Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
14. apr 2010

simpaticka ja myslím že babo je už zakusnute 😉

romy01
14. apr 2010

no zbohom a moj ma v 30tt 1780 g - to co porodim 5 kg obra ? 😨 😨 😨 Aj ked mi zajtra nabehne 31t t

lucula73
14. apr 2010

domi - moj mal v 34tt keď sa narodil 2650gr.. 🙂

lucula73
14. apr 2010

romy - inak tvoj asi fakt nebude amť pod 4 kg - no proste riadny valibuk,len aby si ho vytlačila..

domika9
14. apr 2010

http://tehotenstvo.academy.sk/

romy pozri tu aku vahu davaju na danne týždne mne sa stale zdalo že ma maly malu vahu podla tejto stranky a aj baby ktore mali ten termín ako ja že apríl 2010 tak oni mali vždy väčšiu vahu ako vraveli mne v poradni tak neviem
možno tvoj nebude tak velmi priberať na konci tehotenstva

romy01
14. apr 2010

no lucula si ma nepotesila , ja chcem male babatko, ved vsetci v rodine sme sa rodili len 3100 az 3300 g

lucula73
14. apr 2010

romy - ja som ťa nechcela vyystrašiť ani nič,ale reálne ak má teraz takú váhu ako si napísala,tak je to možné....mne vždy doktor vravel,že malý je vačší min. o dva týždne a potvrdila to aj porodná váha a keby sa bol narodil načas anie o 6 týždnov skor,udajne by mal tiež cez 4 kilá.....

domika9
14. apr 2010

lucula ved tvoj maly mal super vahu nato že mal byť ešte taku dobu v brušku
ani nevyzeral že je skor narodeny

domika9
14. apr 2010

romy a tvoj mm mal aku vahu ked sa narodil
lebo ja viem tak že chlapci sa rodia s cca takou vahou ako ich oteckovia mm mal 4700gramov 😒

lucula73
14. apr 2010

domi ja viem,my sme nemali problém s váhou,ale s dýchaním...

romy01
14. apr 2010

nasla som uz tabulky a vsade sa uvadza vaha okolo1500 g plus minus takze moj ma proste nadvahu. Ucidim ako mi vyjde testy u diabetolohicky

domika9
14. apr 2010

ja sa tiež obavam že ked neporodím tento týžden ale až buduci tak bude mať asi 4kg alebo tesne pod 4kg sama som fakt zvedava

zefa
14. apr 2010

domi ešte si tu? 😕 ale v dobrom 😉

simpatica..krámy si počítaj uplne normálne ako vždy,mňa brucho bolelo vkuse od opu(teda vtedy ked to vyšlo)...ked nám to nevychádzalo nebolo mi nič,takže ja som aj na základe takýchto pocitov verila,že som tehotná...a mne z Utrogestanu bolo vždy po celú dobu blabo...som mala pocit nafúknutého brucha,taká akási nervozna som z toho lieku bola...po vysadení to prešlo..test si urob ak máš odvahu,pretože ja som ju nikdy nenašla..mne Krajko povedal,že už 8-10 deň to ukáže..a ešte ak ťa veľmi bolí brucho si môžeš dať normálne ibalgin...mňa bolelo presne ako pri krámoch(a to ja 3 dni marodím pre ukrutné bolesti)...ja som volala Krajkovi až ráno a bola som sfúknutá,že prečo som si nedala ibíka ale som trpela až do rána...vysvetlil mi,že moja bolesť sa prenáša na embrio a potom ma každý večer až do tehu testu kontroloval po telefone či ma bolí ešte brucho..takže osobná skúsenosť...a véééľmi držím palce...daj vedieť 😉

lucula73
14. apr 2010

domi tak musíš ešte min. dva týždne prenášať,aby ste nabarali tú váhu,takže do porodnice sa nechystaj... 😀

domika9
14. apr 2010

ved hej ale super že nemusel aj s vahou sa trapiť

romy01
14. apr 2010

lucula a keby si maleho donosila asi by mal viac ako 4 kila ze ? aj kontrolovali ci nema cukrovku alebo nieco ?

domka toto si musim zostit lebo mm nema ani tusenia kolko on vazil

lucula73
14. apr 2010

zefa - to je sila,ten Krajko..... 🙂

lucula73
14. apr 2010

romy - tak mi povedali,že asi by mal cez 4 kilá...nekontrolovali mi nič,ja som mala predčasný porod,den predtým mi na sone povedali,že má asi 2,5 kg a o deň na to sa nečakane narodil a skoro sa trafili 🙂

domika9
14. apr 2010

lucul asi by som to fakt neprežila asi už budem pytať dr. nech niečo robi lebo fakt sa necitim rodiť takeho valibuka

zefa stale 2v1 🙂

dnes sa mi snívalo že som bola u dr. a že mi šiel prestrihnuť vodu ale s takymi nožnicami ako sa striha sadra take zahnute velke a že mi dali take železa okolo hlavy a mi to nerobil,o dobre lebo že mi kazal dr. aby som tlačila ale pre tie železa som nemohla tlačiť a že som odpadla a ked som sa prebrala tak boli narodene dve detičky 😀

romy01
14. apr 2010

domka ty si nebudes mat velke babo - ves len pred troma tazdnami mal len nieco cez 2600 g a podla tej tabulky sa v poslednych tyzdnoch zas tak nenabera - najviac sa nebera do 37tt

romy01
14. apr 2010

domka tak to su riadne nocne mory - ty uz musis porodit 😀

lucula73
14. apr 2010

domi - tebe tuším tlačí tá plodová voda aj na mozog 😀 ,najvyšší čas s tým dačo urobiť 😀

domika9
14. apr 2010

ved to ked spim tak sa mi snivaju take sny

domika9
14. apr 2010

V posledných týždnoch tehotenstva bábätko priberá na váhe približne 1/4 kg za týžden. V 36. týždni je priemerná váha 2600 g, teda 2.6 kg a je dlhé okolo 47.4 cm.

lucula73
14. apr 2010

domi a čo sexík???ten vraj pomáha... 😕 🙂

domika9
14. apr 2010

lucul presne tak a to už dosť davno 😀 a čim dlhšie tym viac 😀

domika9
14. apr 2010

lucul skusili by sme ale mm nechce

cikyta
autor
14. apr 2010

Simpatica-mna bolelo brucho ako na menzes od 7 dna po ET. 😉
Romy,niekto musí tú rodinnu tradiciu malých detí porušiť 😉
(Aj ja,aj muž sme nemali ani 3 kg,ked sme sa narodili a aha ju Sisu,že 3370g!
Každý kojil maximálne týžden všetky deti v rodine odjakživa a bum ho...ja ešte kojím...pomaly rok!
Zase aj deti sa robili zvyčajne v oboch rodinách na 1.šup a aha...my ho máme po 2 IVF 😀 )

cikyta
autor
14. apr 2010

Ano,Peter je heliosák!!!!!!!!!
Domi 😉

romy01
15. apr 2010

tak baby som doma a som spokojna. Diabetologicka ma upokojila ze podla toho vysledku cukrovku urcite nemam ale vzhladom na vacsie babatko ma objednala na zajtra do labaku na vacsi zatazovy test - cize mi zoberu krv pred testom a potom hodinu po vypiti vyssej davky glukozy a aj dve hodiny po vypiti. Vysledky budu v stredu. Doktorka povedala ze vahu babatka mozem ciastocne ovplyvnit svojou stravou, takze pocitam s tym ze v utorok ked budu vysledky mi poradi nejake finty . No a musim si zistit aky velky bol mm. Mozno bude drobec trosku dlhsi. Dokina poedala ze norma je 1500 g plus minus takze sme len kusok nad normu. Tych 1500g je priemer.. Tak uvidime ako bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre