Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
6. apr 2010

ja som sama doma,nemá mi kto prcka popestovať,tak sem nemám čas... 😠

lucula73
6. apr 2010

no na domiku som zvedavá,či sa ešte ukáže,alebo ju rovno šupnú na pôrodnicu 🙂

cikyta
autor
6. apr 2010

Vidíš Lucul? Tak to mám výhodu 1-izb.bytu-som tu furt 😀 Aj s malou. 😀

cikyta
autor
6. apr 2010

No veru..už pomaly rozmotávam básnicke črevo...pre Domiku 😀

lucula73
6. apr 2010

ciky,veru chystaj........ 🙂 ,ale ty si šikovnica,vymyslíš za chvílku....

cikyta
autor
6. apr 2010

Lucul-no aj s mojim "kiranom"na hrbe 😀

lucula73
6. apr 2010

ciky 😀
ja mám malého pri sebe,len sa mu nepáči keď sedím,musím s ním behať po byte,alebo sa nejako hrať,už ma chrbár bolí od tolkého nosenia,budem musieť ísť na masáž....

cikyta
autor
6. apr 2010

Lucul-veríme 😀
Ja už mám tiež na lavom boku jeden velký mozol z nosenia 😝

zefa
6. apr 2010

dobré poludnie 😀 😀 😀 😀

ciky...ja a riadiť?to čo je? 😕 na jednom konci začnem a mrchy na druhom rozhadzujú..už ma to dáávno prestalo baviť...večer to lopatou nahádžem do dedničky a je upratané 😉 😅 ..a raz za čas tú debničku upratujem smerom von do kontajnera 😀 😀

lucul..a nemáš babyšatku alebo vak?mne jednu požičala kámoška a teda pomohlo na chvíľu..ked vrešťali obaja jeden bol na chrbte a druhý na ceckoch priviazaný inou šatkou a ja ako africká domorodka robila 😀 😀 😝 ..to bol iný záhul 😉 ..hlavne,že bol chvíľu kľud

lucula73
6. apr 2010

zefa -
rozmýšľam nad vakom,šatku nechcem,len sa mi vidí ešte malý do toho vaku,kamoška to má,od 4 mesiacov tam dávala malého,tak uvidím 😉
no teba si neviem predstaviť,že jeden na chcrbte a druhý na ceckoch 😀

ciky - tak aj ja budem mať na ľavom boku.. 🙂

wolfskinka
6. apr 2010

ja mam vak, kamoska mi ho pozicala, ale ja by som sa asi bala dat babo do vaku , lebo je to take, ze tam ma skrcenu chrbticu

romy01
6. apr 2010

ahojte kočky

Par dni som tu nebola - nebolo casu a navyse mm preinstalovaval pc a tak. Ako citam tak ste pekne stravili sviatky - ciky 😀to musela byt sranda s malou, ze ? Sa smejem pri predstave aka bola vyvalena z toho. hahahaha
U nas bol brasko s detmi tak sme sa tiez pohrali s malou aj sme na nej odskusali kocik - ona je take usmievave slniecko.

domka sa nam este neozvala? No ak sa neozve do vecera tak je urcite v nemocnici.

Baby dnes som si po dlhsom case dala na ruku hodinky a zistila som ze mam aj napuchnute ruky - teda som si to vobec neuvedomovala. Som ako pampuch, tak som dnes nasadila nesoleny obed a musim si dat fakt bacha na vsetky syry a sol.

Zefa preco sa po porode nemoze jest uhorka ?

cikyta
autor
6. apr 2010

romy ahoooj.
No uhorka,možno preto,že ak kojíš,tak je to velký alergen pre novonarodeniatka rovnako,ako paradajka,jahody atd...Mohli by sa vyhádzať škaredo,horučky mať,či bolelo by bruško.Najlepšie si dať chvílku pohov s takýmito zeleninkami,či ovocim a ked,tak z mierou a opatrne. 😉

No Romy,sranda bola so sisou.A dnes som si ju sama(ja šmatlana sprostá)potkla a padla tváričkou o roh skrine...Bože ten rev...to lapanie po dychu!Vobec som nevedela najprv,čo si udrela a tlačila som jej na oko jogurt-kedže sa mi zdalo opuchnute,no to ju ešte viac hnevalo,tak som prestala.Ked sa ukludnila,vidím,že pod noštekom škrabnute do krvy,noštek červený opuchnutá a pera tiež taká ☹ Teraz spinká,no stále ma klepe , ako maleho drozda ☹ 😢
V takýchto chvílach mám 100 chutí so všetkým šlahnuť,zavolať mužovi,nech je on s nou doma a ja budem v klude v robote

cikyta
autor
6. apr 2010

Keby sa to dalo,že vezmem všetku bolesť na seba,miesto jej! Takto je to hrozne 😔 A to vlastne ešte celkom dobre znášam tieto urazy.Teraz bol muž doma 4 dni a ked sa čosy stalo,tak ušiel a hulákal z dialky po mne a nadaval mne!A pritom o nič nešlo.Buchla sa trošičku.Tahého ho nepoznávam.Uplný chaotik!!!!!!! 😠

wolfskinka
6. apr 2010

ciky chudiatko silvinka ...pofukaj aj za mna ...

wolfskinka
6. apr 2010

ja si tiez myslim ze domika uz je v porodnici, ciky chystaj basnicku 😀

cikyta
autor
6. apr 2010

wolfi-pofukam 😉
No veru,prichystala by som basničku,no Domika nám tají meno krpčeka 🙄 😅

domika9
6. apr 2010

baby tak ja vam poviem že som doma a keby ste vedeli čo sa mi len stalo ja som dnes tu poradnu nestihla mm prišiel neskor z prace -skor sa mu nedalo a kym smwe prišli do PP tak dr bol už prezlečeny a potom som sa stretla so sestričkou tak vravela že dr. ma teplotu tak že skončili trošku aj skor tak idem do poradne zajtra ale už som hotova citim sa jak zbity pes dnes mi trvalo asi 10-15 minut kym som si natiahla nohavičky lebo som nemohla dvihnuť nohu take mam bolesti v krížoch a v bedrach akko keby mitam mala prasknuť kosť fakt celu noc som poriadne nemohla spať ake som mala bolesti
nuž do poradne idem zajtra

wolfskinka
6. apr 2010

domi chudiatko, uz musis vydrzat ... uz to bude kazdu chvilku

wolfskinka
6. apr 2010

ozaj uz nam volali, že mame Matejove auto v obchode, zajtra muz je odcestovany, ale vo stvrtok ideme pre faro .. uz sa tesim

cikyta
autor
6. apr 2010

Domika-teraz to už nevadí:
Takže daj si teplý kupel.Uvidíš,ako velmi ti urobíteplučká voda dobre.Bude to ulava a aj bábätku bude fajn 😉 ked bude maminka spokojná..

cikyta
autor
6. apr 2010

No Wolfi super 😉

wolfskinka
6. apr 2010

ciky no som zvedava ale zavezieme ho k nasim, aby sme ho doma nemali, aj tak ho tu teraz neni kde dat, v tom maliarskom osiale a u nasich v dome mu bude dobre

lucula73
6. apr 2010

domi - no už len vydržať,iné ti neostáva ☹ 🙂

wolfi,tak zajtra hoiď potom fotečku.....a nehovorila si,že ho budete objednávať až koncom apríla? 🙂

inakj baby,ostal nám jeden celý pakel plienok 3-6 kg,pampersky oranžové,kúpené v akcii,ak by ste niektorá chcela,možme sa dohodnúť,asi ich dám potom na inzerát lebo sú nám už malé,musíme dávať vačšie.....

zefa - ty si nemala náhodou od aventu ten dávkovač na sušené mlieko?je to dobrá vec?lebo ideme napr. niekde ďalej,musím trepať celú pikslu .....

cikyta
autor
6. apr 2010

Dnes mi je nejako divne.To asi už z tej samoty.Dozvedela som sa,že medzi nami dievčencami,čo si píšeme v aprílovkách,je dalšie tehulka,no tentokrát žienka,ktorá sa chystala pre mrazáčikov,no otehotnela prirodzene,aj ked nemali žiadnu šancu...Hrozná radosť! Vzalo ma to omnoho viac,ako keby otehotnel normálny,bežný pár bez všeliakých IVF...Ona a ja sme tam jediné po IVF.No a normálne že: slzička...
A pocit že: ja závidím!
Dnes sa to zmenilo.Dnes som pocítila tužbu po druhom bábätku,ale musím ju rýchlo zahnať 😉 preeeeeeeeeeeč 😉

wolfskinka
6. apr 2010

mal prist az v maji co nam vyhovovalo a dnes volali ze uz je na sklade v obchode ... to bola ina rychlovka 😀

wolfskinka
6. apr 2010

ciky ale preco by si musela, nejako bolo so silvinkou nejako by ste zvladli aj druhe spolu vynosit ... silvinka by ti podopierala brucho, raz si to uz preskakala aj ked s problemami ...

cikyta
autor
6. apr 2010

v noci budem tužiť byť bez žiadneho bábätka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

wolfskinka
6. apr 2010

no to ti verim, ale silvinka za to stoji ... inac co robi teraz certik???

cikyta
autor
6. apr 2010

Silvinka by mi podopierala brucho? Tá by mi donho ešte dierku vyvrtala 😀 A vypila všetko mliečko!!!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre