Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
20. máj 2010

dnes som dala prat plienky buduci tyzden zacinam 33 tyzdne a tot uz najvyssi cas, ked mam 38tt nastupit do nemocnice, ak dovtedy vydrzime pokope, pomalicky teba pochystat,lebo potom toho bude vela a ked nebudem vladat kto mi s tym pomoze

lucula73
20. máj 2010

wolfi a prečo už v 38tt? 😕

lucula73
20. máj 2010

survi - no to som nepochopila,že na 4.... 😀..........a ty ešte dávaš dve plienky?my nedávame vobec,boli sme v 7 týždni u ortopeda a povedal,že nemusíme,tak dúfam že je to tak,je to vraj najlepší ortoped tu u nás....

wolfskinka
20. máj 2010

lucul s mojou diagnozou nechce riskovat ... boji sa ze by som mohla dostat epi zachvat keby nahodou prisli kontrakcie, tak preto cisarsky a preto tak skoro pre istotu, lebo nebolo by dobre, keby to na mna prislo do toho chytit z nervozity zachvat ...

wolfskinka
20. máj 2010

ale vsetko sa bude riesit za pochodu ... ako na tom budem, termin mam 20.7. ale nastup do nemocnice predbezne tak na zaciatku alebo v polovici 38tt ...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
20. máj 2010

no dnes som bola na nakupy ... kupila som sudokrem, AVENT krem na bradavky taky co sa nemusi umyvat, pampers utierky, poporodne nohavicky, flasku a 4 bodiky .... kuk foto .. Matejova garderóbe uz je na komplet, este kadejake to harapadie na kupanie, postielku a sme komplet

Baby kuknite moj fotoalbum gulkova garderoba, to su vsetky vecicky co mam pre neho na oblecenie .... napada vas este nieco co mi chyba ????

wolfskinka
20. máj 2010

krasna ciapocka

surviver
20. máj 2010

luculka,na 4 znamena,že rozprestretu plienku zložiš na polovicu a potom ešte raz na polovicu,čiže budeš mat 4 vrstvy a vznikne ti obdlžnik,ktory zohneš na poly a daš do ortopedickych nohavičiek 😉 ....my balime pamperska a jedna plienka a ortop.nohavičky,tu v ZA sa chodi s nožičkami v 4tyždnoch a potom je kontrola až v 5 mesiaci,,,dovtedy sa bali na široko 😠 ,tak nech už mame 5. mesiac za sebou,aby sme už len pampersku davali 🙂

lucula73
20. máj 2010

survi - aha,tak aj ja tak skladám plienky,keď žehlím... 🙂
my sme boli tiež už na jednej kontrole a ideme ešte raz v piatich mesiacoch...ale doktor povedal,že keď je to v poriadku,nemusíme...aj som rada,lebo to moje motovidlo zabaliť...uf 😀

surviver
20. máj 2010

luculka,tak som rada,že csa chapeme 😀 ,no hej je to problem zabalit niekedy,ale ma to vyhodu,že ak ma široke,tak sa potom tak nemece a nekope nožičkami,ale nedavam mu to cely den,tak 3 -4hodiny do dňa to nema,lebo detska povedala,že to ma dobre,tak ,že ho v tom nemusim držat cely den 😉

surviver
20. máj 2010

wolfi podla mna maš asi toho dost,len možno viac podbradnikov by sa zišlo,ale možno Ti aj bude stačit a snad by som ešte nejaky svetrik kupila,viem,že bude leto,ale predsa...

wolfskinka
20. máj 2010

tak na 4 ... budem asi aj ja, kamoska sklada na 3 a sa mi to zdalo hrube ...

survi este jednu mikinku kupim asi urcite taku hrubsiu fleesovu

lucula73
20. máj 2010

wolfi - dokúpiš v pohode aj potom...ja som teraz popredala nejaké veci,niektoré sme nemali ani raz oblečené,títo drobci nejak rýchlo rastú..... 🙂

lucula73
20. máj 2010

survi - no na temu podbradníky - no coment....ja nestačím prať aj sušiť,už som dva razy dokupovala...aj tvoj tak slintá? 😀

cikyta
autor
20. máj 2010

Caute mamule. Ako? Plienkujete? Podbradníkujete? 😉

surviver
20. máj 2010

luculka aj my sme už niekolkokrat dokupovali podbradniky a to koli refluxu,teraz ich mame asi 20ks 😉 ...a slintat začal posledne 2 tyždne ,aj furt niečo hryzie,tak neviem ,žeby zubulky 🙂 ,ja už sam taka zvedava na jeho zubky,tak sa na ne tešim,že ake budu 🙂

ciky čauko,už ste sa zabyvali? 🙂

domcek
20. máj 2010

Caveste ja takto neskoro.
Potrebujem trochu zrelaxovat. Dnes zasa sialeny den. Rano so Simonkom na kontrolu k zubrovi, potom na nakup, domov nieco navarit, potom s malym na tanecnu , potom po neho a polovicku a.....booze zajtra nieco obdobne mna odvezu a vraj materska dovolenka hahahahahaha...
Survi mi sa uz na siroko nebalime od Stellkinych 11t. Boli sme na kotrole a lekar povedal, ze je vsetko ok, ze v 6mesiacoch kontrola jadierok ci sa dobre vyvijaju a na to siroke balenie vplyv nema. Juuuj ale som si vydychla.
Nasa sa tiez dost slinta uz asi mesiac ale podbradniky moc nepouzivame skor sm stale s plienkou cez plece resp ju stale utieram, ked ma podbradnik tak ho zuzle potom ju natahuje no proste tak. 😝

lucula73
20. máj 2010

domcek ahoj - aj my zuzleme podbradníky a nielen tie,hlavne celé pastičky.. 🙂

surviver
21. máj 2010

ahojte 🙂

domček,tak to fakt nechapem s tym balenin 😲 ...to každy ortoped ma ine pravidla??? lebo mi sme to tiež mali dobre,ale v Za do 5 mesiacov 😠 ,ale aspon v lete už bude odlahčeny od toho 😉 ...

luculka a pestičky aj nam chutia a ked si tam da celu ručku,no nie raz ho aj natiahne 😝 ...

maminy a kedy začnete s prikrmami??? nam na gastre vravela ,že od 5 mesiaca môžme...

romy01
21. máj 2010

ahojte

wolfka, mate krasne tie bodynka a najviac sa mi paci to posledne bodynko- kosielkove- to som ste ani nevidela aby bola taka kombinacia - to je super vec.
Inak ja som brala magnezko od 30tt ale len preventivne mi kazala doktorka aj ked som nemala ziadne problemy ani mi netvrdlo brusko. Brala som len jednu rano a jednu vecer ale som to zaciatkom tyzdne znizila na jednu denne a este tam mam asi 5 tabletiek. Tak to doberiem a to mi bude koncit 36tt tak by to malo byt OK nie ?

Baby len nedavno ste rodili a uz sa bavite pomaly o prikrmoch , ja odpadnem ako to strasne leti. Mne to teraz uteka strasne rychlo. Ked si spomeniem ako mi zaciatky ĺiezli na nervy a nevedela som sa dockat 30 tt a teraz by som brala keby som sa mohla vratit do 20tt

wolfskinka
21. máj 2010

romy dik .... 36tt uz je ok, babetka narodene v 35tt uz nedavaju do inkubatora, pokial nemaju problem .. kamoske sa narodilo v 35tt a po 6 dnoch isli normalne domov, maly mal 2200 a ani v inkubatore nebol

wolfskinka
21. máj 2010

romy no veru ... vsetci hovoria ze ten koniec sa vlecie, ale ja mam skor pocit ze uteka, mne sa skor vliekol ten zaciatok

cikyta
autor
21. máj 2010

Survi-ahoj........no.Ešte to nie 100%-né,ale už bývame 😉 Stále je tu roboty a už ani chuť niekedy nemáme s mužom 😒

My sme balili naširoko+nosili frajkovu perinku do 8 mesiaca 😢

domcek
21. máj 2010

Cafte. TAk trosku klud mam a konecne pijem rannu kavu.
romy naozaj to uteka, len sa ty nechci nikde vracat vsak za par tyzdnov budes maminou. 😉
ciky mi sme mali tiez tu frajkovu perinku, v porodnici malej ani doktor sono nespravil a vraj zle ma velmi.
Tak nam toto predpisal no neviem ako ty ale vacsiu chu.....som jakziv nevidela. Stellka to mala na sebe jeden den, ktory cely preplakala co ona inac neplacka, nemohla sa vykakat predoze v tom bola ako v skafandri a stehienka mala cele poodierane.
Tak som ju klasicky nasiroko balila. Po 2t sme mali ist na kontrolu este do DK zaujimave ze nozicky uuuuuplne super oba klbiky na a1+
Ja chodim s nasou na kontroly nie tu v Ruzomberku, ale do kupelov Lucky su tam velmi dobry odbornici a vyhovuje nam to casovo minule sme tam boli o 18,30 a vybaveni za 10min.
Tu co mame lekara v RK tak on by najradsej kazdemu dietatu preventivne doprial balenie na siroko do 6-8mesiacov a nema problem davat remence. A cakanie ...objedna ta na 7,30 a dostanes sa na rad o 12-13h.. 😖

cikyta
autor
21. máj 2010

Domcek.
My sme mali tie klbiky ozaj zle.Aj členky (tie su doteraz ešte trochu na prd.Vytočené a ploche.)
Boli sme u viacerých ortopedov. Stále sme balili naširoko a až po 6 mesiaci nám dali frajk.perinku,čo maju nosiť 3 mes.deti,nie také , čo už sedia! 😠 Nikde sme ju nezohnali,tak nám ju v jednej sukromn.spoločnosti šili na mieru a malo sa to nosiť na oblečení !
To bolo slz! Mojich aj Silvinkyních 😢 A zvlášť , ked sme takto trpeli od apríla do decembra.Takže celé leto 😝 Aj s oblečením bol problém tým pádom.Aj so zapareninkami.Aj s jednou sestričkou,ktorá po nás hukala furt a nezabudla si odpustiť poznámku,že ak nebude chodiť,je to moja chyba! (len preto,že som nemohla nikde zohnať tu frajk.perinku a neverila,že ju nekupim v lekárni,ako ibalgin 😠 )
Takže do 8 mes.sme sa trápili a keby tvrdili,že to má stále zlé,tak v 9 mes.by sme prišli na kontrolu po svojich 😀 lebo v 9 mes.sa postavila a chodila 😀
Je to na dlhé písanie,ale základ je,že to máme za sebou.Možno nám ešte hrozia časte vyklbenia členkov (má to aj Sisin otec,ale inak OK)
Tieto klbiky su hlavne dedičná záležitosť.Tí,čo ich maju zle a zanedbaju to v detstve,tak v dospelosti maju problém....že ich to bolí,maju vydrate-plytké jadierka,ako dôchodcovia,síce maju len 20 rokov napríklad.atd... ☹

domika9
21. máj 2010

ahojte wolfi tie posledne body čo máš v albume su fest fajne ja ich velmi rada používam , prave take čo sa naťahuju iba cezz hlavu som zatial nepoužila vobec a už nam budu aj male

a s klbami sme boli na kontrolu tento týžden a bola v čakarni taka mudra pani a že načo idem s takym malym ku ortopedovi a ja že na kontrolu s kklbami a ona premudrela že to nie teraz že až po 3 mesiacoch a ja že nie žeteraz sa chodí na prvu kontrolu po 4 týždnoch a ona zase svoje 😠
a teraz ideme za 6 týždnov lebo nemame ich ešte celkom ok

cikyta
autor
21. máj 2010

Domi-tu chodia všetcia 1 krát v 6 týždni a potom ešte pár krát podla potreby.Takže zhruba 3 krát tu ide každý-aj ten,kto ich má OK.

domika9
21. máj 2010

v stredu sme mali 1. poradnu a čo som vam spomínala tie palčeky že ma zapalene ešte od nemocnice tak som to ukazovala dr. v poradni že sa to nejako nezlepšuje tak nas poslali na chirugdiu a dr. mu to strihal tak maly strašne plakal chudačik taka bolačka ja som mala čo robiť aby som sa nerozrevala tak sme boli uboleny

romy01
21. máj 2010

ahojte

domka aj ja mam problem neplakat ked take veci iba citam - teda chudatko malinke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre