Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

chorale1
31. máj 2010

romy mne pomáhala iba fatra, mávala som sstrašnú záhu. a hovorí sa že dieťatko bude vlasaté ked je záha, a ked mi doniesli drobca po pôrode ukázať tak som pochopila. má riadne a veľa vláskov.

cikyta
autor
31. máj 2010

Hej,mne tiež len fatra pomohla.
(A mám bohovo vlasate bábo 😀 )

romy01
31. máj 2010

uz som pocula o tom ze sa hovori ze ked ma zena zahu tak dieta bude vlasate - tak dufam ze to tak bude ) aj ked v skutocnosti je to kvoli tomu, ze dieta tlaci na organy, ktore su posuvane a uvolnuje sa pod tym tlakom aj zvierac zaludka a kyselina sa dostava hore )
Ak bude maly po mne tak urcite bude mat háro ale ak bude po mm tak bude mat len blondave paperie 😀 😀 😀

domika9
31. máj 2010

baby kedy ste dostali mršku po porode? lebo mna nejako pobolieva brucho asi 3 či 4 dni a včera alebo predvčerom som mala aj trošku krv a dnes nič ta neviem čo to je

lucula73
31. máj 2010

domi - ja mám ten istý problém,už ma asi týžde§ bolí brucho presne na mrchu,aj prsia ma boleli ako pred mrchou a nič.... 😒
a ty ako ošetruješ pipíka malému?robiš mu sním niečo?ale v dobrom.... 😀

domika9
31. máj 2010

vahala som či sťahovať či nie ale nerobím mu to len ked ho kupem tak ho pekne vodou očistím ale nesťahujem

a ty ?

lucula73
31. máj 2010

tiež len umyjem vodou,niekto sťahuje,mne povedali,že nie...neviem...

cikyta
autor
1. jún 2010

Domi-s mrškou si to moc nepamätám,ale viem,že to bolo dosť skoro-zvlášť preto,že kojím! Asi na 4 mesiac po pôrode tuším....

lucula73
1. jún 2010

ahojte

tak to asi aj ja tú mrchu hnusnú už dostanem,už ju týždeň čakám a nič 😀 😝

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
1. jún 2010

katarina a mne na zahu pomaha pivo ... a hlavne ked sa dotlacim niecim moc sytym ako napr. knedlo vepro zelo alebo segedin, bez piva by som to nerozdychala, lebo ked je kapusta tak talcim do seba dokial je aj 2 porcie, a potom fucim, ze sa nemozem nadychnut

domika9
1. jún 2010

ja my sme mali zahu a Matuško je vlasač riadny

dnes nespal skoro vobec od noci až doteraz je skoro vkuse hore akurat ked ho dam na cecík tak za chvilu spinka a musím ho celu dobu budiť - čo už nechcem davať nutrilon tak aby si vytiahol čo najviac a on spinka som zvedava aka bude noc

katka no s vraskom uplne nie ale občas sa v noci tak zobudí ked už je velmi hladny

domika9
1. jún 2010

wolfi a na krče v nohach magnezium 😉

domika9
1. jún 2010

baby nema na vaše detičky vplyv počasie , mne sa zda že ked tak velmi prší tak spinka horšie a ked len trochu cez den alebo ked neprši tak spinka pekne - ale neviem či to nieje iba zdanie

domika9
1. jún 2010

lucul u mna mrcha zatial nič asi si to rozmyslela

domika9
1. jún 2010

no jasne ked som tu ja tak ste všetky niekde preč 😒

cikyta
autor
1. jún 2010

Domi som tu 😅

domika9
1. jún 2010

aj ja som tu ale až teraz maly vobec nespinka neviem čo sa mu dnes stalo

domika9
1. jún 2010

asi pomaly prechadzame na umele mlieko ☹ maly je pol hodiny na cicke a za tym vypil 90 ml tak asi ma cicku na hranie

cikyta
autor
1. jún 2010

Domi-žeby chcel žurovať? Ved má dnes sviatok. 😉

domika9
1. jún 2010

ved viem že ma dnes sviatok konečne som ho presvedčila nech si da šlofíka a asi som ho presvedčila len neviem na ako dlho

domika9
1. jún 2010

napisala som to jak debko ale snad ste pochopili

cikyta
autor
1. jún 2010

Domi-pochopili...........neboj.Jeho to prejde 😉

romy01
1. jún 2010

ahojte kocky

ja dnes budem trosku ponocovat, lebo cakam mm - pride az okolo druhej zo sluzobky a ja nerada spavam sama 🙂
No ked vsetky tvrdite ze zaha = vlasky, tak sa moc tesim na nasho haro frajera 😀 😀 😀 Inak vcera v noci som citila mierne bolenie bruska ako na ms - zeby sa zacinali prví poslíčkovia? A dnes rano sa mi zdalo brusko o cosi nizsie ale mozno som si to nahovarala. No a este aby toho nebolo malo tak som nadranom dostala dvakrat za sebou take nenormalne krce do lytka ze som myslela ze udrela moja posledna hodina. Cely den som bola z toho uplne hotova a cely den som pospavala.

wolfskinka
1. jún 2010

romy tak ja som ten krc do lytka dostala tiez rano ... to je nedostatok magnezia ..... babetko si berie vsetko, svalove krce do noh prejdu, ked bude malický na svete a tvoje telicko bude mat normalny prijem magnezia, ale ak ti to moc vadi, tak zinok to spravi ...

chorale1
2. jún 2010

domika my sme mali včera tiež hrozný deň. za celý deň spal cca 2 hodiny aj to zaspal stale len na rukách a bol strašne protivný. asi to bude tým počasím. večer tiež nemohol zaspať, bolo 11 hod ked zaspal potom spal do 3,30. teraz drieme tak idem rýchlo s ním spať aj ja.

jennys
2. jún 2010

Ahoj kočky, ja som mrchu dostala asi až päť mesiacov po pôrode. Domika žeby prišla tak skoro? U každého je to asi iné.
Ja som bola dnes na krvi zajtra idem pre výsledky, tak hádam sa mi pečeň zasa nezhoršila. Držím dietu a tak by som si niekedy dala zmrzlinu alebo čokoládu, no musím vydržať. Svrbenie nepoľavilo, v noci nespím, už som z toho na nervy. A od dnes som sama doma, Lucka s mm išli na dovolenku na dva týždne, ale v sobotu prídu ma pozrieť a v nedeľu pôjdu naspäť. Tak mi volali že sa už ubytovali, však nech si oddýchnu, ja keby som mohla idem tiež s nimi, pôvodne to tak aj bolo plánované len minulý rok keď si to muž prihlasoval sme ešte netušili že budem tehu. No nevadí, budúci rok pôjdeme už celá rodinka niekam, teda dúfam. Tento týždeń by som chcela poprať vecičky, už si balím tašku keby náhodou a svokru mám 24 hodín na telefóne keby niečo.

domika9
2. jún 2010

ahojte dnes je maly celkom dobručky dokonca si cez den pospal 4hodiny ale to sme boli vonku skoro cely čas a potom som dokonca stihla aj navariť rekordny čas 26 minut - halušky zo syrom 😀

lucula73
2. jún 2010

ahojte babenky,

prosím vás,viete mi povedať,kolko je normálna teplota v konečníku?keď má malý v konečníku 38..tak mu mám odrátať tých 0,5 či??som z toho jeleň....
a čo ste dávali takým malým na teplotu?mne doktorka povedala,že paralen tabletku,ale to mi nezje,....že čípky su pre vačšie deti,ja čo si pamatám,tak som aj Veronike dávala len čípky.. 😕

jennys
2. jún 2010

Lucula čípky som dávala aj ja do ritky a potom je dobrý ešte nurofen sirup, keby nezabral paralen čípok tak ten sirup, môže sa to kombinovať. Ale keď má 38 tak mu nič nedávaj, teplota sa ráta u takýchto malých detí zvýšená až keď je 38,5 a keď si mu ešte merala v ritke tak treba odrátať ale koľko to si už nepamätám, asi tých 0,5.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre