Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
17. júl 2010

@domika9 😀 ...veru hrať sa s cickami,upratovať,variť a zabávať dve deti..to je moj program ,dnes som navyše sama doma a máme tu brutálne teplo 😠

lucula73
17. júl 2010

a mne zmizla sama fotka,predtým dve z albumu,no tomu už fakt nerozumiem..

domika9
17. júl 2010

@lucula73 asi admin robia poriadky viem že babam z marcipanoviek pomazali torty z albumov ...

wolfskinka
17. júl 2010

ahojte,

tak sme prvy krat spinkali doma v postielke, inac dnes v noci bola tazka noc, vyvadzal ako nepricetny, som si povedala, ze mu flasu nedam, ale nevydrzala som to, ale uz nema bebu, mlieka mam dost, tak kazde dve hodiny odstriekam jeden prsnik a druhy mu strcim ale vypije z prsnika sotva 10ml aj to po tazkom trapeni a potom to vzdam a dam mu 30ml z flase, vazim ho pred jedenim a po jedeni tak viem presne co zje z flase a co z prsnika, a potom ked sa naje tak este odtriekam aj ten prsnik, co mi ohrdne aby mal zasoby ...

nastastie mlieka mam dost, stale mam mokre tricko keby som enodtrekovala tak neviem co by som robila, by asi za mnou zostavali kaluze, ale aspon mame zelezne zasoby v chladnicke, ked zacne vyvadzat a trucovat

domika9
17. júl 2010

@wolfskinka neboj maš velku šancu ho naučiť na cecík ešte je maličky mne sa podarilo aj ked mal dva mesiace ho chvílu nedokrmovať

wolfskinka
17. júl 2010

no akurat sme dopapali tak tentokrat 20ml spapal z prsnika a 30 z flase, pomaly ale isto to hadam pojd

cikyta
autor
17. júl 2010

Ahojte.

@lucula73 tebe robili sono,aj ked kojíš??? Mne povedali,že sono prsníkov mi urobia,až ked nebudem kojiť.
Zvláštne ako to tí dr.majú...
A skade ti zmizla fotka? Z profilu? Vraj ak je malá,či nevidieť do tváre,tak ju mažu či čo...
@wolfskinka a nenosíš v podprde tampony,ked ti teču? Zo začiatku som musela mať dokonca cez jeden prsník plienku , kým som kojila prvým-tak striekal.potom som si urobila taký zlepšovák a kým som teda jedným kojila,na druhý som si dala vrchnák z flaše do podprdy a veru tých 30-40ml i tam natieklo za chvílku.A tak som mala mliečko,kde som rozrábala probiotiká a neskôr robila kašičky.

lucula73
17. júl 2010

@cikyta ahoj,áno robil mi a hneď zistil,čo je vo veci..ale povedal,že to nevadí,lebo on má dáke super sono,čo mu pri podozrivom náleze sa obrazovke ukazuje na červeno,vraj 😒 😀

lucula73
17. júl 2010

hej,z profilu mi zmizla,veď som ju tu mala dva roky a nikomu nevadila.....a z albumu tiež dve..že sa im to chhce kontrolovať,sa im divím...boli tam torty,ale nechápem,prečo dve zmizli a dve mi nechali 😝

cikyta
autor
17. júl 2010

@lucula73 Ja ti nevididím nič vo fotoblogu.

wolfskinka
17. júl 2010

@cikyta pokial mam podprdu tak ano, lenze akosi ju teraz na sebe neznesiem, stale ma svrbi a potom skriabe, tak kym som doma, nedavam si ju, no zatial toôlko mliecka neni ale dufam, ze bude, uvidime kolko vypije matej teraz v noci ked sa zobudi, uz spinka 4 hodiny

zajtra ideme k nasim poskladat kocik, prvy vylet bude v pondelok doobeda

cikyta
autor
18. júl 2010

@wolfskinka To hej.Zo začiatku podprda vadí,no musela som si zvyknuť s nou aj spať,lebo to bolo nenormálne furt prať a ležať v mokro.A teraz pohoda.Spávam v nej a zvykla som si...teda,teraz by som zaspala aj v brnení pri Silvinkiných nočných výstupoch. 😉

jennys
18. júl 2010

@domika nezašili ma zle, len po tom cisárskom som dostala krvácanie do brušnej dutiny, niečo mi tam vraj prasklo alebo čo, takže lietalo celé oddelenie. Večer som už nič nevládala, mala som bolesti, neviem ani koľko krvi zo mňa išlo, no hrozné, nechcela by som to viac zažiť. Museli ma znova operovať, na tú narkózu som čakala ako na zázrak a keď som sa prebrala mi bolo už konečne dobre. Nejdem to tu podrobne radšej opisovať ale bolo to so mnou veru dosť zlé, len som si stále hovorila, bože nech sa mi nič nestane a nech to prežijem. Ale už som v pohode. Začínam normálne fungovať...

lucula73
18. júl 2010

@jennys ☹ ..dobre,že si sa pozbierala,budeš potrebovať silu na detičky 🙂 ..a ešte sú chlapci v nemocke?kvoli váhe?

cikyta
autor
18. júl 2010

@jennys uf...jedna žena príde k dieťaťu a porodí ani nevie ako...doslova...

a iná chudiatko si to vytrpí snád za desiatich ☹

Držkaj sa a želám želá skore uplne zotavenie a strašne moc zdravíčka 🙂 a chlapčekom posiela Siska obrovsku pusinku 🙂

domika9
18. júl 2010

@jennys 😒 no ale už bude len lepšie a drobci ako?

jennys
18. júl 2010

Drobci sú zlatí, nechcú moc jesť, musím to do nich tlačiť, vždy prídem odtiaľ spotená ako myš, ale v tom teple im asi ani tak nechutí a predpisovo musia zjesť dávky a ešte k tomu každé tri hodiny, nestihnú podľa mňa tak vyhladnúť. Ale dnes jedli oveľa lepšie ako včera, hlavne že priberajú. Idem za chvíľku hodiť nejaké fotky, tak si kuknete.

jennys
18. júl 2010

práve som ich pridala - fotky

cikyta
autor
18. júl 2010

@jennys Proste malé krásne nevinne drobátka. CMULILING

zefa
18. júl 2010

@jennys som si teraz kuk album...krásne chlapčiatka...veľa lásky a šťastia im prajem..a hlavne ,nech už spinkajú vo vlastných postielkach 😵

jennys
18. júl 2010

kočky, ja som si ešte nestihla prečítať čo ste tu popísali a neviem ani či sa k tomu spätne dostanem. tak prepáčte ak sa budem vypytovať. ja chodím teraz za malými každý deň do nemocnice ráno a večer prídem domov unavená takže už veľa ani nestíham urobiť. Aj to odsávanie mlieka mi zaberá kopec času, v noci si nastavujem budík. Keby boli malí doma tak ich nakojím a mám pokoj, už aby to bolo, teším sa na to. Dni ubiehajú rýchlo, však dnes majú dva týždne.

romy01
19. júl 2010

ahojte dievcence

teda ja fakt nestiham nic a to mam ozaj zlaty pokladik, Dnes sme boli u doktorky na krvicke a zajtra budu vysledky ako pokracuje zltacka.

Len jednym okom som kukla co ste popisali a co sa tyka toho ockovania v 3 mesiaci - sice je pravda ze aj nas ockovali na kadeco, ale kombinovane vakciny sa zasadne pouzivali az od 3 roka dietata a nie ako teraz uz od 3 mesiaca. V mojom okoli to ani jedno dietatko neprezilo v pohode - kazde jedno malo problemy - teploty a podobne. Ale inak som sa az do porodu nestretla s dietatom, co by malo zavaznejsie komplikacie. Ale na izbe v porodnici som bola s mamickou, ktorej tretie dieta v poradi ( inak rodila stvrte ) dostalo ten autizmus. Udajne sa dokazalo ze autizmus nema nic spolocne s genetikou a nevie sa presne z coho to je ale jednym z rizikovych faktorov je prave ta vakcina, lebo obsahuje ortut a ta ma vplyv ako blokator na niektore neurony mozgu. Autizmu podliehaju vraj castejsie chlapci ako dievcata. A este jedna vec. Oficialne sa farmaceuticke firmy logicky brania zeee to nie je sposobene ich vakcinami ale fakt je ze statisticky sa zistilo, ze v krajinach kde sa tieto vakciny zaviedli sa zvysil aj pocet autistov. Napr V Amerike sa to zaviedlo v roku X a stupol pocet aut deti o Y %. V nemecku sa zaviedla vakcina v roku X + 10 a zas stupol pocet deti s autizmom atd atd sa to sledovalo postupne v krajinach kde sa to zaviedlo.

Vzhladom na to ze moj drobec uzival hned po narodeni antibiotika a uz mesiac ma zvyseny bilirubin som odlozila prve ockovanie na TBC a vazne uvazujem o odmietnuti toho ockovania v 3 mesiaci.

romy01
19. júl 2010

jenny moje chudatko, to si mala ako v horore, az mi slzy vybehli, to je strasne si zelat prezit ked ma clovek dvoch drobcekov. Zelam ti aby si sa co najskor dala kompletne dokopy a gratulujem k drobcekom.

baby mohli by ste mi poradit ?: Mame problemy s grganim. Timko nechce grgnut ani za svet. Vacsinou mi zaspi rovno na rukach a ani mu nebyva zle ani ho nebolieva brusko. Ale ked sa niekedy silou mocou snazim aby si odgrgol, tak sa mi skor pogrcka, preto ho radsej niekedy ani nenatahujem. No obcas sa stava - povedzme raz za den, ze mi zaspi a po pol hodinke sa preberie a mrauci a to viem ze boli brusko a snazim sa ho hned dat na plece - ked stihnem tak si aj odgrgne ale ak nestihnem alebo ho nejak nespravne vezmem tak sa mi kompletne pogrcka.
Takze ako to robite aby si drobci odgrgli - spi vas drobec pri tom, ci ho mam radsej zobudit ? ( no ked ho budim je fest nervny )

cikyta
autor
19. júl 2010

@romy01 Ku grganiu...Niektore deti su tak vyvinute a jedia s takým kludom,že grgnuť im proste netreba.Vraj je malé percento detí,ktore proste negrgaju,alebo aspon nie tak často,ako iné deti.Aj Sisa mi taká bola.
Citala som to a aj sestričky na jiske v pôrodnici mi to povedali,lebo som chodila za nimi nešťastne,že Sisa negrgla spí,že čo teraz,atd... ☹ Tak ma ukludnili,že nič sa nedeje a mali pravdu 😉

Ale určite ho v žiadnom prípade skrz to nikdy nebud! Daj ho lažkať na bok ak negrgne a tak ho nechaj.

cikyta
autor
19. júl 2010

@romy01 Niekde som počula,že ak 15 minut po jedení negrgne na rukách,tak už negrgne vôbec a treba to vzdať.

domika9
19. júl 2010

@romy01 naš maly napríklad v noci negrga neviem možno sa nenaje tolko vzduchu a ani sa nesnažím ho dať grgnuť aby som ho nezobudila a v pohode potom ale ešte nejaku dobu kontrolujem či sa nepogrcal ale len rukou v tme mu ppošmatram usta a ok
a ce z den tiež občas vobec negrga ako kedy a niekedy grgne div sa stena nezruti aky rachot fakt jak stary chlop a niekedy nič a nejako ani dlho ho nedržím aby odgrgol fakt iba chvíločku ked grgne ok a ked nie tak ho položím a inač v nemocnici nam odporučali zvyšiť madrac tak ho mame odnarodenia podloženy knihou a takto spinka a aj ked je v lehatku tak ma trochu zvyšenu polohu

inač ahojte -pekny -konečne trochu menej teply den prajem 😉

domika9
19. júl 2010

inak dnes sa nam podarilo čo už davno nie - Matuška som nakojila po chvíli už velmi nechcel som si myslela že ma malo mieka že mu nejde tak som mu dala druhy prsník ten nechcel vobec tak som mu dala flašu a nechcel všetko vypluval tak sm nechala tak že on sa isto ozve ked bude bruško prazdne a si predstavte že sa ohlasil až po troch hodinach 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 čo niekedyked mu dam flašu tak vydrží kratšie tak som taka vytešena z toho lebo to už vyzeralo velmi biedne s našim kojením a dnes je to nejko lepšie klop klop

domika9
19. júl 2010

zajtra ideme s očkom ku dr. a tiež sa vytešujem lebo naša detska dr. nas odoslala 7.7 na očne ale kym nas objednali prešli dva týždne čiže až na zajtra nam dali termín a si predstavte jemu sa to očko krasne vyčistilo za tie dva týždne čo som mu vobec nedavala už ani kvapky ani masť ale idem sa ukazať aby nepovedali že som sa nato vykašlala ale isto mu nebude prepichovať lebo už homa krasne od soboty nemal ani raz hnis ani ked plakal takže juchuchu

a zajtra idem kus vypnuť posedieť si ku kaderníče nejaky faaajny melír nahodiť nech som kosť 🙂

cikyta
autor
19. júl 2010

@domika9 Držím palce u očneho a hlavne,nech to zdrave očko vydrží už navždy!

zefa
19. júl 2010

ahojte
tak ja tu pridám perličku...v Ilavskej nemocke donútili maminu porodiť dvojičky (párik) polohou KP prirodzene a chlapček zomrel...rodila v 39tt....to už ako čo je???!!!! 😠
ad grganie
@romy01 ani náš Samko moc negrgal,tak klídek...ked si negrgol oprela som ho o postielku bokom(presne tak to robia v našej pôrodnici(ak si myslíte,že majú čas dávať deti grgať,ste na omyle..teda ako ktorá sestra)ak si po čase grgne,tak mu to vytečie z pusinky von a máš istotu,že sa nezadusí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre