Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
26. júl 2010

Mala zapchatý noštek a vtedy je dať dobre pred spaním okrem kvapiek,či speju do nosa aj fenistil kvapky,ktore tlmia svrbenie v nošteku,na tele,ktore tlmia nepokoj,rozne alerg.reakcie atd...a dieťatko spinká kludne....

domika9
26. júl 2010

jááááj

jennys
26. júl 2010

Ahojte kočky, tak my sa zajtra chystáme domov. Konečne. Som zvedavá ako to budeme stíhať, ale sestričky ma dnes ukľudňovali, vraj malí sú dobrí, ani neplačú, v noci pekne spinkajú, tak hádam to zvládneme. Teším sa, že už budeme doma, potom sem hádam budem už chodiť častejšie.

lucula73
26. júl 2010

@jennys teším sa s tebou,doma je najlepšie,určite to zvládnete 😉 a kolko drobci vážia?nejak dlho ste tam boli....

surviver
26. júl 2010

@lucula73 čauko 🙂 ,Matuško už spinka?? 😉

surviver
26. júl 2010

@jennys tak to je super,držim palce nech to s dvojkami pekne zvladnete 🙂

jennys
26. júl 2010

Ďakujem kočky. No vážia: Samko 2315 a Vilko 2190. Čakala som že tento týždeň domov určite pôjdeme ale nečakala som že hneď zajtra. Inak muž šiel akurát zapiť k susedom, oni nevedeli že sme niečo čakali 🙂 Sranda nie?

surviver
26. júl 2010

@jennys to fakt? si to pekne dlho tajila,musia mat šok susedovci...a hned dvojity 😀 😉

jennys
26. júl 2010

No ja som to netajila, niektorí to na mne videli a niektorí ma dlho nevideli, nemôžem za to že sme sa obchádzali a ja som bola aj PN takže som mala aj vychádzky obmedzené, tak možno aj preto a potom som bola ku koncu viac v nemocnici ako doma...to ešte keď ma niektoré známe uvidia na sídlisku s dvojičkovským kočíkom tak odpadnú. Niektoré to tiež ešte nevedia, to isté ako susedia, v zime to na mne ešte vidno nebolo a ked to na mne bolo vidno tak niektoré som stretla tak sa dozvedeli a niektoré som žiaľ nestretla a potom som už bola v nemocnici...ale buder to sranda...

lucula73
26. júl 2010

survi máš IP 😉

lucula73
26. júl 2010

@jennys no ja som bola na tom podobne,malý sa narodil v januári,mala som vetrovku,chodila som von málo a vobec som nemala veľké brucho...a ešte sa narodil aj skor...no ti poviem,ja som si užila vyvalených pohľadov,keď som sa vo februári objavila s kočíkom vonku.....trvalo to také dva tri mesiace,kým som všetkých nepostretala a bolo už dobre 🙂

cikyta
autor
26. júl 2010

@jennys Ahojky..............Juj tak domkov??? Paráda.Teším sa s vami.

Mna sa susedy pýtali,ked som išla s malou,že:
-A to máte čie ????

😅

Reku:
-Ved moje ! 😅

No neviem neviem,ako dlho boli v tom,že či som to náhodou niekde neukradla,alebo adoptovala atd...

Teraz dostala kamoška novonarodeniatko a viem si predstaviť tích susedov.Vraj iba jeden vie,že je to adoptované.

zefa
26. júl 2010

@lucula moji pili od začiatku HA mlieka...najprv Bebu..z tej ich strsšne zapekalo,potom sme prešli na Nutrilom Ha a tem pili až do 2 rokov,kým sme neprešli na kravské...skús mu dať po porade s pediatrom iný druh Ha mlieka,ved už tuším sú všetky značky aj v HA kvalite...ale musíte vydržať pri tom dalšom aspoň 3 týždne...tak mi to povedala naša dokina...vraj telíčko si potrebuje zvyknúť na nové mlieko a aj výsledky uvidíš až skoro po 2 týž.
@cikyta som ti chcela poslať sms ,ale nestíham,takže všetko najlepšie
@romy01 aj tebe k meninám všetko naj
@jennys tááák sa teším,daj im božtek odo mňa

cikyta
autor
26. júl 2010

A Romy neni JANKA ??? 😲

cikyta
autor
26. júl 2010

@zefa Díky 😉

zefa
26. júl 2010

tak janeviem...ja ju mám v mobile ako annu

lucula73
26. júl 2010

@cikyta aj ja sa pripájam,želám všeeetko najlepšie,hlavne asi pokojné noci 😉

@zefa inak akurát dnes som si kúpila časopis Mama a ja a je tam o zavádzaní príkrmov,že sa nemá dlho čakať a že najoptimálnejšie je okolo toho 6.mesiaca,lebo že neskor si telo horšie zvyká na nové potraviny a vznikajú alergie......no som z toho úplný blb,lebo keď bola Veronika malá ,tak sa práve všetko odkladalo....aj kravské mlieko,aj tvarohy,aj lepok..a dnes sú iné trendy.....všetko úplne naopak.
tak preto rozmýšľam,či neskúsiť iné mlieko bez HA....dnes sa mi zase povrackal z tej beby HA...on to proste vypije,ale mu to asi nechutí a vydávi to naspať von... 😠

cikyta
autor
26. júl 2010

@zefa No tak toto je pruuuuuuuuuser ☹

zefa
27. júl 2010

dobré ránko
v prvom rade sa ospravedlňujem romy..ona je adka..ja som bola včera uplne mimo,ja som proste tak už vyčerpaná,že som včera skoro 2x odpadla a dnes ma mm nepustil na brigádu,beriem kôli ženskému antibiotiká,akési mega čípky čo musím mať normálnu vložku..no proste fasa
lucul..aj ja mám mama a ja a tiež ma to zarazilo...hlavne,že mne stále všetci doktori nadávajú,že ma mama skoro prikrmovala a preto sme všetci už v tak mladom veku aj vážne chorí,niekoľko výskuvom potvrdilo ,že alegrie vznikajú tiež na základe skorého prikrmovania,tak si vyber..............tvoj drobček možno potrebuje antirefluxné mlieko a nie hypoalergénne...to musí posúdiť doktor..idem spať a spať..zatím pa

cikyta
autor
27. júl 2010

Aj ja sa ospravedlnujem Romy 😅 za Janku 😅

@zefa Len si oddýchni moja............je toho dosť 🙄

domika9
27. júl 2010

lucul ved ja som všade čitala že kojene deti po skončeni 6mesiaca a nekojene po skončeni 5mesiaca iba tu na koníku som sa stretlas ty m že niektore mamičky davaju normalnu stravu už v 4mesiaci čo si neviem predstaviť kedže aj Matuš je v 4mesiaci žeby som mu už davala inu stravu ako mlieko ja som sa radila s dr. a ta mi neodporučala ani čajík vraj netreba zaťažovať organizmus že je nastaveny nato aby mu to mliečko stačilo do pol roka a myslím že netreba začínať skor ale je to fakt na každej mamine ako sa rozhodne ja začnem až po 6mesiaci ale čajík dam skor ale teraz ešte nie

a už mate nove číslo mamam a ja lebo mne ešte neprišlo či minulomesačne ?

domika9
27. júl 2010

hej a kde je vlasten romy už som sa chcela opytať skor ale nejako som pozabudla ?asi ma vela roboty s drobcom ?

cikyta
autor
27. júl 2010

@domika9 Nám je neverná v iních témach po koniku 😀 😉

S tým časopisom neporadím,lebo ked som ešte nebola tehula,tak som ho kupovala a čítala.Mám plnu krabicu............a teraz už ked mám dieťa to nekupujem,lebo nestíham čítať 😅

domika9
27. júl 2010

ja som niekedy mal predplatene dieťa ale teraz som si mamu a ja sa mi vidí lepšia u nas je vždy polozeny na wc a takto ho prečítame cely aj 20x 😀 😀 😀 a ked mna zaujme nejaky članok necham tam otvorene a ked ide mm tak vie žew si to ma prečítať 😀 😀 😀 a aj on mne tak nechava otvorene

lucula73
27. júl 2010

@domika9 ja som kúpila júlové číslo.....ja to teraz nekupujem pravidelne,mám plnú poval starých čísel spred 5-7 rokov...

cikyta
autor
27. júl 2010

@domika9 S týmto som to aj ja tak robila.Dala na WC časaky,ktore som chcela,aby si muž prečítal a on ich tam čítal.........Už mimo WC to nečítal,tak som mala istotu 😉

domika9
27. júl 2010

🙂 wc je asi u viacerych domaca knižnica 🙂

zefa
27. júl 2010

no tak u nás už aj Samko číta na wc ked kaká 😉 😀 😀 😀 😀 zoberie si motoristický čas.a kaká

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
28. júl 2010

aj Matuško dnes nespal najlepšie ale to koli tomu očkovaniu asi mrnkal a mal iba taky slabaučky spanok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre