Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
19. máj 2010

ahojte 🙂

luculka,tak ja sa do športiaka ešte neponahlam,lebo do troch rokov,či ako je pisane,že sa v nom da vozit,tak sa ešte navozi...pokial vojde do hlbokeho tak tam bude 😉 ....a naš sa tiež pretača,ale z chrbatika na bruško ,ale naspät ešte nevie sa vratit...a naramne chce sediet,furt sa dviha,ale ho brzdim,ved je ešte skoro,ešte ma slabe kostičky 🙂 a boli sme aj v takom "centre" kde nas naučili baby masaže a nejake cvičenia,tak teraz pekne doma cvičime a masirujeme,velmi sa mu to pači,sa normalne teši,ked ho dam na stol,už vie,že ideme cvičit a aj den nam rychlejšie zbehne 😉

surviver
19. máj 2010

domček čauko 🙂

domcek
19. máj 2010

surviver ahojcek,
nasa chce sediet asi od 11t vsak som ti pisala. Teraz pokial ju nepodrzime v sede par krat za den tak koniec sveta.
Dnes rano pri pokuse o sedenie za mi znovu na kompletku povracala este aj mna , paplonik no proste som lietala za rana.
Teraz spinka. My sa tiez po kupkani trosku masirujeme inac dako lezat nechce stale to snou sije boooze.
Ona kludne lezi asi len ked spi.Pozdravujeme Timurka.
Inac co sa tyka sporiaka. Tak mi ho asi tak za mesiac uz asi budeme riesit kedze Stelllka v kociku funguje len vtedy ked ma spat. Svedavica nic nevidi takze nezaujimave. MY sme sportiak pri Simonkovi vyuzili do 1,5roka potom sme presli na golfky bolo to lahsie a skladnejsie.

surviver
19. máj 2010

no tak su to šidla,tie deturence,aj Timurko sa furt vrti,no niekedy problem prebalit 😀 ..Timurkovi pozdrav odovzdam a tiež teraz spi,ale on cez den a doma len take 30 minutovky dava 😉

a už sa tešime na Stllušku,že ju niekedy "life" uvidime,ktovie či sa na seba budu pamätat? 😀

a tie golfky,vidiš možno nakoniec aj mi budeme kupovat niečo lahšie,ale to ma ešte čas 🙂

surviver
19. máj 2010

Stellušku...mi nejako pismenka miznu dnes 😅

domcek
19. máj 2010

NO asi tak. Ja dufam ze dnes konecne na kociku vonku vyrazime kedze sme od nedele doma zavrete koli dazdu. Akurat v pondelok sme boli trosku vonku aj za dazda len tak po dvore, len tak kukala co to za palicu drzim.. 😀
No mi sa tiez veeelmi tesime na porodnicoveho partaka.
Vsak hadam sa podari dake letne stretko.

domcek
19. máj 2010

INac ja by som si tiez dala masaz. LAe dnes idem aspon ku kadernicke huuuuuraaaa sa tesim.

domcek
19. máj 2010

ale..... 😝

domcek
19. máj 2010

No uz je hviezda hore beeeziiiim. Spanok trval 38min...

lucula73
19. máj 2010

ahojte,

tak veru šikovniatka sú tí naši drobci......aj moj by chcela iba sedieť,a keď sedám s ním,tak sa zapiera nohami o gauuč a už stojí,beťar jeden....a on má totálny nedostatok vitamínu D,dávame až 4 kvapky vigantolu,tak sa bojím,aby si neskrivil pri tom sedení chrbátik.Ale proste ho neudržím inak...

lucula73
19. máj 2010

bože tie preklepy,ale chápete,že...

kamka17
19. máj 2010

lucul...úplne sme to všetko pochopili 😎 😉 😎 😉 ...a 4 kvapky toho vigantolu to je veľa?? lebo nem rozumiem ešte takýmto veciam, tak aby som sa vopred poučila 🙂

romy01
19. máj 2010

ahojte kocky.
Prave som prisla na to ze z coho mam posledne dni otrasnu zahu - je to z citronu v caji. Ale ako som si dala fatru , hned to preslo akoby zazracnym prutikom.

lucula som kukla fotecky a mala je zlata ako prebaluje braceka 😀

domika9
19. máj 2010

ahojte tak som hodila ešte nejake fotečky našeho zlatička
dnes ideme do poradne aj na kontrolu na klby tak snad už nebude treba davať ten balík na dupajdu 🙂
kamka bežne sa davaju 2 kvapky denne 😉

u nas je take počasie že dakujem pekne maly ešte nebol skoro vobec vonku dnes leje , včera predvčerom fukal brutalny vietor 😒 lae vrtaj od zajtra to ma byť lepšie -som zvedava

domika9
19. máj 2010

romy a ty kde maš fotečky z albumu ? aktualizuj domček 🙂 sa ti to riadne krati

lucula73
19. máj 2010

no musím aktualizovať fotočky aj ja.... 😉 snáś sa večer k tomu dostanem.

kamka - normálne sa berú 2 kvapky všetky detičky bez rozdielu....my berieme 4... 😠 ,dokina mi povedala,že on veľmi rýchlo vyrástol,že to je typické pre predčasniatka,chcú dohnať zameškané 😉 ,no a preto mu tie dve kvapky nestačia....

mzuzka
19. máj 2010

babulky ahojteeee, lucka za chvilu sa stretneme, ja sa tak neskutocne teiiiim domov 🙂
inak aj moji rychlo rastu, richi rychlajsie kao Markus ale obaja. asi je to ozaj pravda, ze dobiehaju zameskane ;)

domika malinky je nadherny, boze, keby sa to dalo, zariadim aby boli moi takyto aspon rok 🙂 dnes som volala s Krajkom, v sobotu sa ideme pochvalit 😵

my ideme za chvilku este na ockovanie s chlapcami, dufam ze nezateplotkuju ☹ a rano o 4tej vyrazame na letisko 🙂))

kamka17
19. máj 2010

zuzi...tak prajem úspešné a bezteplotové očkovanie a šťastný let, nech to zvládnu svištíci v pohode a ty bez stresu 😉 🙂

romy01
19. máj 2010

zuzka mas odvahu ist s takymi drobcami na taky narocny let, nebojis sa? No ale zelam pokojny let - a nech nemusite obchadzat popol z islandu.

domka moj mm akosi nestiha - Chodi z prace neskoro a nechcem aby ma fotil pod lustrom. Ale v sobotu uz ozaj ozaj slubujem doplnim albumik a poslem vam IPcka na fotolog - dala som si ho neverejny.

romy01
19. máj 2010

baby dokedy sa moze v tehotenstve brat magnezko ? Lebo mne ho kazala v 30tt len preventivne 1- 0-1 ale nevravela ze dokedy, ci az do porodu. Trosku sa bojim aby kvoli nemu nebol maly este vacsi, lebo z vitaminov su vraj deti vacsie. Okrem toho beriem aj zelezo a vit B

domika9
19. máj 2010

romy tesne pred porodom nejake 2-3 týždne ho vysad lebo ti može myslím oddialiť porod

domika9
19. máj 2010

aha romy a to prečo? -neverejny?

romy01
19. máj 2010

aha tak najvyssi cas ho vysadit - najneskor asi buduci tyzden - resp dojem tie co mam a dalsie si uz nekupim.

No a neverejny preto ze mm nechce aby som potom zverejnila vsetkym fotky babatka - len tym co vas tu uz dlhsie poznam tak som mu vyhovela.

domika9
19. máj 2010

mm tiež nieje nadšeny takymi foramy ako je toto a facebook ale tu vas poznam a na fb som dala len 3 fotky

wolfskinka
19. máj 2010

romy podla mojich info do 32tt, ja som uzivala 3x2 500mg tablety, ale ked mi kamoska povedfala, ze ma s tym zbytocne predavkovava, tak som ho vysadila, lebo ze ked to budem potrebovat uz mi nemusi zabrat, tak si dam teraz len tabletku, ked mi tvrdne brusko ale som unavena moc, ale inac max 2 denne

surviver
20. máj 2010

ahojte 🙂

romy to magnezko sa ma najneskor v 35-36tt vysadit,lebo potom by si vlastne oddialila kontrakcie a mohla by si prenašat...a vysadit sa ma postupne znižovanim davky,nie naraz zo dna na den 😉

wolfskinka
20. máj 2010

romy ja idem buduci tyzden na poradnu a spytam sa na to magnezko ale zostalo mi asi uz len 20 tabliet tak uz dalsie nebudem kupovat, vacsinou si dam iba vecer pred spanim, vtedy mam tvrde brucho cely den je v pohode ... klop klop klop

wolfskinka
20. máj 2010

baby jedna otazka, dala som prat plienky, ako ich skladate na 3 alebo na 4, ked ich budem zehlit

surviver
20. máj 2010

wolfi,ja na 4

wolfskinka
20. máj 2010

survio dik za info, lebo netusim takemu malinkemu ako sa skladaju plienky na vyvazovanie do ortopedickych nohaviciek ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre