Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
11. máj 2010

domi ,takže si doma,to je fajn,len ta teplota... a dali Ti nejake lieky??

surviver
11. máj 2010

domi,tak to Ti pekne spinka anjelik 🙂

surviver
11. máj 2010

domika a to jablko si mala ošupane?? lebo ak nie,tak to z tej šupky ho bruško bolelo,ak kojiš,tak jablka treba ošupat,lebo zo šupky nafukuje ☹

wolfskinka
11. máj 2010

domi no pomalicky si zvykate neboj bude to dobre zachvilku , jablcko si daj ale osupane

domika9
11. máj 2010

survi nie nešupala som jablko v nemocnici nam davali jablka a neviem si spomenuť či plakal alebo nie ale určite si dam trošku pokoj od jablka a potom skusim ošupane
a od teploty paralen primar v nemocnic vravel mm že mi može dať vklude aj 9 paralenov do dna

domika9
11. máj 2010

wolfi veru zvykame si tento týžden mam krstiny a potom už možeme do ulíc zatial sme len pri otvorenom okne 😒 aj ked ma to velmi laka ked je teplo a maly tak pekne spinka v tom kočiari

wolfskinka
11. máj 2010

domi no musis vydrzat neboj zachvilku uz pojdete aj von

zefa
11. máj 2010

ahojte
domi vitaj "doma" a to je to ,čo sme ti písali..pozor na stravu!..moja chytrá svokra ked tu bola,mi navarila niečo a dala tak biele víno...normálne to nevadí,ale deti mi skoro zbesneli(a to ja som netušila,že ho tam dala,až ked som po nej vrieskala sa priznala 😠 )alkohol,citrusy,jahody,z brokolice len hlávku,pretože zo stopky nafukuje(a tak to potom dávať aj malému,ked už budeš prikrmovať)strukoviny bacha 😉

mitta...no po prestúpení do Heliosu sme aj my mali PK..nám to vyšlo v Heliose na 2x...prvé nevišlo,druhé vyšlo a rovno dvojmo(párik dvojičky),tak mi vysvetli ako je to podľa toho článku možné,že máme aj aj?..nie...to nezáleží na PK,ale na tom,aká spermia sa tam prebojuje...nám sa po PK dalo zmraziť už len jedno...z určitých dôvodov sme ho museli potom zrušiť a ja som desne plakala,až embriologička mi volala domov či som ok..a povedala,že aj tak by z toho nič nebolo,pretože sa to už ďalej nedelilo 😢 ..a to sú veci,pri ktorých tu rozhoduje fakt len príroda...dokázali sme ju asistovanou reprodukciou trochu oklamať,ale posledné a hlavné slovo má aj tak ona..."pani"najmocnejšia 😉

a srdečne ti gratulujem k tehu..donos a poroď zdravé dieťaťko 🙂

zefa
11. máj 2010

píšem ako tatár...sorry za preklepy 😉 😝

romy01
12. máj 2010

Ahojte bambulky.

survi veru chodis len sem tam, ty sa pochval ako sa mate ?

Ja som dnes mala poradnu. Dnes mi aj ukoncila PNku a chystam sa vybavovat si matersku. O dva tyzdne idem na pasy do nemocnice tak si uz mozno zacnem aj uvedomovat ako sa to blizi - inak mi to stale nejak nedochadza. Jedine co ma trapi momentalne je ze som akosi prechladla, trochu ma boli hrdlo a neviem sa z toho vylizat, lebo som lajdacka a nelezim poctivo v posteli a nepijem caj . No a druha vec co ma trapi ze sa neviem udrzat a este stale priberam - najhorsie je ze kazdy den hresim so sladkostami a syrom . Ale co uz mam robit?

wolfskinka
12. máj 2010

no bola som na tej diabetologii, tak vysledky som mala dobre ... hranica bola 8,6 a ja som mala 4,6 takze v strede a zakazala mi jest vsetko sladke, aj ovocie a o 2 tzydne na kontrolu .. nechapem naco, ked som mala vysledky ddobre ... tak som si pre istotu na dietu dala cokoladu a zapila ju spritom ,... co som bola taka nasrata som tam cakala 2 hodiny vo vydychanom vzduchu a vedla mna sedel chlap co strasne smrdel cesnakom az ma natahovalo ale nemala som na vyber, bud som chcela sediet alebo stat ... no horor co vam budem hovorit

jennys
12. máj 2010

Ahojte...
ROMY tak bože tebe sa to už riadne blíži. Pozeraám že 34 tt už si, to ja som vtedy už rodila Lucku 🙂 Ale neboj, už ti to rýchlo ubehne. Som zvedavá na tie pásy, potom budem chcieť bližšie info. Máš super, že sa môžeš prejedať, ja som na diete kvôli tej pečeni, a to je teda fakt dieta...ale myslím, že sa to bude dať prežiť, čo už narobím. Inak dnes mi muž zisťoval u jedného v robote on sa pozná s primárom v nemocnici na gynek. a dokonca mu aj volal a rozprával sa s ním o mne že čo mi hrozí a tak, došil sme asi k takému záveru že malí mi tlačia na pečeň a tá nepracuje správne, svrbenie je vraj len prvé štádium. A pokiaľ vraj mám v norme pečeňové testy že sa mi moc nezhoršujú tak je to OK. Tak sa mi uľavilo ale o ďalších štádiách radšej nebudem písať, hádam sa do ďalších nedostanem. Ešte musím vydržať takých 8 týždňov a potom nech si so mnou robia čo chcú. Bola som ráno na krvi, výsledky zajtra poobede a bola som aj u gynekológa, vraj to musím len vydržať a riadiť sa tým čo mi povedia na gastre ke´dže tam ma sledujú. Ale že to bude určite OK, že sa nemám z toho stresovať. Takže asi tak. Trochu som sa ukľudnila len keby nebolo to svrbenie. Ale primár nám potvrdil, že na to svrbenie je liek stačí len keď sa dohodnem na gastre s lekárom, on mi ho môže predpísať. Tak uvidím čo mi povie v utorok.
WOLFI to je fajn, ja som ten cukor mala 8,5 a že posielajú na vyšetrenia keď je 10. Hlavne že si to v tej čakárni prežila. Ja keď som bola minule na gastre tak jedna stará babka, že jej je zle. Tak som otvorila okno a volala doktora, potom ju dali sedieť do ambulancie a tuším pre ňu prišla aj sanitka.

surviver
12. máj 2010

ahojte 🙂

romy,tak my sa mame celkom fajn,určite je to už ovela lepšie ako prve dva mesiace...maly sa už pekne usmieva ,aj sa už troška pohrajka,len nechce byt sam,je rad ked ma nejaku spoločnost 😀 ....no a naramne sa chce posadit,ked na neho chvilku nedozriem už sa chyta hračiek na hrazdičke a dviha sa o 106 🙂

jenny,tak aspon si trocha viac v obraze s tym tvojim svrbenim,už len aby zajtra boli vysledky ok 😉 a nejako to ešte vydržiš...

wolfi,no super,že vysledky su ok,ale prečo tam musiš ist ešte raz..to nechapem 😠

surviver
12. máj 2010

romy a s tym priberanim sa fakt netrap,dopraj si všetko,lebo ak budeš kojit,tak sa už moc nenaješ,myslim take kadejake dobrotky ako kapustička,brokolička,pizza....po porode to zhodiš ani sa nenazdaš...male Ti odoberie tolko energie,že kila pojdu same dole,uvidiš 😉

wolfskinka
12. máj 2010

survi preto, aby mali dalsiu ciarku v ambulancii a dalsie body ....

romy01
12. máj 2010

ahojky - survi - ty teraz prezivas asi najkrajsie obdobie, lebo uz ste si na seba s drobcom zvykli a uz poznas jeho finty a nemusis sa bat kazdej blbosti a navyse drobec objavuje svoje ruky a pod. Ja sa na to tak tesim.

jenny - zajtra mi nabehne 35 tt - ty vole ja odpadnem, ked niektorej tu nabehol 33 tt tak som jej vzdy tak v dobrom zavidela a uz som kazdej vypisovala ako sa jej to blizi a teraz som v tom stadiu ja sama. Cas leti a mne zacina byt luto ze to netrva este tak o 10 tyzdnov viac - ale samozrejme ze keby som nepriberala a mala energie ako v druhom trimestri 😀

wolfi - z toho si nic nerob, odkedy som chodila po diabetologii a do nemocky tak som kazdy den doslova zožrala nejaku sladkost a zacala som aj rychlejsie priberat. Aj dnes som zblajzla sva snickersy. A kazdy den si potom nadavam aka som nezodpovedna matka. Ale zistujem ze ked mam nejake behacky po doktoroch a pod, vtedy som ovela viac unavena a normalne nedokazem ani nohy na stol vylozit bez energetickej davky. Leppsie je nikam nebehat a vtedy si telo nepyta.

jennys
12. máj 2010

ROMY no sladkosti znamenajú energiu. Ale teda si mi narobila chute s tými snickersmi. Bože, kedy si ja budem môcť dopriať čokoládu? To najbližšieho pol roka môžem zabudnúť. 😝

romy01
12. máj 2010

jennys ja by som bola rada keby som ju fakt nemohla, lebo takto si doprajem az moc - aj ked by som nemala

wolfskinka
12. máj 2010

romy ja si z toho moc nerobim, ja to beriem tak ... uz mam tych "preventivnych" vysetreni plne zuby

kamka17
13. máj 2010

pekný deň prajem všetkým 😎

jennys...ani trochu ti nezávidím, že musíš dietovať, lebo však v tomto odobí je podľa mňa dôležité hlavne to, aby si človek doprial na čo má chuť a ty chúďa sa musíš takto obmedzovať ☹ 😢 ale verím, že je to pre dobro aj teba aj bambuliek, tak sa len držkaj 🙂

romy...a ty nerob stres, že si "pažravá", ja som do seba sladké každý deň tlačila aj keď som nebola tehu 😅 tak neboj nič...a telo si predsa pýta, čo mu chýba a čo potrebuje, tak ty vlastne len počúvaš inštinkty svojho tela 😉 😀
a kým sme zdravé, treba si dopriať, čo nám chutí...pozri na jenny, tá nám asi len tíško zádiví a trápi sa ☹

no a idem sa aj ja trochu pochváliť, boli sme včera na NT vyšetrenie, drobec sa síce díval kdesi mimo nás, ale vraj je všetko ako má byť, čiže sme ok a srdco búchalo, vraj ho bolo počuť až do čakárne 😀 😉 tak sa vytešievam s krásnych fotiek 🙂

wolfskinka
13. máj 2010

kamka super daj fotky do albumu

kamka17
13. máj 2010

wolfi...už sú tam 😉

wolfskinka
13. máj 2010

hej uz som si vsimla ... pekne fotecky
zajtra idem na proadnu aj s ivanou sa stretneme na 7,00 ... tak som na nu zvedava

jennys
13. máj 2010

🙂 Ahojte kočky, tak ja som doteraz spala, už sa mi varí obed pravdaže dietny 🙂 ale by ste neverili dá sa to jesť 🙂
KAMKA máte super fotky drobčeka.
No inak ja som v noci spala celkom dobre. Síce som sa zobudila a nemohla spať aj dve hodiny ale potom som spala až do rána čo je fakt úspech. Lucku som mala včera doma ale prišla k nej svokra ju zabávať, tak sa dalo. Predošlú noc sa nám totiž riadne povracala, ale zistili sme to až keď druhýkrát kričala a už to bolo na vankúši zaschnuté. Tak sme mali čo robiť, zrejme nejaké viróza lebo včera mala trochu aj hnačku a my tiež ale bez zvracania. Ale to len taká slabšia našťastie. Tak som ju nechala doma. dnes je v škôlke tak dúfam, že OK. Dnes by manžel mal doviezť kočík, tak sa teším 🙂

jennys
13. máj 2010

Ale teda, kočky, vám napíšem, že tí naši loptoši ma riadne okopávajú. Ja nechápem kedy oni oddychujú, ja mám pocit že sa pohybujú stále.

jennys
13. máj 2010

A včera bol muž v obchode. A viete čo si kúpil? Tatársku. No, ako by som si dala hranolky s tatárskou. On ma normálne provokuje. Som mu povedala, že predo mnou nech také niečo ani nevyťahuje. 😀

wolfskinka
13. máj 2010

jennys no neboj tatarsku si das po porode ...

inac ked sa to tu rozbehne, tu sa bude rodit v jednom kuse po tyzdni sme ... cikytka nebude stihat basnicky vymyslat ... xixi a skoro vsetko sami chlapi ...

jennys
13. máj 2010

No veru, za pár týždňov to bude veru zaujímavé. 😀

wolfskinka
13. máj 2010

jenny no to hej ... sa tu rozsype vrece ... sme tu tak po tyzdni a dalsia vlna bude v novembri ... tinkaza, dunda a kamka cca tyzden rozdiel
😀

jennys
13. máj 2010

WOLFI ale keď tak počítam tak my dve možno budeme rodiť naraz v jeden týždeň, teda ak to dovtedy vydržm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre