Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
6. sep 2010

@cikyta tohoto se bojím nejvíc, že budeme odsávat v noci a sousedi to nepochopí,máme jednu dosti náročnou sousedku a to bude asi pohroma,ikdyž začne malá lozit a chodit a následne lítat po byte 🙂 no ,ale každý mel jednou malé deti, no ne? Tak co nadeláme. Už se dlouho neukázala ani tu ani tam u nás Romy, nevíš neco o ní?

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 Veru neviem,čo je s Romy ☹
Nám tu zatial iba raz buchali zospodu susedia (zrejme metlou hore o strop) ked lietala o 23:00 hod.Ale uviazať som ju nemohla a spať nechcela... ☹ Tak behala hore dolu a to buchala nožičkami.
Ale osobne tu nikto nebol-ZATIAL 😀 Bývame tu len 5 mesiac. 😀
Treba sa vykašlať na susedov.Nie vždy ide pri dieťati zachovať každý den KLUD,takže v pohode.Normálny to pochopí a sprostemu treba vynadať! A hned bude pokoj 😀

dany79
6. sep 2010

ahojte dievcata 🙂 neviete mi prosi vas niektora poradit...som 18 dni po KET, uz mi potvrdili tehotenstvo z krvy, ale odo dna potvrdenie t.j. 2.9. (14ty den po KET) spinim. Uzivam Utrogestan 3x2 tbl denne. To spinenie je najintenzivnejsie po "pozitu" utrogestanu, ked zo mna vyteka taka zmes utrogestanu a spinenia. Je to normalne, alebo sa mam bat najhorsieho? Dakujem za odpoved.

fopardi
6. sep 2010

@denis19 ten obchod čo ti dala ciky link možem len odporučať ja som odtial vela objednavala a možem povedať že tie veci su kvalitnejšie ako tie čo som kupila v obchode takže v pohode cena -kvalita ---super 😉

fopardi
6. sep 2010

@zuzanka7834 ty si si ten clostil naordinovala sama pred rokom?

denis19
6. sep 2010

tak u nás začalo super pršet a já láduji do malé karotkové pyré, čumí na to jako žabka z prachu a smeje se tomu, jak to honí v té pusince, je to prča 🙂
@fopardi jo ten obchod vypadá skvele a už mám vitipovaných pár vecí.....
@cikyta tak jaký je den? na to, že tu hrmí a prší se to dá. Karolínka objevila využití ruky, zatím jen jedny a je z toho v šoku 😀

fopardi
6. sep 2010

@denis19 sice ešte sa poopravím 🙂 až na kvalitu plienok tie moc kvalitne niesu ale oblečenie sa mi pači 😉

fopardi
6. sep 2010

@denis19 a ešte ti pošlu aj zlsavu na dalši nakup takže ked budeš chcieť objednať zas tak už maš zae zlavu ale kupon plati iba asi mesiac či ako

@denis19 a ty už davaš malej príkrm ?

denis19
6. sep 2010

@fopardi pleny už neplánuji kupovat 🙂 ty mám 😀 ale líbí se mi tam zimní overal a taková sada do kočárku, že bunda a spací pytel 🙂

denis19
6. sep 2010

@fopardi nenazvala bych to príkrmem 🙂 podusím asi 1/3 nastrouhané mrkve, prolisuji a zkouším ji to dávat ochutnat,jako mini predkrmíček 🙂 ať spoznáva chute sveta 🙂 je jen od narození na UM a to musí být nuda 🙂 už jsem ji lisovala i zeleninovou šťávičku po kapečkách a to celkem šlo.

cikyta
autor
6. sep 2010

@dany79 Velmi neporadím,ale ak špiníš iba ráno,bude to OK.Velmi vela tehuliek špiní aj pol tehotenstva a to hlavne ráno.Proste dokial ti nečečie kopec krvy,bude to ok,ale pre pokoj v duši by bolo fajn otravovať a dokiho 😉 Držím palce 😉

@denis19 Tak Karolínka si takto pochutnáva? Moja malinká.Musí to byť užastne zlate 😅
To my bojujeme s jedlom a dnes som dala Sise aj Pikovit-kvapky (vitamíny,ked nepapá ako má) Kedže je chorá,nechutí jej jesť ☹ Celý den sme doma a depkujeme až z dažda 😝

Tiež som si tam nakupila vela z toho kojeneckeho olečení eu.Aj zavinovačku atd....Len plienky nie.Tie som mala z tesca.Myslím,že za tu cenu sa oplatí tam nakupiť určite 😉 Ak by som mala zase bábätko,tiež si tam zase poobjednávam 😉

denis19
6. sep 2010

@cikyta a silvinka má problém s papáním všeobecne, či jen ,když je nemocná?
No u nás se to rýsuje na dobrý apetít po mamince,ale nechci nic zakriknout....bála jsem se , že mrkev bude všude a byla jsem prekvapená, jen v pusince, na tváričce a hotovo. Jen ona nechce jinak papat jen v leže, tak je to takové zábavné 🙂
Hm a také jsem hezky uhrkálkovaná z celého odpoledne doma 😀 😀 😀 budu slyšet hrkálky a hrací macíky i v noci 🙂

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 Kedže ju kojim,tak mi málo papá ovocie,zeleninku atd...Radčej sa nalogá mliečka a už nemá v brušku miesto na iné.Papá,ale tak menej.Ona pije mliečko celu noc. 😅 A nedokážeme prestať 😅

denis19
6. sep 2010

@cikyta tak se dá ríci, že je stále kojená? Tak to je neuveriteľné,ael videla jsem foto čítám u snídane 🙂 kde bojovalas cornflackama??? Tobylo super!

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 Ona spapá trošku,ale nie velmi vela.A ráno ju bavilo hlavne sa hrať s tými cornflackama.Napchala si plnu pusu a putom blééé...všetko von vyplula.Ona je ako škrečok.Tlačí tlačí a nepreglgne 😅
Najviac jej chutia polievky zo slep.vývaru.To zje aj 2 velké misky za den-uplný rekord! 😅

denis19
6. sep 2010

@cikyta tak štrečok, no to je super, to víš delá si zásoby 😀 jen je nesmí vyplivnout 😀 ale je to sranda 😀 no my jdeme koupat to bude zase kriku..jako když skončíme,miluje vodu a nesnáší oblíkání, jen já mohu za to,že nebydlíme na havaji???? 😀

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 takže Karolínka miluje vodičku? To je super 😉
Tiež sme nemali radi obliekanie,no teraz sa už jašíme,viem,aké pesničky spievať,aké šašoviny rozprávať a tak je to lepšie ako ked bola malinké bábätko.Keby ma niekto sledoval,čo vyvádzam,len aby neplakala,tak ma určite zavru do blázinca 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
6. sep 2010

@katarina33 Večery su strašne zlé.Detičky su už tak unavené,že to nevládzu spracovať tie vnemy pred večerným spánkom ☹ Len pevne nervy mojko.
Ja si poplačem nadránom zvyčajne-po prebdenej noci.

Ale to prejde,uvidíš....Nellka kusok podrastie a už to bude zase o čosi lepšie 😉 Normálne sa budeš čudovať 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denis19
6. sep 2010

@katarina33 tak ten úsmev spoza dudla znám, je to vyderačské, jak já ríkám 😀 já si musím holky zatím zaklepat s večerním usínáním,ale je to pohoda i ted spí v postýlce, v devet ji dám jen flašku , ona ji scucne a pokračuje do rána,ale když byla malinká, tak to byly jiné nervy, brečela jsem furt 😀 😀 😀
Mne moc pomohly rituály na všechno a presný časový harmonogram na veci ,které mám pod kontrolou....jako treba večerní koupání a tak a to u nás zabralo naštestí,ale ze začátku také delala brikule a klidne tvrde, místo koupání ,usnula a bud ji potom, to mi s oblibou delá s jídlem,ale tam už vím, že když ji tu lahev nabídku, tak ji prijme 🙂
ciky a kraviny a debila ze sebe pri oblékání delám také...ani jsem nevedela co vše ve mne je 😀

tinkaza
6. sep 2010

@cikyta : ahoooj, práve dnes som Silvinke poslala smsku, a nielen pre to, lebo je Heliosáčka, ale veru sa mi páči najviac z tých ostatných, lebo ostatné detičky sú na samých hojdačkách, ale Silvinka zaujala iným cvič. náradím 😀 😀 😀 😀 😀 tak držím palce, aby ste to vyhrali...a čo na to povedala ostatná rodinka, že Sisi je slávna? 😉

fopardi
6. sep 2010

my tiež praktizujeme ritual o 19-tej kupať potom papať - v spalni kde su pozaťahovane žaluzie a potom šup do postielky

dany79
6. sep 2010

@cikyta dakujem. uz som to nevydrzala a sla som na pohotovost. zevraj je to ok, ale nechali si ma v nemocnici. snad je drobcek v poriadku.cinnost srdiecka nam este nepotvrdili, ale to je priskoro, lebo som 5tt+1. snad bude vsetko ok. spinenie sa zmenilo na slabe krvacanie,tak uvidime...

denis19
6. sep 2010

@fopardi tak mi to máme stej a hlavne s tím posledním jídlem,že už není v byte jen tak,ale v ložnici 😕

cikyta
autor
6. sep 2010

@katarina33 Správne to Denis nazvala-vydieračský usmev 😉

@tinkaza Strašne moc dakujeme za sms.Ved poprípade,ak ťa vyžrebuju a vyhráš pampersky aj ty,tak tie sa vždycky Karinke zídu 😉

Aj my máme rituál.Kedže sa mi každý mesiac menila v spaní tak ho máme stále inak a najnovšie čakám v obývačke kým sa nezodvihne,nezoberie mi ruku a nepotiahne do spálne so slovami:
-pod mama hají.....a oco pápá (dá mu pápá a mna ťahá)
V spálni si zoberie spací vak,podá mi ho,nech ju oblečiem.Potom vylezie na mna,nájde didu a spinká....

@dany79 Juj moja,tak teraz si v nemocke? Ten malý beťárik ti dáva zabrať hned od začiatku,že? Nič neboj. Ak ťa pozreli doktory,tak je to fajn a super,že si pod dohladom teraz.Velmi dobre si urobila,že si išla k dr.Radčej tam isť viac krát "nadarmo",ako raz neskoro 😉 Teraz už len vydržať do srdiečka..........Takže držím palce strašne moc,nech tieto 2 týždne prejdu ako voda a už sa možeš už len tešiť a HLAVNE nech prejde aj to špinenie nešťastne,čo len plaší človeka ☹

dany79
7. sep 2010

@cikyta dakujem. si zlata 🙂 snad to vsetko dobre dopadne 🙂

cikyta
autor
7. sep 2010

Baby ahojte.......................................Ráno som myslela,že odpadnem......................
Noc bola v celku OK.Sisa sa budila,ale vždy sa sama skludnila,takže som k nej nemusela vstávať 500 krát 😝 No a ráno,ked som ju vyzliekala z overalčeku,tak som jej nahmatala na chrbte TUBU Z MASTICKY! Ona mala celu noc na chrbátiku tubu a zrejme ju netlačila.Ono totižto ju večer obliekal muž a TOTO jej obliekol tiež 😅

Sa smejeme,že zrejme preto tak dobre spinkala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Takže tuto noc jej tam vysypem asi celú lekárničku kadečoho 😝 😅

denis19
7. sep 2010

Tak to je fantastické cikytka!!!!To nemá chybu 😀 😀 😀 jen tak dál,ale také mu malou perličku, muj mnž včera chystal malou na koupání a rval z ní bodýčko se slovy ku...to nejde,no bodejd by to šlo, když ji nerozepl pinetky 🙂 🙂 🙂
Pádíme na procházku,, tak se mejte holky hezky!!!!!

zuzanka7834
7. sep 2010

@fopardi jasne ze som si ich nenaordinovala sama 🙂 to mi dal moj gyndos... a napriek tomu, ze som si vsade (aj na pribalovom aj na nete) nasla sposob, ako pokracovat pri clostile (HP, folikulometria, pregnyl...) som sa u svojho lekara nicoho nedovolala, povedal, ze ak by robil folikulometriu a nahodou by foliky nenarastli, zbytocne by som stresovala a bla bla bla... no a ked som dostala po 16 dnoch mrchu, po fakt velkych bolestiach, tak povedal, ze je to normalne, ze to si len telo zvyka na hormony... co uz? A teraz uz viem, ze mam posunutu ovulku, a just v tom obdobi vlani sme skoro kazdy mesiac boli mimo seba s mm (bud on alebo ja na sluzobke, alebo sme mali dlhotrvajucu navstevu prave v tie dni... proste vzdy nieco, teda sme sa snazili v uplne zly cas...). Som rada, ze teraz som sa dostala k inemu a ten robi vsetko ako ma, aspon podla toho, co citam na nete... Tak verim, ze teraz nam to uz vyjde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre