Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
31. mar 2010

Romy,nemá kto ☹
Mne Sisa spávala 10 hodin do pol roka ☹

cikyta
autor
31. mar 2010

V noci.

jennys
31. mar 2010

Ahojte kočky, tak mi sme z nemocky doma, boli sme tam ráno už o pol 7 a išli sme ako prví o ôsmej, Lucku som čakala na izbe, manžel išiel domov lebo obaja rodičia vraj nemôžu byť len jeden. No inak dobre to Lucka zvládla, hoci na začiatku dosť mrnčala, potom keď už bola hore tak je nič nebolo dobré, ale dalo sa, po vyše hodine už sedela a že je hladná, tak sestrička povedala že nech jej teda dám jesť. Domov nás pustili až o druhej poobede. Ja som tam celý čas sedela na stoličke pri nej a domov keď som prišla tak ma strašne pichalo a bolelo v ľavej časti brucha, pripadala som si ako po odbere vajíčok. Myslela som že sa z toho vyspím a prejde to ale v noci som poriadne nespala stále ma to bolelo, No ale teraz ako sedím tak OK tak neviem čo si mám o tom myslieť. Či to má niečo znamenať.

jennys
31. mar 2010

CIKY inak včerami prišlo nové číslo MAMA A JA. Ty ho čítaš? Tam je písané o náročných deťoch. Mám taký pocit, že tvoja patrí medzi náročné deti, a žiaľ s tým nič nenarobíš. Píšu tam že to nie je východou ani ničím podobným, že niektoré deti sú proste také. Bolo tam písané aj o tom kojení, že také deti majú kojenie ako cumeľ. Mne Lucka tiež doobeda spávala tak pol hodiny. To som sa nestihla ani otočiť. Takže si to viem prestaviť, no našťastie v noci spávala dobre. Ani neviem čo by som ti poradila. Doobeda skús zdriemnuť s ňou, hneď ako zaspí ona, zaľahni aj ty, nič iné nerob. Ja som si Lucku dávala do autosedačky do vajíčka keď som potrebovala niečo urobiť, dala som si ju tak napríklad do kuchyne na stôl keď som varila, jej som do ruky strčila nejakú knižku a na pol hodinku sa zabavila. Alebo som ju dala do obývačky na zem a hojdala sa v tom. Ale to ešte nevedela poriadne chodiť. Keď sa už stavala tak som si zobrala cestovnú postieľku a dala ju do nej v obývačke a vedela som že aj keď odbehnem nič sa jej nestane.

cikyta
autor
31. mar 2010

Jennys-čítala som to,ked som bola tehotná.Teraz nemám na to čas.
My máme problém so spánkom.

cikyta
autor
31. mar 2010

Teda,s cumlo-ceckom.A v tomto neporadí nikto.Mám toho za pol roka naštudovanaho vela.

wolfskinka
31. mar 2010

ahojte,

tak som teraz skoncila na poradni ,... kokso od rana, same tehotne tam boli co umyvali okna a krvacali, dr. nadaval od rana, ze ci im to je treba umyvat okna tehotne a upratovat a potom sa divia ze krvacaju .. doplasil ma zase s tym krckom ze je hranicna hodnota a ze mozno bude treba cerviklaž ci co, ale ze to zatial nechame otvorene a potom sa uvidi a objednal ma az o mesiac na poradnu ... na to uz nemam slov vobec, som nasrata nenormalne, miesto toho aby ma objednal na kontrolu za 2 tyzdne tak ma objedna za mesiac ze ak nieco bude treba tak sa to bude hasit ked sa otvori a dal mi vaginalne tablety na vkladanie a pritom ziadnu mykozu ani vytok nemam, vraj preventivne kvoli krcku ...

uz minule ma s tym krckom strasil a teraz ma vyplasil uplne

lucula73
31. mar 2010

wolfi,tak to je čo za doktora...najprv povie,že máš hraničné hodnoty krčka a objedná ťa za mesiac?????ved aj serkláž sa može robiť len do určitého týždňa.....neviem už presne...to je vlastne zašitie krčka,aby sa dalej neotváral....

wolfskinka
31. mar 2010

lucul ... zabudli mi dat aj knizku aj PN tak tam pojdem znova, skusim sa objednat o tzyden do heliosu nech ma dr. gatova pozrie, lebo s tymto pristupom daleko nezajdem, a co je to ta serklaž ????

lucula73
31. mar 2010

wolfi - mne to robili pri veronike-to akože obšijú krčok,aby ho spevnili,aby sa dalej neotváral.....
inak niektorí doktori sú dnes proti,že sa to už nerobí.....tak neviem...
ale objednaj sa Gáťovej,to bude najrozumnejšie....mňa tiež šlaktriafal,ked ma objednali o meisac do poradne,zdala sa mi to večnosť...

wolfskinka
31. mar 2010

lucul a boli to ? ci to robia v narkoze ?

cikyta
autor
31. mar 2010

Silvia mi vysypala granulovaný čaj po kuchyni...všade,aj na seba a ešte teraz som jej našla granulky v plienke! 😀 No jak sa tam dostali? 😅

wolfskinka
31. mar 2010

napchala si ich tam ... xixi

cikyta
autor
31. mar 2010

Hej.Šuchli sa jej po riťkovej drážke dnu 😀 😀 😀

Wolfi,len pekne chod za tou Gatovou.Určite urobíš dobre veru ☹

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
31. mar 2010

Ahoj Katka.To mi je luto.
Aj ja som to mala.Ono to prejde a už sa bude tvoriť len tolko mliečka,kolko malá vypije.Uvidíš.A zase pozor aj na to,že čím viac odsavaš,tým viac sa tvorí mliečko.Aj ked-treba ho aj von ☹ Je to také, ☹ pol na pol.
Tiež sa mi to stalo 2 krát a treba aj striedať prsníky (čo isto robíš,len niekto na to zabudne.)

zefa
31. mar 2010

ahojte

lucul podľa tohoto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274
ked sa ti to roztopí,rozmiešaj to varechou a pridávaj pomaly cukor,odlož varechu,naolejuj si ruky a len tak podberaj tú hmotu rukami a pridávaj cukor aby sa ti ti oddeľovalo od nádobky ako kys.cesto...cukor-olej cukor-olej...dokola aby si to mala také naťahovacie..no nedávaj moc cukru,pretože to rýchlo stvrdne potom sa to nedá dobre vyvaľkať...s tých cukríkov ti to ostané ružové,takže ked to vytiahneš z mikrov.daj si tam práškovú fabru potravinárskú..pozor po štipke!a pridávaj do želaného odtieňa..zabaľ do potr.folie a vyvaľkaj..ak ti ostane z teh hmoty zabaľ do folie a maj v ľadničke..pred dalším spotrebovaním min.hodinu vytiahni z ľadničky

ciky...vydrž...ja od narodenia detí spín 4 hod.denne...cez den spať neviem...som to asi 5x len zaspala s nimi cez obed..moje telo si neako zvyklo..čo mu ostáva..ved do 15 tich sa to hádam zlepší 😉 😀 😀 ...ale zas mne deti nechceli doma spať tak ako tebe...ja som už o 7.00 bola von,vzala raňajky a jedla von,kávu do termosky..viem ako šiši ale deti spali...postune som ich naučila aj doma spať..zo začiatku...uspala von a rýchlo domov a spali v kočiaroch v obývačke...potom som prekladala až sa naučili v postielkach a ja sa mohla venovať ostatnému..tiež som si užila,ale prežila som 😉 😀 😀

domika9
31. mar 2010

ahojte tak dupka je riťka 🙂
katka mala je zlata -no škoda že mate take problemy ☹ bože čo ma to len čaka 😒
včera večer mi ešte mm postavil komodu tak som ju dnes plnila a prišla som nato že sa tam všetko nezmestí 😀 no klasika ešteže po velkej noci bude nova skriňa 🙂

ciky ☹ asi by ti mali povoliť nejaky doping

romy01
31. mar 2010

pekny vecer helinky.

KAti toto mala aj moja svagrina, jej sa to stalo ked bola este v nemocnici dva dni po porode. Vravela ze jej tiez dali injekciu a vraj je to horsie ako samotny porod. Tak dufam ze ta to prejde a prsniky sa umudria. Este idem kuknut fotecky.

Prajem vsetkym pekny vecer

kamka17
1. apr 2010

babulky čaute, dnes je tu akosi tichúčko... 🙂
nechcm týmto otravovať v inej témičke...od rána mám také mierne pichanie v podbrušku, neviete, či je to v tomto štádiu normálne?? asi hej, len som sa chcela uistiť...ak si niektorá na to ešte pamätá 😅

cikyta
autor
1. apr 2010

Mamka-matne si spomínam...je to OK.Ono bolesti v tehu su aj vtedy,kedy by mal byť menzes-vraj 😉

cikyta
autor
1. apr 2010

Že mamka! Oprava: Kamka!

kamka17
1. apr 2010

ciky...dik 😉 heh, ja už ani neviem, kedy by som mala mať ms 😅 😕

cikyta
autor
1. apr 2010

Jasne mamka-kamka.Ved to už teraz ani neni dôležite.Teraz sa tam udomácnuje malý človiečik,ktorý zahodil celé krámy na dlhe mesiace strášne daleko!

kamka17
1. apr 2010

šak toto, človek aspoň ušetrí na vložkách 😀 😀 aj keď spotreba intimok teraz pri utroši to slušne dobieha 😅

lucula73
1. apr 2010

kamka mňa pichalo a bolelo furt,možno do nejakého 9tt,potom to trochu prešlo...to sa naťahuje maternica a svaly okolo nej,takže neboj,to je v pohode... 😉

lucula73
1. apr 2010

inak s tými vložkami,ja som mrchu eštze nedostala,no má to výhodu,aj nevýhodu....potom sa mi sníva,že som zase tehotná 😀

kamka17
1. apr 2010

lucul...no a čože, keby si aj bola tehu, aspoň by bolo u vás veselo s troma deťmi 😉

domika9
1. apr 2010

kamka a to ešte len budeš mať spotrebu tych intímok ja mam niekedy taky vytok že ked idem na dlhšie tak si beriem normalne vložku tak dufaj že to nebudeš mať aj ty 🙂 ale čouž treba vydržať

lucula73
1. apr 2010

domi ahoj,už je apríl 🙂 😀

kamka no mne by nevadili tri deti,vždy som chcela tri,ale ja asi nie som schopná ich riadne donosiť,dve deti predčasne,bohate stačilo....nechcem si to už zopakovať..

zefa - dík za ten postup,videla som ho,tak aspoň viem,že je odskúšaný a mohlo by sa mi to podariť.už mám kúpené aj cukríky,len to vyskúšať...Veronika bude mať narodky v maji,tak jej niečo vymyslím...A tie ozdoby sa ako lepia na tú základnú hmotu????to tam drží samé???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre