Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
24. júl 2010

No veru,ked vykuklo slniečko,bolo OK,no akonáhle zašlo-brrr.Teraz večer som dala Sisu spať a má otvorené okno.Spí v overalíku.Pred chvílou mi vstala (ako obyčajne) a revyyy,daj cicuuuuu a bola uplne studená chudiatko.Tak som zavrela balkon a pôjdem ju asi aj prikryť,no ked má na sebe perinu,či deku,hned je mrzutá 😠 Už je KOSA 😖

domika9
24. júl 2010

no torta hotova ak sa to da nazvať torta 😢 nejako mi to nevyšlo potahova hmota ok celom som bola spokojna ale tu šarlotu som asi nemala robiť najskor som pokašlala ten plat potom som to prehnala so želatínou a nakoniec ked som to vyklopila tak mi niektore tie kolieska odpadli tak som ich len tak schovala pod tu hmotu a ešte sa mi to aj nekjako namoklo tak som zvedava čo ma čaka vo vnutri no ale ide hlavne o to že s mmf som spokojna no nie 😀 😀 😀 ved prinajhoršom zožere pes

domika9
24. júl 2010

na tej tretej fotke aj vidno kde som som to len capla pod poťah 🙂

cikyta
autor
24. júl 2010

@domika9 čo sa tebe nepáči ??? Ja by som nikdy v živote také niečo neupiekla..........Je to užastné ! Povedz mužovi,nech ti vybozkáva obe ruky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Máš odomna 1 s hviezdičkou.

lucula73
24. júl 2010

@domika9 veď je super,a potrela si vrch tej torty kremom?to sa má potrieť a potom dať poťah,aby to lepšie držalo.....a ako si robila tie kvietky?to som ešte nerobila...

ciky aj u nás už fúka...a riadne......

domika9
24. júl 2010

😀 😀 😀 ciky počkaj čo ma čaka dnu zajtra s asi od hamby prepadnem ked ju rozkrojím 😀

domika9
24. júl 2010

@lucula73 niekde som čítala že to možeš potrieť čímkolvek okrem toho čo obsahuje šlahačku čiže lekvar , nutela , maslo+cukor a asi aj medom tak ja som to potrela lekvarom už ked je v rolade lekvar nech je aj pod mmf a kvietky som robila vykrajovačom je to original na to som si požičala od susedky 🙂 všetky kvietky su vysekavane a gerberu som vysekla z dvoch vrstiev a ptom zlepila na seba a tak aby sa lupienky pekne striedali aby bolo vidno raz vrchny raz spodny a ten stredok hneda hmota malym kolieskom vyseknute a poradila mi suseda že s malym sitkom otlačiť mriežku aby to bolo take efektne ale mne sa to až tak nepozdavalo asi som to mala nechať kusok zaschnuť a tak trochu otlačiť ale ja som to tym akurat rozmačkla tak som potom normalne len s takxym čo mam na torty akkeby plastovy nož len urobila take otlačky

domika9
24. júl 2010

a ešte jedna velka chyba ked som to vyklopila tak som zistila že sa tam nedostanem pekne dookola z jednej strany to je tak dosť natesno s okrajom ale to nič nabuduce budem vedieť

cikyta
autor
24. júl 2010

A toto je moja torta.Nič lepšie nedokážem:
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
24. júl 2010

@domika9 hej,hocičím okrem šlahačky,aj lekvár...tak ok........... 😉 kvietky skúsim najbližšie,len zohnať vykrajovatko....

lucula73
24. júl 2010

@cikyta no aj v jednoduchosti je krása 😉 aspoň bola jedlá aj pre oslávenkynu..... 🙂

domika9
24. júl 2010

ja pojdem do domacich potrieb skusiť pozrieť čo maju ale pozri na tortyodmamy a tam je vela reklam na takyto tovar a tam pozri čo všetko maju

cikyta
autor
24. júl 2010

@lucula73 A bola výborná aj ako stavebný materiál 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

domika9
24. júl 2010

ciky ved je pekna čo stresuješ niekto nema ani snahu 😉

cikyta
autor
24. júl 2010

Ale nie. Ja pred Domikou a podobnými gazdinkami sklánam klobuk dolu 😔

domika9
24. júl 2010

@cikyta ale no isto bola fajna ja vam dam zajtra vedieť kto jedol tu moju či pes alebo my no idem spať tak pa

cikyta
autor
24. júl 2010

Dobru nôcku.............................................. 😔

lucula73
24. júl 2010

dobrú nocku,aj ja idem.papa

zefa
24. júl 2010

lucul..no tu sa zatiahlo poobede aj sprchlo aj potom fukal vietor brrr..deti mali flisky také tenšie
a torty sú pekné,čo stresujete....by som si dala 😵

cikyta
autor
25. júl 2010

@domika9 ako tortička?

domika9
25. júl 2010

no ciky každu chvílu som nazerala do chlôadničky a vždy bola nižšie anižšie tak som na obed povedala nič idem krajať lebo za chvílu celkom spadne takže už nikty nebudem robiť tu šarlotu podla tohoto receptu už aj letí do koša -ale chuťovo celkom ok len tie roladky mi kus viac namokli ale neboilo z nich blato takže sa celkom dalo čiže zjedli sme ju my

domika9
25. júl 2010

ako ten recept leti do koša nie torta ale to mmf bolo fajn celkom som bola spokojna ako som to zvladla na druhy krat

domika9
25. júl 2010

baby zabudla som vam napísať aku sme mali super noc 😀 😀 😀 Matuška som ako vždy okupala o 7-mej potom papal a hned spať takto krsne nam to funguje a vstal o pol tretej napapal sa potomvstal o 6-tej napapal sa a si myslím ešte ho dam do postielky a zaspali sme a vstali sme o 9-tej to je život čo ? to je fakt dovolenka 😀 😀 😀 -zatial 😀 😀 😀

lucula73
25. júl 2010

@domika9 tak si to užite,krásna dovolenka 🙂 😀 ....
aj my spávame celkom fajn,niekedy sa nezobudí vobec,niekedy raz a túto noc sme boli až tri razy..ale on bol hladný,lebo večer nespapal ani polovicu a ja som ho chcela oblbnúť čajom 😀 ,tak dva razy dostal čaj a až tretí mlieko....no keby som mu bola dala mliečko hneď ,bol by spal v pohode 😠

zefa
25. júl 2010

tu neprovokujte lebo vám s ciky dáme naše deti na prázdniny a my si vezmeme vaše 😉 😀 😀

lucula73
25. júl 2010

@zefa no neviem,neviem 😀 ..ja som začala dávať čaj namiesto mlieka asi pred 2 týždňami,doteraz to celkom fungovalo,ale túto noc sa oklamať nedal.....
zefa - dokedy si dávala tie hHA mlieka?ja som začala dávať pred dvoma dňami HA 2,moj to nechce vobec piť,jednotku pil v pohode..ja fakt neviem,čo mu mám dať,skúšali sme včera aj nutrilonHA,aj z toho vracal...a túto bebu HA 2 nechce,doslova to donho tlačím 😝

domika9
25. júl 2010

lucul no niekedy sa aj nas budí 3x ale včera teda dnes mu šlo dobre hlavne to že sme vstali o deviatej

zefa neboj nič tretie budeš mať ine 😉 😀 -neuvažujete s polovičkou o dalšom?

a ciky ešte dotlačíme aby to skusila 😉

domika9
26. júl 2010

pre našu basničkovu cikytku k jej dnešnym meninám 😉 😉 😉 😉

Čo to vidím v kalendári?
Koho meno tam dnes žiari?
Zdá sa, že máš meniny
tak nestváraj koniny.
Do baru si niekam zájdi
cestu domov v noci nájdi!

cikyta
autor
26. júl 2010

@zefa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@domika9 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀

Aj ja som mala fasa noc.Každých 15 minut rev,tak som ju vzala ku nám do postele,kde to aj tak pokračovalo dalej.O 6 som jej šupla zo zufalstva fenistil,ktorý výnimočne nezabral a tieto stavy trvali do pol 1O,kedy vstala definitívne.......... 🙄

domika9
26. júl 2010

ciky a načo fenistil ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre