Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
9. aug 2010

@lucula73 Prvý krát sa mi to stalo hned,ako som prišla po týždni domov z porodnice.A to mi zrazu vyskočila teplota na 40°C a už som nevnímala nič....Dokonca som si dala zohriať plienku do mikrovnky a tá mi zhorela! Potom len masírovať,odsavať,často prikladať a pomohlo...
Potom sa mi to stalo asi ešte tak 2-3 krát,no to som nenechala prísť do takého štádia na horučku a Sisu som násilím nutila mi to vysať-čo sa jej podarilo 😉

Na poradni držím palce a daj vedieť,čo ti povedia. 😉

lucula73
9. aug 2010

@cikyta jasné,dám vedieť 😉 ............a mne sa to satlo pri veronike hneď ten večer,čo sme prišli z porodnice..tiež 40 teplota....no odsávala som tak som to uvolnila,ale dostala som aj zápal,takže ma lieky neminuli vtedy

zefa
9. aug 2010

vitajte stratené
len poradím rokmi v našej rodine overené...na zapálené prsníky s horúčkami...antiboitiká ani nemusia byť ak vám zaberie toto..kúpiť ľanové semiačka(dostať normiš v potravinách)pomlieť na makovom mlynčeku,pridať vodu a uvariť takú hustú kašu...aké teplé to znesiete dať na prsia(príp.do nejakej plienky),prikladať do zmäknutia a potom buď dieťa nech vysaje alebo vy...mojej mame sa to stalo..tiež 40 horúčky,prišla babka s týmto ,za chvíľu mala pokoj 😉

lucula73
9. aug 2010

@zefa ty si babka bylinkárka,vtedy nebola ešte homeopatia,však? 😀 😀

zefa
9. aug 2010

@lucula73 sa smej 😀 😀 😀 ja som proste životom nútená stále študovať niečo z medicíny.. v našej rodine sa detí cukrovka,šž a podobné...peniaze nie 😠 😠 😠 ...ale mojej mame až museli rezať jeden prsník,čo tam mala toľko hnisu,ten druhý jej zachránila babka suseda...babka mala vtedy cez 70 r.,takže oni sa len takto liečili.....a hádaj čo mi kúpila prvé ked som prišla s deťmi domov? ľanové semiačka 😀 😀 😀 našťastie ma to minulo...ale komu som to poradila,všetkým to pomohlo,takže babka poradila a nie ja 😉 🙂
a jedna múdra veta..".počúvaj svoje telo a prírodu,oni ti povedia,čo máš robiť"...citát z jednej MUDR.knižky 😉

cikyta
autor
10. aug 2010

Ahojte...
No a ked lanove semiačka zješ,zvyšuješ si tvorbu mliečka 😉

domika9
10. aug 2010

ahojte my sme mali dnes ,,super den,, šla som s Matuškom von sa kočíkovať chvílu pekne ležal ako vždy potom začal byť trošku nervozny ako vždy ja že ide spať ako vždy a on ani napad nakoniec tak ričal že som ho musela vzať na ruky a takto sme sa kočíkovali že Mauš bol spokojny na rukach a kočík som tlačila jednou rukou vopredomňa taqkže asi kočiar predame a ideme sa nosiť v klokanke ktoru sme ešte neprevetrali no tak som sa nasmiala dnes na tom našom betarikovi 🙂

lucul veru ide nam ale tak pobiede ale ide aspon nejako 😉 a tebe veru nezavidím to odstriekavanie asi by ma to už davno prewstalo baviť klobuk dolu že to tak dlho zvladaš

domika9
10. aug 2010

mne stačilo 4x ten zapal prsnika a mam dosť hadam na cely život už ked som mala naposledy 40-tku tak som bola totalne det ako vypluta rezanka

zefa
10. aug 2010

@cikyta no vidíš,tak toto som nevedela 😉 dík za radu

@domika9 ja som takto nosievala princeznú...ja som vravela,že ona má asi fobiu z kočíka...už ked vedela sedieť,tak tam chcela byť..koťuha malá 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
10. aug 2010

No mne už ani sedenie nepomohlo.
Dnes sme išli na cintorín a celou cestou sme tlačili kočík.Aspon sme si odviezli v nom tašku 😠 To by mi len behalo,utekalo a just na hlavnu cestu ! Jeden dedo napomenul muža,nech dá pozor,aby nevyklbil ruku malej,ked bežala na cestu....... 😠 To ju mal nechať ujsť pod kamion??? 🙄 🙄 🙄 So Sisou je fajn niekde daleko od civilizácie bez ciest,schodov a betonu ☹
Ved ked sme už boli skoro doma,tak sa mi pred domom zvalila na zem od revu,lebo nechcela isť tam,kde ja a tak som ju tam nechala................no za chvilu bežala zamnou a ked som ju chcela chytiť,tak sa zvrtla a prásk ! Na beton tváričkou.Má až bordove líco-to bude zase modrina 😠

lucula73
10. aug 2010

@katarina33 ja som dávala do odstriekaného mliečka....no najprv by si mala vyskúšať len trošku jeden deň..a postupne zvyšovať....napr. moj zje teraz tak do tých 200 ml,ja som skúšala aj z fľaše,ale len takú púplne riedku,to bolo ako zahustené mlieko....ak chcem normálnu hustejšiu,tak lyžičkou z misky,len to dlho trvá 😀

a prečo už máš dávať kašu?a akú?ryžovú?

cikyta
autor
10. aug 2010

@katarina33 Daj tak,ako píšu na návode kašičky........aj ked ja som to pár krát porušila,ked som chcela hustejšiu,či redšiu........no VRAJ to neni moc dobre si dávkovať podla seba,lebo môže bolieť bruško.Ale koho poznám,každý to robil tak,že odhadom "bajočko" a nič sa nestalo.
A nebola som vobec spokojná s tými kašami,čo sa zarábaju s MM,lebo to bolo furt riedke 😝 až moc! Tak som jej dala kašičku zarobenu z vody (prevarenu lucku)

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
10. aug 2010

@cikyta ja mám ten istý problém s ryžovou kašou...zarobím,je taká hustá že sa dá nožom krájať a po chvílke,ešte sme nezjedli ani polku a je úplne riedka,že sa malému ani nedá lyžicou dať,tak šup do fľaše a dopiť...otras,nerozumiem tomu...
preto mu dávam len takú riedku a hneď do fľaše.....

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
10. aug 2010

@lucula73 Presne tak.Toto iste mi liezlo na nervy 😠

lucula73
10. aug 2010

@katarina33 ano,čítala som,úplne iné trendy v zavádzaní príkrmov ako pred 7 rokmi...a teraz si mám vybrať...mojej dcére som začala dávať od 7.mesiaca,aj tak sme boli vyše roka na bezlepkovej diete,ale našťastie sa to upravilo...ja dávam zatiaľ len ryžovú...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
10. aug 2010

boli sme na poradni, tak malý váži 9440 gr a meria 71 cm 🙂 ..riadny maco 😠 a dnes máme presne 7 mesiacov 🙂
inak trošku som sa pochytila s doktorkou kvoli očkovanie či neočkovaniu,ale to si musím vyriešiť sama.som však rozhodnútá nedať ho zatiaľ 😒

lucula73
10. aug 2010

@katarina33 ja si odsávam,už 7 mesiacov,ale chcem končiť,dnes som sa pýtala,skúsim mu dať nutrilon obyčajný,lebo sme dokrmovali HA mliekami a už mu nechutia 😠

cikyta
autor
10. aug 2010

@katarina33 Nič sa nestane.Tiež som dávala väčšinou z vodou kašičky.

@lucula73 A čo ti na to povedala?

zefa
10. aug 2010

@katarina33 no moji exoti toto vôbec nechceli...som to jedla sama..ani krupica ked už mohli u nás nešla...až teraz ako tak,takže ja neporadím...my sme mali nutrilon a to dostať aj od nestlé mliečne...a nič sa im nestalo,pretože to malo zloženie ako nutrilon,len boli sladšie(ked to náhodou trochu zjedli)
kuk toto som dávala http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...

zefa
10. aug 2010

@katarina33 tu riešiš kaše ked ona si vybrala nanuk 😀 😀 😀 zlatá je 😵 😵

lucula73
10. aug 2010

no veď aj ja rozmýšľam,že kúpim nejakú mliečnu kašu a zarobím len s vodou..

ciky myslíš na to neočkovanie?no podporu nemožem od nej očakávať....inak ja som jej vlastne povedala,že chcem odklad do dvoch rokov,lebo mám zistené nejaké informácie,tak mi povedala,že potom mi to nepreplatí poisťovňa,ale to neriešim teraz..no a ešte mi povedala,že to bude musieť nahlásiť 😝

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
10. aug 2010

@lucula73 Aha tak....že nahlásiť....ako na polícii 😒 Je to ale tvoje dieťatko a ty si matka a máš na to právo,tak by sa mala chovať normálne dr.Myslím. 😒
No každopádne držím palce a určite robíš správne,ked citiš,že to tak bude pre vás dobre.

Dobru nocku.............. 😔

lucula73
10. aug 2010

ciky napíšem ti do ip...

lucula73
10. aug 2010

@domika9 dobrý článok,konečne je to tam vysvetlené,lebo tiež mám dilemu,ale podľa toho by som už mala začať,pokým mám ešte moje mliečko ako tak.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre