Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
21. máj 2010

domi - no chudáčik malý..viem si predstaviť....

mne dnes malý plakal v kočíku asi dvadsať minút,kým sme došli domov,nemohla som ho ani na ruky zobrať,lebo by som kočík nevytlačila jednou rukou do kopca...strrašne mi ho bolo ľúto,ľudia po mne kukali a ja som nevedela,čo mám robiť.. ☹

romy01
21. máj 2010

juj luculka, ti nasi drobci nam davaju zabrat. Ja si neviem predstavit ze by maly plakal aj na rukach no to budu soky.

Bybenky prajem pekny vikendik 😀 😀 😀

cikyta
autor
21. máj 2010

Chudiatko Matusko.
My asi pôjdeme zase na prepichovanie kanálikov v očkách,no v tomto veku ju asi uspia ☹
A mna bolí uplne príšerne zub 🙄

lucula73
21. máj 2010

ciky - ☹ ,vy ste s tým tuším už mali problém,nie?

surviver - ja s príkrmami plánujem až po polroku,ale dnes som kúpila ryžovú kašu nemliečnu,že mu skúsim dať za malú lyžičku do fľaše s mliekom,či ho to viac nezasýti,my sme totiž zase začali jesť v noci dva tri razy,už sme jedli len raz...ja si myslím,že on je hladný z toho mojho mlieka,aj z beby,je jedno čo mu dám,aj tak sa zobudí 😠

cikyta
autor
21. máj 2010

Ano Lucul.To bola ešte malé bábätko.

zefa
21. máj 2010

ahojte
zlatá stredná cesta na plienky...po kontrole v 6 týž.mali všetko ok,ale baliť kázali do 3 mes,ked sa šlo na druhú kontrolu...ja som ich cez leto netrápila s balením(pretože Nancy sa zapálila celá šuška),takže som ich balila iba na noc..a s príkrmami by sa malo začať po ukončenom 6mes....no ale každý povie ináč..my sme až od polovice 7.,nakoľko ja som alergička,do 3 rokov hypoalergénny jedálniček...toto leto budú jesť 1x jahody 😒 ,ale radšej to vydržím ako si neskôr vyčítať,že kôli strave sme chorí..aj ked ekzém nás neminul 😠 ,lenže viem aký debilný život je s alergiou 😠 😠 ..a nič nestíham,pretože som celé dni na brigáde a potom neviem čo skôr
idem haji
držkajte sa 😉

jennys
22. máj 2010

Ahojte kočky, ja vôbec nie som v obaze čo sa tu za týždeň stalo, som v nemocnici od pondelka. Bola som na gastre, zlé výsledky z krvi tak ma poslali rovno do nemocnice. Mala som aj kontrakcie ale jem tabletky magnezium a každý deň chodím na záznamy, momentálne všetko OK až na to moje svrbenie a výsledky krvi. Takže asi tak v skratke, ešte počítam a potom sa ozvem a budem sem chodiť častejšie keďže netuším dokedy tu budem v tej nemocnici.

cikyta
autor
22. máj 2010

Ahojte.
Už tie očká Sise prepichovali,no nepomohlo,takže bude pravda,čo mi vravela jedna predavačke včera a to že:
-bude trpieť celý život.Bude chodiť stále na prepichovanie a kvapky budu na dennom poriadku 😔

Zefa-vraj za zapareninky môže MAMA.Teda aspon mna tak zdrbala tá užastná sestrička na ortopedii,ked som sa jej sťažovala,že vonku je 33°C,Silvia má pampersku+2 normálne plienky+ortop.gate a na tom oblečenie+frajkovu perinku,ktorá bola pekný "kus matraca" 😠 .........Tak vraj-to je moj problém a zato možem ja,nie to balenie naširoko.No krava je krava 😒

My,kedže stále kojíme,tak prikrmujeme od 6 mes.inak nekojenci maju začať v 4.mes.

Jennys-ty sa dievča drž a posielame tebe aj chlapčekom hodne sily a zdravíčka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nech ste už domka z nemocky a najbližšie tam idete len porodiť 😉 Musite to mať velmi ťažke ☹ Juj...

surviver
22. máj 2010

ahojte,babulky dakujem za nazory ohladom prikrmov 😉

jennys,tak to mi je luto,že musiš byt v nemocke,ale aspon si tam pod dohladom,držim palce nech ste už čoskoro doma 🙂

domika,tak to si mala zažitok chudatenko maly Matuško,ale snad už je po všetkych vašich trabloch a bude len dobre 😉

ciky,no si viem predstavit,že v novom byte je furt čo robit,aspon zo začiatku,ale ved pomaly to nejako zmakneš,Ty si šikulka...a mala Sisi to ma z prievanu,či len tak sa jej tie slzovody upchavaju?? a čo ten zub? Snad Ta už prestal boliet...a stale sa Ta chcem spytat,len furt zabudnem,ako ste na tom so spanim?? je to lepšie?

ostatne kočky čauko a pekny vikend 😵

cikyta
autor
22. máj 2010

@surviver Nie.Nemá to z prievanu.Má len zrejme užšie slzné kanáliky a tak ide vlhkosť-slzy-von z očka.Ci je zima,či je leto a len vonku.Tak chodíme po vonku ako trefení................dieťatko uslzené,slzy sa jej kotulaju ako hrachy a pritom sa smeje... ☹
Ved uvidíme,čo nám povedia druhý krát na očnom 😔
Zub ma bolí a boskávam ruky tomu,kto vymyslel ibuprofen,inak sa tu válam od bolesti.Dufam,že mi to prejde,inak neviem...nemožem isť k zubarovi,ani na chyrurgiu.Za 1.Sisu neni kde dať,za 2.kojím,takže injekcie nehrozia ☹
Spanie je zase na prd ako aj bolo 😒

cikyta
autor
22. máj 2010

Bože aké chyby,ja som riadny tlk... 😠

jennys
22. máj 2010

No neviem ako to tu bude, či tu budem do pôrodu alebo ma aj pustia domov, ale to pochybujem. Takže sa tu snažím trochu udomácniť aby som to nejak vydržala. V noci nemôžem spávať, zaspím tak o druhej štvrtej ale potom spím do rána kým tu nechodia sestričky a potom aj cez deň keď sa dá. Až nezvyk že tu nemusím nič robiť. Dnes si s babami čo sú so mnou dve na izbe kukneme nejaký film aspoň nám rýchlejšie prejde čas.

surviver
22. máj 2010

ciky,tak,to nie je nič moc s tymi kanalikmi ☹ ...takže si stale Siskin cumlik...viem ,že sa človek nevyspi,aj ja to poznam,ale aj tak je to zlate,ked ten drobček,je taky "zavisly",je to prekrasny pohlad ,ked sa tak slastne pricucne 😵

ciky a injekciu ,Ti možu dat ked kojiš...ale ved ak to nebude treba tahat,tak by sa tam možnodalo urobit niečo aj bez anestezy...

jenny,no tak aspon jedno pozitivum nemocky,že nemusiš nič robit...ale doma je doma,tak nech si skoro doma,aj ked tam budeš musiet aj čosi porobkat...

cikyta
autor
22. máj 2010

Juj Survi.
To musí byť z injekciou,lebo to mám zlomenu stoličku a len koren v dasne,čo už je hnisavý ☹ Takže len vyrezať a zašiť,lebo to mám 2 vedla seba a su to velké kusy 😔
V ustach mám také zázraky 3 a čakám,že sa mi zlomia dalšie...Ani mostík-korunku už nebude dať na čo uchytiť 😢

cikyta
autor
22. máj 2010

Už som bola u zubára asi 2 krát,čo kojím a vždy sa mi na to vykašlali,kedže to bez injekcie nejde...........kázali mi modliť sa,nech to ešte nebolí.Max.mi dali preč zubný kamen,lebo iné ukony ako trhačky sa mi už robiť nedaju 🙄

surviver
22. máj 2010

ciky,ale injekciu Ti možu dat,ked kojiš...skor sa im asi nechcelo ťahať ☹toť moj nazor ...lebo dat von take korene nie je sranda,niekedy to ide lahko,ale niekedy robota aj na hodinu 😠 .......

cikyta
autor
22. máj 2010

@surviver Už mi vyberali podobný a trvalo to 2 hodiny. Teraz som si to to už nechcela dávať von u zubára,ale na chirurgii,ako mi vtedy dr.povedal.Ked mi to vtedy 2 hod.ťahal,tak povedal,že už nikdy viac! Tie korene su neskutočné.Išli von aj s kosťou.
Teraz naposledy mi to chcel dať zubár von (asi zabudol,čo to bolo minule,ked si znova trufal)
A ja som mu povedala,že kojím.A to injekcia nemôže byť.
Tak vravel,že mi dá taku slabu injekciu.No a to zase nechcem ja.
Viem presne,čo mám v hube,takže nejaké "slabe"injekcie nehrozia.

zefa
22. máj 2010

ahojte
ciky....som si to musela 2x prečítať..no sprostému rozum nedáš...to sa nedá ináč napísať
ad zuby...mi rozprávaj o tom 😠 😠

jennys...chúďa moje 😖 teda toto nezávidím ani trochen...ja mám z nemocky už koprivky...som tam vyrastala 😝 😝 ..a na pôrodnici mi bohate stačili tie 2 týž.čo som tam bola..na 4 deň po cisaráku som sa balila domov

wolfskinka
23. máj 2010

ahojte,
včera 22.05.2010 o 22,10 som sa stala tetou, Matúško vážil 3370g a meral 50cm ... 🙂 a teraz je na rade Matej 😵

domika9
23. máj 2010

jennys drž sa viem že je to strašne byť v nemocnici ale da sa to prežiť 😉
ciky au au au nezavidím

wolfi gratulujem

cikyta
autor
23. máj 2010

Ahojte.Wolfi gratulujem
Nespala som skrz zub.Mám zápal cez pol papule.Takže hrozia aj antibiotiká,no ani tie nemôžem pri kojení 😔

wolfskinka
23. máj 2010

dakujem vsetkym ...

ani ja som nespala a baby viete co sa mi stalo som sa rano zobudila a vstala som a som sa zhola a rozdrapilo sa mi cele pyzamo ...

lucula73
23. máj 2010

ciky možeš,nebuď zase taká....keď treba,tak sa dá....Zinat možeš a určite sa ešte niečo nájde....

inak pekný deň....

domika9
23. máj 2010

ciky je niekolko atb ktore sa možu pri kojeni ved ja som už brala atb takže neboj

cikyta
autor
23. máj 2010

Ved uvidíme,ako bude.Ráno idem k zubárovi 🙄 Dnes som už zjedla "8 kýblov" zmzliny 😅 To je K...A bolesť 🙄
Ved ak čosi,mám rada biele ruže 😅

domika9
23. máj 2010

😀 ciky karafiety by ti nestačili ?
dievčence mam otazočku ako ste vybavovali všetky tie prispevky pri narodeni dieťaťa na matrike nam dali žiadosť o préídavok pri narodeni dieťaťa a nič viac ale ku tomu treba ešte doložiť potvrdenie od detskeho že sa dieťa dožilo 28 dni a potvrdenie od gynekologa že som absolvovala všetky prehliadky to vam dali kde alebo si to mam stiahnuť z netu ?
a ešte som sa chcela opytať ten príspevok čo je cca 4000 -niečo korun a potom ten zvyšeny tých vyše 20000 sk to sa žiada naraz alebo sa to žiada zvlašť?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
23. máj 2010

katka aj my strihame nechty jak divy sice nie 2x do týždna ale strihame a stale su nejake dlhe

cikyta
autor
23. máj 2010

Katka-Aj ja som strihala nechtíky 2-3 krát do týždna.Do pol roka rastu strašne rýchlo.Už teraz to nieje také hrozne.Už rastu pomalšie,vlastne ako ona celá 😉

domika9
23. máj 2010

baby a ako často prebalujete ? pred každym kojením alebo krmenim alebo aj pomedzi to ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre