Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
17. jún 2010

romy neboj dockas sa uz o par dni ...

zefa
17. jún 2010

iba kontrolujem romy...ešte je tu 2v1 😉 😅
ked mňa ešte nevystrelo z nedostatku spánku (od narodenia spím max .4-5 hod.samozrejme rozkúskované)tak to prežijete aj vy...ale prajem vám lepšie deti na spanie ako mám ja 😉 😝 ..však sa v truhle naspíme až nám to na nervy pôjde 😀 😀 😀 berte to tak 😉

romy01
18. jún 2010

dobre ranko mamicky - vidim ze asi ani tuto noc ste sa moc nevyspali ked este vyspavate 😀
veru este som 2 v 1 a mam takeho tucha ze sa to tak rychlo nezmeni. Vcera vecer sme boli v tescu a tam bol taky parik s malym miminkom - no tipujem ze malo max 2 mesiace a tak urpune plakalo - az tak akokeby sa mu krivdilo a ta mama si ho nevsimala, tak som na nich vyvalovala oci - asi si to vsimlka a vzala ho na ruky - teda hned sa upokojil a bol taky spokojny - ja by som to nemohla nechat plakat

cikyta
autor
18. jún 2010

@romy01 no niektore maminky su fakt zvláštne. Také bez srdca by nemali nikdy mať dieťa,lebo su chore...tiež také poznám ☹

cikyta
autor
18. jún 2010

Inak vás všetky pozdravujem 😎

romy01
18. jún 2010

som doma zo socialky a je to OK - aj ked to bude tento mesiac meskat - vraj mali vela roboty tak mi to poslu buduci tyzden. Ale hlavne ze nemusim vybavovat nove lajstra.

domika9
18. jún 2010

jaj romy uvidíš či nenechaš dieťa plakať naš ma take stavy že nezabera nič je napapany prebaleny pomojkany neboli ho bruško ani uško a potrebuje revať tak ho občas necham nech si poplače a v sekunde spinka dokaže za sekundu zaspať z takeho plaču samozrejme z mierou ho necham vyplakať takže uvidíš čo bude zaberať u vas ale ta pani bola si iny prípad 😉

cikyta
autor
18. jún 2010

Ked som ležala so Sisou v nemocnici skrz reflux,Sisa mala 6 týždnov.Bolo tam vela detičiek bez rodičov a boli to upne novonarodeniatka.
Jedno dieťatko tam revalo den-noc...no zaujímave,že len na smene jednej "blbej"sestričky.
Napr.prišiel večer,nočná smena a to bábo začalo revať.Revalo hodinu,dve...nikto k nemu neprišiel. ☹ Len som raz započula tu sestričku že:
-Ten cigán malý má teda výdrž vrieskať! 😖
Potom po niekolkých hodinách na chvílku to malé zaspalo...
No a ked sa smena vymenila a prišla tam iná sestrička,tá toho malého nakrmila,okupala...to je OK,no sadla si k nemu ku postielke ked reval a nežne sa mu prihovárala:
-Prečo plačkáš? Drobček malý?
Aj si ho vybrala z postielky,pomojkala
A predstavte si,to malé na jej smene bolo stále ticho !

Toť len postreh z nemocnice a z toho,ako niekoho "baví"povolanie ...

domika9
18. jún 2010

no ciky to som zažila v nemocnici na detskom aj ja ten zufaly plač niektorych detí bol strašny tam boli sice väčšie detičky ale ked som ich videla ta ako vravíš niektore sestričky mali totalne v pake a niektore sa venovali hrali atd

samozrejme si nemyslite že ja mojho drobca nemojkam ale ked nezabera nič tak ho nechame si aj poplakať ale každa mamka počase zisti o aky plač ide romy niekedy ti bude až smiešne ako dokaže plakať z povinnosti take babo naozaj som si nemyslela že sa to bude dať rozoznať ale da sa 😉

cikyta
autor
18. jún 2010

@domika9 😀 Jaj Domi,ved ja si nemyslím nič zle o tebe ty trulko!
To som písala tak všeobecne o našej nemocnici.
Ved ty si dobrá maminka! Taká ako má byť! 😉
Niekedy píšem veci tak,ako nechcem,aby iní pochopili.To mi prepáč... 😉

romy01
18. jún 2010

no ja neviem, je samozrejme mozne ze to babo plakalo z dlhej chvile ja fakt neviem to posudit, ale mne to pripadalo tak ze akoby chcelo povedat ze " mami bojim sa nieco zle sa mi snivalo, pohladkaj ma " Bopze to bolo take mojkave plakanie, tak som na nich kukala, lebo som proste inak nemohla. Presla som okolo nich asi trikrat tam na detskom obleceni a ked uz videla ze neviem z nich spustit oci tak si ho vzala na ruky a ono bolo za sekundu spokojne.

domika9
18. jún 2010

ved ciky ja som to nepochopila tak že to myslíš na mna ja som to len chcela uviesť na spravnejšiu mieru lebo ked som si prečítala moj príspevok tak mi to prišlo tak že ho necham ričať 😉

cikyta
autor
18. jún 2010

Našla som náhradu za cecok.....Sisa hryzká už hodinu ventilky z nafukovacieho bazeniku 😀

domika9
18. jún 2010

no prosím take lahke len počkaj treba jej tam napojiť aj nejaku mliekarničku 😀

zefa
18. jún 2010

ciky... 😀 😀 😀 no to ti trvalo nájsť náhradu 😀 😀 😀
romy...ako píše domi...občas sa stalo,že som revala s nimi,bo som už fakt nevedela čo robiť...by si mi jednu struhla...to som vtedy mala chuť aj sama urobiť...som si nadávala,že som trúba nemožná,čo nevie svoje deti upokojiť aby neplačkali...po čase pochopíš...ja nemá rada ani teraz ked plačú a to už vedia povedať čo chcú...proste sú také dni 😝 ...idem tie žubrienky okúpať
držkajte sa...romy neboj...ja stále tvrdím,že maminky po IVF sú trošku citlivejšie na všetko ako"normálne"...je to tým,že sme si prešli peklom,deti sú veľmi chcené a vytúžené...my všetko vnímame ináč 😉

domika9
18. jún 2010

ked prave mna to nejako nevytača jednoducho to beriem tak že my možeme debatovať cely den a to babo nema inu možnosť komunikacie ale samozrejme prizvukujem že je rozdiel plač a plač ale je pravda že ja niesom po IVF 😉

zefa
19. jún 2010

ahojte
dospávate či čo?...ja idem asi zaľahnúť s deťmi...som ako mechom udretá 😠

wolfskinka
19. jún 2010

ahojte, no ja od rana makam, uz mam pozehlene, pracka nalozena, nachystany obed a upratujem, bordel tu mame ako v tanku ... vsade prach kycham od alergie

tinkaza
19. jún 2010

ahojte žienky... 🙂 🙂
prosím, ukľudnite ma a povedzte, kedy ste začali cítiť také pravidelnejšie pohyby? na nete sú uvádzané rôzne rozpätia týždňov a v téme Novembrovky 2010 už pociťujú niektoré baby pohyby od 18 tt...
Zdá sa mi, že občas nejaký slabý pohyb pocítim, ale absolútne sa nedá hovoriť o pravidelnosti a ani som si nie úplne istá, čo to vlastne cítim. Stále verím, že malá má ešte čas hlásiť sa, nie?
Díky za názory.

cikyta
autor
19. jún 2010

@tinkaza Prvorodičky cítia 1 pohyb aj v 20 tt ! Ja osobne som cítila mravenčenie v 18tt,ale fakt to mohli byť aj črevá atd...Ať po 20tt som pocítila taký normálny kopanček-aj to na pohrebe.Takže stres tomu napomohol ☹
A ak máš bábätko viac vonku a menej v dutine bruška,tak to pocítiš slabšie 😉
Hlavne klud a neporovnávaj sa s druhími nikdy v ničom! 😉

wolfskinka
19. jún 2010

@tinkaza ja som citila take steklenie asi od 18tt, ale pohyby ked sa maly pohol asi az od 20tt, to je uplne v pohode a zavisi aj od toho kde mas placentu ci na zadnej stene alebo na prednej, tie ktore maju na zadnej stene citia viac, tie ktore maju vpredu citia menej lebo kopka do placenty ...

tinkaza
19. jún 2010

@cikyta : ciky, ja som tiež už min. týždeň zacítila asi dva-tri razy niečo iné, ako pohyby čriev, ale veru s odstupom času som si už nie taká istá...tiež som čítala, že prvorodičky tak od 18tt do 20 tt, a potom už pravidelne, ja končím zajtra 19 tt, tak už by ma malá aj potešila, keby sa začala viacej hýbať...vlastne len kvôli mne, aby som mala istotu, že je v pohode

@wolfskinka : díky, nestresujem, len sa už neviem dočkať 😀 😀 nemám ani veľké brucho zatiaľ, aspoň si to sama myslím, tak mi z toho vychádza, že by som mohla už každú chvíľku...no uvidíme...vo štvrtok idem na to veľké morfo sono do Heliosu, tak budem hádam kľudnejšia...

díky baby, niet nad vaše vlastné skúsenosti 🙂

wolfskinka
19. jún 2010

@tinkaza a ku komu ides na sono ? k dr. Kalafusovej ? je velmi zlatá ... ja idem k nej rodiť

wolfskinka
19. jún 2010

@tinkaza takze uz vies ze to bude dievcatko ?

tinkaza
19. jún 2010

@wolfskinka :neviem, či tam bude práve Kalafusová, poznám ju, viem, že si si ju vybrala, hovorí sa o nej len v dobrom, tak Ti budem držať palce...keď som sa pred dvomi týždňami objednávala, tak mi ešte nevedeli na recepcii povedať, kto tam práve vtedy bude, majú viacero externých, vraj, tak potom podám info...
no nevieme to ešte naisto, minule sa na sone nechcela ukázať, uvidíme teraz vo štvrtok, ale ja od začiatku tuším, že to bude babena, a čím ďalej, tým viacej som o tom presvedčená, takže ak mi vo štvrtok povedia, že tam vidí pipíka, tak budeme asi v riadnom šoku, lebo ja sa s ňou už rozprávam ako s kočkou 🙂 🙂

domika9
19. jún 2010

@tinkaza ja som začala citiť pohyby myslím v 20tt alebo v 21tt takže nemaj boja

tinkaza
19. jún 2010

@domika9 : díky za info, už sa neviem dočkať 😅

domika9
19. jún 2010

a bolo to presne v ten tyžden ako bolo mikulaša už som mala takeho tušaka že su to pohyby ale nebola som si ista a ked sme boli synovcom zaniesť mikulaša a maly ma 4roky tak bol taky natešeny a ešte ma taky tenky hlasok a ako mi rozpraval s tym pisklavym hlasom tak som si bola stopercentne ista že su to pohyby musel to vnimať aj maly a tak sa vrtel 🙂

tinkaza
19. jún 2010

@domika9 : jej, to je milé, je veru možné, že registroval vysoký hlások a pri vrtení si ho pocítila, pekné 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre