Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

jennys
2. apr 2010

LUCUL tak prepáč, nejak som to doplietla, je tu toľko kočiek že sa mi to domotalo. 😀
KATKA aj naša Lucka papala pol hodinu, bolo to dosť teda únavné, hlavne v noci som niekedy nevládala, chcela som si čím skôr ľahnúť a pokračovať v spánku. Bývajú rôzne obdobia u takýchto malých detí. Napríklad s vytvoríte režím, s ktorým si maximálne spokoná a za mesiac sa to zmení a môžete začať od začiatku. Ja som plienky menila po každom pocikani a pokakani. Ale ty používaš asi jednorazovky, však? Ja som používala pol roka látkové. Jednorazovky sme dávali len na von alebo ak sme niekam išli. Teraz si plánujem to robiť tiež tak akurát s tým rozdielom že jednorázovky budem dávať aj na noc. Keď budem doma tak len látkové, aspoň tie prvé mesiace sa trochu ušetrí na plienkach. S látkovými som nemala problémy, bolo ich dosť a hoci sa každý druhý deň pralo, prala práčka a nie ja, ja som len vyvešala a potom poskladala, žehlenie som vôbec neriešila a dávala som navrch separačnú plienku takže keď sa pokandila všetko ostalo na nej a len sa to vyhodilo.

dana10
2. apr 2010

Ahojte dievčence, prepáčte že sa Vám tu votriem ale som po 2IVF a nevyzerá to dobre.Chcem sa Vás popýtať ste tu tehotné a už aj mamičky či niektoré ktoré máte zamrazené embryjká a už nechcete mať ďalšie deti nepomôže Ti?Som zaradená do darcovského programu v Heliose, povedali nám že ak to nevýjde ďalšie IVF nám už neodporúčajú.Samozrejme musíte spĺňať určité kritéria na darcovstvo. Ak by som si našla niekoho tak mi to posunie poradie v čakaní.Dík.Píšte prosím na IP.Díky

cikyta
autor
2. apr 2010

Jennys-a ked si porátaš vodu+elektrinu a čas...stále sa ti oplatili látkovky?
(Lucka musela byť dobre bábätko,ked si sa stíhala s tým paprať 😀 )Nevravím,že ja neperiem.Periem a každý den,no len oblečko,nie plienky.Hej perie práčka,ale ...

Dufam,že si sa neurazila.Nemyslím to v zlom.Je to každeho osobná vec a hotovo 😉 Ty si sa takto rozhodla a ty si maminka 😉
(Písala som len svoj názor,ako to už na pokecoch chodí 😀 )

lucula73
2. apr 2010

ahojte

aj ja prajem všetkým krásne veľkonočné sviatky a dievčatkám veľa kupačov 😀

len keby bolo vonku krajšie počasie 😠

ciky ako si spinkala? 😕

mzuzka
2. apr 2010

aj tu prajemkrasne velkkonocne sviatky 🙂

jennys
2. apr 2010

CIKY ja sa nehnevám. Ja som si tiež myslela to čo ty, ale čas som pri tom nestrávila skoro žiadny, len som to nahádzala do pračky a nestarala som sa, potom len vyvešala a bolo. Poskladala a išlo sa znova. Čas som pri Lucke absolútne nemala lebo popri tom som ešte aj pracovala, mala som skrátka fofry. Ale prežila som.

cikyta
autor
2. apr 2010

Jasna Jennys-su aj šikovne maminky (nie ako ja 😀 )
Lucul-dík za opýtanie-v celku OK,len sme chore.Mna bolia priedušky a Sisa má hrozne moc soplíkov a tak v noci aj dva krát odsavame vysávačom.Susedia si musia myslieť,že sme velmi čistotní,ked vysávame aj po nociach 😀 😀 😀 😀

jennys
2. apr 2010

No zrovna šikovná som moc nebola, nevedela som kde mi hlava stojí, čo robiť skôr keď napríklad Lucka zaspala, nič som nestíhala, katastrofa...my sme tiež vysávali po nociach, ale je to najlepšia odsávačka... 🙂

lucula73
2. apr 2010

ciky - tak nech sa z toho čo najskor dostanete.....aj moja Veronika má strašné sople,akurát som si hovorila,že musím zajtra kúpiť nejakú odsávačku pre malého,lebo ak dostane aj on soplíky,tak neviem čo napojím na vysávač.... 😉

domika9
2. apr 2010

baby my sme doma špekulkovali ktory koniec tej odsavačky sa kde pcha tak dufam že to vobec budem vedieť používať

wolfskinka
2. apr 2010

domi tebe nabehli 39tt ... teda uz len par dni 😵

domika9
2. apr 2010

wolfi už čakam každym dnom že to na mna príde každy den ma bolí brucho ako na menzes a maly sa tam tak vzpiera a pritom mi tlačí na brucho že fakt čakam že lepšie kychnem a praskne voda a posledne dni som taka unavena normalne nevladzem držať ani časopis v rukach

domika9
2. apr 2010

chcela som napísať že tlačí na krčok

domika9
2. apr 2010

dnes som prespala pol dna na gauči tak terau mam očka dokoran 🙂

domika9
2. apr 2010

tak idem skusiť niečo pospať som zvedava aka bude noc 😖 dufam že lepšia ako ta predchadzajuca
papa

domika9
3. apr 2010

ahojte pekny dník prajem , netuším čo budem variť dajte nejaky dobry tip
spanok o ničom trenujem asi už teraz chodím jak 100 ročna baba začínam si liezť na nerv

zefa
3. apr 2010

Ahojte

domi..tie posledné týždne sú už také,že si ideš na nervy sama sebe..si nemotorná,unavená atd..neboj už sa ti to kráti
lucul som ti zabudla napísať,že to môžeš prilepiť aj troškou lekváru ako ja,aj ked to len prejdeš vodou to drží a ak ju urobíš deň vopred daj na to potrav.foliu..ono to pod nou ešte do rána zvláčnie

http://www.najmama.sk/recepty/nedelny-obed/
http://varecha.pravda.sk/recepty/druhy-masa/
http://www.diva.sk/recepty/

domika9
3. apr 2010

no uvarila som dnes halušky s kapustou a som det tak idem trošku pokonikovať a snad dnes zvladnem povysavať a mm mi poumyva podlahy , vypraši koberce a ešte mam v plane do večera urobiť šalat a upiecť kolač tak som sama zvedava či to stihnem

domika9
3. apr 2010

zefa dnes sa svokor pytal mm že čo sa mi stalo z nohou že tak chodím 😀 tak si viete predstaviť 😅

zefa
3. apr 2010

teda domi dnes sme tu iba my dve? 😉 ...deti vzali naši von,tak som stihla upiecť zliepance 😉 ,vyvešať 3 várky,idem aspoň okenou okná pretreť

wolfskinka
3. apr 2010

No uz som tu nachvilu aj ja .,,. malujeme tak nestiham ...

jennys
3. apr 2010

DOMI neboj, nejako to už len vydržíš. V nemocnici si potom oddýchneš, doma už len kolotoč.
No vidím, že veľkonočne makáte. My sme dnes celé doobedie s Luckou robili ozdoby, maľovali vajíčka a vystrihovali. Uvarila som len kuraciu polievku, odvčera sme mali ešte langoše. Ja som utrela len prach v obývačke a vyčistila wc, na nič iné som sa nezmohla. Manžel poumýval všetky okná, zajtra ešte povysávať a umyť celý byt. No a poobede sme boli trochu von na vzduchu tak sa Lucka tešila. Keď sme prišli tak som robila ešte šalát, zajtra si k tomu spravíme rezne - nech majú aj dvojičky raz za čas "poriadnu" stravu. 🙂 Joj a chcem upiecť zajtra koláč, inak nebudem robiť nič.

domika9
3. apr 2010

🙂 tak mne dnes mm podaval dole lustre a som si ich poumyvala a mm potom povysaval , poumyval , vyčistil kupelnu tak tiež pomaha a ja som spravila šalatik zajtra rezníky nech si dam ešte kym sa možem normalne najesť no a upiekla som plat na koláč ale dokončím ho až zajtra lebo na dnes som asi v koncoch
bože baby nejako potlačiť čas aby bol už utorok a sedela by som v čakarni u lekara

jennys
3. apr 2010

Neboj DOMI utorok tu bude raz dva ani sa nenazdáš, ale viem si predstaviť ako ti teraz ide všetko pomaly, myslím čas. Mne dnešný deň ubehol veľmi rýchlo. My ideme v utorok na kontrolu na krčné tak som zvedavá kedy bude môcť Lucka chodiť do škôlky. Už nemá ani krvavé soplíky ako keby na žiadnom zákroku ani nebola.

domika9
3. apr 2010

tak super že je malej lepšie som sa chcela pytať že čo jej bolo ale prave mi došlo že asi mandle ?

jennys nieže mi ide všetko pomaly ale fakt som spomalena jak nikdy počnuc chodzou končiac asi čímkolvek 😀 😀 😀

jennys
3. apr 2010

Áno mandle. To nevadí že si spomalená, máš času dosť, nikam sa neponáhľaš, ešte si vychutnaj tú pohodu keď nič nemusíš alebo sa ti nechce. Ale to sama zistíš po pôrode. Pri bábätku proste neexistuje, že sa ti niečo nebude chcieť, budeš musieť a hotovo.

domika9
3. apr 2010

ale vieš čo ja mam take stavy rada ked musiš tak musíš a urobíš tolko že sa na konci dna čuduješ že kolko si toho urobila 😀 ale ked polihuješ cely den tak si viac rozbita ako keby si kopala kanal bez prestavky 🙂

domika9
3. apr 2010

ale samozrejme ked budem dobita po porode tak asi budem vdačna za každu minutu oddychu ale to ku tomu patrí , bože stale mi nejde do hlavy že možno o týžden alebo dva budeme mať babo 😀 ani vam to takto nedochadzalo? asi to bude tym že ešte nemame postavenu postielku ?

jennys
3. apr 2010

DOMI ale to aj ja keď celý deň nič nerobím tak som z toho zničené, tiež mám rada keď sa niečo deje alebo niečo robím. Mne nestihlo dôjsť že máme Lucku, proste zrazu prišla na svet a bolo, mali sme kúpený len kočík, inak fakt nič, teraz som rozhodnutá nič nenechať na náhodu a veci zháňam už teraz. Do 30tt chcem mať všetko pochystané.

domika9
3. apr 2010

jennys ja som sa zo začiatku trošku bala aby všetko dobre dopadlo ale začala som asi okolo 20tt alebo niečo po nom , aj tak som to nemala kam davať všetko som pchala v skrini za moje veci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre