Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
7. sep 2010

@denis19 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
7. sep 2010

@zuzanka7834 fuha,tak si myslím,že teraz to už bude ok. 🙂

zuzanka7834
7. sep 2010

@cikyta aj ja dufam, som vcera volala dokymu o tom spineni, spinila som este aj vcera, ale on povedal, ze to zvykne byt pocas ovulky a mrska zatial nedosla, tak uz nestresujem... uz len nech nedojde nejakych tych 9 mesiacov 😀

cikyta
autor
7. sep 2010

@zuzanka7834presne tak......bodaj by neprišla už minimálne 9 mesiačikov 😉

fopardi
7. sep 2010

tak dnes sme boli vporadni mame 6550 gramov pekne rastieme všetko ok tak sme radi až na učet v lekarni dnes tam padlo 70 eur !!!

chorale1
7. sep 2010

inak kamaratka bola dnes v poradni a kázala som sa jej spýtať na vigantol. prišli k dr a tá jej sama začala rozprávať o vigantole a vraj ho nemá dávať. tak nedávame ani my už treetí deň

cikyta
autor
7. sep 2010

@fopardi 😅

@chorale1 davali to dnes v správach.

liviaf14
8. sep 2010

ahojte, tak aj náš detský doki dnes povedal, že vigantol zatiaľ nedávať, budú mať nejakú poradu, že potom mi povie viac. tak uvidíme 🙂

denis19
8. sep 2010

a dávate teda neco místo vigantolu holky?

liviaf14
8. sep 2010

@denis19 nie nič iné nedávame, náš mudr. povedal, že kedysi sa vigantol dával nárazovo raz za tri mesiace, že pár týždňov sa určite nič nestane bez neho.

denis19
8. sep 2010

@liviaf14 dikas, nemohu se totiž dovolat naší dr a moje Karolínka je narozená v 34tt a stále mi všichni kladli a kladou na srdce,abych vigantol nepodcenovala,že ona ho potrebuje, takjsem z toho blya magor...tak snad to bude ok.

cikyta
autor
8. sep 2010

@denis19 Piatok pôjdem našej dr.a opýtam sa aj ja na náhradu 😉 Dokial nemá Karolínka nejako moc zležanu hlavičku,tak je to OK a má silné kostičky 😉

denis19
8. sep 2010

@cikyta no hlavičku sleženou nemá,ale jaké má kostičky to fakt nevím 😀 Je na anglické stránce se píše, že je vigantol rakovinotvorný, tak ted jsem z teho blázen!!!! Psala mi to ted kámoška, tak jsemji poprosila o link,ať to nastuduji na zítra k všeobecné!!!!

lucula73
8. sep 2010

ahojte

nemala som pc,tak konečne som tu 🙂

no amy sme veru dávali aj 4 kvapky vigantolu,fuj,keď si na to teraz pomyslím... 😝
@denis19 ten vigantol sám osebe má viac nežiadúcich účinkov,nejde len o ten zápach.....len ľuďom na slovensku to ešte nedošlo.....som sa o to zaujímala,lebo moj malý nie je ani zaočkovaný a ani ho nedám...a v tej teme o neočkovaní písali tí ľudia aj o vigantole....asi tri mešsiace dozadu som to čítala,preto to viem,nevenovala som tomu nejak pozornosť a už ho zakázali a j unás.....neverím,že za tri mesiace niekto vymyslí iné niečo 😠

@fopardi - a čo si nakupila za 70 euro?
ja sa chystám ak stihnem ešte dnes do lekárne,to bude tiež suma 😠

fopardi
8. sep 2010

@lucula73 my sme davali zaočkovať aj proti rota takže tam šlo 47e+ nutrilon+ nejaky krem pre maleho čo predpísala dr.+ male bolestne za očkovanie no a bum suma jak delo

no a dnes sme mali trošku aj teplotu z očkovania ale už je to v pohode

lucula73
8. sep 2010

@fopardi juj tak to hej...aj ja potrebujem nutrilon,kvapky biogaia,keksíky,obrusky...atď..... 😝 🙂

denis19
8. sep 2010

Tak já jidám asi klsické déčko, co nadelám.....neco musí dostat.

fopardi
8. sep 2010

@denis19 vitamín d sa ziskava ja pobytom na slnku ale kedže je vonku počasie naprd tak z tejto možnosti nič 😒

cikyta
autor
8. sep 2010

Ale ved čo písali a v správach dávali,tak v tom vigantole ide o to,že zlý je ten uzáver.To kvapkátko.Tá guma.Z tej gumy idu tie škodlivé výpary.Preto niektorí dr.kážu dávať už len striekčkou tie kvapky.Dokial nevymyslia iné.Obsah zostáva.Ten je ok 😉

denis19
8. sep 2010

@cikyta no to ríkali u nás,ale prý je to slušný sajrajtík celý vigantol,ale já na to radeji nemyslím 😲
Pro mne je duležité, že mozek je u naší malé v porádku, srdce už také a balit s poštolkama už také nemusíme, tak hurááá.
Zítra ješte snad u obvodní vyreším to její jezení a budu spokojená 😉

cikyta
autor
8. sep 2010

@denis19 😉 držím palce na zajtra.My ideme na ekg so Sisou zajtra. 🙄

denis19
8. sep 2010

@cikyta proč tam jdete? Nejaké problémy?

cikyta
autor
8. sep 2010

Od malička má šelesť na srdiečku,ale len takú maličku.Myslím,že už zajtra nám povedia,že je OK-teda dufam.Podla poslednej kontroly to vizerá,že by to už malo byť dobre a ten milimetrík dieročky sa zrastol.Ved uvidíme... ☹

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
8. sep 2010

@katarina33 Najlepšie je na obed papať a potom spinkať.No nie vždy to ide,nie vždy chutí...A večer je najlepšie VRAJ davať papať 2 hod.pred spaním,nech netlačí v brušku a po kupaní.
No ani toto nie vždy výjde... 😉

lucula73
8. sep 2010

@katarina33 no ja dávam večer po kúpaní ,no a na naobed tak rozne,ako to vyjde....niekedy pred spaním,niekedy po ňom....

veru,tie kaše sú ako voda....ale teraz,keď zarábam nie do mojho mm,ale donutrilonu,je to o moc lepšie.....a dávam z fľaše takú riedku.... 😉

zefa
8. sep 2010

ahojte
nemám šancu vás dočítať...nestíham...o 22.00 som prišla domov z roboty ☹
vítam tu nové tehulky a maminky
deti sú furt soplavé,ale zajtra musia do škôlky,pretože ich nemám komu dať..naši idú do Prahy,svokrovci v Nitre 😝 😝 😝 ,pokazila sa mi práčka..zajtra príde opravár...zas výdavky a ešte som ani nezačala poriadne robiť...mňa picnééééé
držkajte sa všetci...tehulám síííílno držím palčeky
len napíšem skúsenosť mojej kámošky....po potvrdení tehu,jej asi 8x Krajkovič vyťahoval z brucha vodu...to mala ako jedna z XY ...čakala a donosila do 32 tt dvojky baby,takže aj takéto sa stáva..doki jej vravel,že sa to stáva veľmi zriedkavo,ale stáva 😉

lucula73
8. sep 2010

@zefa no moja,máš toho teda dosť,choď si radšej oddýchnuť...a tie detičky...no soplíky sú dobrí jesenní kamaráti a milujú školkárov aj školáčikov 😠
@denis19 aj moj je narodený v 34tt.....a cvičíte či nie?

denis19
9. sep 2010

Dobré ránko holky!
@cikyta držím paleček Siske,ale určite je zdravá, videt to na fotečkách 😀
@zefa tebe neskutečne obdivuji 🙂 a pračka se serinká i mne, je asi nejaké pračkové období,anebo moc pereme???? 😀
@lucula73 jak myslíš jestli cvičíme? a budu mít blbou otázku, je malý úplne ok, jako není pozadu o tech 6 týdnu o odpočítáváš tech 6 týdnu, já jsme z toho nekdy magor. Treba neurologička nám ted napsala ,že je na úrovni 3,5mesíčního miminka ve vývoji, což je super, neboť mela presne 3,5mesíce,ale když jsem se ji ptala ,kdy by se tak mela otáčet na bríško, tak mi rekla ..nespechejte má 6 týdnu k dobre...tak já tomu už nerozumím!!!dikas

denis19
9. sep 2010

jo a katarina33 já ješte neprikrmuji,ale už jsem nastartovaná,ale i ted mi malá nechce jídlo pred spaním večer.....tak nevím jak dopadneme s kaší,ale asi ji budu dávat místo toho jídla co ted má v pul šesté a uvidí se co bude 😀
a také mi v prikrmování není jasných spousta vecí,ale to vás budu otravovat potom 😀 ted si užívejme krásne deštivé počasí...to zase budeme mít jarmok!!!! 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre