Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
29. júl 2010

@zefa ahoj..aj ja som jej chcela povedať,či to nechce riečiť cez dokinu,ale som sa neodvážila,si ma predbehla... 😉

zefa
29. júl 2010

no idem ..za chvíľku bude"mliečičko chcééém"...no ja uvidím čo spraví škôlka s mliečkom,ak nič- bude tvrdá drezúra 😉 😝

cikyta
autor
30. júl 2010

@lucula73 Včera sa stal trošku pruser,že o 7 večer hodila na cecku mikrospánok.Urobila som chybu a preto zaspala až o pol noci.Nechala som ju o pol 12 revať.Revala presne 3 minuty v postielke a už vyskočil muž a začal mi "rôzne"nadavať......samozrejme malá začala lapať po dychu,sa zašla a už sa nedala pol hodinu utíšiť,len kričala MAMA.Takže asi tolko........A máme tichu domácnosť............ 🙄

@zefa Na homeopatikách sme už boli.Pomohli na 20%-zhruba 😒 Sisina dokina povie len,že to je zo zubov............už 9 mesiacov??!! 😠 čo už.

Takže pôjdem asi svojej dokine,nech dá niečo mne,ked dcerke nedaju.......... 🙄

lucula73
30. júl 2010

@cikyta ahoj,no áno,ak nemáte s mm jednotný postup,tak to naozaj nemá význam....tiež nemám rada,keď mi mm kafre do vecí.......no snáď sa to upraví časom,ale mne je ľúto hlavne teba ☹

cikyta
autor
30. júl 2010

A už sa kašlať na to.................................nejako to zvládneme a potom bude fajn 😉 .......................................... 🙂

domika9
30. júl 2010

ahojte ciky a nemožeš to skusiť ked tvoja polovička nieje doma občas spomínaš že chodí na par dni preč tak keby si to vyskušala vtedy?

dnes sme faaajne zmokli sme sa vybrali na prechadzku s mm a šli sme na poštu ale cestou začalo padať a kym sme prišli domov tak som bola fajne morka aj dažnik sme sice mali ale aj tak ja polka tela mokra a mm polka mokra 🙂 len Matuško v suchučku v kočiari našťastie

cikyta
autor
30. júl 2010

@domika9 momentálne tak skoro nepojde robiť na pár dní mimo.......a ja som hlavne chcela,nech ju naučí uspávať niekto,kto nesmrdí mliekom.......čiže by to mal byť jedine on......... ☹

domika9
30. júl 2010

@cikyta a nechces si dať pichnuť injekciu na zastavenie laktacie ? ani by si mu o tom nemusela povedať 😝

cikyta
autor
30. júl 2010

@domika9 Nie...chcem to skusiť prirodzene....zatial....

zefa
30. júl 2010

@cikyta na zastavenie laktácie je homeopatikum RICINUS COMMUNIS 30CH..5 granúl 2x denne....mám to na sebe vyskúšané..zastavuje sa to pomaly ,takže by nemal byť problém s tvrdými prsiami..treba ale malú postupne nedávať na cecok...daj ju mne..ja už dááávno nesmrdím mliekom a tak či tak nespím poriadne..3 noci by som to neako zmákla
pre podporu tvorby mlieka je zas RICINUS COMMUNIS 5 CH...5 granúl 3x denne

lucula73
30. júl 2010

@zefa a to dostať normálne v lekárni?a ako dlho to asi trvá?

zefa
30. júl 2010

@lucula v každej dobrej lekárni by mali mať homeopatiká..a teraz neviem čo ty chceš zastaviť či pomôcť?

cikyta
autor
30. júl 2010

@zefa OK,zajtra ti zaklopkám na dvere,nechám tam večer malu a zduchnem dolu schodmi 😀

lucula73
30. júl 2010

@zefa zastaviť ☹ ...chcela som si dať pichnúť injekciu keď som bola na preventívke,ale doki ma pochválil,že ešte kojím,tak som nemala odvahu...a to odsávanie ma už nebaví......ja som odsávala 6x denne po 120ml zhruba a teraz síce len 3x denne,ale tak okolo 200 na jeden krát..nejak to neviem zraziť... 😠

lucula73
30. júl 2010

@cikyta 😀 ..no ak to spravíš,ja osobne ti prídem do Martina zagratulovať 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

@lucula73 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak sa už obliekaj chystaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

Toto kojenie je horšie,ako prestať fajčiť.A to som hulila skoro 15 rokov ! 😲

lucula73
30. júl 2010

@cikyta 😀 ...nemám obavy,že by som sa musela ponáhľať s obliekaním 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

@lucula73 😀 😀 😀 😀 😀 stav sa o čo chceš... 😀 😀 😀 😀 😀

na tvojom mieste by som už začala minimálne s ponožkami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zefa
30. júl 2010

ako ja by som vydržala fakt...len neviem či ty 😉 😅
@lucula73 no to ti verím,že odsávanie je o držku..ked si na to spomeniem chjo...kojiť,odsať ,zarobiť um a dokola...ale u mňa to zabralo,už si nepamätám síce koľko to trvalo,ale cez deň som deti viac na umelom držala a kojila iba na večeru,ked sa v noci zobudili dala zas fľašu a ja si niečo odsala, ked som mala moc naliate..postupne ako cecky nemali "motiváciu "to prechádzalo...síce ja som ešte asi 3 mes.po zastavení mala miernučký výtok z bradaviek,ale z jedného dňa na druhý to potom prešlo úplne 😉
a funguje to aj na podporu..aj to som brala na začiatku

lucula73
30. júl 2010

@cikyta no ponožky som si pred chvílou práve vyzula... 🙂

@zefa ak nájdem dobré UM,ktoré bude malému chutiť,tak to určite skončím...aj tak ho dokrmujem,ale moje mu chutí najviac

inak keby som neodsávala,mohla som už od pol 10 spať,takto čakám na 11h,odsať ,aby som do rána do tej 6-7 vydržala...no čo už,čo nespraví mama pre svoje dieťa 🙂 😝

lucula73
30. júl 2010

@zefa a pýtaj od ciky 200 gr. kávu,aby si mohla potom cez deň fungovať 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

@zefa Ja by som sa zvrtla späť už pri heliose a bola by zamnou len ohnivá čiara ku tebe 😀

lucula73
30. júl 2010

@cikyta - no čo som vravela....nemusím sa obúvať,ako dobre 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

@lucula73 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

Spí 2 hodiny a práve som 3 krát odbehla ju tíšiť ceckom 😒 Teraz som tam poslala muža...snažil sa....no rev naberal na intenzite,tak som utekala včas zasiahnuť 🙄

zefa
30. júl 2010

@cikyta som predpokladala,že iba zbehneš a hneď vybehneš zas hore..a ty kľudne až tááááky "kusisko"k Heliosu 😀 😀 😀 😀
@lucula73 ponožky si môžeš nechať aby ti "na nohy netáhlo" 😀 😀 😀 ..tu je aj trochu chladno

cikyta
autor
30. júl 2010

@zefa No hej.Asi som to s tým heliosom prehnala 😀 😀 😀 😀 Som to za mater 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

Ked som do 6 mesiaca Sise ráno odsavala mliečko na probiotikum a vlastne aj preto,že ma "tlačilo",kedže v noci spinkala....tak to bola oštara..........Teda,ak som bola v polke pumpovania a ona začala revať,koniec 😠 v tom najlepšom ma prerušila a už potom to nebolo ono. ☹

cikyta
autor
30. júl 2010

Takže Lucula-nezávidím a obdivujem ťa tiež... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre