Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
17. máj 2010

zefa - to záleží aj od toho,akú máte vodu vo vodovode...ja točím dve fľaše už skoro štyri mesiace a vyzerajú ako nové....

wolfskinka
17. máj 2010

lucul dik, mam cumel 1 zatial jeden a potom kupim este dalsi, ked pojdeme z porodnice, ak ho bude vobec chciet, kamoske dcera cumel ani do ust nezobrala

cikyta
autor
17. máj 2010

Wolfi-ani Sisa nemá cumel.Teda-MA,no nikdy nechcela 😒

surviver
18. máj 2010

dobre ranko 🙂
wolfi ja mam 2 Avent flaše so silikonovym cumlom,ale maly vobec nechce z tej flaše pit 😠 .,takže mi stoja v skrini... A mam ešte 2 sklenene-Babynova a s latexovym cumlom a tie mu vyhovuju...cumel je latexovy,ortodonticky a tie Babynovacke su ,že od 0-6mesiacov a potom od 6-12....a čo sa cumlika na cumlanie tyka ,tak mame NUK ortodonticky a čislo 1. Mala som ho aj v porodnici a maly,ked už som nevedela čo s nim,tak som mu dala cumlik a celkom si zvykol.tie cumliky na cumlanie menim každy mesiac a aj ked bol nachladeny,tak som mu potom dala novy,takže teraz mame už štvrty cumlik od narodenia 😉

myslim,že Ti na začiatok stači jeden cumel latex,jeden silikon,a aj cumlik,dva druhy a Matej si vyberie čo mu chuti a potom už len to budeš kupovat,ale myslim si,že najviac mu bude mamina cicuška chutiť 😉

wolfskinka
18. máj 2010

ciky survi dik za nazor

kupila som cumel silikonovy 1 velkost , este flasku a cumel na flasku

lucula73
18. máj 2010

wolfi - ja som myslela cumle na fľašu,nie na cmuľanie....ale ok ....ani moj nechce dudlať cumlíky a počula som,že tie silikonové detičky moc nechccú,radšej klasiku,.....a cumeľ na fľašu č. 1. ti uplne bude stačiť,to je od narodenia 😉

wolfskinka
18. máj 2010

lucul ja viem

lucula73
18. máj 2010

wolfi 🙂

lucula73
18. máj 2010

inka ja som kúpila tie fľaše Avent preto,lebo tam písali,že majú podobné sanie ako z prsníka,ale keďže moj nevie sať,tak nevie poriadne piť ani z tej fľaše,on drží ten cumlík nie ako cicík,ale klasický cumel na fľašu...no a keďže tie fľaše a cumle sú dosť drahé,tak sa mi nechce zase kupovať iný druh,už si malý zvykol...

domcek
18. máj 2010

Cafte, mi tiez mame cumel aj flasku avent ale v policke na okrasu...nasa cumel absolutne odmieta lepsie su ruky alebo Simonkova ceruzka s macikom 😝. O flasi ani nehovorim. Zatial sa len kojime hadam nam to vydrzi kym pridu prikrmy.
Caves Survi. 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
18. máj 2010

ahojte 🙂

domček čauko 😉 ,tak ešte stale netreba cumel? no ste ho asi zbytočne kupovali...ona ani v nemocke nechcela,ked si pamatam,zato Timurkovi velmi chuti 😀

katka tak všetko naj k 2 mesiačikom a nech je to spanie len lepšie a lepšie 😉

surviver
18. máj 2010

luculka a Ty si už ten kočik kupila či??? a presne ako vraviš ani moj maly nevie z toho aventu pit,ale na cicušku sa prisaje ,len tak fuči,škoda,že už mam tak malo mliečka a on ja taky hladoš 😠

domcek
18. máj 2010

Survi, no asi tak... veru zbytocne sme ho kupovali. Uvidime ci sa jej nezapaci ked bude starsia.
katka tak to ste mali pekny darcek. Nasa nam to tiez spravila a ja som veru v noci uvazovala ze idem aj polovicku nakrmit ked mlada dama nevstava... 😀 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
18. máj 2010

katka hej,lebo on je velky hladoš a dost plakal a dokyna povedala,že je asi hladny,tak sme začali davat flašku...

surviver
18. máj 2010

katka,ale som zabudla dodat,že plakal nadalej,tak to asi nebolo z hladu,ale z tych kolik...no ale ked začneš davat flašu,tak si "piliš konar pod sebou" ,lebo je jednoduchšie z flaše pit,kde mu to tečie ako sa usilovat z cicušky,tak maly začal slabšie sat,potom sa aj mlieka menej robilo v prsniku a už to šlo dole vodou aj s celym kojenim,ale ešte tam čosi mam,tak si 2-3 krat do dna ešte pochutna 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
18. máj 2010

tak to maš super,že maš tolko mliečka 🙂 ...no bude to už len lepšie s tym bruškom,oni musia asi dozriet tie detičky,myslim ich črievka a tak....

surviver
18. máj 2010

ja som odsavala,ale kedže v tom čase nam maly strašne plakal,niekedy aj 3-4hodiny v kuse,tak som nestihala aj odsavat aj jemu sa venovat...takže som to vzdala,ale teraz ak mam čas,tak odsavm,aby som podporila tvorbu mlieka...nech si ešte pocucka aspon do pol roka

domika9
18. máj 2010

ahojte tak som chcela hodiť nejake nove fotečky ale zase sa mi nedaju pridať do albumu fotky nechapem že mi to nende asi budem musieť zase napísať adminovi

lucula73
18. máj 2010

survi ahojček - nie nekúpila,cez víkend som prečítala celú diskusiu o tom mojom vysnívanom kočiariku ale....čakám,kým vyskúšaš športovú časť a povieš mi ,ako sa ti pozdáva,hihi 😀 😀
ale vážne - neviem sa rozhodnúť,či kúpiť 2008 alebo 2010......na základe tej diskusie.....
a Timurko ako?dnes moj malý sa tri razy pretočil z bruška na chrbátik,len som kukala,keby som však nebola pri ňom,zakaždým by si udrel hlavičku pri tom dopade...ale nech trenuje..... 😀

domi - tak zisti,prečo ti to nejde,som zvedavá na malého..... 😉

domika9
18. máj 2010

ani tu mi nejdu pridať ani do albumu 😠

lucula73
18. máj 2010

domi škoda... 😠 ,však sa spýtaj admina

domika9
18. máj 2010

už su tam 🙂
dobru noc 🙂

lucula73
18. máj 2010

videla som ,krásne foto.....

dobrú nocku.

romy01
18. máj 2010

ahojte kocky

teda nelka nam rastie ako z vody - a matusko ten uz sa zda uplne adaptovany na novy svet 😀 😀 😀 Tie babatka su take rozkosne, clovek sa nevie vynadivat 😀
wolfi ja som kupila jeden cumlik a jednu flasku - znacku NUK - aj to som sa pomylila, lebo mi svagrina tiez doporucovala co sa tyka flasky AVENT. Ale zarial mi po jednom staci a dokupim az ked bude treba.

wolfskinka
18. máj 2010

romy dik za info, cumel mam neviem aku znacku ale silikonovy a anatomicky a flasku idem kupit AVENT

domcek
19. máj 2010

lucula tak maly riadne trenuje. Nasa sa zatial nepretoci da sa na bok zatial ale myslim ze je to otazka casu. Noa okrem toho ze chce stale sediet uz jej to nestaci a objavila krasu noh tak teraz uz chce zasa stat. Len keby som mala ruky zo zeleza resp daky zdvihak co by ju drzal.... 😝 😀
Inac dobre ranko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre