Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
27. sep 2010

@chorale1 Fakt.Dík.Zajtra sa jej opýtam.Alebo napíšem do "spoločneho termínu"-novembrovkám 2009 🙂

chorale1
27. sep 2010

@kamka17 ja mám taku čo sa dá nastaviť intenzita ťahania takže v pohode, na elektrickej neviem či sa to dá.

cikyta
autor
27. sep 2010

@chorale1 dá sa to aj na elektrickej,ale....mna to bolelo aj tak....je to také iné.....
ide asi o zvyk 😒

kamka17
27. sep 2010

@cikyta
@chorale1 dik za info...tak ja radšej vydržím to ručné, ako keby mi to malo ťahať neviem ako...a chrbtica si zvykne...a veru za pár týždňov začneme kojiť, takže by som to asi fakt nevyužila...no ešteže vás mám 😀 😀
no idem zas na to, tak pekný večer ešte 🙂 🙂

cikyta
autor
27. sep 2010

@kamka17 Mojko,chrbtica ťa bude bolieť aj z elektrickej,aj z ručnej,aj z klasickeho kojenia "na živo" 🙂

zefa
27. sep 2010

@kamka17 presne kôli tomuto som si kúpila el.a je tam nastavenie ťahania.ja na el.nedám dopustiť.ručnú som po týždni vyhodila

cikyta
autor
28. sep 2010

Ale kristušáka ! Kde ste tehulky,maminky? Ved vonku leje,navarené máte,deti vám spia ,tak kde ste ?
( 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

kamka17
28. sep 2010

@cikyta zas sa mi potvrdzuje, že po kom to tvoje dieťa vlastne je...šak ty si tiež všade, akčná hrdinka s lepkavým krkom 😀 😀 😀
ja som neska bola poslenýkrát v práci...teda len potvrdiť, že som už na MD a odovzdať čo bolo treba...a v meste ešte nejaké úrady vybaviť a doma som odpadla rovno na gauč 😅
počujte...kapustu by som asi veľmi nemala jesť, keď odsávam, že???

cikyta
autor
28. sep 2010

@kamka17 Moje nervyyy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Pooomoc 😀 😀 😀 😀
Tak to máš pravdu. 😉
Takže si mala dnes uradný den,čo? Hlavne,že to už máš z krku.Tu furt leje,tak myslím,že aj u vás a lietať v takom počasí je o držku a na vykoledovanie chrípky 😝
Takže teraz už len domka pri peci sedkaj a štrikuj Paulínke štrimfličky na zimu 😉

No a ku kapuste........VRAJ by sa nemala.No nie na každeho má rovnaký učinok.Ale kedže je ešte Paulínka velmi malinká,tak na nej nič neskušaj,neriskuj a vzdaj sa tejto lahôdky.

Inak kde je Denis ???????

surviver
28. sep 2010

čaute 🙂

@kamka17 tak si to dnes mala rušne 😉 ..ja by som tu kapustu určite nejedla...ale ak maš velku chut,tak skus..myslim,že Luculka jedla v pohode segedin a malemu nič nebolo 😉

a davno tu nebola domika,neviete čo je s nou???

denis19
28. sep 2010

Ahoj @cikyta jsem tu!!! Ale úplne bez energie!!! Mela jsem tu od soboty návštevu, kamarádka s rodinou a jsem hotová, její dcera má šest,aleje to vymodlený, tudíž rozmazlený fracek, zdemolovala co mohla a udelala bordel i tam kde se to nedá!!Ted jsemdouklízela, má fantastická Karolínka radeji usnula a já jsem ráda, že dýchám. Být kurák tak si asi zapálím 😀
Zdravím všechny a kapustu bych nejedla!!

denis19
28. sep 2010

😲

cikyta
autor
28. sep 2010

@denis19 😀 Fakt,ved ty si písala,že čakáš návštevu ! Zabudla som na to. A s tým 6 ročným dieťaťom ti verím. Aj ja ich mám rada,ked prídu,ale nie na dlhšie ako 3 hodiny.A už vobec nie výkend !!!!!!!!!!! Uplne viem,o čom hovoríš.(potom mám aj výčitky svedomia,či som neni ja tá nenormálna,ked mi tak strašne lezu tieto deti na nervy na návšteve) 😀 A zvlášť,ked mi začnu biť,či inak deptať Sisu-vtedy by som vraždila ! 😠

denis19
28. sep 2010

No @cikyta presne, nemohla jsem ji ani na minutu nechat bez dozoru,, jako jejich malou, neboť by to moje karolínka asi neprežila, takto to jen neprežila originám matrioška z ruska a naše nová sedačka a nejvíc mne serinká,, že rodiče to ani nehlo! Já tomu nerozumím, jestli budu stejná????

kamka17
28. sep 2010

@cikyta no ráno našťastie nepršalo...ale teraz musím ísť ešte vonku, mliečko zaniesť Paulínke...a kapusty som si trochu dala, bolo to tak max za polievkovú lyžicu a už to skúšať radšej nebudem...však uvidíme, čo povedia potom sestričky, resp doktorka...
survi...tá pediatrička, čo k nej chodíte sa volá Beníčková?? lebo som si ju aj ja v nemocke nahlásila, len by sa patrilo aj jej zavolať, že som si ju teda bez jej vedomia a súhlasu vybrala 😅 😅 hádam sa nebude hnevať 😕

cikyta
autor
28. sep 2010

@denis19 My ked ideme na návštevu ku známim (maju pol ročneho synceka),tak Sisu tam samozrejme upozornujeme,nech nič nechytá atd.....Len nie vždy to ide.....Tak sme ich poprosili,nech si predtým,než prídeme daju preč zo stolíka sošky a iné pakšamenty,nech im to Sisa nechytá....
Vieš čo nám povedali?
Ze sme si ju mali naučiť,nech nič nechytá !!! 😠 Vraj oni si toho svojho tak naučia !!! 😠

Takže teraz sa neviem dočkať,kedy im ten syn vyrastie tak,že bude už sám chodiť,všetko chytať,všade padať ! 😠 Nevizeral byť nijak postihnutý,či retardovaný,takže to bude šidlo,či chcu,či nie !

Odvtedy ku nim radčej nejdem a ked,volám ich von na ulicu......čo im sa nepáči,lebo chcu sedieť doma!
Len potom to zas nebaví mna stále za Sisou chodiť,všetko jej brať z ruk a vidím,že by mi ju najradčej zavreli na balkon 😠 Lenže Sisa má 16 mesiacov a také 6 ročné by už dostalo po riti,keby sa tak chovalo.To zas ano. 6 ročné už má mať na to rozum trošku 😉

cikyta
autor
28. sep 2010

@kamka17 Pozdravuj Paulínku !!!! Tá lyžička bude v pohode 😉

surviver
28. sep 2010

@kamka17 hej Beničkova 🙂 ,myslim,že ked podla obvodu tam patrite tak to bude ok a je fakt zlata 🙂 ...ale už jej zavolaj,aby aj ona bola v obraze,že bude mat noveho pacientika 🙂 😉

kamka17
28. sep 2010

@surviver jo chystám sa volať, len číslo musím vyhrabať niekde a však do novembra sa k tomu hádam dostanem 😅 😅 😕
@cikyta pozdravím...a tí vaši známi...to sú z akej planéty??? že oni si naučia malého nechytať a nebrať veci...to ho chcú mať v nejakej bubline zavretého??? no ale šak ak s aim to podarí, klobúk dole, potom sa prídem na neho pozrieť, nech aj Paulínka sa niečo priučí 😀 😀 😀

cikyta
autor
28. sep 2010

@kamka17 No minule sme im ukazovali,čo vie Sisa všetko urobiť a povedať (kludne sa mohla rovnať 2 ročnému dieťatu) a oni že:
-My máme iné vzory,nie toto.......Máme 4 ročnu neter,ktorá vie anglicky povedať ryba,ktorá začína jesť príborom atd....
(zabudli,že Sisa má rok a nie štyry !) 😠
Oni su celkovo divní...

(Ešte ked sme nemali dieťa a bola som tehotná,tak nás volali kade tade,čo sa mi nie vždy s bruchom dalo-tak to nechápali a ufučávali sa.Potom,ked sme bývali v 1-izbáku tak aj do noci vysedávali u nás a netankovalo ich,že mi potrebuje malá klud a spať.Kdežto mi musíme isť do inej miestnosti,nech im aspon mlieko vypije,lebo ho rozptylujeme atd...)No hruuuuuuza 😝

cikyta
autor
28. sep 2010

(a okrem toho.Sisa vie tiež cudzí jazyk:
-sakra práce ! 😀
A papá lyžičkou+vydličkou.Hádam sa za 3 roky naučíme aj nožíkom.Aj ked-ona by ho brala aj teraz 😀 )

cikyta
autor
28. sep 2010

Pozeráme rozprávky,čo su dabované česky a tak mi občas "mluví" 😀

denis19
28. sep 2010

No tak vidím, že souperivost je v každém ohledu.....naše také bude umet dva jazyky....češtinu a slovenštinu, enboť maminka dokonale už neovládá žádný a kldine učí dcerku, že slniečko má paprsky a ne lúče. vubec mi nedocvaklo, že slniečko má lúče a muj mnž , je už tak ze mne zmagorený, že mu to také pripadalo normální a musela nás na to upozornit kamarádka 🙂

cikyta
autor
28. sep 2010

@denis19 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
28. sep 2010

@cikyta co nedeláme 😀 😀 😀 😀 to víš ,multikulturní rodina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 chyst se s malu ven,ale je tam kosa jako blázen, včera jsem mela i rukavice a šálu!

cikyta
autor
28. sep 2010

@denis19 Vážne? Aj rukavice? Fuha,tak to už ozaj ide zima ☹ Nemám rada zimu.Celu zimu mám sopel,celu zimu ma klepe,mám depresie 😝 ,studené nohy a krátke dni 😔

cikyta
autor
28. sep 2010

Ved Sisa ked vstane za chvilu aj my pojdeme von.Najprv jej dám spapať výživu,po ktorej mi capne,odvráti hlavičku a povie:
-EE ! NIE !
Potom ju za pochodu zjem ja.Potom sa budeme pol hodinu obliekať.Vonku budeme 20 minut a zase sa budeme doma pol hodinu vyzliekať z revom. 😒

fopardi
28. sep 2010

@kamka17 lucula tiež používala elektricku a velmi si ju chvalila ja som mala ručnu a nepoužívala som ju iba občas lepšie mi šlo ručne tak si vyber asi každemu ine pasuje

@denis19 vraždila by som keby mi nejake cudzie decko niečo zdemolovalo a jeho rodičia by si to nevšímli ja mnohokrat poviem že nechaj to je dieťa ale odtial ppotial je ine ked namrvi na povysavany koberec keks a ked niečo zničí a čo ti urobila s tou sedačkou ? a mm ma strašne nervy ked použijem nejaky vyraz ktory nieje slovensky napríklad ja vždy vravím rohliky nie rožky a sa tak čerti tak ked mu píšem zoznam do obchodu tak slovo rohlíky napíšem velkymi písmenami a ku tomu nakreslím smajlíky
@cikyta ani ja neamma rada zimu ako sneh ano rada lyžujem atd ale neznašam ked mi ide zima za krk a ked som ešte chodila do roboty tak rano po tme a domov po tme takže toto zabija aj mna u nas druhy den prší a je zima jak v ruskom filme no vyzera to tak te overalu sa už asi tento rok nezbavíme 😖

fopardi
28. sep 2010

inak musím vam napísať dnešny šok posadila som si maleho na kolena ale tvarou ku mne a držal sa mna ina za palce a viete čo urobil???? postavil sa na nohy a ani nahodou nechcel sadnuť a od rana iba toto vystraja ked ho idem dať posadiť tak nezohne nohy je napnuty ako strunka no šok minule v noci sa potichučky prevratil na brucho a tak sa vytešoval potom čo som ho uspala som ani zaspať nemohla a na druhy den sme hned davali nižšie madrac lebo som sa bala že sa v noci potichučky hadam aj vytiahne do sedu a nahodou vypadne lebo toto robi často že sa zobudí a potichu špekuluje dnes som sa zobudila nato že brnkal po postielke ako na gitare a tichučk sa bavi neprezradí že je hore (samozrejme nieje to tak vždy ) 😀

denis19
28. sep 2010

@fopardi ale ty aspoň píšeš slovenksky, já nemám vubec odvahu se do toho pustit, stále se bojím chyb a to nemluvím o tom, že už neumím ani českou gramatiku 😀
no a @cikyta je tu kosa jako blázen, ráno osm stupnu, no des, a prý babí léto tu má být, jen nevím kde 😀 a máš už overal pro Sisku?
a co udelala se sedačkou???? no vylila na ní vosk ze s víčky a ten mi i narvala do matriošky originál z Ruska!!!! a to máme sedačku cca tri roky!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre