Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

jennys
3. jún 2010

@cikyta budeš to mať ťažké, ale ktovie možno ani nie, zatiaľ koj kým sa dá, je to super a bez starostí. Ja keby som mohla tak kojím aj dlhšie ako ten rok a pol čo som kojila. Uvidím ako to bude teraz s dvojičkami.

cikyta
autor
3. jún 2010
kuspitka
3. jún 2010

ahojte.ako sa mate dievcata?

cikyta
autor
3. jún 2010

@kuspitka fajn,práve ti vetrám albumík

kuspitka
3. jún 2010

@cikyta vsimla
mala uz zacala trosku loziit

lucula73
3. jún 2010

ahojte

ďakujem ,že na nás myslíte,máme sa už lepšie,konečne sa mu pustili aj sople,lebo dva dni iba kýchal,takže dúfam,že už bude len lepšie,teplota vyššia nebola....ale mrchavý bol celý deň a zaspal o 23.h,tak som sa sem vobec nedostala... 🙂

katka - zlatého stafylokoka má v hrdle alebo nose až 5O % ľudí,niekomu nevadí,niekomu robí šarapatu,takže ak budete mať antibiotiká podľa citlivostti,určite vám zaberú 😉

idem spať,už mám toho dosť,zajtra vás dočítam nakomplet 🙂 😔 dobrú noc.

cikyta
autor
4. jún 2010

@kuspitka No super.Tak Kamilka už robí pekne pokroky.Len tak dalej! CMUK

@lucula73 To je dobre,že sa polepšilo.Zelám skore uplné uzdravenie.

Dnes mi Sisa konečne prespala celu noc po pol roku z 1 prestávkou a myslíte,že som to využila a spala tiež???
Prd makový.
Rozboleli ma bachory a prišla mrcha----a tá bolesť 😠 takže som dospala ☹

domika9
4. jún 2010

lucul neviem si predstaviť ako by som zvladla keby Matuško ochorel sice kycha od kedy sme boli v nemocnici ale nejako sa mu to nezlepšuje ani nezhoršuje tak to až tak neriešim ale s teplotou neviem ako by som si poradila chudatko maličke musi to byť pre neho utrpenie
ale ja budem musieť spomenuť v pondelok na poradni to kychanie
ciky trošku ta podraždim naš maly spinka skoro každu noc tak že napr. včera sa napapal o 8-mej a vstal na papanie rano o 4.30hod 🙂 ale ja viem že sa to zmeni tak sa snažím si to užívať kym sa mu to takto darí ale cez den na cecíku každe dve hodiny niekedy
a ja neviem čo ta moja mrcha či ide či nejde či sa mi vratili očistky či čo to je ale niekedy si musím dať vložku a inokedy nič tak neviem

cikyta
autor
4. jún 2010

@domika9 Matusko má 1 mesiačik 😉 Silvinka tak spinkala do pol roka a potom uvidíš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nechcem byť škodoradostná,no uvidíš 😉

domika9
4. jún 2010

ciky ved ja viem že sa mi to zmeni a preto sa snažím si to užívať 😉

cikyta
autor
4. jún 2010

Domi-ale možno nie.Je vela detičiek,čo spinkaju normálne aj po pol roku.(No tieto naše heliosove....su o niečo živšie,tak neviem) 😀

lucula73
4. jún 2010

Ahojte,
vy sa máte,vy ste aspon do pol roka spali celú noc,ale my sme ešte bez nočného papania vobec nespali,ani raz.... 😠

domi - neboj,zvládnete aj teplotku,aj soplíky keď budú....ale verím,že tak skoro nebudú,aj náš občas kýchal,ale teraz kýchol aj sto razy za deň....soplíky odsávame ,celkom si to dá,ale nemá veľa a strašne veľa spí....

domika9
4. jún 2010

lucul on niekedy vstaval okolo polnoci ale nejako si to sam takto predlžuje ale rano potom už bieda zaspať dnes ako vstal o tej pol 4-tej či ako tak potom ešte zdriemol na polhodinu či ako a potom sme už boli hore

normalne nechapem ale mne sa nejako skratila kratkodoba pamäť fakt ta materska robí divy 😀

dnes je doma mm -isto sa čudujete že som tu doobedu 😀 sranda ako vojak ma vyhlasenu pohotovosť koli povodniam a si predstavte že sa dnes do roboty nedostali koli zaplavam 😀 😀 😀 darmo ich povolaju ked sa nemaju ako dostať pre techniku 🙂

domika9
4. jún 2010

isto som sa vas už pytala kolko asi stoji univerzalna plaštenka na kočiar do dažda?

cikyta
autor
4. jún 2010

Lucul-no myslela som celu noc tak,že okolo pol 3 mi nejakých 15 minut pila mliečko a zase spinkala.No bez toho,aby sa mi každu pol hodinku budila 😉 (Jednu prestávku rátam,ako celu noc)

cikyta
autor
4. jún 2010

Domi-ja neviem.My máme ku koču pláštenku.

romy01
4. jún 2010

juj baby som sa sekla a napisala o deniske omylom do tejto temy. Ona pise do inych tem ale kedysi aj sem prispela par krat. Ja som s deniskou mala OPU v jeden den a od tej doby sa pozname a aj sme si dali par krat rande v BB a aj tu v MT. Lenze ona porodila Karolinku uz v 35tt - mala komplikacie ale uz su ona aj KArolinka OK

romy01
4. jún 2010

hej ciky denis je na fotke vpravo 🙂

lucula73
4. jún 2010

ahojte,
neviete mi prosím poradiť,či možem dať niečo malému na odkašľanie?na mucosolvane je napísané dávkovanie do 2 rokov,ale odkedy,nepíšu.... 😒
strašne mu chrčí keď dýcha a neviem čo s tým,nevie si odkašľať...

cikyta
autor
4. jún 2010

Lucula,skus na noc dať na chodidlá Matuskovi kružky cibule.(Na horučku zabera zase takto isto uhorka)
Skus,vraj je to super vec a nič tým nepokazíš,lebo kašel treba riadne rozdeliť do skupin vodnatých,suchých,dráždivých a na to následne lieky.Toto pri bábätkách určí najlepšie len lekár a ten vie,kde je kašlík usadený.....Pri bábätkách pokial možno,nedavať na kašel velmi lieky,len ak to nakáže dr.
To je len moja rada a držím sa tohto.
Skus tu cibulku 😉

zefa
4. jún 2010

lucul....my máme s Nancy nočné papanie furt 2x za noc 😉 😠 😠

cikyta
autor
4. jún 2010

Zefa a čo papá Nancy v noci? Mliečko? Ci čajík,či?

lucula73
4. jún 2010

ciky dík za radu,možno skúsim...inak on má určite hlienový kašeľ,to poznám...

zefa - ale tvoja slečinka určite nie je hladná,to je podľa mňa taký zlozvyk.....hádam sa nenahneváš,ale mám kamošku,dvojičky,3,5 ročné a tiež donedávna papali 2x,teraz posledne mi hovorila,že jeden už vobec a ten druhý len raz...ale pritvrdila trochu 😉

cikyta
autor
4. jún 2010

Inak môj muž ked bol malý,tak mu sťahovala mama horučku touto uhorkou na chodidlá do ponožiek na noc a bola to výborná medicínka.A teraz som to našla aj na nete,len s tým,že cibulka takto sťahuje kašel malinkým bábätkám... 😉

zefa
4. jún 2010

baby pije mlieko...verte,že sme vyskúšali všetko možné aj nemožné a nííííč...teraz spím 4 hod.denne a ked som bola tvrdšia,tvrdá a najtvrdšia ,tak som spala ešte menej a susedia tiež mali veselo 😠 😠 😠 ..od čajíka,vody.,nič nedať verte všetko...ona sa normálne nevečeria,okúpe,vypije mlieko o 20.00 a hajde spať,o polnoci 1x a okolo 3.00 2x...ale už sa sem tam stane,že len 1x...ja už nemám nervy niečo s tým riešiť,pretože už neviem čo skúsiť

ciky má pravdu..cibuľa...

cikyta
autor
4. jún 2010

Zefa-rozumiem.........takto funguje u nás nočné nekojenie ☹

lucula73
4. jún 2010

zefa - tak ti verím,radšej dať a aspoň trochu sa vyspoať...a Samko nepapá vobec?

ciky a ako ste spali túto noc?

cikyta
autor
4. jún 2010

Lucula-tuto noc bola hore iba raz,no od 3 rána nespím,lebo som dostala skôr mrchu a otrasne bolesti 🙄 Takže som tu užastnu noc velmi nevyužila 🙄

romy01
4. jún 2010

hmm toto som este nepocula o tej cibulke ale dobre je vediet, podla mna tieto babske recepty maju cosi do seba a casto sa da takto vyhnut zbytocnym antibiotikam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre