Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

romy01
26. apr 2010

Ahojky - lienika nam rodi ? To sa ozaj poponahlala. Ja mam termin sice za dva mesiace ale ktovie ci tiez nepojdem skôr,. Nejak sa dokine nepacia vysledky krvy a dnes mi zase brali na nejake specialne vysetrenie kvoli uz neviem ci cervenym krvinkam ci krvnym dostickam ci co. A este ma poslala do nemocky ale odtial ma lekar poslal domov, ze nema na mna cas a mam prist zajtra. Som dost vydesena lebo ma poslala priamo k dokimu Matusekovi - a ja teda neviem o nom nic. Mozno je to odbornik ale nezaposobil na mna nijak privetivo. Ptave som mala pocit ze je skupy na slovo a to nebude fungovat, lebo ja si nenecham nic robit, pokial to nebudem mat vysvetlene zo vsetkych stran. Poznate ho niektora?

jennys
26. apr 2010

ROMY určite si daj všetko vysvetliť, ja keď som bola v nemocnici tak mi nikto nič nepovedal pokiaľ som sa nespýtala, tak som sa stále pýtala čo ma napadlo. Lenže niektoré veci ťa nenapadnú keď do toho nevidíš. Toho doktora nepoznám ale možno z videnia áno. Tak to asi nebolo nič moc, ja takýchto doktorov nemám rada čo nič nepovedia, v Heliose to bolo super, tam sa aj posrandovalo. Aj teraz keď som bola naposledy na sone, tak jeden čo tam chodí robiť sono taký mladý tak ten je super, dá sa aj pokecať.

romy01
26. apr 2010

jenny tento doktor je asi najväčší zo vsetkých - tak 120 kilo by som mu tipla - nechcem ho nejak posudzovat - moze byt dobry odbornik ale vlani mi robil po laparke sono a to bolo divne fakt mlcal celu dobu a ked som sa ho na nieco opytala tak ledva mi odpovedal jednym slovkom. Tak ked som dnes zistila ze mam ist k nemu nebolo mi vsetko jedno a bojim sa ze ak mu prischnem na kontroly kvoli cukru ze ci si ma aj nenaplanuje na porod.

wolfskinka
26. apr 2010

baby
ja beriem tieto vitaminy :
1.centrum materna s DHA,
2.magnesium na predpis
3. železo na predpis

mozem k tomu nakombinovat ten vapnik na tie moje bolave zuby ? som sa zabudla spytat v lekarni

dik za odpoved

cikyta
autor
26. apr 2010

Wolfi-podla toho,kolko ho obsahuje centrum-nech sa nepredávkuješ.Ja som mala tento problém s kys.list.

wolfskinka
27. apr 2010

centrum obsahuje 131mg a to je 16% dennnej davky

cikyta
autor
27. apr 2010

Wolfi-to musí pozrieť dokina.Tiež mi kázali doniesť lieky a prerátali mi to.



Ale:



Prišla na svet,trochu včaššie,
Lenočkina Lucinka.
Je to slečna nedočkavá,
tuži spoznať ocinka.

Lucinka,tak nám tu vitaj,
vždy bud zdravá,krásna.
Pre mamku a pre ocinka,
budeš hviezda jasná!

Posielame velký CMUUUUUUUUUUUUUk! 😵
(nar.včera večer 26.4. o 20:30 hod. váha: 2 820 g, 49 cm)

wolfskinka
27. apr 2010

lenocka gratulujeeeeeeeeeeemmmm k lucinke

ciky v ktorom tt sa narodila ked v basnicke je predcasne ?

cikyta
autor
27. apr 2010

Termín pôrodu mala 28.5.

wolfskinka
27. apr 2010

ups to bolo teda o mesiac skor ... ale malicka lucinka je dost velika, na to ze sa narodila mesiac popredu

no moja segra ma termin 20.5., ale brucho uz ma spadnute dole, tak mozno to bude aj skor, uz sa tesim na synovca 😵

zuzadula
27. apr 2010

romy 🙂.. chcem ta podporit.. tak ako pisu ostatne dievcata, urcite sa na vsetko poriadne popytaj.. mas na to pravo!!!.. je to tvoje telo a tvoje babatko!!.. 🙂... verim, ze je to neprijemne, ak lekar nevie komunikovat s pacientkou.. s tym mame asi kazda dost skusenosti.. ale netraba sa dat odbyt!!!..

zefa
27. apr 2010

ahojte
jééééjda aká kočanda sa nám narodila 😵 😵 😵 😵
srdečne gratulujem

romy..môžeš kľudne odmietnuť ktoréhokoľvek doktora ...Dr.Danko je tam šéf a ked pôjdeš za ním a povieš mu ,že nie si spokojná s prístupom toho lekára,mal by to vziať na vedomie...DR.Višňovský je tuším zástupca..on je taká sekera,ale je aj dobrý odborník...osobná skúsenosť....ako čakateľke dvojičiek mi on naordinoval 2x denne monitor,lenže sestričkám sa nechcelo cez víkend,tak som bola iba raz..a to si ho mala počuť v pondelok na vizite...tam nabliakal na tie sestry,že aj metla v pozore stála 😉 🙂 🙂 a okamžite im strhol s platu...rovno predo mnou podpisovali papiere,aby som videla,že nežartuje...a ja som mala na pôrod zaisteného DR.Korňana,takže som uňho nebola protekčná 😉 ....oddelenie sa snaží získať certifikát Baby ....,takže na takéto veci si musia dávať bacha ak ho chcú

romy01
27. apr 2010

Ahojte kočky, ešte ste 2 v 1?
Ja som sa prave vrátila z nemocnice od doktora MAtušeka a musim povedať že sa mi môj prvý dojem poopravil- všetko mi vysvetlil a bol úplne v pohode. Uistil ma že je všetko v poriadku a že tie vysledky sú uplne v norme. Rozhodne vylúčil tehotenskú cukrovku no skonštatoval, že sa inzulín uvoľňuje o niečo neskôr. Aj keď je babatko vačšie vraj aj to je ešte v norme no a kázal mi prísť na sono budúci týždeň - že to odsledujeme ako rastie. Tak som náramne spokojná. 🙂 Zrejme mal včera fakt veľa roboty a aj dnes hned po mne letel na operačku. V každom prípade ale vzhľadom na kilá čo som pribrala musím vylôčiť sladké jedlá

Lienočka nám porodila ??? Gratulujeeeeeem 😀 😀 😀

wolfskinka
27. apr 2010

romy kolko si pribrala celkovo ? ja zatial len 5kg

wolfskinka
27. apr 2010

a poviem ti sladkeho teda zjem nie za dvoch ale za 5tich

romy01
27. apr 2010

wolfka k dnesku je to uz 16 kilov, takze ja mam dovod sa sladkemu vyhybat. A to som este nabrala pocas IVF ka 3 kila a rok co som brala clostil a duphik a utros pred IVFkom som nabrala 6 kilov, takze ked si vezmem moju uplne povodnu vahu pred dvoma rokmi tak je to uz plus 25 kilov a to je za take kratke obdobie strasna zataz na vsetko - klby, kosti, hormony, tlak . . . . no proste uz sa tesim ked sa po porode budem moct zacat davat do poriadku a dufam ze sa mi to podari do roka az roka a pol.

wolfskinka
27. apr 2010

ja som zatial 5kg a kazdy den poctivo teraz chodime s muzom na prechadzky na polhodinu, musim mat pohyb, a aj tak fucim ako lokomotiva

surviver
27. apr 2010

ahojte 🙂

romy ja som pribrala 17kg...a Tebe už do terminu vela neostava,tak si mysli ,že už toho vela nenaberieš a hlavne posledne tyždne som ja skoro vobec nepriberala,lebo mi už ani nechutilo,ani v žaludku už nebolo moc miesta,lebo babo sa už tlačilo všade...tak sa neboj,nemaš to až take hrozne 😉

wolfskinka
27. apr 2010

survi dnes sme ta spominali, ze ta kamka stretla s malym a ze spinkal, inac mame rovnaky kocik ... akurat inu farbu ... xixi, mala by si nabuduce stretko dojst aj s malickym

surviver
27. apr 2010

wolfi,tak to preto sa mi tak čikutalo 😀 ja by som rada prišla,ale maly je fakt nevyspitatelne dieta 🙂 ja vlaste skoro nikdy neviem odhadnut ako dlho bude spat...tak sa bojim daleko od panelaku chodit s nim...ale teraz,ked už bude teplo a budem ho moct aj z kočika vybrat,aby som ho utišila,ak sa rozplače ,tak už to snad bude lepšie,tak hadam buduce stretko sa pridame 🙂

a už mate kočiar doma?

cikyta
autor
27. apr 2010

Romy-som rada,že si pekne pochodila u dr.a že je všetko v poriadku.Držkaj sa aj s bábätkom 😉

jennys
27. apr 2010

Lienočke gratulujem k Lucinke, takže tu budú dve Lucky, paráda!!!
ROMY tak to je super, som rada, lepšie je poopraviť si dojem k lepšiemu ako k horšiemu.
CIKY no super básnička 🙂 A tú váhu mala teda parádnu, takže všetko je určite OK.
Baby, ja neviem či sa na mňa nevalia zasa nejaké zdravotné problémy. Dnes ma ráno svrbeli dlane a vlastne celý deň ma niekde na tele svrbí. Na gastro som sa nedovolala tak zajtra skúsim znova nech ma objednajú na krv, bojím sa aby to zas nebola pečeň a pritom aj lieky beriem. Mám to len deň tak ťažko posudzovať ale to svrbenie sa nedá prehliadnuť. No a od dnes mám zasa Lucku doma, ja teda na oddych fakt nemám šancu, má trochu zahnisané očko tak dostala kvapky a masť, ale do škôlky nemôže, vonku našťastie môžeme chodiť tak aspoň nejaká útecha, boli sme aj napiesku dve hodiny tak sa riadne prebavila.

cikyta
autor
27. apr 2010

Jennys-hádam nie.Držím palce,nech ti to prejde.

jennys
27. apr 2010

CIKY doteraz bolo všetko OK až na tie choroby čo som schytala ale toto nie je nič moc teda. Zajtra si tam musím zavolať a popýtať sa na to, alebo keď pôjdem do mesta tak tam cestou rovno zbehnem, doktor povedal, že ak by bol nejaký problém tak treba prísť alebo zavolať. Trochu ale začínam mať obavy a nemám z toho dobrý pocit.

cikyta
autor
27. apr 2010

Jennys-len chodkaj k dr.Cim skor problém zachytia,tým skor pomožu a už budu ostražitejší,ako prvý krát.Verím,že to bude dobre!!!!!!!Musí 😉

wolfskinka
27. apr 2010

survio uz mame ale nie doma ... je u nasich zabaleny v krabici

wolfskinka
28. apr 2010

baby chcem kupit baby vysielacky ... poradte typ s akym mate skusenosti ... ktore su dobre ? dakujem

cikyta
autor
28. apr 2010

Wolfi-ja skusenosti nemám.Ja som to nemala.

wolfskinka
28. apr 2010

no ved ja neviem ci to kupit alebo nie ... segra to ide teraz kupit tak uvidim ako s tym bude spokojna a ked bude, tak si potom kupim aj ja, sa pytam len tak pre info

romy01
28. apr 2010

Ahojte

jennys snad to nebude nic vazne, drzim palcle. Inak v sobotu sa konecne chystame do polska uz sa fest tesim, bude to vylet s prijemnym nakupovanim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre