Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
2. dec 2009

Katarínka-len rátať do 10 a uuuuuusmev.Lebo ked budeš v tehotenstve mrchavá,aj bábo bude mrchave.(Viem z vlastnej skusenosti 😀 )
Zefa-fíha.Tak to je.Ved aj ja by som si platila za vyšetrenie,ale ani to mi nenavrhol Krajko. 😒
Ja mám tiež hroznu gynekologyčku.Myslím,že už mala byť v dôchodku dávno.Všetko zabuda...Skoro mi strčila Danu,lebo si zmýlila karty pacientov atd...No tá robí kixy a neni ani moc príjemná.Ja potrebujem u takého dr.hlavne psychycku pohodu.Je to také intímne a ja som dosť hamblivá 😖 Ani moja gynekologyčka nemá sono.Ešte aj Silvinku mi počuvala takým starým lievikom 😅 A minule,ked dávali aj v správach,že vykradli obchody,aj ambulanciu,tak tam rozprávala,že jej ukradli sono.(!) Skoro som umrela od smiechu! 😀 Zrejme jej ukradli ten lievik 😀
A inak-dievky su asi ozaj väčí neposedovia ako chlapčekovia.Zase sa mi to potvrdilo 😀

lucula73
2. dec 2009

kuk 🙂

ja si tiež neviem zvyknúť na túto témičku,stále klikám do snažiliek... 😉 ,ale si myslím,že tie debaty sa skor hodia sem ako do Heliosu...myslím o tých oblečkách,kočíkoch....len si zvyknúť.

katarinka - no ja som si červené oblečko pre dieťa ani nevedela predstaviť poriadne,no hentá súpravička je naozaj pekná.....
a ja keď som bola na cukor,tak mi kázali ráno zjesť rožok so syrokrémom a o hodinu prísť na krv,nepila som sladké vodičky....

tak dobrú nocku všetkým. 😔

cikyta
autor
2. dec 2009

No ja som si musela kupiť v lekárni glukozu a doma to vypiť zarobene vo vode.Brrrr
Mám rada sladke,ale to bolo božie utrpenie 😝
No už idem spať,lebo za chvílu vstávam....(Ake smiešne-že "spať")Ako keby som niekedy za posledných 7 mesiacov spala 😀

surviver
3. dec 2009

Pekne ranko prajem všetkym 🙂

pecka
3. dec 2009

ciky, nevola sa nahodou ta tvoja dr. Korm.... ? lebo ten opis by mi na nu aj sedel. Ak to je ona, co myslim, tak ja som ku nej pred 15 rokmi tiez zacala chodit a uz vtedy mi pripadala ako dochodkyna, sa cudujem, ze este vykonava prax 😕 .
Ja som v 14 tt menila svoju gyndosku, lebo som s nou nebola absolutne spokojna 😠 😠 , tiez som jej nedoverovala, mala som nervy pri kazdej navsteve a potom pohar trpezlivosti pretiekol a odisla som. Teraz mam super dokynu a ma aj sono, co je naozaj velka vyhoda.....

pecka
3. dec 2009

dakujem aj tebe surviver 😉

cikyta
autor
3. dec 2009

Ahojte.
Pecka-ano 😉

surviver
3. dec 2009

no Luculka aj ja si ťažko zvykam na novu temičku,ale časy sa menia a my sa musime prisposobit 😉

katarinka a Ty sa zbytočne nestresuj,lebo to nema cenu,kolegyna bola isto potom cely den v pohode a ty??? Musiš si povedat,že aj pre takych je miesto na svete...nech si žiju... a Ty si ži svoje a mysli len na drobčeka...viem,že sa to lahšie hovori ako vykona,ale skus,možno sa Ti podari nabuduce ju prehliadat... 🙂

surviver
3. dec 2009

pecka a Ty to maš už fakt za pááár...už si v strese,či si to ešte neuvedomuješ? 😉

pecka
3. dec 2009

survi, no, mas pravdu, stres ma uz zacina tak trochen opantavat, hlavne, ked mi vcera jedna kamoska povedala, ze asi budem mat maleho omotaneho snurou 😕 😕 , ked nechce zliezt dole, lebo brucho mam este pod rebrami, vobec mi nekleslo. Ze ona to tak mala....... 😖 Ale nechcem si to radsej moc pripustat a verim matuskovi, ze vie co robi, vyberie sa von ked treba 😉 😉 🙂

Ozaj, kde budes rodit v Za? Lebo vela Zilincaniek, nechce rodit v ZA, ale odchadzaju k nam do MT alebo do Cadce......to je tam fakt take zle?????

A cikyta ku akej pediatricke chodis? Si s nou spokojna? Lebo ja som mala dilemu, kam nas nahlasit, ale vzhladom k tomu ze som z kosut tak som si vybrala janikovu. Tak uvidime......

surviver
3. dec 2009

pecka,nepočuvaj kamošku,zbytočne Ta vystrašila,ved kazdy je iny...a presne ako vraviš ,treba veriť malemu,že vie čo robi 😉
no v Za rodit nebudem,teda nechcela by som,tiež som počula všeličo...uvidim ,že kde...

cikyta
autor
3. dec 2009

Pecka-chodím Januškovej vo Vrutkach.Aj muž ku nej chodil,ked bol malý 😅

pecka
3. dec 2009

....ved prave, az doteraz som sa celkom uspesne vyhybala vsetkym "zarucenym" radam, co mam robit a co nie, co sa ma a nema a co to znamena 😝 ..... ja vo vseobecnosti neznasam take povery a babske rady.... , ale kedze uz finisujeme, tak ma veru uz aj to malo dokaze rozhodit. .....

Drzim palce, aby si sa dobre rozhodla. Ja som ani nevedela, ze mame taku peknu porodnicu 😉. Boli sme sa pozriet v ramci predporodnej pripravy a bola som fakt pozitivne prekvapena. Chodby, izby peknucke, cistucke, farebne, personal mily, normalne radost ist rodit 😉 😉 😉

pecka
3. dec 2009

Ciky, takze to uz bude tiez v takom pokrocilejsom veku, ze 😉 Ale to nie je podstatne, dolezite, aby si bola spokojna a hlavne, nestravila v cakarni celu mladost..... 😖

cikyta
autor
3. dec 2009

No,ked bol muž bejby,ona začínala,takže teraz má vek tak akurát 😀
Ona nás objedná vždycky a v čakárni nič nečakáme.A sestričku má neskutočne milu.

pecka
3. dec 2009

tak to mate super, ja vzdy ocenujem, ked maju ambulanciach dobry system, ale ten ma vacsinou na svedomi sestricka......

romy01
3. dec 2009

ahojte babenky

pecka, mozno sa aj pozname - minimalne z videnia, lebo v kosutoch som vyrastala. A Janikovu poznam, ked som mala 8 rokov, tak kaurat nastupila nejak tesne po skole. Tiez budem asi riesit dieta u nej, lebo to mam blizko. Teraz byvam na severe

romy01
3. dec 2009

Baby chcem sa vas opytat na tripple test. Poslala vas nan doktorka automaticky alebo ste sa na to pytali? Na buduci tyzden idem na sono a o dalsi tyzden mam poradnu. No a vlastne ten triple test mi vychadza - teda ak nan pojdem akurat na vianocne a novorocne obdobie, tak neviem ze kde v MT mi ho popripade v tom case urobia

domika9
3. dec 2009

romy ten test si doktor určite na to posvieti neboj mne sestrička vravela asi v 12tt že sa musíme potom dohodnť na presny termín a ten testsa robi od 16-18tt takže 2týždne určite nebude zavreta ambulancia tak tosa istotne dohodnete je tam dosť času

romy01
3. dec 2009

domka som myslela ze ten tripple test sa robi od 14 do 16 tt - lebo to mam akurat vianoce a noovy rok.

romy01
3. dec 2009

domka takze ta automaticky poslali na ten test ? Ja by som bola rada keby aj mna poslali, lebo teraz mam trosku stres z toho ze v 12tt ma objednala iba na sono a o krvi nic nevravela, pritom baby vraveli ze sa robi kombinovany test sono plus krv v 12tt

domika9
3. dec 2009

nie romy 16-18 ja som bola rovnych 17tt 🙂

domika9
3. dec 2009

romy mne nebrali krv v 12tt , a sono mi robi vždy ked mam poradnu tak stale všetko meria a sestrička tie udaje zapisuje , a ten test to sa chodí len na krv a vysledky som si volala na druhy deň neboj oni už vedia čo maju robiť a ked chceš mať istotu tak sa na to lekara opytaj kedy sa tie testy robia a ako to prebieha určite ti to vysvetlí

pecka
3. dec 2009

ahoj romy, my sme byvame v kosutoch len 4 roky, ja som inac z priekopy, ale mozno sme uz aj stretli, len o tom nevieme 😉 Na dr.janikovu som pocula dobre referencie, tak preto sme sa pre nu rozhodli. Ona je na jednej chodbe aj dr. cernanskou(myslim, ze sa tak vola), ale ta tam ma stale narvane, cakaju tam maminy s babatkami a v ordinacii im kazde druhe dieta reve o zivot...... teraz dost casto tam chodim na poradnu ku svojej gyndoske a oni maju ambulancie pri sebe, takze vsetko pocut.....

....a co sa tyka tripple testov, my sme sa rozhodli, pre helik, tam nam ich spravili. Sice sme si to aj zaplatili, ale stalo to za to...a pri tych prachoch, co sme tam nechali uz pred tym, je to zanedbatelna ciastka.......Ale inac, malo by to byt u gynekologa samozrejmostou, ze ti ich spravi, ked bude treba. Len treba dat pozor na to, aby sa dr. nesekla pri vypisovani, lebo sono z konkretneho tyzdna nadvazuje na krv, ktoru ti dr. vezme a musi tam napisat, ze je to naozaj z toho tyzdna, ako ma byt. Lebo mam kamosku, ktorej dr sa na to vyflakla, pretoze sono mala z 13 tt a krv jej zobrala az o 2 tyzdne, cize to uz bola 15 tt a ona tam napisala, ze krv je tiez z 13 tt Takze v labaku to tak aj brali, a potom jej povychadzali, hrozne vysledky 😕 😕 down.syndr, razstepy...... no otras, potom behala chúďa po genetike a po kadejakych vysetreniach, ktore neskor ukazali, ze by to malo byt v poriadku, nastastie......., ale tie nervy okolo toho 😠 😠

pecka
3. dec 2009

V heliku sa to robi na 2x. V 13 tt zoberu krv a urobia sono, kde pomeraju, co treba. A potom ides v 16 tt, a tam beru uz len krv. Od posledneho odberu su komplet vysledky, myslim do 7 - 10 dni....

cikyta
autor
3. dec 2009

Pecka má pravdu s tým,že musí sedieť tt sono a krv presne na týždne,lebo výjdu zle výsledky.

romy01
3. dec 2009

hej no to sono budem mat u svojej gyndy v 12tt - koncom a potom mam poradnu koncom 13tt. A o krvi m nehovorila nic, tak sa jej na to opytam, Niektore baby pisali v inej teme ze ta krv sa v tom 12 resp 13 tom tyzdni nemusi brat ale potom to nie je kompletny test a ja by som ho taky kompletny chcela mat.

Inak co sa tyka Janikove - ja si ju pamatam ako obru lekarku - neviem aka je dnes - predsa uz nejaky cas ubehol, no na druhej strane ani inu lekarku nepoznam, takze sa aj ja pokusim si ju vybavit.

domika9
3. dec 2009

no ja ked som bola na krvtak to vychadzalo na štvrtok a a v ten isty týžden som mala aj poradnu v pondelok čiže sono a krv boli z jedneho týždna

pecka
3. dec 2009

romy spominala si, ze byvas na severe, tam je este dr. tuharska. Nepoznas? Kamaratka, ktora byva v Zaturci, chodi az na sever za nou s detmi, pretoze si ju nevie vynachvalit.....je s nou velmi spokojna. Rozmyslala som aj nad nou, ale Janikovu mam blizsie z domu a mam tam aj gyndosku, vseobecnu aj zubarku...vsetko pod jednou strechou 😉 ....tak nejdem vymyslat...

romy01
3. dec 2009

pecka nepoznam tu doktorku a ani neviem kde je tu nejake lekarske stredisko. Ja mam obvodnu aj zubarku v kosutoch tak som nikdy nepatrala po novych lekaroch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre