Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
9. sep 2010

@denis19 ahoj,presne viem,čo sa pýtaš......akurát dnes sme boli na kontrole na neurologii,lebo moj malý prekional po narodení ešte aj zápal mozgových blán.....ale dnes bola dokina veľmi spokojná,ťažko povedať,či je na úrovni 8 mesačného alebo 6,5 mesačného dieťaťa,dnes sa k tomu nevyjadrila,ale plazí sa mi dozadu,msedí sám,otáča sa....takže myslím,že niektoré det i v jeho veku nevedia ani to 🙂 ,hoci si myslím niekedy,že je moj malý pozadu 😀 ,som asi naňho náročná,hihi.

inak ahojte 😉

lucula73
9. sep 2010

@denis19 ...ešte som vlastne chcela napísať,že oni asi odrátavajú ten čas,čo mali byť v brušku vtedy,ak je bábo trošku pozadu,tým mu vlastne davajú ešte čas na to ,aby to dobehlo..moj názor 😉
a s príkrmami už chceš prečo začať?neni to nejak skoro?

denis19
9. sep 2010

@lucula73 no chci s príkrmem začít, neboť malá je od narození na UM a to asi není úplne super a od ukončeného čtvrtého se preci muže, ne? když nebude chtít tak ne a hotovo a počkám.
Tak dnes jsem byla u té všeobecné, vigantol mi vzala a dostali jsem déčko, jednorázová dávka na tri mesíce.

tinkaza
9. sep 2010

čaute baby,
chcela by som sa spýtať, koľko pred pôrodom ste si vybavovali pediatra pre bábo? Je možné s tým čakať, či radšej skôr alebo je to individuálne? Ja už mám pediatričku vybranú podľa odporúčaní známych, len neviem, či už jej to mám oznámiť 😀 alebo sa ešte neponáhľať? Vďaka za radu. Pááá. 🙂

cikyta
autor
9. sep 2010

@tinkaza Kludne chod už teraz za pediatričkou.Ona si ťa zapíše a ked porodíš,tak jej doručíš prepušťaciu správu o pôrode+rodný list dieťaťa a dohodnete si návštevu.Pediatrička príde ku vám domkov a popozerá bábätko.

tinkaza
9. sep 2010

@cikyta : vďaka za info, tak napr. toto som vôbec nevedela, že ešte stále chodia aj na návštevy domov, viem, že niekedy to tak bolo, ale nevedela som, že ešte stále to tak je.....fúha, normálne mám z toho už stresy 😀

zefa
9. sep 2010

@lucula73 ano je to tak ako píšeš s tým vekom...aj prikrmovať sa má napr. od 6 mesiaca + tie týždne čo mal byť v brušku,takže až po tomto súčte zavádzať príkrmy.........tak mi bolo povedané a aj v knihách a na intern.som to tak našla 😉 ,takže aj s vývojom je to tak

@denis19 hurááá pračka to nebola....bol to radiátor....pidi dierka rovno na úrovni spodku práčky...aj opravár si to len náhodou všimol..vymeniť radátor musíme
a za čo ma obdivuješ?
@tinkaza ja som bola za ňou až ked sa narodili 😉 ...my ju máme vedľa Helíku v tom stredisku....mne k nej chodia aj krstné dcéry,tak som jej to spomenula ako tehu,že ak sa dočkáme prídem potom...a stačilo to

tinkaza
9. sep 2010

@zefa : aha a bola potom aj u vás doma na návšteve? takže ale už ako tehu si jej povedala, že k nej prídete...tá "moja" o mne ešte nič netuší 😀 😀

zefa
9. sep 2010

@tinkaza ja som bola ako tehu s jednou krstnou u nej kôli chorobe,bo rodičia nemohli(nebolo to 1x),takže som jej spomenula,že ak sa nepresťahujeme prídem k nej........ja som na druhý deň po prepustení bola za ňou a našťastie nás vzala a ona hneď na druhý deň k nám prišla na návštevu...popozerala deti,skontrolovala v akom prostredí bývajú,pýtala sa či ich mám v jednej postielke a či im to vyhovuje,pretože dovtedy mala iba 2 dvojičiek(teraz ich má asi 8) .
...robila si prieskum pre seba o dvojičkách a stále sa na všetkých učí a porovnáva si ich iba sama pre seba 😉

tinkaza
9. sep 2010

@zefa : aha, rozumiem, vedela o vás už vopred, pre istotu sa pôjdem aj ja najskôr spýtať, či vôbec ešte berie malinké babuliatka, aby som potom nestresovala...a tá návšteva je teda pre mňa riadna novina, viem, že moja mamka spomínala, že vtedy chodili zdrav. sestry na "kontroly", ale veru som si myslela, že už teraz sa to nerobí....a teda obdivujem, že si tí dr. na to nájdu čas 😕

cikyta
autor
9. sep 2010

@zefa super,že práčka je ok.
Nám dnes menili všetky radiatory a to jeden tečie ☹ vraj ho urobia až o týžden,lebo práve od nás chlap odišiel ☹ ,kedže je už moc hodín.

denis19
10. sep 2010

Dobré ráno holky!
@cikyta @zefa @lucula73 zdravím vás, dekuji za postrehy a rady a tu mé včerejší výsledky! Karolínka i napriek štrajkovaniu v jedle priberá!jupííí a zase narostla 62/5510! To ,že zvrací vodu, teda čírou tekutinu i tri hodiny po jídle a nic mimo mléka nepije, p dr nereší neboť pribývá na váze 😠 ,ale pripustila fakt,že to muže být i mlékem.....hned jak jsme se tam ukázali a videli jaká je malá čulá ,a že má všechny výsledky ok, tak ji zaočkovali do obou nožiček, hrdinka to zvládla!
Jen doma nastala po trech hodinách pohroma...obklady, paralen čípky nastoupily a chudák bojuje s teplotou ! Celou noc i tak super spinkala a ted už mrnká..tak uvidíme co prinese dnešek.
A já blboch si neuvedomila ,že ji očkovali a zmenila jsem ji včera mléko!!!!! A to ji také nepridalo, ješte ji bolelo i bríško, ríkám jsem kráva!!!!! Tak jsem opet zpet u NUTRILONU.
A u nás to je pračka 😠
Holky, takže mám začít s píkrmy až 4 mesíce + 6 týdnu?
Preji krásný den!!!

lucula73
10. sep 2010

@denis19 juj,chuďatko malé,tak nech jej teplotka rýchlo pominie.... ☹ 🙂
ja by som začala veru neskor s tými príkrmami,keď už by si nechcela odrátať 6 týždňov,tak aspoň 4 určite...moj názor 😉

brmbolcek
10. sep 2010

@denis19- aj tebe dobre ranecko 🙂 🙂 🙂

ako ste sa vyhajali s Karolinkou ? a co prikrmy uz si dala, ci sa este len chystas ? To uz mas z nej riadneho cvalka , krasna vaha 🙂 🙂 Tak uz ma aj vcelicky pichnute, no to je inac silna baba 😉 😉 😉 po kom asi , po mamince ? 😀 😀 😀 ta reakcia je normalna , treba to len preckat 😉 😉 😉 a vsetko bude ok.
ja by som skusila s tym prikrmom trosku skusit a ked sa mala bude chytat tak by som jej dala , ked jej to bude chutit preco jej nedat, ved dnesne deturence su take vyspele , ze sa nestacime cudovat 😉 😉 😉

@tinkaza - v niektorych porodniciach musis nahlasit uz pri porode , meno svojho osetrujuceho pediatra pre svoje dieta

vsetkym prajem krasny dnik 🙂 🙂 🙂

lucula73
10. sep 2010

@tinkaza ano,choď už teraz sa opýtať,či ťa vezme,lebo ako brmbolcek napísala,meno pediatra musíš vedieť už v porodnici,budú sa ťa na to pýtať... 😉

denis19
10. sep 2010

@lucula73 asi to tak i udelám s tema príkrmama, počkám minimálne 4 týdny, je to takový vhodný kompromis, jak ty cvičíš s malým? jak jsi se mne ptala jestli cvičím já s malou?

@brmbolcek ahoj, no karolínka je super, vše zvládla parádane, i tu horečku snáší super a je zlatá...a jak psala lucula počkám s príkrmama ješte aspoň 4 týdny,preci jen ji vytáhli z bríška o 6 týdnu dríve!!!....jo a já ji zkoušela už dávat prepasírovoanou udušenou zeleninu a chutnalo ji to, to je pravda....mrkvičku a cviklu už zkusila holka jedna 🙂

brmbolcek
10. sep 2010

@denis19- tak to je fajn, ze uz je lepsie , a o to sa bude viac tesit Karolinka na prikrmy , tie cca 4 tyzdne ani nevie ako ubehnu , nas buduci prikrmovy hladosko 😀 😀 😀

fopardi
10. sep 2010

@tinkaza ja som šla za pedietričkou neviem presne kolko pred porodom ale už som bola na materskej ale to maš v podstate jedno hlavne aby o tebe vedela lebo to nahlasuješ v porodnici jej meno 😉

fopardi
10. sep 2010

@tinkaza a aj ku nam prišla domov na druhy den po prepusteni ale dohodnute sme boli tak že ked nas prepustia cez týžden tak prídem rovno z porodnice ale kedže nas prepustili cez víkend tak prišla ona k nam 😉

fopardi
10. sep 2010

@denis19 to robil aj naš drobček že zvracal vodu aj 3 hodiny po jedle a robil to aj ked bol kojeny aj ked bol naUM aj teraz sa to občas stane nieje to často -od narodenia sa to stalo asi 10-15x nieje to často

fopardi
10. sep 2010

my skušame čajík ale zatial sa nam nedarí predvčerom 1x len kvapka mu vošla do ust a sa tvaril akokeby som mu davala nejaky velky hnus ale včera si raz potiahol alebo asi aj viac krat ale potom už nechcel ale ved nejako začať musíme 🙂

lucula73
10. sep 2010

@denis19 cvičím s malým,ale nie Vojtovku,máme nejaké masáže a cviky ,mali sme už na všeličo,momentálne máme na nožičky a chrbátik,..............lebo sa mu nechcelo hýbať,preto sme začali,ale už sa rozhýbal,no cvičíme aj ďalej,nech neni celkom mlandravý 😀

lucula73
10. sep 2010

@fopardi ani moj nechcel čaj,vnutri vobec,ale začala som brávať čaj von a v kočíku sa naučil,ale bolo aj leto,tak možno bol aj smadný 🙂

denis19
10. sep 2010

@lucula73 a jak jsi zjistila ,že semu nechtelo hýbat??? 🙂 a s tím pitím jsem to mela s malou stejne a zabrala metoda kočárek, jak píšeš, takže rada i pro @fopardi 🙂 a kolik je malému?

fopardi
10. sep 2010

@lucula73 a aky davaš čajík ? ja nechcem velmi používať tie hipp tak mam kupeny normalne sačkov lekarne detsky

fopardi
10. sep 2010

@denis19 o dva týždne bude mať 5 mesiacov

fopardi
10. sep 2010

a ešte som sa chcela opytať tie čo ste posielali fotku do heliosu napísali ste ku tomu aj nejaky list alebo ste napísali len na fotku datum a miery a poslali ste to ?

lucula73
10. sep 2010

@denis19 no lebo mal 5 a pol mesiaca a nerobil nič,keď sme ho dali na zem,len stále ležal rovno na chrbátiku a tak sa hral,ani na bok sa nevedel otočiť,ani pretočiť....preto.... 😉

lucula73
10. sep 2010

@fopardi dávam ten hipp....ale už som tu písala,že nie veľa,len tak trošičku na chuť.... 😉 tam píšu tuším,že 4 gramy na 100 ml,ale ja som vážila tú moju lyžičku a mala ani nie dva gramy....takže tolko asi 😉

denis19
10. sep 2010

@lucula73 no ani naše se neotočí na bok ani na bríško, jen pase seper koníky, trochu jako kdyby se plazila a chatá si hračky na chvilku do ruky a cmoulá je v puse....ale všichni mi ríkají,že to ji na tento vek akorát stačí??? a také si chce už sedat,když je ve vyvýšené poloze zvedá hlavičku s trupem a když ji chytím za ruce tak se tahá?
@fopardi také používám hipp harmanček a dobrou noc a jen pár granulek na 50ml, nám to stačí 🙂 jako tech 50ml 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre