Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
11. sep 2010

@chorale1 Vizerá to,že nemá soplíky,ale kašlík....má to hlbšie na prieduškách? To už naozaj musí teda dr.popočuvať ☹

cikyta
autor
11. sep 2010

@chorale1 Len pekne bežkaj na pohotovosť ☹ Bude to dobre.Uvidíš.Trošku drobček nachladol ☹

cikyta
autor
11. sep 2010
denis19
13. sep 2010

Dobré ráno holky!
tak jak jste strávily víkend? U nás pohoda až na počasí, takj armok nic moc a na to ,že Karolínka si dávkuje mléko sama 😀 nejaké tabulky ji nezajímají 😀

liviaf14
13. sep 2010

ahojte baby, trosku vam tu vbehnem, neviete mi nahodou poradit ako si na pc prehodim klavesnicu na slovensku?diky moc za odpoved

fopardi
13. sep 2010

livia no tak to ti neporadím 😅

baby skušala som už aj hipp čaj a vobec- raz potiahne a ked zisti že to nieje mlieko tak mi to vypluva skušala som už aj von mu dať po troch hodinach kedy sa už zvyčajne hlasi na papanie či od hladu nepotiahne ale nič radšej sa robil že nieje hladny 🙂

cikyta
autor
13. sep 2010

ahojte...

@denis19 to je dobre,že si sama davkuje mliečko.Má moje sympatie.Nemám rada,ked sa niekto drží tabuliek a ani o 1ml navyše svojmu bábatku maminky nedopraju 😅
(poznám osobne jednu maminku...Dala bábu papať,to po dopapaní plakalo,že je ešte hladné a ona s kamennou tvárou povedala,že nie! Nemáš nárok.Až o týžden môžeš začať papať viac !Tabulky nepustia!)
( 😠 😠 😠 😠 😠 😠 )
No sila!!!!

@liviaf14 Ja neviem.Som rada,že ako tak sa tu vyznám v písaní...
@fopardi tak ten tvoj krpček je super prešpekulovaný 😀 😀 😀 😀 😀 beťár jeden.

fopardi
13. sep 2010

@cikyta no to ti poviem že hej skušam každy den a zatial nič ale snad neche byť do 50tky len na mlieku to by nam bolo treba hadam aj kravu kupiť

fopardi
13. sep 2010

u nasa je to tiež tak niekedy mi spapa po 2 a pol hodinach 50ml a niekedy normalne 120ml

liviaf14
13. sep 2010

@cikyta denis19 mi už poradila, ja fakt totálne blbnem doma na tej materskej, v robote som to denne používala, ach jaj čo už 😅

tinkaza
13. sep 2010

ahojte žienky,
neviete mi prosím poradiť, či je nutné prať detské vecičky nejakým špeciálnym pracím práškom, s avivážou či bez, či ako sa to? u nás sa celkom vyčasilo, tak by som si začala pomaly prať oblečko, plienky a pod., len sa mi stále niečo marí, že na to treba špeciálny prášok. ☹ Máte s nejakým dobré skúsenosti? Díky.

cikyta
autor
13. sep 2010

@tinkaza Máš niekolko druhov práškov...to už kto ako sa rozhodne...
Ja osobne som si vecičky prala v tekutej lovele a aviváži lovele.Po 6 mesiaci som používala už náš prac.prášok ariel,či persil a aviváž biely detský silan (ten užastne vonia) 😵
Niekto perie bez aviváže,niekto v batole,niekto v persile atd... 🙂

tinkaza
13. sep 2010

@cikyta : díky, takže myslím, že na to netreba nič až také špeciálne, a na začiatok si veru nechám poradiť a kúpim tú Lovelu. Asi je to potom tak, že ak sa malé nevyhádže ako reakcia na prášok, tak je mu to asi viac-menej jedno. Asi špekulujem nad hlúposťami, že ? 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
13. sep 2010

@tinkaza No lovela mi prišla ako najviac šetrnejšia a najviac testovaná na bábätkách.Tak reku,použijem ju aj ja...nejdem zbytočne provokovať Sisinu pokožku...No a ked mi začala po 6 mes.papať príkrmy,tak bolo treba prať v silnejšom prášku,kedže mrkva ide ťažšie dolu atd...Tak som zmenila prach z lovely...no a reku...ak sa vyhádže,tak to zmením a vrátim naspäť k lovele,alebo inému....treba skušať....

A hluposti to niesu 😉

tinkaza
13. sep 2010

@cikyta : dobre, díky, keď to máš už vyskúšané, tak nejdem ďalej špekulovať a nechám si poradiť 😉 a na ďalšie testovanie mám ešte časuuuuu 🙂 inak sa mi do toho moc nechce, ale u nás v ZA je pekne, svieti slniečko, tak sa asi na to už vrhnem, hádam to prádielko nebude potom až tak moc "odstáte" 😒 a čo robí Silvinka?

cikyta
autor
13. sep 2010

@tinkaza Sisa lieta po byte a chce,aby som ju hladala.Raz je za chladničkou,raz vedla vani,či za dverami... 😀 Tak fíčim za nou,potom ku prádlu,a cestou cez pc na konika 😉 😅

tinkaza
13. sep 2010

@cikyta : no vieš čo, ciky, ty si jednoducho tak všestranná, máš môj obdiv, ako to všetko zvládaš...a že ešte aj prádlo aj Koníka 😀 no tééééda, šikulka jedna 😉 😉 aké máte počasíčko? bude sa dať ísť vonku?

cikyta
autor
13. sep 2010

@tinkaza Ved práčka perie a ja to 1m od pc zavesím na balkone.To nieje práca....to sa pri Sise dá,len žehliť nesmiem,ked je herečka doma 😀
Navarené máme od včera a tak mojou jedinou robotou dnes už je iba ohriať jedlo,prebaliť Sisu,obliecť a ísť poobede von trošku.... 🙂

denis19
13. sep 2010

@cikyta já vím, že ona sama ví co je pro ní dobré,ale mne se to tak težko nece, když vidím, že by i chtela více vypít,ale to bríško to neprijme, tak to z ní vyteče ven ☹ ale už to nejak vydržíme, no ne? Ješte si mesíc počkám a dáme ty príkrmy....a hotovo...jdete ven se Siskou?U nás je nádherne, tak si to žije, mne to dítko dnes nejak moc hají,ale to já jsem asi stále s nečím nespokojená, jednou mám strach nebo nespí, potom že spí a stále neco!!!!!Desné!

cikyta
autor
13. sep 2010

@denis19 ahoj...práve sa chystáme von trošku...zbierať vigantol 😀

denis19
13. sep 2010

@cikyta 😀 super, my už máme nasbíráno 😀

fopardi
13. sep 2010

😠 tak my sme tiež šli akože zbierať ale sme tak mokli že sme prišli domov natotalku premoknutí ltt som stihala naťahovať plaštenku na kočiar

cikyta
autor
13. sep 2010

@fopardi 😅 Vy ste zbierali "pitný režim" 😅

Ale popravde-ani z nášho zbierania "vigantolu"nič nebolo.Slnko zašlo,mne vyskočili chlpy a stále v pozore celé 3 hodiny,čo sme boli vonku.Ešte Sisu som dosť obliekla.....
Joj ale bola zlá 🙄 Stále len zle robila,na šmýkačke chcela skočiť z vrchu dolu zo schodov,nedala sa mi chytiť....potom sa mi plieskala o zem a naschvál jedla kamene...............No PSYCHO!!!!!!!! 😖

fopardi
13. sep 2010

tak ciky je to riadny beťar ta Siska a videla si v albume ako ju dava naše drobatko pozdravovať ? to je myslena tvoja Siska 😉

a ciky aspon si vyzerala plnšie ako v skutočnosti si 😀 😀 😀 ked sa ti chlpy naježili 😉

no ja mam zajtra behačky po uradoch tak už teraz sa teším 😅 ale keby aspon nechcelo padať že sa bude mm prechdzať lebo takto to bude kus brutal asi

cikyta
autor
13. sep 2010

@fopardi Videla. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nejako mi to ušlo minule 😅 Super 😉
A díky s tým pribratím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

chorale1
14. sep 2010

ahojte, ciky tak už je trocha lepšie ale malý je veľký bojovník. a vieš čo sme včera objavili? vyšli mu dva zuby naraz a dva sa belejú takže za týždeň sú von. takže možno to malo aj s tým súvis neviem.ale už aj pri vysávaní soplíka drží krasne hlavičku asi pochopil že mu je potom lepšie drobček. bože a furt tlačíme do plienky, tak neviem či sú to zuby alebo antibiotiká ale furt kakáme a hrozne riedko. včera sme boli cez obed aj von ale vigantol sme chytať nemohli kedže máme antibiotiká takže pekne po tieni. a včera mi volala sesternica, ktorá robí v lekárni že či nechcem vigantol pretože nebude na trhu dostupný možno aj tri mesiace. a že on škodlivý nie je že to len pri niektorej šarži trochu smrdeli vrchnáky takže asi mu ho budem dávať možno dva a možno tri krát za týždeň neviem.

cikyta
autor
14. sep 2010

@chorale1 Ahoj.Som rada,že sa polepšilo.A vieš čo????Teraz ked som mala Sisu choru,tiež jej vyšli 2 zubky 😅 Tak to bude určite z nich.Aj tá stolica riedka....Ten vigantol je ozaj zamotaný prípad. 😒 Ozaj,piatok idem na L..poobede.

chorale1
14. sep 2010

budeme doma takže ťa čakáme 😉 😉 😉

cikyta
autor
14. sep 2010

@chorale1 Cislo mám,len ti zavolám a hádam vybehneš na chvilku na prechádzku 😉

denis19
14. sep 2010

Ahoj holky,
tak my dnes nasbírali vigantolu až až, u nás je nádherne, tak pohodička. Konečne jsme se dostali na hranici 700ml mléka denne a nezvracíme, tak jsem šťastná 🙂 a také dnes KArolínka objevila, že hlas se dá i stupňovat a mne jsou prasknout bubínky a ona má z toho radost,jako blázen,ale tka ji to unavilo, že usnula! sranda....
Vidím, že vám se darí dobre a že bude společná procházka, super...... 🙂 jé vy už máte zuby...no mne jenom čeká 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre