Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kuspitka
24. jún 2010

katarina ani mi nevrav,ale apson schudnem ,ked ju budem tak uspavat.
tak romy uz rodi?juj super...

cikyta
autor
24. jún 2010

Moje veštby naplnené,
Timko je už na svete,
narodil sa tuto stredu,
ak to ešte neviete...

Gratulujeme ti Romy,
nech je Timko zdravučký,
posielame velkú pusu,
Timinkovi na rúčky.

😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

cikyta
autor
24. jún 2010

No k príkrmom....
Do mojej Sisi nedostanem ovocie a miluje len zeleninu.
Proste,nezje nič sladké 😝

kuspitka
24. jún 2010

cikyta tak nasa chce len sladke nic ine.mrkva je sladka tu spapa...

cikyta
autor
24. jún 2010

@kuspitka No tak fajn.Primiešavaj jej mrkvičku ku každej zeleninke.

kuspitka
24. jún 2010

cikyta asi to budem musiet robit.
neviem aky jugurt jej mozem davat...

lucula73
24. jún 2010

@kuspitka - jogurt asi nie...veď tam je kravské mlieko neupravené...neviem,ale ja by som ešte s jogurtom počkala..radšej skúšaj tie zeleninky s mrkvou,aby sa naučila papať aj riadnu stravu....
a ja som robievala také akoby polievočky,.na riedko,takú redšiu kašu,mrkvička,karfiol,alebo nejaká iná zeleninka,aj masko zmixované a nechať vlastne v tom vývare...mne to malá jedávala....

cikyta
autor
24. jún 2010

@kuspitka Zo začiatku su fajn smotanove,vanilkove............až neskôr sa môžu tvarohove,čokoládove,či ovocné....

cikyta
autor
24. jún 2010

Jaj ano.Teraz jogurt nie.
V 6 mes.som skušala len tie kašičky od Hami,sunarky atd....no tiež som nemusela,ked som kojila.Dôležitá je zelenina a ovocie,až potom neskôr mliečne výrobky.
Jogurt sme začali niekde po skončení 8 mesiaca+rožky,chlieb.

cikyta
autor
24. jún 2010

Ked skusite zeleninku a ovocie,potom začni s mäskom a už môžeš miesto mäska ponuknuť aj natvrdo uvarený vaječný žltok (nie bielok-ten po 1.roku!) spolu rozmixovaný so špenátikom a zemiačikom.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
24. jún 2010

lucul dr. povedala že pribral ale že je to take na hrane tak neviem rano som mu skusila dať iba nutrilon aby som vedela kolko vypil a vypil 20ml po dvoch hodinach čo je cely den jeho limit v noci vypinka pekne ale cez den pyta každe dve hodiny a vypil 20ml a bol spokojny tak neviem či mam do neho to mlieko naštopkať alebo čo
a oktrem toho všetko by som brala ok ved každe babo je ine a predsa pribral len to že nepribral za týžden 170g ale iba 150 a od narodenia maleho púočuvam stale od vštkych len čo trošku zaplače že asi je hladny tak dva mesiace bojujem a každemu vysvetlujem že nie každy plač znamena hlad a po včerajšku som na nerv lebo teraz to budu všetci hovoriť 2x tak často dnes som to už zažila chce sa mi plakať som nervozna na mm a pritom len chcem aby mi do toho nikto nekecal a nie vkuse počuvať že asi je hladny citim sa ako nejaka suka čo neda najesť svojemu dieťaťu mam pohnutky ho odstaviť a prejsť na UM lebo takto dalej nevladzema potom si poviem či som normalna že predsa sa nemožem nechať vytačať takymmi rečami a stale dookola ☹

domika9
24. jún 2010

@katarina33 aj naš dnes nie a nie zaspať tak aj ked vonku dnes fučí ako besne ale museli sme ísť von lebo by nespal vobec tak sme sa kočikovali v tom vetre div nas neodnieslo a maly spal a potom sa mu ešte navela navela podarilo zaspať poobede ale od rana to bol des

cikyta
autor
24. jún 2010

@domika9 Napríklad,mám známu........tej synček priberal hrozne málo po narodení a ani vela nepapal.....
Moja Sisa priberala hrozne moc a až velmi !!! Na čo ma dr.trošku varovala.
Po pár mesiacoch ten chlapček začal jesť.Uplne normálne sa vyvíja,všetko dobehol.........
Kdežto moja Sisa prestala tolko papať.S jedlom bojujeme.Teda-mliečko chce,ale bojujeme s normálnym jedlom trošičku.Papá,ale málo.A čo zje,vybehá.........takže všetko čo mala schudla a dnes mi dve cudzie ženy povedali,že či sa narodila malinká,ked je taká chudá ??? 😠 Tiež ma to nahnevalo,ale treba si opakovať: JE ZDRAVA,TAK JE TO OK.
Kašli na ludí a už im nič nehovor.....pomáha si veci nechať pre seba a zvlášť návštevy od dr. 😉

domika9
24. jún 2010

ciky to sa moj m prekecol ja by som toto nikdy nepovedala ved už som mu to vytkla
a okrem toho dr. povedala že ked spinka pekne tak že je všetko ok ved predsa pribrala a nemusí zakaždym pribrať presne podla tabuliek ☹

cikyta
autor
24. jún 2010

@domika9 Aspon ti začne Matusko skoro sedkať,chodiť a utekať........ 😀
Také dietky obalené tukom su dosť pohodlne 😝

domika9
24. jún 2010

@cikyta no to asi bude hned ved mm začal chodiť myslím v 9 mesiacoch
a dnes ako som dala maleho na bruško popasť koničky tak si tak prevracal nohy že sa skoro prevalil na bok
a ked je na chrbte tak hocikedy sa prevali ale ešte nie na brucho

cikyta
autor
24. jún 2010

@domika9 😉

surviver
24. jún 2010

@domika9 nič si z toho nerob a koj dalej..aj nam Timurko priberal asi tak o 20-30g menej ako su tabulky a tiež stale plakal .tak všetci vraveli,že je hladny,aj Dr.povedala po asi 2 poradni,ked tak ukažkovo nepriberal,že nech ho dokrmim umelym,tak som začala dokrmovat a už bolo po kojeni ☹ v 5 mesiacoch som ho prestala kojit definitivne,lebo jasne ,že mu viac chutilo,ked mu z flaše tieklo ako ked musel sam tahat z prsnika...a mimochodom plkat neprestal ani ked som ho začala dopovat umelym 😒 ...takže sa nedaj odradit a pekne koj,on plakat prestane aj bez umelej flaše,len to chce čas,aby "dospel" 😉

domika9
24. jún 2010

@surviver ale doteraz pribral vždy ok

surviver
24. jún 2010

@domika9 tak o to lepšie,nemaš sa čoho bat,ved nemusi každy mesiac rovnako priberat...len koj,neprestavaj,uvidiš,že sa to zlepši...Timurko začal po troch mesiacoch ovela menej plakat...a nechcem zarieknut,ale sa to stale zlepšuje 🙂

tinkaza
24. jún 2010

žienky, musím sa pochváliť, dnes sme boli v Helíku na sone a potvrdili mi dievčatko, takže mám v brušku malú Karinku 😀
je zdravá, veľká, všetko je v poriadku, placentu mám vzadu, takže dr. mi potvrdil, že to čo cítim, je už malá Kaja, takže sme jednoducho len šťastní, že sa zatiaľ dobre drží...dr. všetko pomeral, porovnal, ja som sa povypytovala, pokecali sme a teraz už len v tom zdraví vydržať čo najdlhšie 😀 len som sa chcela pochváliť a pozdraviť vás 🙂

lucula73
24. jún 2010

@tinkaza gratulujem k dievčatku,super,konečne sa to vyrovná,lebo len samí chlapci sa rodia 🙂

lucula73
24. jún 2010

@domika9 ,babenky ti dobre radia,vykašli sa na tabulky a doktorku...moj napr. priberal strašne veľa,mne sa to moc nepáčilo,ale on pribral prvé štyri mesiace vždy minimálne 1,20kg,raz až 1,40.....to je strašne veľa a doktorka spokojnučká,ako krásne papáme....no a prevaliť nabok sa mu vobec nechce,tak sme začali cvičiť,aby sme ho trochu stimulovali.... 😠

cikyta
autor
24. jún 2010

@tinkaza CMUK! Gratulujem k dievčatku !!!!
Krásne meno! Aj neter mám Karinku. Keby nebola staršia,tak dáme tiež toto meno !!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎 😎

dunda80
24. jún 2010

@tinkaza 🙂 🙂 gratulujem ku Karinke.Aj Romy mooc gratulujem k malému k Timkovi a prajem hlavne veľa,veľa zdavia.

cikyta
autor
24. jún 2010

No a keby sme neboli viac tučnučký na začiatku,možno by sme nemuseli nosiť aj tie ort.gate+frajk.perinku do 8 mes.Proste sa jej nedali dobre roztiahnuť nožky,lebo stehienka boli hotový "mišelin!"

tinkaza
24. jún 2010

@lucula73 : ďakujeme 🙂
@cikyta : ďakujem, som rada, nám sa to meno tiež veľmi páči, hoci mnohí nás odhovárajú, že sa nehodí moc k priezvisku, priezvisko máme také echt slovenské, ale čo, veď keď sa raz vydá, aj tak si to priezvisko zmení (možno) 😀 😀
@dunda80 : ďakujem moja, nedalo mi nepochváliť sa 😉

cikyta
autor
24. jún 2010

@tinkaza kašli na ludí.Je to vaše dievčatko,nie ich. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre