Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
14. sep 2010

@denis19 Ahojky.To sa len 1 x stretnem s chorale a jej malým 😅 To bude len premiera v piatok 😉 Aj so Zefou.S tou už 2 krát 😉
Karolínka bude speváčka.Jednoznačne 😀 😀 😀

denis19
14. sep 2010

@cikyta nestraš!!,že spevačka...pokud bude spívat jako já, tak chraň nás osude 😀 😀 tak to bude premiéra, to je super, se takto seznámit a pokecat...já to tak mám ráda s Romy..z času na čas dofrčí sem a mužeme porovnávat drobečky 😀 😀

cikyta
autor
14. sep 2010

@denis19 je to fajn pokecať,no nie vždy mi Sisa dovolí.......často musím utekať za nou po ihrisku.....zachranovať ju pre urazmi,či škriepkami medzi deťmi atd... 😝 a tak sa moc s nikým neporozprávam. 😠
to bolo žužo ked len ležala v kočíku.....................jáj................... 😵 😵 😵 😵

cikyta
autor
14. sep 2010

Dnes mi padol pod skrinu vrchnák z radiatora.............nedal sa mi nijak vybrať............dlho som skušala kadečím,no napokon som to vzdala a povedala som si,že musí prísť len muž a skrinu odtiahnuť večer...... ☹
No a v tom sa Sisa zohla,vopchala pd skrinu ručku,zobrala ten vrchnák a odkráčala s ním preč..................... 😅 😅 😅 😅

denis19
14. sep 2010

😀 😀 @cikyta tak vidíš jak je Siska úžasná a pracovitá 🙂
To mi ted také každý ríká, že je treba si to užívat, pokud to leží v kočárku a já si to fakt začínám uvedomovat, jak vidím kámošku behat za malým a neustále dokola opakovat ..ne to nedej 😀

cikyta
autor
14. sep 2010

Sisa skušala dať ten vrchnák na radiator (už 3 den to robí) a furt si šomre že:
-Sakra práce...Sakra práce... 😅

Možno bude Karolínka dobre dietko,ked bude bežkať. Su aj také,že bežkaju,ale od mamy sa nepohnu a ked uvidia prekážky,tak zastanu,aj výšok sa boja atd.....Také deti su senzácia !!!!!!!!!!!
Toto moje ide aj cez mrtvoly a ničoho sa nebojí 😅 (Iba ak na nu zašteká pes 😀 )

denis19
14. sep 2010

Ciky tak potom zadovážit hlídacího velkého hafíka 😀 No a bodejd by jsi mela pravdu s Karolínkou, neboť naše sídlište skýtá spoustu prostoru na kraviny 😀

chorale1
14. sep 2010

ciky budem na dráte, pokiaľ nebude pršať tak von pojdeme.

cikyta
autor
14. sep 2010

@denis19 😀

@chorale1 No ved práve som pisala Zefe,či to nepreložime na sobotu,lebo piatok hlásia dážd...a terigať sa ja,Sisa na rukách ,dáždnik a taška autobusom v lejaku.....no díky 😖 To ma sobotu hodí muž hore,aj tašku vezme,aj Sisu a my si lepšie pokecame,ak už bude ovšem pekne počasie.
Záleží aj od Zefy,čo mi ešte odpíše.Je to na nej,ako jej ešte vyhovuje.... 🙂

zefa
14. sep 2010

@cikyta súhlasím....ked boli v kočíku bol vegééét.. a to vtedy zvládnete aj viac ako dve,verte mi dá sa to.teda ked Nancy nebľačala...jej kočík nám bol na dve veci...najspokojnešia bola na rukách,tak aj vo fusaku som ju nosila 😝 😝 😝 ked už vedela sedieť bol pokoj 😀
a ináč ahojte

cikyta
autor
14. sep 2010

@zefa že vo fusaku si ju nosila??? 😀 😀 😀 😀

Silvia už neni kludná ani ked chodí ☹ Ale zase aby som jej nekrivdila,tak uplne najspokojnejšia je,ked vidí,ako nejaké dieťa strašne reve,poprípade sa niekto bije......To vtedy stojí ako solný stp a sleduje,sleduje,normálne sa v tom vyžíva,ako druhý trpia 😅 ani nedýcha,ako ju takéto brutality zaujmu...................................

cikyta
autor
15. sep 2010

@denis19 Videla som Karolínku v inej teme,čo si dala fotku.Bože tá už je velká kočka! Krásne dievčatko !

fopardi
15. sep 2010

@cikyta raz budeš rada že je taka idvažna dnes musíš byť v živote prudka a nebať sa ničoho lebo inač ta odvšadial vydrbkaju , chapeš ne ?

no tak ja som včera pochodila urady a poviem vam byrokracia musí byť inač by som sa citila ako v inom štate 😠

cikyta
autor
15. sep 2010

@fopardi Chápem 😀 V prvej polovici života som bola odvážna a dosť sa mi darilo...........potom prišiel zlom,dospela som,prestala som byť odvážna a už ma odvšadial len "vydrbkávaju" 😀
Takže máš pravdu a dufam,to Sise zostane navždy teda 😅

cikyta
autor
15. sep 2010

@fopardi aj si vybavila,čo si mala?

chorale1
15. sep 2010

ciky ved somnou si sa už stretla to len s malým budeš mať premieru 😀 zajtra ideme na kontrolu som zvedavá. a ozaj už ideme prikrmovať, mliečko dochádza takže tak. som z toho smutná no na druhej strane rada že som to pri odsávaní dotiahla až sem.

lucula73
15. sep 2010

@fopardi a ako si pochodila?možeš aj do ip...

cikyta
autor
15. sep 2010

@chorale1 😀 ved to som písala ohladne detí,že s ktorými som sa kolkokrát stretla 😉

Muž mi nakukol cez plece a sa smial,či som si založila SVOJU temu,že si tam sama sosebou píšem.Ze samá cikyta cez celu stranu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
15. sep 2010

@chorale1 a ako dlho si odsávala?ja som teraz skončila,po 8 mesiacoch,mám toho už plné zuby....inak včera som chytila odsavačku po 3 dňoch!!! a skoro 130 ml mlieka som sešte odsala,normálne som nechápalamala som tam hrče,tak som to dala radšej preč 😠

fopardi
15. sep 2010

no vybavila svšetko ale tych papierov jak u ... a to ešte čo mi trebalo od zamestnavatela potvrdenie tak on mi vravi že aj on potrebuje potvrenie z uradu tak som im to vysvetlovala na socialke a ona pozera na mna že take vobec nedavaju , že to počuje 1.x a potom že davka za tento mesiac mi bude vyplatena až v okt. a že tym padom ona mi nemože dať potvrdenie tak nakoniec boloa pani mila a dala mi to potvrdenie na čierno sama tam podopísovala a dala mi to potvrdenie aspon že tak no pol dna na uradoch ale mam zas pokoj

cikyta
autor
15. sep 2010

@fopardi čo si vybavovala?

zefa
15. sep 2010

@cikyta my sme boli a sme stále von...moje deti majú mrle v zadku ked sme doma 😀 😀 😝 .....a veru koľkokrát v zime bola kosa a fúkalo,no Nancy revala ako na ratu,tak vybrala aj s fusakom a nosila na rukách.podotýkam,že ja som mala tie staré poctivé ešte po nás 😉 😝 😝 čo má váhu sám o sebe.....no baba zvedavá je od narodenia

denis19
16. sep 2010

Dobré ránko 🙂
@cikyta Tvuj manža je humorista, že téma sama pro sebe,ale na stranu druhou .....na vykecání se to není špatný nápad!!! A jinak máš pravdu, ješte nedávno byla karolínka malé nedonošené 44centimetrové škvrne a ted!!!! Zrovinka včera jsem se dívala na foto ze dne narození..no nic jen takové malé nevyklubané čosi ......sotva 1600gr a hele dnes 🙂 je to zázrak!
A vubec nemám pocit, že by jsi byla nejak zakriknutá holka...co to splétáš 🙂 neblázni 😕
@zefa no to nošení ve fusaku...také jsem se toho obávala ,neboť naše kočárek zduše nesnášela,ale už je to dobré, jen nevím co bude delat ve fusaku, neboť je ji nekdy i manželská postel pro sebe malá 😀 ale také jsem ji už párkrát nesla v náručí a kočárek tlačila pred sebou...jen ony ty deti jsou živé 🙂 a to musíš dávat sakra bacha,aby ti nevyklouzly!!! 😀 😀 mršky jedny 😕

fopardi
16. sep 2010

@cikyta precho z materskej na rodičovsku

fopardi
16. sep 2010

@denis19 zato my sme raz v noci aj spali v kočiari ale to bolo už davno tak sme mali všetko nasačkovane v spalmi aj postielku aj kočiar 😀

denis19
16. sep 2010

fapardi..to mohlo být zajímavé 😀 toho se já zatím obávat nemusím, neboť v kočárku spí jen když je v pohybu,jako kočárek 😀

lucula73
16. sep 2010

ahojte 😉

my sme boli u doktorky a dostali sme namiesto vigantolu nejaký vitamín D,že jednorazovo....nebola som ešte v lekárni,mali ste to niekto?

fopardi
16. sep 2010

@denis19 no naš tiež spúi v kočiari väčšinou ked je v pohybe niekedy to bolo dosť že akonahla zastavil kočiar tak otvoril oči ale teraz už aj pospí aj ked zastavím ale nie vždy

baby dajte najaky recept na dobry šalat na obloženu misu aby sa hodil

cikyta
autor
16. sep 2010

Ahojte..........
No my sme už mali aj také noci,že mi Sisa musela spať iba v lehátku........... 😔

@fopardi Neviem....Vravím-to by ti vedel poradiť moj mjuž 😀

fopardi
16. sep 2010

ciky tak ked pride nech da nejaky recept ak ho napadne 🙂

o tri týždne naju prisť baby od nas z roboty a dovali sa ich tu cca 10 +- tak už teraz rozmyšlam čo by som tak pripravila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre