Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
13. apr 2010

Domi-tak máš najlepšie-urobíš si ako chceš a reklamacie už len u seba 😀

cikyta
autor
13. apr 2010

Domiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😅 Tak tipujem...Dominik????????????????? 😕

cikyta
autor
13. apr 2010

Dobru nocku 😔

surviver
13. apr 2010

dobruuu paaaaaa 😵

lucula73
13. apr 2010

survi - raz denne dokrmujem umelým,dávam BEBU HA,lebo z nutrilonu mi staršne vrackal....

ciky - ja si myslím,že to bude Samko...vieš prečo,?lebo domika raz povedala,že také meno už jeden heliosák má...a tých tu teda neni veľa....samka má ela,aj zefa,potom timurko a toť asi vsjo....... 😉 😀 😀 😀 😀

dobrú nocku.

jennys
13. apr 2010

DOMI tak zajtra nech sa to už porieši, som zvedavá a držím palce, domov už len s drobčekom 🙂
CIKY ja tiež niektorým veciam nedokážem odolať a kúpim a pritom veľa nekupujem, ale keď ma to chytí tak hľadám na nete aj celý večer. Inak Silvinka mi fakt teda v mnohých veciach pripomína Lucku 😵
My sme tiež prerábali kuchyňu sami, teda muž so svokrom. Robili ju tri týždne, no to bol fakt horor. Ešte aj bývať v takom rozbombardovanom byte, no ale čo sme mali robiť a Lucka ešte malá, ale tak chodila ich pozerať, bola podarená. My sme mali v pláne najskôr linku v takej striebornej farbe lenže potom ke´d sme to objednali tak nám za týždeň volali že sa už nepredáva, tak sme tam išli znova a vyberali, nakoniec máme medenú a kuchyňa vyzerá úplne inak ako sme pôvodne plánovali ale musím uznať že oveľa lepšie, radosť v nej teraz variť. Kachličky sme kupovali čierne a bledosivé. Ale toho prachu všade a ešte k tomu bojové podmienky na varenie, som rada že máme za tým. Variť na jednoplatničke to je hotová pohroma, nechápem ako naše babky mohli variť na sporákoch, tie mali teda podmienky. My to máme teraz jednoduchšie a pritom aj tak nič nestíhame.

cikyta
autor
14. apr 2010

Ahojte.
Jáj musím dať veci na pravu mieru,lebo pozerám,že som urobila z muža supermana 😀
Má 2 týždne na to,aby urobil perfektne 1 izbu-obývačku a pokusil sa aj uplne celu kuchynu. (Ostatne bude robiť už ked tam budeme aj so Sisou bývať.Má 2 týždne na to,aby tie najviac prašné veci porobil skrz Sisu) 😉
Lucul-hm...tak Samko? 😉 No som ja zvedavá! 🙂
Jennys-no,nejak sa aj mne začili pášiť čierne,šede,čierno biele kachličky-žeby to robila tá nálada? 😀 Pred dvoma rokmi sa mi páčili kriklave zelené,žlte atd... 😀

cikyta
autor
14. apr 2010

Včera strhla Sisa náčrtník ujovi majstrovi zo stola,capla mi po lyžičke s kašou a tá vyfrkla po kuchyni a nanho 😀

jennys
14. apr 2010

CIKY nie preto že by sa mi také farby vyslovene páčili ale keď sme zháňali niečo do kuchyne k tej linke tak to bola katastrofa. Dalo sa väčšinou len objednať a to trvalo dlho a neviem si predstaviť byť bez kuchyne ďalší mesiac, tri týždne úplne stačili, takže sme natrafili potom na takéto a aj sa nám to tam super hodí. Pohľadám a hodím fotky aby si videla. A inak bývať v byte, ktorý prerábaš nikdy viac. Je to horor a ešte k tomu keď máš malé dieťa, prášiť sa ti bude tak či tak, vždy sa práši nech čokoľvek robíš, ja som za rok aj 3-4x musela komplet umyť celý byt a ku koncu ma to už nebavilo, prerábali sme postupne 5 rokov, ako boli peniaze, teraz ešte nech urobí tú skriňu a bude zas pokoj, už teraz je všade naprášené a to robí len skriňu.

jennys
14. apr 2010

a so sivými kachličkami som nedala tie sú na druhej strane.

cikyta
autor
14. apr 2010

Jennys-krásne! Páči sa mi to 😉 Tiež máme takto kuchynu,no nechcela som L-ko pod oknom,aj ked,ono je to pekné,ale to by sme už ozaj mali malé a treba šetriť € aj na ine izby 😅

surviver
14. apr 2010

ahojte 🙂
jennys pekna kuchyna 🙂
my za kuchynskou linkou nemame kachličky,ale taku dosku,bolo to rychlejšie ako obkladat 😉

jennys
14. apr 2010

Vďaka 🙂 My sme to dali do L lebo máme maličkú kuchyňu a takto sme získali trochu priestoru navyše. Čo sú tam tie samostatné poličky na stene pri tých sivých kachličkách tak pod nimi máme stôl ale tiež robený obdĺžnikový, no neviem ako to vyriešime keď nás bude 5 lebo zaň sa zmestia len traja, tak budeme asi jedávať na dve etapy, najskôr deti a potom my. A pod oknom bol radiator, ten sme zrušili.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
14. apr 2010

katka,aj my sme mali prv infacol,ale mi ho vypluval,teraz mame espumisan a chuti mu 😅 aj mne spal len tak malo spočiatku,furt chcel cicat....ale my sme to mali asi koli refluxu 😒 držim palce nech sa to spanie napravi čo najskor

kamka17
14. apr 2010

jennys...nádherná kuchyňa !! ja som tiež vždy chcela mať rohovú, miesta tu máme na to dosť, len pri našej prerábke tiež muselo ísť všetko rýchlo a navyše neboli kounky, tak mám len obyč...ale hádam raz sa dožijem nejakej vysnívanej, kde sa mi aj bude radostne variť...a veru prerábať byt keď v ňom už bývaš, to je tak na guľku...my sme v obývanom menili len okná a mala som zo toho rok depku 😅 nikdy viac

inak čafte, pekný deň prajem všetkým 😎

surviver
14. apr 2010

moj tip na domiku je Juraj 😉 tak domika rychlo rod,nech vieme kto vyhral 😀

surviver
14. apr 2010

my mame rohovu kuchynu,ale žeby ma to motivovalo viac varit to nieeeeee 😠 neviem v čom je problem??? 😀

kamka17
14. apr 2010

survi 😀 😀 😀 ako mňa to baví aj v tejto, len musím vedieť, čo variť 😕

jennys
14. apr 2010

KAMKA díky za pochvalu, odovzdám manželovi 🙂 je to o nervy prerábať byt, užila som si svoje, najhoršie že to bolo aj keď Lucka bola malinká, to bolo fakt hrozné, sa čudujem že som to prežila lebo keď sme prerábali tak to som bola aj unavená z toho kojenia, krútila som sa okolo Lucky len ja, lebo muž prerábal aj so svokrom, ten bol u nás, býval tu aby mu mohol pomáhať, takže trebalo pre nich aj niečo variť a ešte k tomu som aj pracovala. Taká som bola podráždená, no hrôza.

cikyta
autor
14. apr 2010

Jennys-to čaká aj mna. 🙄 Bude tu bývať brat a tak sa starať aj onho,kedže príde pomáhať prerábať.A to aj doklady meniť,všetko prehlasovať a ked prídu neskoro večer domov spať muž s bratom a pobudia nás... 🙄 To bude tiež užas 😖 No uvidíme...

cikyta
autor
14. apr 2010

Domika,ako?????????
Ako Dominik,Jakubko,Samko.....?????????? 😕 😅 Už? 😉

jennys
14. apr 2010

CIKY ale aspoň mu bude mať kto pomôcť a nebude sa prerábať v byte v ktorom bývate, čo je dobre pre teba a pre Silvinku. Ja som toto absolvovala niekoľkokrát takže viem ako to je. ale vždy som to brala tak že prerobia a bude to lepšie. A minulý rok tu dokonca švagor so svokrom bývali dva mesiace, lebo sa sem presťahovali a prerábali byt, takže bývali u nás. Ale s nimi som robotu nemala lebo ráno sa vychystali, išli na byt a varila som len na večer, chodili sem len v podstate prespávať, obedy im muž nosil z roboty. Ja som sa vtedy pripravovala na IVF tak to bolo dosť ťažé obdobie, okrem toho Lucka bola na striedačku chorá a na striedačku v škôlke, ešte som aj pracovala a ochorela, bolo to na nervy.
DOMI drž sa!!! 🙂

cikyta
autor
14. apr 2010

Jennys-urobia 1 izbu a kuchynu.Zbytok sa bude robiť,ked tam budeme bývať.

Ale potom tá krása,že? Až sa lepšie býva,však? 🙂

jennys
14. apr 2010

CIKY to sa myslím bude dať. Však bude už jar leto teplo môžete byť stále vonku a nebudete aspoň počúvať tie buchoty. Prežijete to a potom už bude dobre, budete mať pekný byt a všetko tak ako má byť. To áno, my keď sme dokončili ako posledné kúpelňu pred rokom aj pol, v zime pred Vianocami, tak sa mi až tak uľavilo. Som si povedala, že konečne pokoj a nemusí sa niekoľko rokov nič robiť. Ale to som ešte netušila že tu budú dvojičky, takže predsalen bude treba prerobiť moju pracovňu na druhú detskú izbu. Ale to urobí len tú skriňu a postele budema aj tak riešiť až za dva roky, takže dovtedy bude pokoj.

jennys
14. apr 2010

A s dvojičkami si aspoň tú materskú budem "užívať", žiadna práca, žiadne prerábanie bytu, no proste bude to pohoda 🙂

zefa
14. apr 2010

ahojte

domi tu nie je,tak asi rodíme...držme palce 😉 😵

aj my sme mali v pláne po nasťahovaní to rovno poprerábať,lenže my sme kúpili v pôvodnom stave,s tapetami...ked sme začali niečo robiť,tak až na 5x všetko sedelo,čo sme urobili nič tu nedržalo,...pod tými tapetami bolo toľko lepu,že síce sme to umývali aj tak to bolo málo..a to nás tak znechutilo,že sme sa na to vypr...,radšej sme tie peniaze dali zas na ivf(a vtedy sa to aj konečne podarilo 😉 😝 ale to nebol pravý dôvod,prečo to vyšlo vtedy) a ako sa deti narodili chceme ísť do domu...my tu máme šišnutých susedov,ktorý nám stále vybuchujú(lebo deti chodia a nelietajú ako vtáci 😠 )

lucula73
14. apr 2010

ahojte,

jenys - peknučká kuchyna...

inak aj mňa ešte napadol večer jakubko,no som strašne zvedavá 😉

zefa
14. apr 2010

a ja som sa práve dozvedela,že sa narodila ďalšia Nancy 😵 😵 😵
na inej stránke sa mi raz ozvala baba,že aj ona chce dať iba toto meno pre dievča a tak som celé tehu s ňou takto po nete prežívala..tak ako tu s vami 😉 🙂

cikyta
autor
14. apr 2010

Pekné meno,aj mne sa páči,len k nášmu priezvisku by to bolo komicke 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre