co pomozes si ked ti chuti to ja by som nezvladla ja len asi tu slaninku a to je tak vsetko 😉 nemam chut na tazke veci okrem hranoliek ktore robym doma ale strasne my chutia tiez nic zdrave ale co uz 😀 no dnes som do 16.00 tak uz len dve hodky a idem domkov odychovat dnes toho mam vela a vobec sa mi nechce ☹

radusiq
20. apr 2012

@lu2112 no ja teraz ako som tehu fakt mam chut obcas na vyslovene nezdrave, hranolky by som mohla na kila. Inak mala som slaninku, paradajku, hubky a sausage - ale taky fajny francuzsky, nie cisty tuk a muka ako Briti robia 🙂
mna chystila migrena z toho pocasia, a strasna unava, neviem co so sebou...sla by som domov ale kolegyna este ani obed nestihla takze nehrozi...

lu2112
20. apr 2012

@radusiq NO ja som hotova tiez stoho pocasie uz to tam niako dobojuj ja mam poslednu hodinu pred sebou a je to ako vecnost ☹.
Zvlastne to chute v tom tehotenstve clovek sa snazi celi zivot zit zdravo ako sa len da a potom taky mali anjelik ti to prekazi lebo jemu to nevyhovuje 😀 😀
No co uz hlavne ze sme zdrave a chuti nam ale ja dnes predsa len dam ten Tofu syr 😉 a niaky dobry salatik zo slaninkou 😀

radusiq
20. apr 2012

@lu2112 tak tak presne drobec je na vine 😀 😀 😀
uz asi odchadzas tak zatial pekny vikend prajem, ja mam este hodku na dobojovanie, idem si dvihnut tlak telefonatom do FedExu 😀 mozno pomoze v boji proti meteosenzitivite

lu2112
20. apr 2012

@radusiq dakujeme uz som domka a bez tofu takze musim nechat az na zajtra ked pojdeme nakupovat co uz tak dnes bude zeleninka zo slaninkou co uz 😉

lu2112
20. apr 2012

@radusiq uz to tam niako dobojuj a potom krasny vykend 😀

cimage
21. apr 2012

caute baby, ako vikendujete? Este sme 2in1. Akurat som objednala peluse, nasla som dobru stranku, dokonca vysli lacnejsie ako v mothercare. http://www.preciouslittleone.com/products/66/na... ved kuknite a mozno si nieco vyberiete. Je nejaky speci praci prasok na plienky, alebo mozem pouzivat Fairy ako pre maleho? Tusim si urobim zasobu prasku ked bude v akcii.
V pondelok k nam dojde midwife, vcera mi dosiel list. Som si myslela, ze dojde prvy krat az po narodeni, ale ma doniest red book kde sa budu zapisovat vsetky udaje o malom. Tak sa mozeme porozpravat o ockovaniach. Vcera som uz aj postielku pripravila, vyskusali sme aj cot mobile. No mozno nakoniec skonci nad nasou postelou 😀, strasne je zlatunky.

radusiq
22. apr 2012

@cimage ahoj ahoj 🙂 a ktore si objednala? Ja som akurat v piatok objednala par kuskov z Amazonu na zaciatok (mala som este voucher co trebalo pouzit). Ja periem skoro vsetko v mydlovom slize, a plienky budem urcite len v tom (okrem toho ze je to jednoznacne najjemnejsie co moze byt tak pri praskoch by som sa nedoplatila 😀 ), ale inak kym som pouzivala prasky a avivaze tak Fairy bol z tych jemnejsich,tak si myslim ze by to malo byt v pohode..

Daj vediet co ti povedala potom, som zvedava na tie ockovania...

cimage
22. apr 2012

@radusiq Ahoj, objednali sme bambino mio starter packy vo velkosti S-M-L, ku kazdej velkosti su 3gatusky a 12plienok,takze budeme vybaveny. System je najviac podobny nasim klasickym plienkam ako sme mali my. Plienky su samozrejme ine, v strede je viacvrstvovy pas. Ja som si ich pozrela v mothercare, maju tam intro packy.
Ja som tiez citala o tom slize aj mydlovych orechoch. Robis si ten sliz sama,alebo ho kupujes? Peries aj vase veci v tom? My avivaze nepouzivame, staci ta chemia v prasku.

radusiq
22. apr 2012

@cimage super no ja som si ich chcela osahat a nemam kde, u nas v Mothercare ich nemaju...a boli sme vcera, mal bit display latkovych plienok s letacikmi a tak vramci tyzdna latkovych plienok, ale zrusili to kvoli chorobe, takze ani tam sa mi nepodarilo...nic to este mam pol roka, kazdopadne zdaju sa mi fajn...

Sliz si robim sama, a periem v tom vsetko, len ak nahodou raz za sto rokov periem nieco superjemne tak dam prasok, este aj kupelnu a kuchynu s tym cistim 🙂 akurat na skvrny mam Ecover odstranovac skvrn, alebo narychlo nadzabkam zlcove mydlo. Miesto avivaze davam ocot a par kvapiek eteraku, okrem toho ze to krasne vonia tak aj vyplavi zvysky mydla, ak by naaahodou nieco ostalo...

lu2112
22. apr 2012

@cimage noja som tiez nad tym rozmyslala ze v com prat lebo chemia asi nie ale vydela som tie mydlove vlocky a a zevraj tie orechy sa moc nedoporucuju na plienky ale to sa mi zda ze som len niekde citala skus pozistovt tu na MK v teme Platene plienky ake mate skusenisti napis babam poradia. A tiez rozmyslam nad bambino mio alebo nad bummis ten isty system ako babino len su trosku hrubsie tak este sa rozhodujeme ale uvidi sa ved aj ty napises ako sa ti osvedcili aspon nam pomozes 😀

worthing
22. apr 2012

ahojteee kockyyy

lu2112
22. apr 2012

@radusiq ahoj ako vykend ja mam take migreny stoho pocasia ze umieram 😢 no dufam ze to prejde co skoro. Konecne som si kupila kosele do prace tak sa znich tesim tak v pondelok nabehnem uz vplnej vybave 😉

lu2112
22. apr 2012

@worthing ahoj ako??

worthing
22. apr 2012

@lu2112 uz je to fajn a ty akoooo ? aky si mala den?

lu2112
22. apr 2012

@worthing no stale mam migreny stoho striedaveho pocasia na nic sa neviem sustredit. Takze len odychujem a snazim sa na to velmi nesustredit a ty??

worthing
22. apr 2012

@lu2112 jaj to je neprijemne :( ja wacsinou nizky tlak a pocit ako by mi mala hlava prasknut a ranne newolnosti stale este suuuu

cimage
22. apr 2012

@radusiq je lepsie si to osahat, lebo aj ked si pozries obrazky a videa na youtube, tak je to ine. A ten sliz si planujem urobit, len musim popozerat matros. Aj moja mama pouziva obcas ocot do prania.

@lu2112 citala som na jednom fore, ze tie orechy nie su az take dobre ako sliz a maju zvlastnu vonu. Mne sa najskor pacili bambusove plienky, ale zistila som, ze sa nesmu susit v susicke a tu v UK by s tym bol problem. Citala som ohlasy mamiciek, ze mozu schnut aj 2-3dni a to zas tolko plienok nebudem kupovat aby som mala na 3-4dni pre istotu, keby neuschli.

inak tie problemy s migrenami a nevolnostami vam vobec nezavidim, ja som patrila medzi tie stastne, co im nic nebolo. Len ku koncu nas zacala kyselina trapit, ale to je vsetko. Nech vas to co najskor prejde a mozete si zacat uzivat tie rastuce bruska.

radusiq
23. apr 2012

dobre ranko prajem, clovek sem par hodin nepozrie a hned aka diskusia 😀

@worthing ten presne pocit mam aj ja s tlakom, ale mam to len cez tyzden ked skoro vstavam, plus asi aj to pocasie uzasne nepridava...mala si uz scan/midwife? Dozvedela si sa nieco?

@lu2112 no ja to tiez poriadne citim, dufam ze to coskoro prejde - vraj az do polky maja ma byt takto hnusne. Ako si travila vikend? My sme sli vcera vecer na Acton za kamosmi, domov sme dosli o pol 11tej takze som ukazkovo nevyspata...

@cimage o orechoch som pocula ale nejako ma ani nelaka ich vyskusat, so slizom som fakt spokojna. Ked tu budes hladat mydlo na sliz, nekupuj olivove, to netuhne a mne osobne to vadi, aj ked vypralo dobre ale nemalo to tu "slizovu vonu" a nemala som v neho taku doveru...
tie bambusove plienky podla mna ked hodis na radiator tak to nebude ziadna katastrofa (aj ked ty budes mat letneo drobca...). Inak mi na susenie velmi pomaha dehumidifier - ked doobedu vyperiem a ho dam k vyvesenemu pradlu tak to vecera je suche...len je to asi trosku zbytocna investicia ak nemate vlhky vzduch a inak vam ho netreba...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre