Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
30. jún 2010

@jennys vitaj a som rada ze ste este pokope 😵

cikyta
autor
30. jún 2010

@jennys Juj moja.Držím silno palčeky!

@wolfskinka Dobre s tou klimou 😀 😀 😀 😀 😀

wolfskinka
30. jún 2010

@cikyta idem ja pod sprchu a potom na ten trh a o 14,00 ku kadernicke, uz sa tesim

cikyta
autor
30. jún 2010

Chcem dať von bazenik Sise,no kym jej to urobím,tak mi rozbije balkon+bojim sa,lebo sused pod nami pestuje vo velkom kaktusy a ked nám praskne nafuka,alebo čosy...........bude z nich mať kaktusy z daždoveho pralesa.

wolfskinka
30. jún 2010

@cikyta kaktusom sa nic nestane ked sa preleju ... odskusane ... kludne mozes dat bazenik na balkon

cikyta
autor
30. jún 2010

@wolfskinka Len ujo sused to nerozdýcha 😀 On je háklivý aj ked osa preletí.... 😅

wolfskinka
30. jún 2010

@cikyta no nech sa nepototo ....

domika9
30. jún 2010

@jennys veru ešte dva týždne by bolo dobre vydržať tak drž drž ako sa len da 😉

zefa
30. jún 2010

ahojte
@jennys..držkaj sa ...práve v piatok sa v 33tt narodili heliosácke dvojičky chlapci 😉 ..to neni bohvie čo..síce moja kamoška(tiež heliosáčka 😉 )rodila v 32tt baby a prirodzene..a zatiaľ im neni nič..sú o pol roka mladšie ako moji..mne Krajko povedal..vydržať aspoň do 35tt a sme z najhoršieho von
@ciky..aj my sme tu mali takého suseda kaktusáka 😀 😀 😀

wolfskinka
30. jún 2010

@zefa a mna tu chcete trapit do 40tt ... ved som 38tt 😀

zefa
30. jún 2010

wolfi ,tak už chod..aj my sme 38tt 😉 🙂 🙂

wolfskinka
30. jún 2010

@zefa no ved uvidime kedy sa matej rozhodne je to len a len na nom , ja ho odtial durit nebudem, ale keby sa uz aj rozhodol vobec by som sa nenahnevala 😀

cikyta
autor
30. jún 2010

@wolfskinka Cakáš jedno,nie dve,tak mu dopraj normálny zdravý vývin do 4Ott.Vieš kolkí by boli za to vdační?

domika9
30. jún 2010

@wolfskinka isto sa už nevieš dočkať a ako ideš vlastne rodiť normalne či sekciou? ved ty si mala myslím planovany porod nie ?

zefa
30. jún 2010

ciky ma predbehla...som zabudla dopísať,že to sa týkalo dvojičiek do 35tt,pretože kedysi platilo,že sa rodili skoro všetky predčasne 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
30. jún 2010

@katarina33 a prečo si vlastne mala sekciu ? -už som nejako pozabudla
ja som chcela rodiť normalne moj dr. mi stale naznačoval že to vyzera na sekciu ale ja som verila že pojdem normalne a som tomu rada ked som počula ako priviezli mamičku na vedlajšiu izbu po sekcii a ta celu noc prezvracala tak mi jej bolo až luto istotne mala velke bolesti a ešte aj zvracať to musel byť brutal

domika9
30. jún 2010

ale myslím že to nieje podmienka ak bude všetko ok tak nemusíš automaticky rodiť sekciou ale viem že niekedy davaju nja vyber ked je prve sekciou

wolfskinka
30. jún 2010

@domika9 sekciou v spinalnej anesteze, takze ani uspata nebudem, mne nedovolili normalne kvoli epilepsii, no ved prave ze som mala planovany ale akosi sa plany zmenili ... najskor ma nasmeruju na termin a potom ta nechaju tak a cakaj si ... to je fakt na nervy ...

domika9
30. jún 2010

@wolfskinka to ti verím ale neboj ešte ti to bude chybať 😉

wolfskinka
30. jún 2010

@domika9 v piatok idem na kontrolu na sono, na CTG a aj na kontrolu krcka, tak uvidim viac, v piatok moj muz ide na sluzobku ... takze ak sa narodi v piatok nebude pritom .. ale zvladnem aj sama

wolfskinka
30. jún 2010

inac tie bolesti co mam v krizoch a v chrbtici vraj mam z toho, ze sa matej otocil a tlaci mi na nejaky nerv a preto mam take bolesti v krizoch, ale ze ked sa maly narodi, ten nerv sa uvolni, da sa dat na to nejaky obstrek ale ze ci by mi to pomohlo, to nevedia, lebo neda sa zistit ktory nerv mam pricviknuty ....... ... takze ... musim vydrzat

takze ziadne porodne bolesti, ziaden zapal sedacieho svalu ale nakoniec zacviknuty nerv ...

romy01
1. júl 2010

ahojte

dala som na konika fotky maleho - kuknite 😀
Inak vcera mm vybavoval rodny list tak sme sa na poslednu chvilu rozhodli dat mu dve mena - takze oficialne sa maly vola Timotej Michal 😀 a kedze aj priezvisko mame na M tak sa to celkom hodi.

K tomu porodu - Komplikacie boli v tom ze som sa neotvarala aj ked boli uz kontrakcie kazde dve minuty. Este o 4 tej poobede to stalo na 4 cm a aj ked mi dali vyvolavacku - akurat sa kontrakcie stali neznesitelnymi ale vobec sa to nepohlo. O piatej som uz v zufalstve revala, tak mi stopli ten oxitocin a zavolali tetu na EPI - to zabralo o 6 tej a vtedy mi naplno pustili zase vyvolavacku. lenze to uz maly mal malo kyslika. Vtedy uz lekari uvazovali asi aj o cisarskom, ale nakoniec o siedmej rozhodli ze do hodiny musim porodit. Tak sme zacali tlacit pred osmou ale necitila som ziadne tlaky - tak to bolo dost vycerpavajuce.
Maly po narodeni nedychal - bol zivy a aj kukal na svet ale sa zabudol nadychnut,m tak ho rozdychavali kyslikom. Potom sa mu na hlavicke spravila hrca - vraj ako bol dlho stlaceny a z toho ma zltacku - vraj sa to bude vstrebavat az mesiac a musime chodit pravidelne na krvicku . K tomu mu davali aj dva dni antibiotika - injekcie do stehienka - tak si viete predstavit ako sa mi chudatko vytrapilo. Z toho vsetkeho je strasne spinkavy - stale spinka - co je sice fajn ked si chcem oddychnut, ale nie je to prenho dobre, lebo pije malo mliecka a on musi pit kvoli zltacke viec. Takze ho nasilu budievam a nevieme sa dostat do normalneho rtytmu papkania. Ale snad sa to zlepsi teraz ked sme doma a aj toho mliecka budem mat snad viac.

wolfskinka
1. júl 2010

@romy01 ahoj ja sa neviem dostat do tvojho fotoblogu

jennys
1. júl 2010

@romy01 gratulujem k Timkovi a držím palce nech sa dá všetko do poriadku. Neboj, ona sa rozpapá, deti po žltačke sú dosť spavé a treba ich budiť, Lucka mala tiež takže viem o čom píšem. Ty si bola v nemocnici vtedy keď aj ja. Inak kočky čo sa v našej pôrodnici deje to je fakt neuveriteľné. Každý deň tam je toľko pôrodov, že veľa mamičiek po pôrode už nemajú kam dávať tak ich dávajú už aj na tretie poschodie a tam to veru nie je bohvie čo, na pôrodnici je to oveľa lepšie v tých izbách. Ale zaujímavé je že víkendy sú v podstate kľudné. Ja som chodila každý deň na záznamy dole na pôrodnú sálu ale boli aj dni kedy som sa dostala až večer keď sme už išli spať lebo celý deň sa dole rodilo. Inak nás bolo tam 5 báb čo sme čakali dvojičky. Tri už aj porodili a dve nás pustili domov čo sme rovnaký týždeň. No hádam to nejako vydržím doma a potom keď pôjdem do nemocnice tak už pôrod bude čo najskôr lebo ja už na to čakám ako na vyslobodenie.

wolfskinka
1. júl 2010

@jennys a kedy ti kazali nastupit do porodnice ?

wolfskinka
1. júl 2010

mne dali definitivny termin nastupu v piatok 9.7. ... co sa mi moc nepaci, lebo cely vikend so mnou nebudu nic robit, lezat som mohla aj doma

romy01
1. júl 2010

jenny tak sme sa mozno aj videli, lebo kym som ja bola cely den na sale tak sa tam vystriedali asi tri kocky na kontrolu co cakaju dvojcatka.

wolfi poslem ti ip

cikyta
autor
1. júl 2010

@romy01 Ahojky moja........Juj veru namahavy pôrod.
Tiež som to tak mala 20 hodín.Jedna sestrička mi pritiahla oxitocin,druhá mi pridala.Vrieskala som non stop...
A inak,to že má bábo žltačku z tlačenia som nevedela ☹ Sisa mala tiež žltačku.Preto sme boli o týžden dlhšie v nemocke.Polovicu na jiske.Bola som s kamoškou,ktorej malá žltačku nemala....tá furt plakala,moja spala.Tak mi ju závidela.No už potom doma jej malá sa spamätala a krásne spinkala a moja vyzdravela a už boli cirkusy poriadne ☹
Tinkovi držím palce (inak super kompromis s tým menom.Dobrý nápad) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre